seerose / 28.08.2009
 
 
 
Leyla Kenan gibi işimize yarayacak gibi geliyor bana. Şimdi Kenan sayesinde Demir Asi'yi kıskandı. Bu bölüm o kadar güzel sahneler nasıl çıktı. (Yüzük arama, dans etme) Hakkını yemeyelim Kenan’ın. Eğer Leyla bu konuda işimize yarayacak ise bir an önce gelsin derim.
sevda123 / 7 Ocak 2008
 
Dünden beri diyorum... dizide her şey iyi güzelde , bir şeyler noksan kaldı... düşünüyorum bulamıyorum....
Nihayet!
Nerede Hüseyin? Kahramanım neden yoktu bu hafta? En kıymetli 3. kişi. Büyüyünce Asi ile evlenmeyecek mi? Hüseyin'den ala 3. kişi mi olur.
qsawe / 8 Ocak 2008
 
Maalesef her bölümde göremiyoruz kendisini, bize Kenan'la eziyet ediyorlar. Ne zaman Demir-Asi-Hüseyin üçlüsünü bir arada görsem, Demir ve Asi'yi evlendiriyorum ve Hüseyin'i de onların çocukları gibi hayal ediyorum. Çocukla diyalogları çok güzel ve keyifli. Aslında bizim dizimizin bu özelliğini beğeniyorum. Bir yanda ciddiyet, bir yanda duygu yoğunluğu, bir yanda neşe... vs. vs.
aasiii / 8 Ocak 2008
 
İhsan’a kızıyorsunuz ama hep buluşma teklifi Süheyla’dan geliyor. Bir de bunlar iki sevgili olup ayrılmamışlar ortada ne de olsa geçmişten kalan bir çocuk var. Bu çocuk kim, kimden oldu, öldü mü, yaşıyor mu, yaşıyorsa kimin yanında, öldüyse mezarı nerde? İster Neriman ve Cemal Ağa çatlasın ister patlasın bu soruların cevabını bulabilmeleri için daha çok bir araya gelecekler.
Süheyla’ya da kızamıyorum. Cenazede “Demir beni durdur artık, engeller kalmadı” demişti. Demir karşılığında ne dedi, “Sonuna kadar devam edeceğiz”. Teyzede bunun üstüne “bilmediğin şeyler var” demişti. Tam kelimesi kelimesine hatırlamıyorum. Birkaç bölüm sonra da, “Teyze vazgeç, geçmişte yaşamayı bırak” diyor.
Demir teyzesini bize böyle kinci göstereceğine, tam desteklemese bile çocuğunu bulmaya yardım etmeli, bence bunu kendisini büyüten emek veren teyzesine borçlu.
pelikan / 8 Ocak 2008
 
TUGER(S) / 10.09.2009
 
 
Balkon sahnesindeki çekimi ve renkleri ben de çok beğendim. Orada kırmızı ile bir ışık vuruyordu ve ne olduğu merak etmiştim.
flytomoon / 8 Ocak 2008
 
Hatay bundan daha güzel anlatılamazdı. Geceler gündüzler, bağ bahçeler, iş yerleri, eski yerleşim alanları... her şey mevcut yani.
O dans sahnesi mado evi denilen yerde Amerikan saraylarına benziyor... bu dizide bazı mekanlarda beyaz saray havası da var.
SONAY T. / 8 Ocak 2008
 
Fragmanının sonuna denk geldim.
Süper bir bölüm bizi bekliyor.
Aslan bir odaya giriyor. Elinde de o meşhur bıçağı var. Oda da Asi şöminenin başında oturuyor ve Demir ona yaklaşıyor. Galiba Arlan Demir’i bıçaklayacak!
özlem_1990 / 8 Ocak 2008
 
Ne oluyor hakikaten… Ne bıçaklaması? Olmasın böylesi bir şey durup dururken ama olmaz da değil. Olanların faturasını Demir’e çıkaran Aslan Demir’i bıçaklaya bilir de, olur mu olur…
unutulmayan / 8 Ocak 2008
 
Bir adet bıçak
Bir şömine başı ve kahramanlarımız
Nereye çeksen oraya gider yorumlar ama yine de tahminde bulunamıyorum. Hayır, nerden buldular şömine başını Asi’miz babası hapisteyken romantik anlar yaşayamaz herhalde… ama yine de ne desek boş.
eleren / 8 Ocak 2008
 
