usayken - MBC
 
 
Sürüyle hep buralara çıkıyor o, bilmiyor musun sanki?
Bu Hüseyin de az değil hani ama iyi oldu Demir'e, sen misin küçücük çocuğu kendi çıkarlarına alet eden o da sıkıştırır seni böyle. Asi'nin gelişi ile Demir'in yandan profil veren hallerini izlemek pek keyifliydi. Saatlerdir bu karşılaşma için bekle, fırsat kolla sonra o an gelsin naz yap. Asi'nin yanına gelmesini bekliyor malum ama beklediği ile kaldığını kendisi de gördü. Asi'nin de tavırları ondan aşağı kalır değildi. Çekip gidince Demir'in “keçi” diye söylenmesi çok hoşuma gitti, içim de cız etti ama ağlamaklı, arkadaşına küs diye elini uzatan, ağzını büzüştürüp ağlamaya meyilli çocuklar gibi.
Demir tarlada Asi'yi yalnız yakalayınca bir de önceki fırsatları kaçırmışken yeniden şansını denemek istemesi hoştu. Bu çocuğun azmine bayılıyorum asla pes etmiyor ama Asi de dediği kadar keçi… sen keçi ben senden keçiyim der misali arabası ile önünü kesmesi beline sarılıp konuşacağız diye Asi'yi götürmeye çalışmasını çok beğendim. Söz konusu iki aşık ve inatçı, birbirine açılamayan aşıklar olunca bu sahneler çok güzel oluyor ama dediğim gibi aşık oldukları için aksi takdirde hoş olmazdı zaten.
İhsan'ın kendilerini aradıklarını öğrenince Asi'ye “istersen konuşabilirim babanla” demesi çok hoş bir hareketti. Aferin paşama... teyzesine söylediklerini de ayrıca takdir ettim.
Asi'yi seviyorum demediği kaldı onu da söylemiş kadar oldu. Bu kadar net ifadeden üstelik Demir'in hislerini önceden de bilen Süheyla artık Demir'e fazla müdahale etmez nasılsa. Etse bile Demir artık izin vermez.
Buraya kadar normalleşmiş iken durum Kenan olayı hepten karıştırdı işi. Demir’in kıskançlığı da ne öyle. Adam kimdir nedir necidir bilmez sırf Asi ile yan yana gülüyor yürüyor diye gözleriyle öldürecekti nerdeyse… hayır, kendine zarar paşam ne hacet var bu kadar kıskançlığa?
sude9 / 30 Aralık 2007
funda
 
 
Bence İhsan Bey bu pis işlerden "hiç istemediği müstakbel damatları tarafından" kıl payı kurtulacak.
Yalnız “çok istediği Kenan” hakkında bir şey düşünemiyorum.
Fakat bu işin içinde bir iş var gibime geliyor. Kenan zaten düşünceliydi o fotoğrafçıdan çıktıktan sonra.
Kafasında bir plan var ama ne?
Ben halen Asi'yi sevdiği için olduğunu düşünmüyorum. (Ya da düşünmek istemiyorum) Bu işten bir çıkarı olacağı kesin.
Bu arada İhsan Bey amcaya bende çok kızdım. Sanki Kenan'dan bu teklifi bekliyormuş hemen "benim için bir sorun yok!" triplerine girdi.
İnsan bir düşünür... Dün bir bugün iki ne ara aşık oldu kıza der.
Ayrıca bir dahaki bölümün ilk sahnesini merakla bekliyorum.
Demirimiz ne tepki verecek bakalım?
Bence, ilk önce Asi'yle manalı manalı bakışıp, top ezme olayındaki gibi Kenan'ı gözleriyle ezip süratle binayı terk edecek gibime geliyor.
çarşı_903 / 30 Aralık 2007
 
Asi için neler yapıyor?
Koca Demir aşık oldu!
Milletin konuşmasını dinliyor.
nurche / 30 Aralık 2007
 
Demir, Asi’yi alıp götürdüğü zaman... İhsan bulamasın diye resmen dua ettim. Ne fenayım! Traktörle oradan oraya oradan… zavallı İhsan!
Elaaya / 30 Aralık 2007
 
