usayken
 
 
Evet demesinin Asi&Demir arasındaki güven bunca zamandır (12 bölümdür olanların hepsinin) hiçe sayılması demek olur.
Sorgulayacağımız bir başka konu ise tamam Asi Kenan’a evet dedi diyelim. Buna İhsan Bey’in vereceği tepki ne olurdu. Cezaevindeki görüşmede, Asi ve babasının görüşmesinde söylenen, İhsan Bey’in sözleri… oradaki çekilmiş sahne boşa gitmiş olmaz mı?
unutulmayan / 21 Ocak 2008
 
Asi bu evlenme teklifini kabul ederse, bu hem Asi Demir'i beklemediğinden, Asi-Demir arasındaki aşka büyük bir darbe. Ki daha itiraf bile edilemeyen bir aşkın alacağı bir darbe bu, hasarı düşünün. Hem de bugüne kadar çizilen gururlu Asi karakterine çok büyük bir darbe olur, yani Asi babası için, Kenan'ın evlenme teklifini kabul ediyor, sonra şartlar değişince de sözüyle birlikte parayı da geri veriyor. Bence böyle bir olay çok saçma olur! Onun için kabul etmemeli.
Boredom / 21 Ocak 2008
 
Babasının sözleri Asi için hiç önemi yok demek ki babası kimseye boyun eğme demişti. Bu sırf Demir için geçerli değildi dedesi ve Kenan’ı da kastetmişti ki babası çıktı hapisten o zamanlar demeyecekler mi kızı parayı bulmak için başkasıyla evleniyor. Babası küçük düşmüş olmayacak mı?
eleren / 21 Ocak 2008
 
Aslan evrim geçirdi bu bölüm. İcra memurlarına resmen tek kişilik oyun sergiledi.
Açlıktan inekler telef olmuş, nerdeyse tarlalar öküzle sürülecekmiş. Taktir ettim kendisini doğrusu. Aslan’ın Kozcuoğlularıyla ilgili durumu beni endişelendiriyordu. Onlara bakış açısı tam sergilenmemişti Süheyla’nın oğlu olduğunu öğrendiğinde o da Kozcuoğluları ile uğraşabilir diyordum ama bu tabloya göre destek olur köstek olmaz. Sonradan karakterle oynanmazsa tabii belki bu seferde İhsan gerçeği biliyordu ve bana hamallığı layık gördü diye de hayıflanabilir.
GULBEYAZ76 / 21 Ocak 2008
 
Hem İhsan Bey para için Asi'nin Kenan'la evlenme yoluna gitmesini duysa yıkılır. Asi babasının yüzüne nasıl bakardı, kendi kendinle hesaplaşması da ayrı bir sorun.
SONAY T. / 21 Ocak 2008
 
Asi olayı çok fazla abartılıyor. Neden ailenin tek çocuğu o gibi her şeyi o üstlenmek zorunda kalıyor.
Demir duygularını belli etmeye başladı. Asi de karşı duramıyor. Gözler bakışlar çok şey anlatıyor. Aşkın varlığını görmezden gelemezler. Asi'nin bu yaptığı kendisine de ihanet olur.
İhsan Demir’in parasını reddetmiş birisi olarak kızının kendisi için para karşılığı bir evlilik yapmasını istemez. Asi Demir olayında babasına danışıyor. Bu olayı babasına danışmadan mı yapacak. Mantık hatasına düşülür. Asi babasına Kenan'ı seviyorum para için evlenmiyorum mu diyecek. Ne kadar inandırıcı olur.
Steella / 21 Ocak 2008
 
Asi'nin Kenan'ın teklifi karşısındaki bakışlarında nefret yoktu. Kenan'ın teklifi sürpriz değildi zira babası Kenan'ın niyetinden bahsetmişti. Demir yanlış anlamalar yüzünden bu konudan bahsetmiş bizim kız ne diyorsun demekten başka bir şey diyememişti. Tamam, biliyor ama teklif yok henüz. Böyle kötü günler geçirirken evlilik teklifi almayı beklemiyordu muhakkak, Kenan’ın niyetinden haberdar olsa da. Yapacağı teklifi bilmek başka o teklif ile yüz yüze gelmek başka. Uygunsuz bir zamanda gelmiş olmasının ve tabi babasını kurtaracağı müjdesini almış olmanın ardından gelince şaşırdı. Bir anda ifadesinin değiştiği durulduğu ve kendisini geri çektiğini gördük. Nefret edemez Kenan’dan zira yaptıkları ile minnet ve teşekkür duyuyor. Şöyle de düşünebilir; Kenan başından beri yani İhsan bu hale düşmeden niyeti Asi ile evlenmek. Asi biliyor bunu Kenan’ın ağzından duymasa da. Şimdi bu teklifini fırsatı değerlendiriyor diye görmeyebilir. Ben ve çoğumuz öyle görsek de.
sude9 / 21 Ocak 2008
 
