dizifilm/ Asi Bölüm Yorumları
 
usayken / 2010
 
 
Galiba korkulan şey olacak. Demir bu durum dolayısıyla Asi ile arasına mesafe sokacak gibi.
Hellosunshine / 9 Şubat 2008
O yörenin adetleri, nişan bohçaları, çeyiz sandıkları, hazırlıklar, evdeki telaş vs. çok güzel yansıtıldı.
İpekaziz / 9 Şubat 2008
 
Bence Demir Asi’ye tavır yapmıyor, sadece bu olay o kadar kafasını karıştırdı ki ve İhsan’a o kadar sinirli ki ondan Asi’ye soğukmuş gibi davranıyor. Ve bence Asi’yi ilk gördüğünde gözlerini çevirmek istedi ama çeviremedi gözlerini alamadı resmen.
Bence gelecek bölüm İhsan ya da Ökkeş bu o çocuk değil diyecek ve ya sen aslında olayın İhsan’la değil İhsan’ın babasıyla olduğu ortaya çıkacak bölümün hemen başında ve böylelikle Demir yumuşayacak ve bizim beklediğimiz Demir Asi sahneleri olacak
pest / 9 Şubat 2008
yeryüzü / 17.02.2012
 
 
Merhaba arkadaşlar, bizim için yeni bir bekleyiş daha başladı, Cemal Ağa Süheyla’nın oğlu diye bir çocuk çıkardı evet, belki şaşırtmacadır diye düşünülmesine karşın İhsan’ın itiraz etmemesi o olma ihtimalini en azından binim kafamda güçlendiriyor. Ayrıca burada Süheyla ve Demir için önemli olan İhsan’ın çocuğun bulunmamasını istemesiydi ve Cemal Ağa bunu dile getirdi. Belki bir yanlış anlama olabilir ve İhsan bu yanlış anlamayı düzeltebilir, ama Demir’in o tokayı verme ihtimalini yok denecek kadar az görüyorum ben artık. Bir süre Asi’den uzak duracak diye düşünüyorum. Ama İhsan kötülük yapmışsa (istemeden bile olsa) hala kötülük yaptığını hissettiği birine iş teklifinde bulunmayacak kadar (aynı zamanda kötülük yapmayacak kadar da ) adil ve gururlu birisi, bir yanlış anlama var mutlaka, yoksa da mantık hatası var zaten. Çok güzel Demir Asi sahneleri vardı evet, ama nedense bu son beni o kadar çok endişelendirdi ki o mutluluğu çok kısa bir süre yaşayabildim.
Bir başka dikkatimi çeken noktaysa Demir’in teyzesine İhsan Beyle ne kadar yakındınız sorusu oldu, bence o da artık çocuğun İhsan’dan olabileceği ihtimalini düşünüyor, ben her ne kadar düşünmesem de.
Leyla da bu bölüm çark etti sanırım ayrıca İhsan o çocuğun kartvizitini Süheyla’ya verirken elleri nasıl da titredi, çocuğun Aslan olma ihtimalini artık çok daha düşük görüyorum, öyleyse bile bunu İhsan bilmiyor olabilir kim bilir.
Demir Asi’ye olan ilgisini kardeşinden pekte saklamıyormuş gibi görünüyor. Aslında belki de gelen yoğun tüyolarla kafamdaki yeni bölümü oturtamadığımdan dans sahnesinin olma ihtimali çok çok düşük geliyor bana, zaten nişanın da tadı kalmayacaktır son sahneden sonra. Artık Asi'nin bayıldığına dair tüyonun doğru çıkması için dua edeceğim. Demir’in yeniden Asi’ye ilgi göstermesi işçin Asi için endişelenmesi şart gibi gelmeye başladı bana...
Dizinin başındaki sahne zaten süperdi…
Biraz sondan başa doğru bir yorum oldu ama onu da artık ters akan Asi nehrine bağlayalım diyerek affınızı rica ediyorum…
starfish06 / 9 şubat 2008
funda / 01.11.2009
 