Bir konuda haksızlık etmiştim Süheyla'ya, yeri gelmişken hakkını teslim edeyim. Çocuğunu bulsa bile öfkesi düşman tavrı bitmez diye düşünüyordum oysa İhsan'a çocuğumu bulmadan sizlerle yakınlık kurmam diyerek aslında sinyali verir oldu. Demir’i seviyor mutluluğunu istiyor, Asi'yi sevdiğini de biliyor. Eğer çocuğu bulunursa bu aşka engel olmayacak gibi.
İhsan'ın da beni şaşırttığını söyleyeyim tam olsun. Konserde bakışmalar bekliyordum ama ikisi birden bakışır diye düşünüyordum, Süheyla bakmaz iken İhsan kaçamak bakışlar atıyordu. Geçmişte Süheyla ya aşık olduğuna inanmaya başlıyorum gibi. Bir iki daha eylemini görsem tamamdır diyeceğim... yine de seviyorum İhsan’ı. Çok büyük yanlışlıklar ve hata yapmamıştır diye düşünüyorum.
sude9 / 30 Aralık 2007
 
Senetlerden bir tanesinin değeri 500 bin. Toplam borç 1,5 milyon (3 senet olduğuna göre)
Bu arada atın değeri de 500 binmiş. Dizide ve forumda hiç kimse demiyor ki Asi yalnızca çalışarak bu kadar borcu nasıl öder. Bu kadar parayı hak edecek ne iş yapıyor. Kahyalık ve çobanlık dışında. Arada veterinerlik de var tabii. Büyük bir mantık hatası gibi. Asi sanki çok büyük bir şirketin CEO su gibi maşallah.
Daha önceden borç fazla değildir. Senet yüksektir diyordunuz ama sonuç ortada. Zaten bu kadar borçlanacak çiftlikte ne yapılmış olabilir. Onu da anlamış değilim. Bence ortadaki para makul düzeyde olmalıydı.
necnur / 30 Aralık 2007
usayken - MBC
 
   
Asi’nin maaşının ne kadar olduğu önemli değildi ilk zamanlar. Demir’in aklında sadece intikam almak ve Kozcuoğlularını küçük düşürmekti. Ve bunu da çok iyi yaptı. Antakya’nın köklü ve soylu ailelerinden birini kızını senetler karşılığında işe aldı. Düşünsenize aynı şeyin sizin babanızın (Allah korusun) başına geldiğini. Çalışanlar köylüler filan ne düşünür. Demir’in düşündüğü tek şey buydu a o zamanlar… ama şimdi…
crncrncrn / 30 Aralık 2007
 
Bu mantık hatası değil de intikamını nasıl alacağıyla ilgiliydi. Kendince böyle bir planı vardı. En değerli kızını yanında çalıştırıp gururuyla oynamak. Gururlu İhsan Bey'in bütün mal varlığını elinden alsa bu kadar canını yakamazdı. Olay tamamıyla intikamdı. Bunu Cemal Ağa'ya da söyledi. Bu intikamı farklı türlü alacaktı, oyunu başkaydı ama işte tutmadı. Asi'ye olan ilgisi yüzünden tamamen kurallar değişti.
sevda123 / 30 Aralık 2007
 
Biraz tüyo verelim ama bu tüyoları ben vermiyorum. Asi'nin fan sitesinde Antakyalı arkadaşların yazdıklarına göre ileriki bölümlerde (bu 11. veya 12. bölüm olabilir) Kerim Defneye gizli bir evde evlenme teklifi ediyormuş. Defne kabul ediyormuş. Kuyumcular çarşısında çekimleri olmuş. Altın alıyorlarmış. Mado’daki (her nereyse artık) çekimlerde yine Asi'yle Demir'in dans sahnesi varmış. Süpermiş.
Küçük bir not daha sanırım İhsan Bey tutuklanıyormuş.
Neslihan17 / 30 Aralık 2007
 