Şömineli olan yer büyük ihtimalle Asi'lerin evindeki oturma odası arkadaşlar. Asi, annesi ve kardeşlerinin elişi yaptıkları odada hatırlarsanız bir şömine var. Yani şömine başında romantik anlar geçirmek için bulunmuyorlar. Ee durum müsait değil çünkü.
Demir yardım amaçlı da olsa nihayet Kozcuoğlu Çiftliği'ne adım atmayı başarmış...
İhsan Bey'in serbest kalması için yatırılması gereken büyük miktardaki parayı hiç kimseye haber vermeden Demir yatıracak gibi geliyor bana. Hadi bakalım İhsan Bey'in müstakbel damatları Demir ve Kerim ikilisi.
Damat nasıl olunurmuş gösterelim mi şu Antakya'ya.
ayşe ıraz / 8 Ocak 2008

usayken - MBC
 
 
 
Sözsüz bir fragman. Sadece jenerik müzik var. Ama harika sahneler var. Ağlayanlar, karşılıklı ağlayanlar, gizlice eve giren, o kişiyi görüp arkasından gidip bıçak çekenler, bıçaklı saldırıya uğramak üzere olanlar. En önemlisi de daha doğrusu benim çok güldüğüm, dünkü yorumumdan sonra hele koptuğum bir sahne var fragmanda, o da; LEYLA geliyor.
Fragmanın başlangıcı İhsan’ın gitmesinin ardından Demir Asi’ye sarılmıştı ya Asi’nin Demir’i itmesiyle başlıyor. Çok sinirli bir bakış atıyor ona. Sonra Asi galiba karakola gidiyor. Anladığım kadarıyla İhsan ceza alıyor. Neriman perişan çareyi İhsan’ın kıyafetlerinde buluyor. Vee kabak Dmir’in başına patlıyor. İhsan’ı karakolda gören Süheyla’ysa şaşkın. Kaçamak bakışlar var gene o anda.
Sonra fragmanın en can alıcı sahnesi ise Demir’le Asi’nin karşılıklı ağlaması. Çok kötü oldum ben. Her ikisinin de gözleri şiş kıpkırmızı, her ikisi de ağlıyor. Sonra Demir kaçamak eve giriyor galiba Asi’yi görme ümidiyle. Ama onun eve girişini gören birisi var. O da Aslan. Ya da Aslan onu görmüyor eve gizlice birisinin girdiğini görüyor ve peşinden gidiyor… veee elin de bıçak. O sırada Demir Asi’nin olduğu yere giriyor. Galiba o oda İhsan’ın çalışma odası. Asi koltukta oturuyor Demir içeri giriyor. Yüz yüzeler orada. O sırada odaya Aslan giriyor. Ama o oda Bizimkilerin odası olmayabilir fragmanda gene yanıltmaca varmış gibi geldi bana. Orda bitiyor fragman.
YONCA_ÇINAR / 8 Ocak 2008
 
Asi ve Demir neden karşılıklı ağlıyorlar? Misketlerini mi kaybettiler...
Dertleri ayrı ama duygularını birbirlerine anlatmadan, aynı konu için ağlamaları tuhaf geldi bana... Biri babası, diğeri annesi için ağlıyor desem de bu Demir'e uymadı. Asi'nin ağlamasına dayanamayıp ağladı desem... bu da erkeklere pek uymaz... ama Demir, farklı yapıda biri... belli olmaz... Bu hafta hangi ters köşeye yatsak acaba?
qsawe / 8 Ocak 2008
funda / 02.11.2009
 
 
Asi ağlamıştır bu halde olmamızın sebeplerinden biri de sensin diye, Demir de kendini sorumlu hissediyor zaten Asi’yi daha önce söylemişti. Seni üzmek isteyeceğim en son şey deyip damardan giriyordur Demir. Asi ağlar Demir ağlar… Asi bu sözlerden sonra daha da ağlar. Demir onun ağlamasına üzülmesine dayanamaz o da ağlar. Kalp kalbe karşı derler sende üzüldün mü diye sorulan soruya en güzel yanıtı vermiş olurlar.
sude9 / 8 Ocak 2008
 
Hadi Asi’nin atı öldü, Demir’inkine ne oldu… hiç at üstünde göremez olduk. Bir bölüm bindi hevesini mi aldı? Hem çiftliğe bir sürü at geldiği belirtilmemişti. Ne oldu bu atlara Allah aşkına?
eleren / 8 Ocak 2008
 