   
İnanamıyorum! Bu bölümden o kadar büyük beklentilerim vardı ki... Atın üzerinde Asi’nin telefonu çaldıktan sonra doğru dürüst bir tane bile güzel sahne olmadı. Hele o Demir yok mu o Demir! Hayranları kızacak ama olsun içimden TV ye girip bir güzel pataklamak geldi Demir’i. O kadar güzel bir kız yanında prensesler halt etmiş sen öyle bir kıza son sahnedeki şekilde bakıyorsun. Döverler adamı Demir Bey. Ne günahı var zavallı kızın? Bir de elinde tarağı sıkıyorsun… kıracak sandım, ne biçim sıktı! Valla ne yalan söyleyeyim eğer Asimize kötü davranacaksa önümüzdeki hafta hiç gelmesin görmeyelim yeni bölümü. Onları at üstünde sarmaş dolaş hatırlayalım daha iyi. Görün halimi… öyle canım sıkıldı ki yeni bölümü görmek bile istemiyorum. (Tabi Demir Asi’yi terslemeye kalkacaksa) Bu bölümden aklımda kalmasını istediğim bir tek ilk sahne ve sonrasındaki heyecanları, Defne’nin Asi’ye neler olduğunu sorduğu sahne ve de deniz kenarı başka hiçbir şey hatırlamak istemiyorum.
BestFan / 9 Şubat 2008
 
Demir'in kuşkulandığı şey doğru ise -kendince- böyle davranması bana abes gelmedi. Tamam, Asi'nin suçu yok ama yaşadığı şok da az buz bir şey değil. Ben kızamıyorum Demir'e. Kendisini yetiştiren, ona maddi ve manevi varlık veren, hayattaki en önemli varlıklarından biri olan teyzesi ile ilgili düşünceleri yerle bir olmuş durumda, gözü Asi'yi filan görecek durumda değil ama düşman gibi bakmasını çözemedim...
siyah_beyaz / 9 Şubat 2008
Ban / 2012
 
 
Gerçekten yine güzel ve çok anlamlı bir bölümdü.
Özellikle başları çok güzeldi. İlk sahnemiz herkesin de bildiği gibi bana göre çok güzeldi. Onların zaten Neriman’ın sesiyle ayrılmış olmalarını söylüyorduk.
Sahne çok hoştu. Demir’in “anneni endişelendirdik” demesi, “hadi git” demesi güzeldi. Ve Asi’nin ona karşı o andaki duruşu tamamen Demir’e olan duygularını kabul ettiğini Demir’e gösterdi ve bunu Demir’inde anlamasında sakınca görmedi gerçekten çok hoştu.
Demir’in daha sonra yağmur altında yürümesi arabadaki etkilenmiş hali de iyi çekilmiş.
Asi’nin eve döndüğünde Defne’yle aralarında geçen konuşma da güzeldi ama her ikisinde de hem Demir’in sahnelerinde hem de Asi’nin bu işte malum sahneden sonraki gece çok çabuk geçildi bence. Hemen sabah oldu!
Bizler burada bir hafta kendimize gelemedik, ben o gece uyuyamadım ama bunların ikisi de gece uyudular ve sabah oldu.
Bence hem Demir hem de Asi’nin gece bu olayı düşündükleri sahneler çekilmeliydi. Bu açıdan yeterince doyurucu olmadı.
Evet, gelelim ilk sabaha yine Demir’in görüntüleri gerçekten çok güzeldi. Demir’in balkonda Asi’nin gelmesini beklemesi, gözleriyle onu araması beklediğim sahnelerden biriydi.
Demir Asi’nin gelmediğini görünce korktu biraz Asi kendisinden mi kaçıyor diye ama sonradan İhsan’dan öğrendi gerçeği.
En çok beğendiğim sahne; Demir tarlada, Aslan yanında ve Aslan’ın dediklerinin bir kelimesini bile duymadı… müthişti bence. Asi’yi düşünmekten Aslan’ı hiç duymuyordu ki. Aslan da bunu fark etti ama tabi Demir’in umurunda değildi.
Asi’ye tarlada ne kadar güzel baktı Demir ve Asi de tabi bir an önce Demir’in çiftliğine gitmek istiyordu. Demir’den kaçmadı yani bunların hepsi çok güzeldi.
MİHRİMAH / 9 Şubat 2008
 