Yaralandığında bu kadar mutlu olan, yüzü gülen birini daha önce gördünüz mü? Şahsen ben görmedim. Demir çok tatlıydı o sahnelerde. Asi de doktoru deli etmiş istersen sen devam et diyor Asi’ye. Demek ki façalı koca istemiyor hanım kızımız.
Demir Aslan’dan davacı olmadı diye sevinenler doktor sahnesini görse Demir’den bir teşekkür ya da hediye beklerdi. (iyi ki yaraladın beni ödülü)
GULBEYAZ76 / 21 Ocak 2008
[duygu] / 06.04.2008
 
 
Ben şahsen Asi’nin teklifi kabul edip para alacağına ihtimal vermiyorum, veremiyorum.
Ola ki bunu yaparsa Demir in soracağı hesap nasıl olur merak ediyorum. Eminim çok sinirlenir ve Asi’nin üzerine gidebilir. Bunu düşünme sebebim de 12. bölümde iki kez Asi’nin karşısına dikilip sert bir şekilde hesap sorması. İkisi de çok etkileyiciydi. Özellikle son bölümde Asi’nin haber vermemesine resmen alınmış Demir. Neden bana bilgi vermiyorsun, haber beklediğimi bilmiyor musun deyişi çok iyiydi. Düşünsenize bir de Asi parayı alırsa Demir nasıl kızar. Ben sana bekle demedim mi diye çıkışabilir.
Diğer bir ihtimal de böyle bir şey olursa Demir tamamen Asi den kendini çekebilir. Uzaklaşabilir. Ben şahsen Demir karakterine ikincisini yakıştırdım. İnsan bir koşar iki koşar birinin peşinden. Üçten sonra uğraşmaz. Asi’nin de samimiyeti kalmaz Demir’e karşı.
Vamos / 21 Ocak 2008
 
Evet demesini kimse istemiyor, ama diyebilir denmeye başlandı! Evlilik olmaz ama "evet" denirse, geri dönüş nasıl olur? Hangi erkek, para karşılığı yapılmış evlilik teklifini kabul eden bir kadını, sevmeye devam eder? Hadi diyelim aşk bu vazgeçemiyor, hala seviyor… nasıl güvenir? Böyle bir ortam yaratılması, bir ilişkiye vurulacak en büyük darbedir. Uzatmak için, böyle bir olay yaratılırsa, hem Asi hem de, Demir, korkunç bir çıkmaza girer. Asi, kendisini nasıl affettirir. İntikam hislerini açıkladığı halde, Demir'in ilk geldiği zamanki tavrından dolayı güveni sarsılmış Asi, kendi yaptıklarından sonra, tekrar güven hissini nasıl yaratır?
Çok büyük bir çelişki bu. Umarım, uzatmak için bulunmuş saçma bir olay değildir.
qsawe / 21 Ocak 2008
 
Demir, Asi'nin güvenini kazanmak için Suriyelere gitsin, "Bekle beni" desin. Adamı bulsun, mutluluk içinde dönsün. Döndüğünde ne duysun. "Asi ile Kenan evleniyor." dedikodusu kasabayı sarmış. Olay tamamen dramaya döner valla. Şimdiye kadar Asi'nin peşinden Demir koşarken, bu sefer Demir'in peşinden Asi koşar. "Vallahi kabul etmedim." demek için
tarik_naz / 21 Ocak 2008
 
Gelinen noktada Demir’e olan suçlamalar mantık ötesi, olayların bu noktaya gelmesinin tek bir müsebbibi var o kişide İhsan Bey, başarısız yöneticiliğinin ve yanlış kararlarının sonucunda evinden, ailesinden ve özgürlüğünden oldu.
Tüm bunlar için sadece Demir'in suçlanması düpedüz inkardan geliyor, Demir sadece bir fırsatı değerlendirmiş oldu ki bu onun iki katı yaşındaki İhsan Beyden çok daha başarılı olduğunu gösterir.(hem iş hem de diğer bakımlardan)
Lafın özü burada ki söz konusu olan 'gurur' aslında Asi'nin değil babasınındır ve bu gururun ateşi Asi’yi yakacak.
nilsina / 21 Ocak 2008
 
Asi ve Demir sevgili değil. Henüz…
Ama birçoğumuzun görmek istediği Demir’in o güzel bakışlarının ve yakınlaşma çabalarının karşılıksız kalmaması.
Dizinin ilk bölümünü izledim geçenlerde tekrar. Ne kadar sertmiş Demir, ne kadar zormuş o kalkanlarını indirmek. Ancak şimdiki haline bakın. Ve bunun en azından biraz da olsa karşılığını gördüğünü görmek istiyorum, Asi’nin bir şeyler hissettirdiğini görmek istiyorum. En azından Asi’nin bir teşekkür etmesini istiyorum Demir’e yaptıkları ya da yapmaya çalıştıkları için.
Ve bekle beni dediğinde en azından bekleyerek bunu bize gösterebilir.
Vamos / 21 Ocak 2008
 