At binmemesi, Asi'nin hatıralarını depreştirip, üzüntüsünü arttırmamak içindir. Henüz birbirlerinin duygularından emin değiller. At hediye etmesi uygun değil. Bir gün nasılsa tüm atlar Asi'nin olacak... Fakat, Demir öncesinde, yine yetiştirmesi için tay hediye edebilir...
gsawe / 8 Ocak 2008

Leyla Cemal Ağa ile konuşuyordu. İkisini de hiç sevmedim. Leyla Demir’e göre çok yaşlı bence. Umarım aslan o bıçağı Demir’e saplamaz. Asi Demir’i suçluyor gibi. Demir bunları hiç hak etmiyor. Sanki Asi’nin babasını borç altına sokan o. bence Demir bir şekilde Asi’nin babasını kurtaracak ama Asi bunu bilmeyecek. Demir’inde Leyla’ya yüz vereceğini zannetmiyorum. Asi’ye bu kadar aşık iken.
**tweety** / 8 Ocak 2008
xxdxx / 27.10.2009
 
 
Yazılanlardan anladığım kadarıyla, Asi, en başında itse de, sonrasında Demir'in yanında olmasına sesi çıkmıyor. Demir'de, sessiz ve derinden, sorunlara çözüm olmanın yolunu böylece bulmuş olur. Demir denilince bende hep bir sessizlik ve sükunet ortamı hissi uyanıyor. . Sizlerde de oluyor mu bu?
qsawe / 8 Ocak 2008
 
Bence Aslan eve giren kişinin Demir olduğunu bilmiyor. Hırsız filan sanabilir ya da eve giren biri. Ama Demir olduğunu bilmiyor gibi geldi bana. O yüzden bıçakla onu arıyor olabilir.
gülendam83 / 8 Ocak 2008
 
Ne alaka onların gece yarısı birbirlerinin yanında olması? Demek ki sürprizli bir bölüm olacak
pest / 8 Ocak 2008
 
Gerçekten bilmecelerle dolu inanılmaz bir fragman hazırlanmış, bin türlü şey getiriyor insanın aklına. Özellikle de bıçak sahnesinin bir yanıltmaca olduğunu düşünüyorum. Demir, Asi’nin yanına geldi ama oturma odasına. Aslan ise İhsan Bey’in odasına giriyor anladığım kadarıyla. Dilerim yine harika bir sahnenin, beklenmedik bir konuğu olmaz.
Leyla’ya acayip sinir oldum. Amma süslenmiş, ne gerek vardı yani? Kesin bizi sinir etmek için saatlerce kızın yüzüyle gözüyle oynamışlardır. Eğer ileri gidip bir kara kedilik sendromu o da yaşatırsa eminim ki Kerim ona haddini bildirecektir. Tam olarak dile getirilmesi de nasıl olsa Demir-Asi çekiminin herkes farkında.
Ve arkadaşlar özellikle size söylemek istediğim bir şey var. Tüm bölüm boyunca Asi’nin sürekli Demir’i suçlayacağı ve tersleyeceği gerçeğine kendimizi hazırlayalım. Yoksa izlerken çok gerilim yaşarız. Olsun olsun kızıyor ama sonunda yumuşayacaktır deyip kendimizi buna alıştıralım derim ben.
pearLL / 8 Ocak 2008
usayken - MBC
 
 
Selamlar... ASİ hakikaten Kanal D’nin en iyi dizilerinden biri olmayı başardı. Bunda hem kanalın hem senaryonun hem de oyuncuların büyük payı var. Tabi Tuba Hanım hakikaten çok seçici biri. Dizileri hep tuttu. Tuba Büyüküstün oyunculuğunda dev adımlarla yürüyor bence.
pusat_yusuf / 9 Ocak 2008
 
Çok sakin bir bölüm bizi bekliyor gibi görünüyor ağlama sahnesinde Demir ağlamıyor ki arkadaşlar, sadece gözü kızarmış soğuktan da olabilir, uykusuzluktan da. Asi de pek ağlıyor gibi gözükmüyor.
eleren / 9 Ocak 2008
 