jolie / 18.11.2011
 
 
Özette şöyle yazıyordu Asi ile Demir aşka yelken açıyorlar. Açtılar da bizim mi gözlerimiz kör oldu? Allah’ım… bu ne biçim bölüm böyle? Demirle işimiz var, her kızdığında kafası karıştığında Asi’ye tirp atacaksa… yandık! Çok mutsuzum, şevkim kırıldı... şu an Asi’nin tekrarını verseler gidip izlemem bile. Normalde kaç kez izlesem doymazdım. İzlediğim en sıkıcı bölümdü.
yasamakguzel88
 
Demir’in sonradan Asi’ye ilgisiz olan davranışlarını hiç beğenmedim. Geçmişteki olan bu olaylardan Asi’nin ne suçu olabilir ki de Demir böyle ilgisiz davranıyor.
Her ne kadar güzel bir bölüm olsa da Asi- Demir aşkını biraz daha fazla işleyebilirlerdi.
Daha bir araya gelmeden, araya soğukluk girdi. Cemal Ağayı hiç sevmiyorum. Nişanı mahvetti bence. Bu adamın torun morun sevdiği yok. Geçmişte aşağılanmasını kendine yediremiyor. Onun intikamını alıyor.
**tweety* / 9 Şubat 2008
 
Şimdi ben Demir’in bu şoku atlatmasını umuyorum. Yani sonuç ne olursa olsun bu kadar tepki verilmemeliydi. Daha sonra Asi’den bu kadar uzak ve soğuk kalmamalıydı. Melek nasıl da abisinin peşinden Asi’ye hediyesini vermesi için çabaladı. Ama Demir parçalamakla yetindi. Ahh Demir ahh! Bir an önce bu şoku bitirmen dileğiyle...
Gelelim şu paraları emanet edeceğimiz Murat’a… Şimdi gerçekten Süheyla’nın oğlu mu? Babası kim? Benim kafa iyice karıştı.
Senaristlerimize ve oyuncularımıza tebrik ediyorum. Gerçekten çok güzel bir bölümdü…
Cemal Ağaya fazla kızmıyorum. Gerçi torunun nişanında böyle bir şeye meydan vermesini tabi doğru bulmuyorum. Ama işte bu da Cemal Ağa. Ahh Cemal Ağa şu karşılaşmayı nişandan sonra yapsaydın ya.
Ama umuyorum nişan tatlılıkla tamamlanır. Var mı umudu olan?
pas.si.on79 / 9 Şubat 2008
funda
 
 
Demir Asi’ye soğuk davranmadı sadece olanlardan dolayı kafası karışıktı. Bu da normal. Aynı şey Asi’de olsaydı o da ister istemez böyle davranırdı. Demir nişanda Asi’yi görünce görmemezlikten gelmeye çalıştı ama başaramadı gözlerini alamadı.
Fener Bahçe / 9 Şubat 2008
 