Önemli olan Demir’i dinlememesi değil. Hem Demir dünyanın merkezi de değil. Önemli olan Asi’nin Demir için değil kendi gururu, mutluluğu ve mantığı gereği Kenan’ı reddetmesi. Demir bekle dese de demese de önemli değil ki.
Senaristler Demir’i maşallah Romeo yapıp bizim kızın üzerinde oynamasınlar bu arada.
modest2000 / 21 Ocak 2008
 
Asi ve Demir arasındaki elektriğe kapılanlardanım ben de. Oyunculara da diyecek sözüm yok. Hele Nur Sürer' bayılıyorum. Çekimler de harika, mekan tercihleri süper. En kısa zamanda bir Hatay gezisi planlarken buluyorum kendimi her bölüm. Müzikleri keza, çok hoş.
Fakat senaryoya ne demeli. Mantık hatalarının haddi hesabı yok. Öyle böyle değil. Başka bir dizi olsa (bu elektriği hissetmemiş olsam) asla izlemeye devam etmeyeceğim hatalar yapıyorlar. Zamansızlıktan mı yoksa önceden üzerinde fazla çalışılmamış olmasından mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama büyük kopukluklar var dizide. Karakterlerin tutarlılığı ise zaten hiç olmadı.
duar / 22 Ocak 2008
alıntı
 
   
Aman Allah’ım bu nasıl fragman böyle. Asi'nin evlilik teklifini kabul ettiğine dair bir şey yok ama Leyla olayı çok daha kötü olmuş. Bu bölümü izlemeyi yüreğim nasıl kaldıracak bilemiyorum. Fragmanı izleyince bile kötü oldum.
gamze_yy / 22 Ocak 2008
 
Gördüm gördüm arkadaşlar.
Demir Asi ile karakolda konuşuyor. Suratında kötü bir yüz ifadesi var.
Kenan Neriman’ı öpüyor, ne diye bilmiyorum!
Süheyla, Cemal Ağa’nın evine gidiyor ve Neriman da orada.
Vveeeee Asi Demir’in evine gidiyor. Leyla kapıda. Demir görüyor camdan. Ama Asi’nin yanına gitmiyor. Asi sonra geri dönüyor.
Bir de Defne ile Kerim sarılıyor.
Bu arada Melek "Ne?" diyor. Dudak okudum.
Yüzük müzük sahnesi yok
Asicik / 22 Ocak 2008
 
Leyla Demir'in yatak odasına giriyor gece vakti. yine çok karışık bir fragman ama orasını uzun göstermişler. Bir kere sessiz fragmandı. Yüzük müzük yok. Kenan-Asi sahnesi var ama o da bölüm sonunun devamı.
tarik_naz / 22 ocak 2008
 
Asi ve Demir'in karakol sahnesi var. İkisinin de morali bozuk. Arslan tepeden birisini izliyor bozuk bir ifadeyle ama kim belli değil. Kenan ve Asi konuşuyor. Kenan tamam o zaman gibi bir şey diyor sanırım. Sonra Süheyla, Melek ve Leyla'nın sahnesi var. Hepsi şaşırıyor. Defne Kerime sarılıyor. İkisi de çok mutlu. Demir üzgün bir şekilde camdan bakıyor. Leyla alaycı bir ifadeyle Demir’in kapısına gelen Asi’yi yolluyor. Sonra Leyla Demir’in yatak odasına geliyor.
gamze_yy / 22 Ocak 2008
 
Eğer Asi Kenan'a evet dediyse Demir de bunu duyduysa, doğal olarak tavır koymuştur Asi'ye. Ya da Asi her şeyi aslında Demir'in yaptığı öğrenmiştir o nedenle özür dilemek için gitmiştir Demir'in yanına. Fakat bunun için Demir'in tepki koyması yanlış olur, Asi müneccim değil nereden bilebilirdi ki her şeyin Demir'in yaptığını. Demir de her şeyi ben yaptım falan demedi ki (öyle deyip de Asi inanmasaydı tepki vermekte haklı olurdu ama ortada böyle bir durum yok). Bundan dolayı Asi'yi suçlaması mantıksız olur ama Kenan'a evet dediyse Demir'în tepki vermesi çok doğaldır, büyük olasılık sebep budur. Çünkü bir sahnede de Kenan Neriman'ı öpüyormuş. Yani sanki aralarında bir uzlaşma olmuş gibi. Kenan hayır yanıtı alsaydı Neriman'a böyle sıcak davranmazdı öpmezdi vs.
cave77 / 22 Ocak 2008
 
Asi nin "evet" dediğini hiç sanmıyorum. Fragmanda Neriman ve Kenan anlaşmış gibilerdi. Neriman Asi’yi ikna konusunda söz verdiği için Kenan öpüyor diye düşündüm ben. Asi üzgün ve yalnızdı çoğu sahnede. Salıncakta yalnızdı. Kıyafet konusunda da gelişme gözlemledim ben, üzerinde gri bir palto vardı Demir de de gri ceket. Uyumlu giyiniyor çiftimiz.
Asi’yeDemir / 22 Ocak 2008
 