Fragmanda romantik sahneler görüyoruz, diziyi izleyince tam bir fiyasko. İkisi de birbirinden keçi. Asi babasına ağlıyor, bu bölüm yakınlaşmaları zor gibi geliyor bana. Kız babasını mı düşünecek, Demir’i mi ?
janan / 9 Ocak 2008
 
Fragmanın başında Asi'de ki ne şiddet, ne itiş öyle! Demir de üzgün, olan oldu. Tek ferahlık veren görüntü, Defne’nin koşa koşa Kerim’e gelmesi. Arabadakileri bırakıp koştu sanıyorum. Çok güzel bir aşk bunlarınki. Birbirlerini iyi anlayıp kıymetlerini bilmeye çalışıyorlar. Anlayıp da bilemeyenler de itişecek sanıyorum. Nereye kadar? flytomoon / 9 Ocak 2008
 
Fragmanın son sahnesi hayal olmasın lütfen. Salıncak hayali güzeldi ama her bölüm bir hayal, hayal kırıklığı yaratır... Ayrıca, aynı anda Aslan geliyorsa, hangi psikopat kendi hoş-romantik hayaline, eli bıçaklı bir katil namzedini sokar...
qsawe / 9 Ocak 2008
funda / 02.11.2009
 
 
Ne bekliyoruz bu bölüm...
Başta, üzüntüsüyle mantıklı düşünemeyen Asi
Sonra, yavaş yavaş mantığı geri gelen Asi
Babası hapse atılmak üzere olan, bunun üzüntüsünü yaşayan Asi
Asi üzgün diye üzülen, Demir
Asi kendisini hala anlayamadı diye üzülen, Demir
Ne yapsamda İhsan Beyi kurtarsam, Asi daha çok üzülmesin diye düşenen Demir
Ben ne yaptım diye düşünen, yine birbirlerinden medet uman Asi-Demir
Ben bunları bekliyorum... bunları gördüğüm sürece hayal kırıklığı yaşamam...
O mumların hafif loş ışığında, karşılıklı söylenecek aşk cümleleri bekliyorsanız. Hah işte burada hayal kırıklığı büyük olur... hem de çok büyük olur... (Önünüzü Kış tutun, Yaz çıkarsa, şansınıza)
qsawe / 9 Ocak 2008
 
İhsan&Süheyla beraberliği bittikten sonra İhsan&Neriman beraberliği başladı diye düşünüyorum Ama İhsan Bey’in Süheyla’ya “Bir anlık hata insanın hayatının yönünü değiştirir” sözleri beni de düşündürüyor. İhsan Bey bir anlık hata olarak Süheyla’ya olan aşkına sahip çıkamamasını mı yoksa Neriman’la beraber olmasını mı görüyor? İşte cevap bekleyen soru bu.
Melek’i Melek, Demir’i Demir yapan bence eniştelerinin sevgisi, bu çocuklar sadece bu teyzeyle büyüseydi böyle aklı başında vicdanlı gençler olamazlardı diye düşünüyorum.
fatma-1721 / 9 Ocak 2008
ÖZLEM
 
 
Özet…
Asi’nin öfkelenmesini kızmasını bekliyorduk ama kin gütmeye başlaması biraz ağır olmuş. Ya da özetçi işi biraz abartmış.
9.bölüm de itiraf etti zaten Demir, sorumluluğu olduğunu kabullendi. Hal böyle olunca üstelik aşık olunca kızamaz tabi. Yazık...
Asi'nin bu ruh hali ile bir şeyleri fark etmesi mümkün değil di zaten. En azından idrak edip anlaması gecikmesin ve Demir ile arasını çabuk düzeltsin. Fırsatçı Kenan iş başında. Bekliyorduk. Asi'nin gözüne girmeye başladı. Bunu da bekliyorduk ama bu göze girmesi Kenan'ın istediği biçimde olmayacak nasılsa, istediği kadar girsin göze bakalım. Demir ve Asi ilişkisini zedeleyecek. Leyla bu derece etkili olabilir mi? Kıskançlık bekliyordum ama zedeleme! Kenan Leyla el ele tutuşup Avrupa yollarına düşsün ne diyeyim. Duyduklarından sonra Cemal'in tepkisini de bekliyordum. Şüphelenmesi doğal. Zira yarım yamalak şahit olduğu konuşmalardan o sonuç çıkar. Olan yine Asi'ye oluyor, ailede ki her şey gelip bu kızın omuzuna yükleniyor, bu da sinir bozucu... Doğanlarda da yükü taşıyan Demir. Alıp başlarını çekip gitsinler birlikte en iyisi.
Aslan icraatını gerçekleştirmiş anlaşılan. Demir saldırıya uğrar ama saldırıdan zarar görür mü göreceğiz artık. Kıyamam yazık Demir'e ama Asi de Demir'in başından, yanından ayrılmaz öyle olursa. Şimdi bunları izlemek için Demir'e kıymakta fena olmaz hani, nasılsa ölecek değil. Özet şaşırtmadı, hep beklediğimiz bilinene şeyler. Böyle olunca da pek heyecanı kalmıyor. Yalnız Asi'nin kin gütmeye kadar işi götürmesi ve Leyla'nın Demir Asi arasındaki ilişkiyi zedeleyecek kadar önde olması dikkat çekici, tabi dediğim gibi özetçi heyecan olsun diye abartmaya gitmediyse.
sude9 / 9 Ocak 2008
usayken - MBC
 