Ah Demir ah... Sen git gözlerini almadan kızı seyret, kulakların Aslan'ın söylediklerinin tek kelimesini dahi duymasın o derece Asi' ye kilitlen. Sonra daha doğruluğundan bile emin olmadığın bir şey için kıza tavır al. Üstelik şu durum Cemal Ağa'nın yarattığı yalan dolandan başka bir şey değilken. Vallahi Aslan'ı getirseydi al Süheyla oğlun diye bu kadar koymazdı. Hiç değilse doğruluğu olan bir şey diye ağzımı gözümü kapar beklerdim işlerin düzelmesini. O hep Asi'ye benim tanıdığım Asi öyle yapmazdı böyle yapmazdı diyordu ya şimdi de ben ona diyorum ki bizim tanıdığımız Demir de Asi 'sine böyle yapmazdı. Ey senaristler siz o Demir'e ne yaptınız...
hellosunshine / 9 Şubat 2008
 
Benim anlamadığım nokta: Herkes Süheyla'nın bir çocuğu olduğunu biliyor. Ama bu çocuğun babasının kim olduğunu kimler biliyor Süheyla dışında. Mesela İhsan'la Süheyla arasında geçmişte bir şeyler yaşanmış tamam sonra bunlar yüzünden ayrılmışlar. Peki, kimse sormuyor mu bu çocuğun babası kim diye? Yoksa biliyorlar mı? İşte bende burası karışık.
*bahar* / 9 Şubat a2008
TARA / 26.10.2011
 
 
Sinirler gerilmiş... kızanlar var... haklı olduğunuz yönlerde çok haklısınız bende kızdım bazı yerlerde ama bölüm yine de de fena değildi.
Ben öpüşme sahnesini çok beğendim. Asi etkilenmedi sandık ama Demir'den çok bence Asi etkilenmiş gibiydi.
Neriman onları basıp içeri götürürken Asi’nin yağmur altında saçlarını düzeltirken yanağında elini gezdirmesi çok hoştu. Bir de odada Defne onu sıkıştırdığında yüzünden anlaşılmasın olanlar diye yorganın altına girmesi beklediğim bir hareketti.
Deniz kenarı, at sahneleri de güzeldi. Demir yanına atın üzerine alırken çok şirin davrandı... çizmelerine laf etse de Demir, Asi ye aşık.
Evet, Cemal Bey ortalığı mahvetti... Demir'in en kızdığım tarafı başkasına kızıp hıncını alır gibi kendini geri çekmesi. Sanırım kafası karışıyor ve ani hareketler ya da pişman olacağı şeyler söylememek ya da yapmamak için kendi kabuğuna çekiliyor. Kendini kapatıyor hemen. Asi ye çok iş düşecek... zavallı Asi... anlatsa Demir keşke... anlatamıyor da. Daha öncede söylemiştim bu aşkta Demir'in işi gerçekten zor... Asi'den de zor...
Cemal Ağanın entrikalarını izlediğimiz bir bölüm oldu... kurt dede yanlış çocuk buldu… burnunun dibinde oysa ki Aslan.
Her şey yavaş yavaş açığa çıkacak derken aşka açılan yelken alabora oluyor sanırım bizi bu geriyor... hayırlısı olsun.
Elaaya / 9 Şubat 2008
elyanora / 17.08.2011
 
 
Nefreti ve aşkı arasında kalıp ta sevdiğini bir yana atan Demir i izlemek istemiyorum.
Demir’in peşinde koşan bir Asi’yi izlemeyi ise hiç istemiyorum.
Eskisi gibi ‘intikam intikam’ diye gezinen Süheyla’yı izlemek istemiyorum.
Kenan’dan kurtulmuşken diziye 3.şahısların girmesini istemiyorum.
En önemlisi Demir’in o güzel o anlamlı bakışlarını, Asi’den esirgemesini istemiyorum, doyasıya Demir ve Asi aşkını izlemek istiyorum.
kardelen2086 / 9 Şubat 2008
 
Eğer bu yanlış anlaşılmaları Neriman öğrenirse, işte o zaman yatakları değil, evleri ayırır…
tugi_gs / 9 Şubat 2008
 