İlk sahnede de Demir Asi’ye sanki biraz tepkili. Öylece bırakıp gidiyor kızı, Asi de üzgün üzgün bakıyor. Bu neden sonra olmuş olabilir ki? Suriye dönüşü Bülent'i yakaladıktan sonra mı oluyor? Vallahi kafam karıştı, hala dilim varmıyor “Asi şu Kenan'ın teklifine sanırım evet dedi” demeye. Başka bir neden arıyorum başka bir mantık çerçevesine oturtmaya çalışıyorum aralarındaki bu soğukluğu çözebilmek için. O malum şey olmasın.
cave77 / 22 Ocak 2008
 
Demir Bülent'i alıp döndü. Kerim ve Defne'nin mutluluktan sarılmaları bu sebepten olsa gerek. Asi'nin teklifi kabul ettiğini öğrenen Demir Asi'ye tavır koyar ve onunla görüşmek istemez. Leyla'nın odaya girme sebebi bence şimdilik masumane. Asi'yi Leyla postaladıysa bilgi vermek için Demir'in odasına girmiş olabilir. Ukalalıkları haricinde şimdilik bizi çok fazla kıl edeceğini sanmıyorum. O'nun vazifesi araları düzelen Asi & Demir'den sonra başlayacaktır.
Ağustos Böcüğü / 22 Ocak 2008
 
Demir ne kadar haklı olursa olsun, Asi kapıdan Leyla tarafından gönderilmeyi hak etmedi. Demir Bey, Leyla Asi’yi kapıdan postalarken camdan da olanları izliyor… yakıştıramadım ben bunu Demir’e. Asi o kapıya gitmekle bir adım atmış oluyor zaten onu itelemek niye? Anlamam imkansız. "EVET " dese zaten o kapıya da gitmez bence.
Asi’yeDemir / 22 Ocak 2008
usayken
 
 
Acaba Demir’in bu kadar kızdığı şey ne ve galiba büyük bir şey ki Asi Demir'in evine kadar gitti.
SEZİNN / 22 Ocak 2008
 
Leyla'nın Asi'yi yolladığı sahnelerde Demir çok üzgün hatta ağlamaklı. Anlaşılan çok kırılmış. İçsesim bana durum vahim diyor. Ama öte yandan fragmancı ve özetçi arkadaşların huylarını az biraz öğrenmiş olduğumuzdan bunlar kesin hinlik peşinde olabilirde diyorum. Özetten de bir şey çıkacağını sanmıyorum.
Ağustos Böcüğü / 22 Ocak 2008
 
Demir’in moralini bozan çok kötü bir şey olmalı.
Öyle bir şey ki bu, geçen bölüm bakışlarını Asi den alamayan Demir bu bölümde hiç suratına bile bakmıyor.
ebrumm / 22 Ocak 2008
 
Demir, Asi'nin yapacağı, beklemek hariç her harekete, tepki vermekte, hak görür kendisinde. O kadar ısrarla bekle beni dedi. Ne duysa ne görse kızacaktır. Ama uzun sürmeyecek diye umuyorum. 13.bölüm sonu mutlu bir son olsun lütfen.
qsawe / 22 Ocak 2008
 
Fragmana bakıp da üzülmemeye karar verdim. İçim sıkıldı çünkü. Aralarında bir problem olduğu doğru, Demir çok soğuk ve de kırılmış. Nasılsa aşıklarımız bu sorunu da çözeceklerdir diyorum, kendimi rahatlatmaya çalışıyorum. Kim bilir belki barışırken aralarında ilk oluverir. Belli mi olur!
ayşe ıraz / 22 Ocak 2008
 
12. bölümün son sahnesinin devamı olan fragmandaki Kenan Asi sahnesinde Kenan’ın yüzü düşmüş hiç de öyle teklifi kabul edilmiş birine benzemiyor. Yani kısaca demek istediğim Asi parayı Kenan’dan almış olabilir ama evlenme teklifine karşılık değil Kenan’ın ortaya attığı başka hin bir fikre karşılık. Kenan’da böylece onun Demir'i beklemesini önleyip aralarını açmış olur diye düşünüyorum.
hellosunshine / 22 Ocak 2008
 
Asi dizisinin en gerçekçi karakteri Neriman bence. Tek çocuk olduğuna göre muhtemelen Cemal ağa eşini kaybettikten sonra kızının üstüne titremiş. Bir nevi pamuklara sarmış Neriman'ı. Neriman öyle saf kalmış ki. Babası eski bir kaçakçı olmasına rağmen kendisine ne bir söz gelmiş, ne bir olumsuzlukla karşılaşmış bu çok belli. Çok iyi niyetli ufak yerlerin oyunu kurallına göre oynayan kadını. Eşini çok seviyor. Eşine layık olmaya çalışıyor. Hep onun yanında oluyor. (kendince) Süslenip püslenip, dik duruşuyla bir "hanım" olarak çiftlikteki yerini almış. Onun dışında çiftlikte ne olur. Borçları mı vardır alacakları mı bilmez. O hala Cemal Ağa’nın pamuklara sardığı biricik kızıdır.
Kızlarının da kendisi gibi hali vakti oldukça iyi birer kısmet bulup evlenmesini diler hayattan. Başka ne olacak ki? Hayatı sorgulamayan, bilmedikleri sayesinde mutlu olan. Tüm hinliği ve cinliği kızlarını baş göz etmek ve çevreye karşı kuyruğu dik tutmaktan öteye geçmeyen biri.
Dediğim gibi dizinin en inandırıcı karakteri. Bundan Nur Sürer'in de etkisi unutulmamalı tabiii.
duar / 22 Ocak 2008
 