 
Melek Mahmut ile daha yakındı Demir öyle söylüyordu, onların ilişkisi çok farklıydı etkisi de görülüyor zaten. Demir ise Mahmut kadar Süheyla'nın da etkisi altında yetişmiş. Dediği gibi öfke kendisine ait değil, teyzesi kaderinden öfkesinden kale yaptı Demir'i de oraya hapsetti. Demir’in kendisini kurtarması kolay olmayacak ama sonunda kurtaracak. İhsan'ın bahsettiği hata kesinlikle Neriman ile ilgili değildir. Sevdim derken samimi ve içten, mutlu ve güzel bir ailesi oluğunu sürekli dile getiriyor bununla gurur duyuyor. Hal böyle iken bunu Neriman ile olan birlikteliğini nasıl hata görebilir? Kastettiği babasına karşı koyamamasıdır. Bunun ezikliğini ve pişmanlığını hep dile getiriyor. Süheyla ile olan ayrılığı da karşı koyamaması neticesindedir. Şimdi İhsan’ın kurulu düzeni ve güzel bir ailesi var. Bunu tehlikeye atacak her türlü konuşmadan ve davranıştan artık kaçınmalı. Süheyla ile yaptığı konuşmanın bir benzerini daha yapmamalıdır.
sude9 / 9 Ocak 2008
 
Tamam, Demir yaralanırsa Asi çok üzülür ama yanından ayrılmamak?
Sence Süheyla ve Leyla varken Demir’in yanına yaklaşabilir mi Asi?
kumralim19 / 9 Ocak 2008
 
Telaşlanır hastaneye götürmek için kendini paralar, Süheyla ne kadar kovsa da o gitmez. Olmadı gözüne görünmeden dolanır fırsatını bulur odasına sızar Demir’in. Süheyla vız gelir o zaman.
sude9 / 9 Ocak 2008
 
Ben de öyle düşünüyorum. Yani bir yaralanma söz konusu olmaz. Ama bölümü birisi yaralanmış gibi gösterip bitirebilirler. Heyecanlandıracaklar ya! Bildiğim kadarıyla 12. bölümün çekimi başlamıştı. Eğer bir yaralanma söz konusu olsaydı hastane çekimleri olurdu ve Antakyalılar hastanede çekim vardı gittik gördük diye yazarlardı. Yazmadıklarına göre hastaneye de gitmiyoruz, biri de yaralanmadı.
Neslihan17 / 9 Ocak 2008
usayken - MBC
 
 
 
Belki de sıyrıkla atlatır. Asi Demir’in yarasına bakar, polis işe karışmasın diye doktor yerine veterinere giderler. Ya belki de öyle olur tamam arkadaşlar abarttım biliyorum, hani tutarsa diye. Bu arada gelecek bölüm bizde aşk nefret karışımı bir sahne izleriz olamaz mı? Evet, sıyrık olması büyük ihtimal belki de hastaneye gitmez. Asi yarasını sarar olamaz mı? Yani nede olsa veteriner! Ee biraz anlar ama değil mi? o zaman bizde aşk nefret karışımı güzel bir sahne izleriz, fena mı olur yani?
eleren / 9 Ocak 2008
 