Demir’in Asi’ye karşı tavırları önceleri güzelken birden 180 derecelik dönüş yapması çok kötüydü. Eğer birtakım olayların etkisinde bu kadar kolay kalıp verdiği karardan ve aşkından dönebilecek bir karaktere sahipse daha bir bölüm önce ASİ'yi suçlayabilecek cesareti kendisinde nasıl buldu?
Demir’in tavırları çok iticiydi. Asi’nin olayla hiçbir ilgisi olmamasına rağmen babasından dolayı bu şekilde tavır alması bana çok ters geldi.
Zaten başından teyzesinin o aileyle sorunu olduğunu biliyordu. Kendisi Asi’ye bu intikama birlikte son verelim bana yardım et dedi. İlk pes eden de kendisi oldu. Bence beklenen aşk için bu durum çok erken oldu.
Steella / 9 Şubat 2008
funda
 
 
Bence Demir de İhsan Beye bir hayranlık duyuyordu ama bu değişecek galiba.
Kolay değil, Demir’in bunları öğrenmesi teyzesinin geçmişte yaşadığı kötü olaylarda İhsan’ın da payı olduğunu anlarsa işte o zaman Demir neler yapar bilemiyorum. Tabi eğer İhsan’ın payı varsa.
MİHRİMAH / 9 Şubat 2008
 
Bu gecenin yıldızının Cemal Ağa olacağı belliydi. İzlerken çok eğlendim. Adam süper ötesi bir şey. Bir arkadaş "Çok bilen, yanlış bilendir" diye yazılmıştı. Gerçekten haklı. Bu söz tam Cemal Ağa'ya uygun.
Ceylan, yine gecenin lafını etti (Kuzey kutbunda yazlık mı olurdan sonra) “Bu görgüsüzde kim? Korna çalıyor!”
Tek çocuk olduğum için bu akşam çok üzüldüm. Benim çeyizimdekileri değiş tokuş edeceğim kimse yok... Gerçekten harika bir sahneydi... Çok eğlendim.
Demir'in Asi yok diye aranıp durması… Aslan laf anlatırken Asi'ye baka kaldı... Aslan boşa konuştuğunu anladı...
Demir'i tebrik ediyorum. Asi'yi ilk defa utandırdı…
Bu çizmelerin ne böyle, çamurdan mı geldin?
Demir Asi öpüşmesi… Valla iki tane 2 yaşında çocuk koyup birbirlerini öptürselerdi daha da şirin olurdu... O sahne bana çok komik geldi…
sevda123 / 9 Şubat 2008
usayken / 2010
 
 
Ben Demir’e çok da kızgın değilim sonuçta Asi’yi bir şekilde terslese falan kızardım ama öyle olmadı. Kafası karışık olduğu için Asi’yle çok ilgilenmedi hepsi bu ki bence burada asıl bu sorun varken ve teyzesine destek olması gerekirken gidip Asi’nin peşinde gezseydi garip olurdu ve ben Demir’e kızardım.
Öpüşme sahnesini de beğenenlerdenim, önce öpüşmeleri sonra öpüşmenin ardından birbirlerinden kopamamaları ve Demir’in o esnada Asi’nin saçıyla oynaması çok güzeldi ama bu sahneden de güzeli at üstündeki halleriydi çok çok beğendim. Demir’in Asi’yi yanına daveti ve elini uzatışı, Asi’nin Demir’e sarılışı ve Demir’in Asi’nin elleri üstüne elini koyusu, sonrasında Asi’nin elini hafif hafif okşayışı çok güzeldi ayrıca Asi gittikten sonra Demir’in ardındaki güneşle beraber görüntüsü de müthişti.
Nişanda bütün kadınlar birbirinden güzeldi ama en güzelleri Defne ve Asi’ydi, kıyafetleri de çok güzeldi ve onlara da çok yakışmıştı ayrıca İhsan Bey’in Defne’ye verdiği anlamlı hediye de çok güzeldi. Defne’yle Asi’nin sahnelerine de bayılıyorum diyebilirim, o kadar güzel oynuyorlar ki gerçek bir abla kardeş görmüş gibi oluyorum ve bu sahneleri de izlemeye doyamıyorum.
lawinia / 9 Şubat 2008
nehir17 / 29.05.2011
 