Şimdi Demir Asi'ye niye tavır takınıyor. Kenan’a evet dediği için olabilir mi? Kenan'ın Neriman ile samimiyeti böyle düşündürebilir ama Asi ile yan yana olduğu sahnede hiçte teklifine evet cevabı almış biri gibi durmuyor. Asi evet dememiştir ama Demir evet dediğini zannediyor olabilir. Bu da tavır almasına neden olur. Asi böyle bir şeyin olmadığını açıklamaya çalışıyordur tabi yardımı içinde teşekkür etmek istiyordur ama Demir dinlemediği için öğrenemeyecek gibi duruyor. Kenan tek başına çekip gittiğinde anlar ama Leyla da alttan alttan oyma işlemlerine başlamış.
sude9 / 22 Ocak 2008
 
Benim de görüşüm Asi'nin teklifi kabul edeceği şeklinde. Demir başka bir şeye tavır yapmaz diye düşünüyorum.
Böyle düşünmemin sebebi ise, ne duyarsa soluğu Asi'nin yanında alıp sorması.
Ağustos Böcüğü / 22 Ocak 2008
 
Tavır kesinlikle bu yüzden ama bu sefer soluğu Asi'nin yanında almayacak gibi geliyor. Kaçmaya başlamış şimdiden. Yanlış duyum, yanlış anlama vardır işin içinde, Asi evet dememiştir. (etmiştir ya da etmemiştir diyenler fena ters köşe olacak ama etmiştir diyenler ters köşe olmaktan çok memnun kalacak)
sude9 / 22 Ocak 2008
hoffmania / 11.12.2010
 
 
Leyla Asi’ye duşta ya da dinleniyor uyandıramam gibi bir şey söylüyormuş! Geçen bölümde Asi bizim seninle ne kadar yakın olduğumuzu bilmiyor demişti Demir’e bu sefer Asi tam keçi olur dağlardan indirebilene aşk olsun.
GULBEYAZ76 / 22 Ocak 2008
 
Demir 12.bölümde ne demişti Suriye'ye gitmeliyiz mümkünse hemen.13.bölümün başında direkt o Asilerinin kapısına gelen arabaya atlayıp Suriye'ye gidecek. Yani 13.bölümün baş kısımlarında Demir olmayacak ama sonra görüyoruz ki fragmanda Demir'in emniyette olduğu sahneler var. Bu da demek oluyor ki Demir Suriye'den dönmüş. (Ee Suriye'ye gitmeden hapishaneye uğrayacak hali yok ya). Ve artık ne olduysa Demir yokken olmuş ki Demir çok asabi vaziyette Suriye'den döndükten sonra. Demir'in suratında büyük bir hayal kırıklığı gözlemledim ben. Halbuki Bülent'i yakalatıp İhsan Bey'i hapisten çıkardığı için mutlu olması gerekmez miydi? Ama Demir mutlu değil. Suriye dönüşü belli ki onu üzen bir şeyle yüzleşti ya da üzücü bir şey duydu. O üzücü şey nedir valla artık o konuda bir tahmin yürütemeyeceğim. Yürüttükçe kafam karışıyor. Sesli fragman+özeti beklemekte fayda var gibi.
cave77 / 22 Ocak 2008

Demir de Asi de bir tuhaf. Geçen Asi tripliydi bu seferde anlaşılan Demir. En kötüsü Demir’in ki oluyor o içine atıyor, susuyor… Asi’yi görmezden geliyor ki daha acı verici oluyor.
TUBASI / 22 Ocak 2008
 
Sesli fragman çıkmış valla yarısında yakaladım. Neriman Süheyla'ya destursuz evimize girdiğine göre önemli bir şey var demek ki gibisinden bir şeyler diyordu. En son sahnede de Asi Leyla'ya Demirle görüşebilir miyim diyor, Leyla da işte pis pis sırıtıyordu. cave77 / 23 Ocak 2008
İyi akşamlar fragmanı bende izledim Neriman Asi’ye buna mecburuz diye zorluyor İhsan da elimizde bir tek çiftlik var oda yakında elimizden çıkar diyor ve Süheyla Cemal Ağa’nın evine gidiyor. Cemal Ağa demek çocuğu senden İhsan aldı onun elimden çekeceği var diyor. Yüzük sahnesi görmedim ama yanlış duymadıysam eğer İhsan “seni dinliyorum Demir” gibilerinden bir şey diyor.
alperim / 23 Ocak 2008
 