Aman ne kadar güzel bir hayal gücü bu böyle...
Bir dakika... aman aman bir dakika.
Bu Asi cadısı, fırsat bu fırsat der, dikiş atarken Demir'in canına okur mu?
Demir, " Eli bu kadar ağır birisini sevemem" der, çarpar kapıyı gider mi?
Bir dakika daha... şimdi biraz daha düşündüm...
Asi kıyamaz ki... Demir'de tüm acıya katlanır di mi?
OHHH tamam rahatladım...
Elvan sen yine hayal kur ama benim yüreğime inmesin!
qsawe / 9 Ocak 2008
 
Asi neden Demir'i suçluyor? Hadi onu bir nebze anlıyorum peki Demir neden kendini suçluyor...
Fettan / 9 Ocak 2008
 
Başlarına gelenler için babasını suçlayacağına Demir'i suçlamak daha kolayda ondan sevgili Fettan. Tıpkı Süheyla'nın haksız yere olaydan bir haber Kozcuoğularını suçlaması gibi. O başka bu başka demeyelim lütfen. Geçmişte de İhsan pasif kalarak suça az da olsa iştirak etmiştir. Demir’in de son olayda payı vardır. Ama o kadar. En azından yardım etme gayretini gördük. İhsanda ailenin cebine zamanında para koymuş öyle yollamış çiftlikten. Ne cömert adam.
Ağustos Böcüğü / 9 Ocak 2008
funda
 
 
Suçlama konusunda sana katılıyorum. Yani başımıza gelenlerden birini sorumlu tutmazsak ölürüz. İnsanoğlu işte ama ben de bu olanlardan yalnızca İhsan'ı sorumlu tutuyorum. Ailesinin kendisinden hiçbir şey saklamamasını istiyor, sakladıkları zaman kızıyor ama kendisi saklıyor. Madem Asi'yi işlerine karıştırmış, Bülent Bey hakkında söylenenleri, Demir'in Bülent hakkında kendisini uyardığını Asi'ye anlatmalıydı. Asi olmadan tarlayı bile sürmüyor bunu da söyleseydi o zaman. Asi de Demir'e kin beslemezdi. Her şeyden Demir'i sorumlu tutmazdı. İhsan'ı dizinin başından beri sevemedim.
Neslihan17 / 9 Ocak 2008
 
Eğer böyle bir durum varsa yani Cemal ihbar etmişse İhsan'ı ve yaptığı ortaya çıkarsa Asi'nin Demir'e karşı mahcubiyetini zevkten dört köşe olarak izleyeceğim.
Ağustos Böcüğü / 9 Ocak 2008
 
Cemal ihbarcı çıksa da çıkmasa da Asi Demir'in suçsuz olduğunu anlayacaktır ama dedesinin olması biraz daha ağır gelecektir. Demir’in yardımlarını bilmez iken Demir'in dediği gibi asıl sana yardımcı olmaya çalıştığımı anlamıyorsun siteminin haklılığını görecek ve anlayacaktır Asi... mahcubiyetini ve pişmanlığını göreceğiz bence. Tek dileğim bu işin çok uzatılmaması...
sude9 / 9 Ocak 2008
 
Asi’nin tavırları artık bana saçma sapan gelmeye başladı. Yine Demir’i babasının yüzünden suçlayacakmış. Demir yine kendini affettirme çabasına girecekmiş, at meselesi gibi.
Çiftlikte çalışmayacağını kendi kendine karar veren Asi birazcık ileriyi düşünseydi, belki bu olacakları engelleyebilirdi. İşi bıraktığına göre bu borçlarda bir çeşit ödenmesi gerekliyse, bu kafa tutmalar neyin nesi?
Aksine Demir, Asi ve babasına alacaklı değil de sanki bir aile dostuymuş gibi çok anlayışlı hatta yardımsever davrandı. Bunu Asi göremedi mi? Dilerim senaristler Asi’nin bu tuhaf suçlamalarını çok fazla uzun sürdürmezler. Her şey tadında bırakılır.
Bence artık biraz geçmişteki bazı konuları biz seyircilere detaylıca aktarmalılar. Geçmişi bilelim ki geleceğe yönelelim.
pelikan / 9 Ocak 2008
DEMOC / 05.11.2009
 
 
Ne yapacak da Kenan bu kadar Asi'nin gözüne girecek merak etmekteyim. Paramı verecek onlara? Para İhsan’ı cezadan kurtarır mı?
Ağustos Böcüğü / 9 Ocak 2008
 