 
Demir'in neden ata binmediğini de öğrendik. Böyle düşünceli şahsiyetler yeryüzünde yaşıyor mu acaba. Yaşıyorsa acil koruma altına almak lazım...
sude9 / 9 Şubat 2008
 
Eğer Demir ''Demir''liğine Asi üzerinde devam ederse Asi sorgulayacaktır yine. Bu Demir dün beni ata binmeye ikna eden, sevgiyle elimi okşayan Demir mi diye. Demir’deki bu ani değişimin nedenini öğrenmek isteyecektir. Demir eğer Asi’ye doyurucu bir cevap vermez ve bu tavrında ısrarcı olursa bilemiyorum...
Saç tokası sürprizi çok şaşırttı beni mesela...
Aklıma hiç gelmemişti çok hoş bir düşünce Bu arada melek de her şeyin farkında, abisine tam destek veriyor Asi konusunda. Ama gelin görün ki bu iş tek Melek’in desteğiyle olmuyor.
archeologue / 9 Şubat 2008
 
Asi, bu bölüm masum, aşık, içi titreyen biri idi. Öpüşme fragmana tamamen ters köşe yaptırıp Asi'yi daha duygusal olduğunu gösterdi. Demir’i bırakıp zor gitti. Demir'se anneni endişelendirdik dedi! Yani öpüşmenin üzerine pes!
Demir bütün duygusal sahnelerde daha soğuk kaldı. Ve tabii Asi'nin haberi olmadan ona yine bir bilet kesti. Aslında yine en başa döndü olaylar. Tek fark artık herkes birbirini tanıyor ve olaya birkaç da duygu girdi...
flytomoon / 9 Şubat 2008
funda
 
 
Kendimi Demir'in yerine koydum...
Eğer ben böylesi önemli şeyler öğrensem, içime şüphe tohumları ekilse… gözüm sevdiğimi falan görmez ki. Ne yani benim teyzem acı çekerken, birileri ona acı çektirirken, dolayısıyla benim de kalbim acırken, bunu nasıl gizleyebilirim. Demir, özellikle Asi'ye karşı tepkili değil ki… olanlardan ve duyduklarından dolayı şaşkın ve kızgın. Bunu çevresinden gizlemesi mümkün mü? Asi'ye, daha doğrusu çevresindekilere yansıtmaması elinde değil.
Siz de kendinizi onun yerine koyun. Perde arkasında çok kritik durumlar varken, sevdiğiniz kişiyi düşünebilir misiniz?
Demir o haldeyken, elbette Asi'ye karşı ilgili olamaz…
Tabi Asi onun içinde bulunduğu ruh halini anlayamayabilir, ona hak veririm... ama neler olduğunu Demir'e soracaktır.
aasiii / 9 Şubat 2008
 
Demir’e tamamen haksız demiyorum. Demir de çok zor durumda ne yapacağını bilmez bir halde.
Asi’den sinirini çıkarmadı, bir şey söylemedi ama o yokmuş gibi davrandı. Öpüşmeden sonra, o romantik sahnelerden sonra, birinin sana yokmuş gibi davranması gurur kırıcı bir şey.
Ki Asi’nin bu olayların hiçbirinden haberi yok intikamı için beni kullandı diye düşünebilir. İntikamını böyle aldığını düşünebilir.
Demir’in böle düşünmediğini Asi’ye aşık olduğunu biliyoruz ama başkalarına kızarken bunu Asi’den de çıkarması doğru değil diyorum.
hilalnaz / 9 Şubat 2008
nehir17 / 07.07.2009
 