Bence Asi kabul etmiyor ama Neriman Kenan’dan o parayı alacak. Demir de bunu yanlış anlayacak bence. Neriman’ın iş çevirmesi olacak. Ah Neriman ahhhh.
Vamos / 23 Ocak 2008
 
Demekti Asi Demir’in dediğini yapıyor ve bekliyor. Belki de Asi Kenan’a evet demese bile biraz düşüneyim mi diyor ya da Kenan hemen cevap verme biraz düşün diye Asi’yi mi zorluyor.
medsul / 23 Ocak 2008
 
Neriman Asi’ye "babanı hapisten kurtarabilmemiz için evlenmelisin" gibi bir şey söylüyor. Asi ilk anda teklifi reddediyor sanırım. Yani anlamıyorum. Bir anne kızının üstüne nasıl bu kadar yük yükleyebilir ki. Neden Asi evlenmek zorunda. Neden diğer aile fertleri de bazı şeyleri üstlenmiyor. Çok saçma.
Neslihan17 / 23 ocak 2008
 
Neriman fırsatı buldu tabi başka türlü Asi’yi ikna edemem diyerek onu babasını da bahane ederek zorluyordur evlenmeye. Neriman için bir taşla iki kuş vurmak olacak bu. Hem kocası kurtulacak hem de çok istediği zengin damada kavuşmuş olacak. gerçi Kenan’ın zenginliğinden falan da şüpheliyim ya, bir kaç bölüme çıkar ortaya onun da ne olduğu. Demir umarım çok sert çıkar Asi'ye, çok da haklı valla. Asi'nin aklı da başına gelir belki böylece.
lawinia / 23 Ocak 2008
 
Neriman baktı ki babasından hayır yok ortaya kızını attı. Kesin Asi'yi Kenan düzgün bir çocuk, okumuş, seni seviyor gibi sözlerle kandıracaktır.
ceza_cansu / 23 Ocak 2008
 
"Evet" yok ama, evete gidecek tüm yollar açık. Neriman baskısı, abartı boyutunda. Asi, yanlış anlaşılmanın kurbanı sanırım. Demir, bundan önce o kadar çok şeyi, teyit etmek için karşısına dikildi ki… yorulmuş. Ya da, artık üzüntüsü, kıskançlığı farklı tepki vermesini sağlamış. Leyla'ya "Yok" dedirtmiş bile olabilir.
qsawe / 23 Ocak 2008
usayken
 
 
Hatırlar mısınız hani Sevgili Nivea'nın tüyosu vardı. Forumca inanılmamıştı. Gerçek olamaz denmişti. İhsan Bey Demir'in yanında çalışacaktı. Ve Ailesi de Demir'in çiftliğine taşınacaktı. Tüyo böyleydi.
13. Bölümün fragmanında İhsan Bey " Bir çiftlik kaldı elimizde, o da yarın öbür gün satılır" diyor.
Korkarım ki Nivea'nın tüyosu gerçek olacak gibi görünüyor. İhsan Bey'in fragmanda söylediği üzere, borçlar nedeniyle Kozcuoğlu Çiftliği satışa çıkarılacak. Çiftliği Demir alacak. İhsan Bey Kozcuoğlu Çiftliği'nde çalışacak. Ailesi de yine çiftlikte oturacak ama çiftlik artık Kozcuoğlu Ailesi'nin değil de Demir'in olacak galiba.
Eğer tüyolar doğruysa gelecekte izleyeceğimiz bölümleri düşünebiliyor musunuz? Ee peki aşıklarımıza ne olacak?
ayşe ıraz / 23 Ocak 2008
 
Dizide Asi ve İhsan Bey arasındaki baba-kız ilişkisi bana nasıl desem abartılı ve yapay geliyor. Tamam, her kızın kahramanı babasıdır ama bunların ilişkisi tepkileri aşırı abartılı, sanki Asi babasından bahsederken bir faniden değil de göksel bir cisimden, ya da usta bir heykeltıraşın elinden çıkmış bir heykelden bahsediyor.
Dizide başından beri en sevdiğim, en samimi, en doğal aynı zamanda en mantıklı bulduğum karakter Defne. Hem Selma Ergeç usta bir oyunculukla bu karakterin standardının çok üzerine çıkmasını sağlıyor, hem de repliklerine çizilen karaktere baktığımda ayakları yere basan, makul bir karakter görüyorum.
Defne ile ilgili olarak, 11. bölümde Asi'ye söylediği replikler çok hoşuma gitti. "Demir geçmişten gelen bir düşmanlığı gerilimi bitirmeye çalışıyor, sense yeni bir gerilim peşindeymiş gibi davranıyorsun" repliği tam isabetti. Bir de 12. bölümde babası ya da Asi ile ilgili konularda Demir'den yardım istemesi, onun fikirlerine önem vermesi, onlar için verdiği çabayı görmesi ve buna göre davranması en azından çizdiği karakterin realist bir karakter olduğuna inandırdı beni.
Demir ayrı bir konu zaten. Dizide en sevdiğim bir diğer karakter.
Herkes Neriman'dan şikayetçiydi forumda ben var iken ama Süheyla da ondan alt kalır değil. Sen kalk, Demir'i Kozcuoğlu'na karşı kışkırt ondan sonra, baş Kozcuoğlu ile liseli aşıklar formatında takıl, üstüne bir de yasak aşk yaşayacak izlenimi ver. Olmuyor Süho'cum. Sana yanlış da olsa, dolaysız davranmak yakışır.
forever_bim / 23 Ocak 2008
 