Sürekli yanlarında durur, İhsan amcam böyle bir şey yapmaz der, Asi’nin annesini sakinleştirir ya da avukat falan tutar.
sinem* / 9 Ocak 2008
 
Herkes Demir’in gizli yardım yapacağını ve bunu lülenin üstleneceği konusunda hem fikir galiba. Ben sivrilik yapmak istemem ama bu konuda kimseye katılmıyorum. Eğer para verilip çıkartılacaksa İhsan o parayı gerçekten Kenan verecektir. O yüzden özette yazdığı gibi Asi’nin gözüne girmektedir.
Demir ise ufak tefek yardımlar yapmaktadır. Mesela İhsan’ın suçsuz olduğunu ispatlamaya çalışır. Ne bilim Bülent’in yanında çalışan birilerine Bülent’in nasıl biri olduğunu ve İhsan’la ortaklığının ve yaptıkları işlerden İhsan’ın ne boyutta haberi olduğunu filan öğrenmeye çalışır. Aslında bunlar ufak yardımlar sayılmaz ama Kenan esas sorunu kökten hallettiği için daha çok şey yapmış gibi görünür.
crncrncrn / 10 Ocak 2008
 
Arkadaşlar size bomba tüyolarım var. Aklınızdan 11. ve 12. bölümü silin 13. bölüme hazır olun!
13. Bölüm Suriye'deyiz ve Suriye'de Demir'i bıçaklamaya çalışacaklarmış. Mafyanın parmağı varmış. Veeeee en önemli noktaya geldik. Demir'i ASLAN kurtarıyormuş, kurtarırken de Aslan yaralanıyormuş. Ayrıca daha heyecanlı olaylar da yaşanacakmış. Şimdilik öğrenebildiklerim bunlar.
Neslihan17 / 10 Ocak 2008
 
Ne diyosuuun! Mafya ile Demir’in ne işi olur ya? Kesin İhsan 13.bölüme kadar hapiste kalacak o zaman. Yine kesin diyorum mafyada da Bülent’in pis işleridir. Zavallım hala İhsan için uğraşıyor desene...
crncrncrn / 10 Ocak 2008
 
Kaçak işi nedeniyle İhsan gözaltına alındı... olabilir bu dediğin. Demir zaten İhsan’ı kurtarabilmek için çok uğraşacak. Duyduğuma göre sadece duyumdur Kerim’le beraber bir kahvede bazı adamlarla bulup konuşacakmış. İhsan’ı çıkarmak için bu işin derinine inecekmiş yazık Suriye ye kadar uzanıyor demek ki.
Elaaya / 10 Ocak 2008
usayken - MBC
 
 
Amanın dizimiz enteresan gelişmelere gebe. Aslan Demir'e neden yardım edecek acaba? İhsan’a yardım edecek kişinin Demir olduğunu öğrenmesi mi -malum dizinin kulağı delik iki karakterinden biri (diğeri Cemal Ağa)- yoksa geçmişin üzerindeki sır perdesi kalkıyor da kuzen olduklarını mı öğreniyor. Çok merak ettim şimdi! Biz 11.bölümü bekleyemezken sen tuttun 13.bölüm diyorsun Neslihan.
Nasıl bekleyeceğiz onca zaman?
Ağustos Böcüğü / 10 Ocak 2008
 
Bu dizide görmek istemediğim tek şey; bu kadar gururlu ve sert duruşu olan Demir'in sırf aşık oldu diye Asi tarafından gelen her türlü agresif davranış ve hakaretleri sineye çekip eblek aşık durumuna düşmesi. Ne Asi saçmalama boyutunda sertleşmeli ne de Demir o mağrur karakterinden fazla uzaklaşıp eblekleşmemeli.
Bence de Bülent'in işi yüzünden mafyaya bulaşmak durumunda kalmıştır Demir. İhsan'ın bu yaşta hala böyle adamlara güvenecek kadar aptal olmasını anlamıyorum. Cümle alem tanıyor Bülent’in ne mal olduğunu, nasıl böyle bir hata yaparsın? Kayınpederine boyun eğmek hapse düşmekten daha mı onur kırıcıydı?
bimkolik / 10 Ocak 2008
 