 
Bence bu bölümün yıldızı Asi’ydi. Dizi başladığından beri düşünüyorum da Asi’nin mimikleri, tavırları beni hiç bugünkü kadar tatmin etmemişti. Şuana kadar tüm karakterler arasında en dengeli hareket eden kesinlikle Asi. Ne istediğini ne düşündüğünü bilen ve ona göre hareket eden bir karakter.
Öpüştükleri andan itibaren şaşkınlığı, mutluluğu ve de odalarında Defne’yle yaptıkları konuşma sırasındaki hal ve tavırları beni mest etti. Bir de ertesi gün tarlada Demirle ilk karşılaştıklarında heyecanı, Demir’in çizmelerine bakıp 'bu çamurlarda ne' tarzında bir şey söylediğinde Asi’nin o anki utangaçlığı süperdi. Mükemmel yansıttı. Tuba Büyüküstün gerçekten ciddi yol kat etti.
Sanki Demir bu bölüm bana teyzesiyle İhsanı kıskandı gibi geldi. Sonuçta Süheyla Demir için annesi kadar değerli. Ve bugüne kadar aralarına kimse girmemiş, teyzesinin gözünde hep birinci sırada olmuş. Ama teyzesinin rahatsızlandığını öğrenip ilk kendisinin yanında olamayışından duyduğu kaygıyla o anda kaybetme korkusu başladı. Ve Murat’ın ortaya çıkmasıyla kıskançlık ve öfke kafasını tamamıyla karıştırdı.
Demir Asi’ye deliler gibi aşık. Bir daha onu kaybetmeyi göze alamaz. Dolayısıyla bu soğukluğunun farkında bile değil. Çünkü bir günde sadece ona ait olduğunu düşündüğü teyzesiyle ilgili bir sürü şey öğrendi. Haliyle morali sıfıra indi. Ama buna rağmen o toka sürprizini hazırlaması ne olursa olsun Asi’yi önemsediğini gösteren bir olaydı.
peninsula / 9 Şubat 2008
XDX / 18.02.2009
 
 
Demir konuşmaları duydu ve elinde ne olduğunu bilmeden sıktı... Eli boş olsaydı yumruğunu sıkmış olacaktı... Dizilerdeki asabi erkeklerin sinirlenince yaptığı hareket... Sonra kafasını çevirdi ve Asi'yi gördü... Ve bakışları bana bunu hissettirdi... Umarım doğru hissetmişimdir...
znr / 9 Şubat 2008
 
Demir'in tavrı konusunda pek çok arkadaşın hayal kırıklığını okudum. O konuda birkaç şey söylemek istiyorum.
Empati yaptım Demir'le, aslında tavrını anlayabiliyorum. Yani ben olsam belki öyle davranmazdım ama gerçekten anlayabiliyorum.
Demir geçmişle ilgili konuları kendince kapatmış, nefretini bitirmişti. Ama tam bu esnada aslında bunu yaparak teyzesini ne büyük acılarla yapayalnız bıraktığını fark etti. Üstelik teyzesinin haklı olabileceğini, çok büyük oyunlar döndüğünü fark etti. Şu anda vicdan azabı yaşıyor bir taraftan ve teyzesine destek olması, bu sorunu çözmesi gerekiyor.
Diğer taraftan da Demir İhsan Bey'i kafasında iyi bir yerlere oturtmuştu ki, bir anda bir sürü soru işaretiyle karşılaştı: Teyzesiyle İhsan arasında neler geçmişti? Bebeği teyzesinden öldü diyerek aldıran İhsan mı? Ya parayı veren? Cemal Ağa haklıysa çocuğu başka bir aileye veren de mi o? Tüm bunları nasıl bir insan yapabilir?
… tavrı Asi’ye değil. Ama bu soruların cevabı İhsanda birleşirse, bu sorunları ve kızgınlıkları yok sayıp nasıl aşk yaşayabilirler?
Çok zor Demir Kardeşimin işi çok zor... Çok kızmayın o yüzden olur mu?
ZEMFIRA / 9 Şubat 2008