Her kızın kahramanı babası değildir Hasan ama bir kız evlat olarak babanı kahramanın bellersen o senin örnek aldığın kişidir, senin deyiminle usta bir heykeltraşın elinden çıkmış bir heykel gibi kusursuzdur (Kusurları olsa da görmezsin). Asi-İhsan, baba-kız ilişkisi bana yapay gelmiyor.
Defne’yi ben de başından beri çok beğeniyor ve çok seviyorum ama Asi’ye haksızlık etmeyelim. Asi de realist bir karakter. Asi ve Defne birbirlerinden farklı ama çok güzel huyları olan iki kardeş.
Demir’i ben de seviyorum ama bu karakterin tatlı sürprizlerinin yanında acı sürprizlerinin olacağını da düşünenlerdenim (galiba da böyle düşünen tek kişiyim forumda).
fatma-1721 / 23 Ocak 2008
 
Fragmandan anladığım kadarıyla Neriman Asi'ye duygusal şantaj yapacak.
Ve gerçekten fragmanda göründüğü gibiyse Neriman bitmiştir benim için. Gitsin babasına şantaj yapsın para onda. Kızını kocası için feda etmesin. Bu mudur yani annelik! Sırf 4 tane çocuğu ve kocası var diye kendisine sempati besleyemeyeceğim. Senaristler düzeltirse hatunu amenna. Yoksa ben burada düzelteceğim.
Süheyla'ya gelince, ben hiç de İhsan'ı yeniden kazanmak için etrafında pervane olan bir kadın görmüyorum. Geçmişten gelen bir hukukları var tabi ki geçmiş olsuna gidecek. Kadın çocuğunun peşinde ve olaya en yakın şahıs İhsan.
Neden diğer kadınlar her daim evlilik için tehdit olarak görülür anlayamıyorum. Evlilik sağlam temeller üzerine kuruluysa hiç bir kuvvet yıkamaz. Yok böyle püff demeyle yıkılacaksa yıkılsın gitsin zaten. Sırf Neriman mutlu olsun diye evlilik sürsün diyemeyeceğim.
Ağustos Böcüğü / 23 Ocak 2008
 
Eveett özet çıktı!
Kenan parayı ödüyor ama Asi ona kesin bir cevap vermemiş daha, Demir de Kenan'ın parayı ödediğini öğrenince Asi'nin evet dediğini düşünüp ona kızıyor, yani haksızlık var.
Boredom / 23 Ocak 2008
[duygu] / 21.01.2008
 
   
Kenan kefaleti ödediyse ve Asi evet demeyecekse ne yapacak? Yoksa Kenan kalıcı mı?
Kimse evleneceğini düşündüğü kız için 500.000 YTL ödeyip, sonra hayır cevabı alıp sessizce gitmez. Bu parayı muhakkak alır. Bunu da Demir mi yapar dersiniz?
Asi’nin evet demediğini öğrenince Kenan a gidip 500.000 YTL’yi geri verip, Asi’yi rahat bırakmasını isteyebilir. Bunu yaparken görmek isterim Demir i.
Kıskanç Demir!
Sonuç olarak bu bölüm umarım Leyla’yla yakınlaşmaz ya, Demir iradeli biri bu tip yanılmalarla öç almaya çalışmaz.
Vamos / 23 Ocak 2008
 
İşte bu ya… Asi ‘evet’ dememiş o Kenan’a.
Ama tabi Demir ona kırılmış… yanlış anlamış.
Belki parayı ödediğinden Asi’nin haberi yoktur yani Asi’den habersiz ödemiştir.
özge:(:( / 23 Ocak 2008
 
Asi Kenan’a daha evet demeden kefaleti ödüyor galiba, o zaman gözüne girecek yine.
Cansu* / 23 Ocak 2008
 
Mesele bir yanlış anlamadan ibaret. Asi Kenan'ın teklifine evet demiyor ama Demir evet dediğini sanıyor.
cave77 / 23 Ocak 2008
 