Demir kendi kazdığı tuzağa kendi düşmeye başladı. O da farkında zaten, teyzem kendine kininden bir kule yaptı beni de buraya hapsetti dedi. Başkasına alet olduğunun ve hoş olmayan bu durumdan sıyrılmak istediğinin sinyalini verdi ve Asiden yardım istedi. Tamam, geçmişte yaşadıkları kolay kabullenilecek, affedilecek şeyler kesinlikle değil, Allah kimseye vermesin çaresizlik içindeki bir kadının çocuklarını da yanına katarak ölümü çare görmesi acı. Bir bebeğin hiç edilmesi yine acı, çok acı... ve buna sebep olanlarında ortalarda olması da ve bilinmesi de kolay değil. Demir gerçekten Asi den daha zor durumda. Geçmişle Asi arasında sıkıştı. Aşkın tadı kinin ve öfkenin tadını bastırmaya başladı. Bana yardım et dedi. “yardım et” dedi de sonraki gün hiç bir şey konuşmamış gibi bakıştılar. Sanki hiç bir şey değişmemiş gibi, kurgu garipti. O zaman bir şey değişmeyecekti de bu kadar olaya (kızı zorla götürmesi -konuşması -İhsan’ın gerilmesi) ne gerek vardı? Üstelik Asi babasına Demir i savundu benden özür dilemeye çalıştı kolay öfkeleniyor bazen o dedi. Yani Demir’i aklama çabasındayken ertesi gün yine eskisi gibi olmaları tuhaftı yani!
Elaaya / 30 Aralık 2007
[duygu] / 01.02.2008
 
 
Olayın sadece kendi penceresinden göründüğünden ibaret olmadığını, günahsız insanların bedel ödemesinin haksızlık olacağını ve bunu da İhsan Bey dahil hiçbirinin hak etmediğini gördü. Hele kendisi kin doluyken bunu anlayamayan insanlarla karşı karşıya olması kendisini ve belki de teyzesini sorgulamasına yol açtı. Gelgitler yaşarken arada arkadaşını, Asi'yi kırıyor ama farkına varıp özü dilemesi ya da dilemeye çalışmasını seviyorum Demir'in.
siyah-beyaz / 30 Aralık 2007
 
Asi ve Demir aşkının inandırıcılığı için bakışlar yetmiyor bence. Birbirlerinden ayrıyken birbirlerini bir şekilde düşünmelerini hatta kendi kendilerine konuşmalarını da göstermeliler. Demir’in Asi’yi düşündüğünü göstermiyorlar hiç ama en azında "keçi" filan derken bir hoşlanma hissediliyor. Ama Asi hiç kendi kendine yorum yapmıyor Demir hakkında. İkisinin de iç seslerini vermeliler biraz.
Bir de çoğu arkadaşın değindiği gibi ortada açıklanmış hiçbir şey yokken, Defne’nin gelen Demir diye iddiaya girmesi çok komikti. Senaristler nasıl böyle bariz hatalar yapıyorlar şaşıyorum.
Şu aşamaya kadar Kenan’ın ilgisi beni rahatsız etmedi. İleride ne düşünürüm bilemem Demir de ketum durmasın öyle, Kenan gibi acele etsin biraz Beyefendi. Kerim de her şeyi Defne’ye sanıyor nedense. Kenan’ın Asiciğime ilgisi olabileceğini düşünemiyor da illa Defne’ye olur sanıyor. Kerim’in cama taş atması da çok çocukça geldi bana.
modest2000 / 31 Aralık 2007
 
Demir ve Asi'nin gülen yüzlerinin ne kadar güzel olduğunu fark ettim. Balıkçının seslenmesinden ve balık yedikten sonraki bakışları ve yüzlerindeki içlerindekileri anlatmış olmalarından dolayı rahatlamış ve gülen yüzleri ne kadar güzelmiş. Asi bir de Kenan’ın yanında öyle gülüyor. Demir tabii ki kıskanır. Ona sadece bir kez öyle gülen yüzle bakmış Asi, Kenan'ın yanında gülücükler saçıyor. Ağlama Tuba'ya yakışıyor ama gülmek daha fazla yakışıyor.
Flytomoon / 31 Aralık 2007
 
Bu tutuklama işi… yani sonuçta Bülent'in karanlık bir adam olduğunu aşikardı keza İhsan da bunun bence farkındaydı şüpheleri vardı ama işte Demir'e boyun eğmemek için denize düşen yılana sarılır misali o da Bülent'e sarıldı. Sonu da böyle oldu doğal olarak, bu durumun da Süheyla ne tepki verecek acaba? onun telaşını, ne hissedeceğini bu hissettiklerinin davranışlarına nasıl yansıyacağını çok merak ediyorum, yani hiç belli olmaz Demir'e İhsan yardımcı ol onu oradan çıkar bile diyebilir, aşk insana her şeyi yaptırır.
Cave77 / 31 Aralık 2007
uasyken - MBC
 