Bu bence Aslanca bir teşekkür. Bu bölüm Demir’i yaraladığında büyük ihtimalle Demir Aslan’dan şikayetçi olmayacak. Ben kendim yaralandım, şikayetçi olunacak bir durum yok diyecek. Sonra Aslan kahramanımız Demir’i Suriye’de kurtaracak.
narima / 10 Ocak 2008
 
Tutuklamak, tutuklu yargılamak, mahkum etmek değildir. Mahkemede beraat etmesi halinde, suçsuz sayılır. Sabıka kaydına işlenmez.
Mahkum olmak, sabıkalı olmaktır. Kavramlar arasında kargaşa yaratılmasın diye yazıyorum... İhsan bey, mahkum edilene kadar tutuklu olacak... bu arada, masum olduğu ispatlanırsa serbest bırakılacak. Nöbetçi mahkeme ya da, ilk duruşmada Hakim, kişinin, daha önce hiç suçu olmamasından, tanınan kişi olmasından, tutuksuz yargılanmasına karar verebilir... (kaçakçılıkta geçerli midir bilmiyorum) Cezanın paraya çevrilmesi de mümkündür belki ama, yine kaçakçılıkta böyle bir dönüşüm var mıdır bilemiyorum. İmzanın sahte olması zaten İhsan Beyi kurtarır. Fakat Bursa'daki fabrikaya ortak olurken attığı imzaların arasında, diğer işlerin evrakları da varsa... işte o zaman İhsan bey epey uğraşır.
Demir, Asi ile arasını pek düzeltememiş olabilir... Kenan'dan kurtulmak ve İhsan'ı kurtarmak için işlerin peşindedir... Ne zaman İhsan kurtulur, Asi ancak o zaman Demir'in yaptıklarını algılar gibi geliyor. Bu da bizlerin 11 ve 12 bölümde Asi, kızımıza biraz kızacağımızı gösterir...
qsawe / 10 Ocak 2008
funda / 23.11.2009
 
 
Kaçakçılık işi mi? Demir, İhsan’ı kurtarmak için işin derinliklerine mi inmeye çalışıyor ne? Aslan’ın bu iyiliği “Ey millet hazır olun, Aslan Süheyla ile Yusuf oğlu, dolayısıyla İhsan’ın kardeşi, Asi’nin amcası, Demir’in de kuzeni… ona göre sevin bu çocukcağızı demek için kurgulanmış bir sahne değildir… değil mi?
sude9 / 10 Ocak 2008
 
Sesli fragman geldi. Gözümüz aydın!
Demir “Asi kendine gel” diyor, Asi Demir'i itip “git buradan” diyor.
Demir döktürmüş yine, “Yalnız olmadığını bilmek istiyorsan pencerenden dışarıya bak” Yanına girdiğinde çok hoş konuşuyor da aklımda kalmadı ne yazık ki. Asi’nin sesi var… “bu durumda bile yardım etmiyorsun”… dedenin kızgın görüntüsü var, “senin o dilini koparırım” diyor.
Asi gözükmüyor sesi var sadece ama sesin karşısındaki dede. Bana kalırsa da dedesine çıkışıyor. Çoktan yapmalıydı dediğin gibi. Yine kılını kıpırdatmamıştır dede. Bu arada Cemal Süheyla’ya “çocuğun babası kim yoksa İhsan mı?” diye soruyor. Asi’nin babasına sarıldığı sahne sesli hali ile çok daha etkileyici. Baba diye atlıyor İhsan’ın boynuna. İhsan hakkında hüküm veriliyor, hakim konuşuyor ancak tam sonucu açıklayacağı kısım da ses gidiyor.
sude9 / 10 Ocak 2008
 
Asi ve Demir birbirlerine aşıklar ama kendi dediklerinden şaşmıyorlar ve karakterleri de değişmiyor. Birisi tersken mesela gecen bölümde Demir öyleydi, Asi sürekli nasıl olduğunu sordu... Bu bölümde de Asi’yle Demir ilgilenecek o kadar terslenmesine rağmen.
kumralim19 / 10 Ocak 2008
 
Dün büyük Antakya otelinin önünde çekim varmış. Asi ve Demir’in olduğu başkası var mı tam bilmiyorum, özette de dendiği gibi Demir saldırıya uğruyor ama öyle önemli bir şey değilmiş, elini sarıyorlarmış sadece.
Bir arkadaşım geçerken görmüş ben de hemen paylaşayım dedim.
e.L_a / 10 Ocak 2008