Asi, duygularını ön plana alan biri. Kenan'ın teklifinde de, Demir'i görüp yanına gitmesinde de duygularıyla hareket etti.
Kenan'da umut ışığı gördü. Babasının kurtulmasını istediği için, ardından gelen teklifi duyana kadar mutlu oldu. O teklif ve peşinden Demir'in gelmesi ile kaçacak yer bulduğunu düşündü. Yanıtı vermekte gecikti. Demir'den duyduğu her şey, beklemesine değeceği doğrultudaydı. Tüm bunlar elinin altındaki verilerken, eğer o sahnenin devamında "evet" derse yine duyguları ile hareket etmiş olacak. Olması gereken, süre istemesi. İşte burada kızmadan önce ben mantıklı düşünüyorum. Belki o anda evet demesini ya da düşünecek olmasını kabul edeceğim bir durum yaşanır. İnsanların, hangi duygularla hareket ettiğini çözmek çok zor. Ön yargılarım olmadan beklemek istiyorum.( ne kadar soyutlarsam artık)
Tek olay var ki güvendiğim, Asi karakterinin genel hatlarını bozmayacaklarını düşünmem. Onu da yitirirsem her bölümde farklı bir Asi izleyebilirim. O zaman da, bu hafta nasıl bir Asi bizi bekliyor der, buna göre beklentimi değiştiririm.
qsawe / 23 Ocak 2008
 
Kefalet suçsuzluğun ispat edilmesi ve davanın düşmesi sonucunda iade edilir değil mi? Bu konuda bilgi sahibi değilim ama mantıken böyle olması gerekir aksi haksız kazanç olur.
Para davanın düşmesiyle iade edilmeli. Kenan’a verirler parasını ekstradan bir de uçak bileti. Eeee onu da Demir alsın artık.
GULBEYEZ76 / 23 Ocak 2008
 
Yerim ben Asi(ye)ye kırılan esas oğlanımızı. Pek de mahzun bir bakışı vardır sevdiceğine bilirim. İstese de uzatamaz kırgınlığını.
tekstura / 23 Ocak 2008
 
Konu Demir'in yanlış anlamayı nasıl öğreneceğine döndü. Önce Asi, Demir'in iyiliklerini nasıl öğrenecek diyorduk, şimdi yeni bir soru daha çıktı… yılın sorusu "Asi ve Demir karşılıklı yanlış anlamaları nasıl öğrenecekler?" Herkes Asi'nin, iyiliklerin sahibinin Demir olduğunu öğrenince suratını görmek istiyordu ben de şimdi Demir'in bu yanlış anlamayı öğrendiğindeki surat ifadesini görmek istiyorum. "Asi seni bekledi" dedikleri zamanki hali bana zevk verecek.
Neslihan17 / 23 Ocak 2008
 
Demir’in duyacağı bazı cümlelerden kırılacağını tahmin etmiştik, ama paranın ödenmiş olmasını öğrenip kendi kendini yemesini beklememiştim.
Kenan, yanıtı almadan ödeme yapmış belli. Kanmasaydı Kenan… kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez misali. (Üfff bu cümle de yıktı yine)
Asi'nin gururu burada başına dert açmış. Aile, kızın yapısını biliyor. Ödersen, sana minnettar olacak, borçlu olacak ve teklifini kabul edecek. İğrençlik ama, bu yapıda insan çok ortalıkta. Neriman'a uygun ama Cemal ağaya hiç yakışmıyor. (uygun ama yakışmıyor desem çok mu çelişirim kendimle)
Aslan, onu kurtarmak için yaralanır, Demir'de yaralı Aslan'ı kurtarır. Körler sağırlar birbirini kurtarırlar. Demir, Asi'yi affedecek mi? Yok affetmeyecek, dizide burada bitecek.
qsawe – 23 Ocak 2008
 
Bir dünya yorum yaptık yeni bölüm hakkında, bunlardan birisi de İhsan'ın Demir sayesinde hapisten çıkacağıydı. Daha özetten gördük ki "İlk ters köşeyi yemişiz." İhsan'ı Kenan çıkarmış.
-Demir, boşuna uğraştığına, canını tehlikeye attığına mı kırılsın?
-"Kenan, kefaleti verdiğine göre, Asi teklifi kabul etti." düşüncesiyle Asi'ye mi kırılsın?
Birinci seçenek Demir'in pek umurunda olmaz herhalde. "Helal olsun" der geçer. Ama ikincisi çok büyük kırgınlık yaratır. Sen üstüne basa basa "bekle" de. Ama Kenan kefaleti ödesin. Yanlış anlaşılma olmasına rağmen Asi buna göz yummamalıydı. Bakalım bu yanlış anlaşılma nasıl düzeltilecek.
Ben kulaktan duyma haberlerle düzeltilmesini istemiyorum açıkçası. Şöyle, Asi-Demir baş başa, yarı romantik bir sahne ile durumu düzeltmelerini beklerim. Çünkü bu sahne olana kadar iki tarafta kırgın olacak. Birincisi Demir'in Asi'ye kırgınlığı, ikincisi Leyla faktörü nedeniyle Asi'nin kırgınlığı. Zaten bu hataları düzeltme sahnesi bir bakıma kıskançlığın belgesi olacak. O yüzden teke tek olsun, bizim olsun.
tarik_na / 23 Ocak 2008