 
Asi ve Demir gene dans edecekler demek ama bu seferki önceki gibi olmayacak... çünkü birbirlerine iyice aşık oldular. Birbirlerinin gözlerinde artık bul bulabilirsen ikisini.
özge:(:( / 31 Aralık 2007
 
Bence İhsan Bey tutuklanmaz, tutuklansa bile bu çok kısa sürer. Çünkü madem Defne ile Kerim arasında bir evlenme teklifi, kız isteme olayları falan olacak, o zaman bu kızın babası hapishanedeyken yapılmaz. Zaten böyle bir durumda evlenme teklif edilmez, hadi edildi kızı kimden istiyorlar, hapishaneye gidip İhsan amcadan mı isteyecekler, bu biraz saçma olur.
Boredom / 31 Aralık 2007
 
Eğer Defne - Kerim nişanı söz konusu ise Antakya’ya Leyla da gelecektir. O zaman düşünemiyorum ben neler olacak. Hele de bu nişanda Asi Demir dansı olursa Kenan ve Leyla’nın halleri ne olur kim bilir. Asi ve Demir'i bu kadar yakın gören Leyla da Antakya’ya yerleşme kararı alabilir. Malum ortalığı boş bırakmamak açısından.
Neslihan17 / 31 Aralık 2007
 
Demir'in biraz daha atak olması gerekiyor. Yoksa Asi'yi zorunlu nedenlerden dolayı Kenan’a kaptırmış olacak.
Yani yok öyle kuru kuruya öpüşmeler Demir Bey. O öpüşmeyi hak edecek ne yaptın ki hemen öpmeye kalktın kızı. “Yardım et” demekle iş bitmiyor. Madem kin gütmek istemiyorsun önce kızın gönlünü al. Topu ezip geçmekle olmaz bu işler kendini açık açık anlat. “Buraya bunun için gelmiştim ama bu nedenden dolayı vazgeçiyorum bu kinimden” de.
Neslihan17 / 31 Aralık 2007
 
Aynen katılıyorum…
Demir… daha öpücüğü hak etmedin.
telefe / 31 Arlık 2007
 
İç ses, dış ses, hayaller... Kesinlikle olmalı.
Cama atılan taş sahnesindeki konuşmalar, doğum günü partisinden sonra, yapılan konuşmaların neticesi sanırım (ayaküstü konuşmalarına izin vermedi ya... hadi... hadi... hadi) Önce, Kerim'e sordu ne oluyor bunlara diye, sonrada Abla olarak kız kardeşinin ağzını aradı. Bakalım “Demir” dersem nasıl tepki verecek, diye. Asi'nin tepkisi, aslında beklediği gibiydi. Yani kesin bir hayır olamaz değildi o yanıt...
Kıskançlıktan ne yapacaklarını şaşırdılar. Önce erkeklerin kıskançlıklarını izliyoruz... sonra kızlarımızda çıldıracaktır kıskançlıktan... abartılmadıktan sonra güzeldir kıskanmak ve kıskanılmak.
qsawe / 31 Aralık 2007
xxdxx / 22.09.2009
 
 
Demir ve Asi'nin aralarındaki durumun normal olmadığı her hallerinden belli oluyor. Ne Kerim'in ne de Defne'nin yahu bunlar niye sürekli kavga halinde bu kadar dip dibe niye tartışıyorlar diye akıllarına hiç mi bir şey gelmiyor? Kerim Demir'in ısrarla Asi'nin yanında çalışması istediğine şahit oluyor, “iyi düşün Asi eminim fikir değiştireceksin” diye arkasından gidip söylediğini arabayı sürerken ki haline şahit oluyor ama yok. Ne Defne ne Kerim niye böylesiniz diye soru sormuyor. İlerleyen bölümlerde bu aşıklar ortaya çıkıp gizlenmedikleri zaman biz biliyorduk diye saçma sapan kelam etmezler umarım.
sude9 / 31 Aralık 2007
 
İleri ki bölümlerde sanırım Demir’in kıskançlık hallerini izlemeye başlarız. Ordan burdan duymaya ya da tahmin ile değil, bizzat kendisi duyduğu için Kenan meselesini epey bir bocalayacaktır ve artık bir şeyler yapmasını bekliyoruz. Tamam, bakışlar çok güzel ama bayanlar imadan hoşlanmaz, hepimiz biliriz. Dile de dökülmesi, alenen itiraf edilmesi gerekir, değil mi? Şöyle yatağında kıvranır halde, uyuyamaz hallerini görmek için sabırsızlıkla bekliyorum.
pearLL / 31 Aralık 2007
 
Sitenin birine adliyeden yapılan çekimlerin resimlerini bile koymuşlar.
İhsan’ın hapse gireceği doğru yani.
telefe / 31 Aralık 2007
 
Muhakkak aileyi zor durumda bırakacaklardır. Aile dayanışmasını göstermek için. Demir de Asi’ye destek olacaktır. Aynen Mr. Darcy’nin Liz’in kardeşine yardım etmesi gibi. Ama bu yardımı gizli kalacaktır.
Vamos / 31 Aralık 2007
 
İhsan Bey’in hapse girmesine üzülürüm bir de Asi Demir’i sorumlu tutarsa bu olaydan ona daha bir fazla üzülürüm, yazık olur Demir’e.
Cansu* / 31 Aralık 2007
 
Asi'nin Demir'i sorumlu tutması… hımmm!
Asi başımıza gelenlerde senin de payın var derse sorun var demektir...
Demir Asi'ye baban ikinci senedi ödedi, bu parayı ne pahasına buldu bilmiyorum, çok sevdiği kızını geçmişe kurban vermek istemedi, elinden geleni yaptı diyordu. Bir de Asi böyle çıkışırsa kendini sorumlu tutabilir Demir ama Asi böyle konuşmaz umarım
sude9 / 31 Aralık 2007
usayken - MBC
 
 
Sorumlu tutmasa dişimi kırardım. Gelenek bozulmayacak demek ki. Yanlış insanlar yanlış sebeplerden suçlanacak. Asi kendini suçlasın. Senetlerin miktarı belli. İnsan hiç düşünmez mi o kadar miktar parayı babası nasıl buldu. Madem bulabilecek durumdaydı neden tefeciden borç alındı vs. Besbelli alengirli bir iş var ortada.
Yapabilecekleri 2 tercih vardı. Ya gururu bir yana bırakacak Asi Demir'in yanında çalışacaktı ya da kanunsuz işlere girilecekti. Tercih yapıldı sonuçlarına katlanılmalı ve suçlu aranmamalı. Demir gırtlaklarına basmadı senetleri ödeyin diye.
Ağustos Böcüğü / 31 Aralık 2007
 
Hep beklediğim Romeo & Juliet tarzı büyük ve imkansız aşk bölümleri geliyor. Gerçek sebeplerle birlikte olamayacakları ama fikren ve kalben birbirlerine bağlı olacakları, birbirlerinden ayrı kalmaya dayanamayacakları, aşk acısıyla yanıp tutuşup sonunda kendilerine engel olamayacakları bu aşk için savaşacakları bölümleri izleyeceğiz.
gerçek_aşk86 / 31 Aralık 2007
 
Demir soldan sağa biraz erken döndü bence, sizce de öyle değil mi? Yani geçmişte değil de bugünde yaşamak istediğini söylemesi çok güzel tabii, hele Asi’ye yaklaşımı ve söyledikleri dışında bir de İhsan Bey’e, ona saygı duyan o yaklaşımı mükemmeldi ama bundan sonrası beni düşündürüyor.
İhsan Bey’in ortağı üzerinde çok fazla duruldu bu bölüm, bu kötü olayların habercisi bence İhsan Bey, Bülent Bey’le beraber suçlanırsa, Asi bunların sorumlusu olarak Demir’i görür ve affetmeyebilir, çünkü senedin maddi değerini katlayan ve babasını bu duruma iten Demir’di.
Demir zaten bu yaptığına çok pişman oldu, bu pişmanlığını ve İhsan Bey’i anladığını "biricik kızını kurtarmak için para bulmaya çalışıyor "diyerek dile getirdi.
Haftaya Demir’in kıskançlığını izleyeceğiz, Murat Yıldırım’ın oyunculuğunu döktüreceğine eminim, keyifli sahneler izleyeceğimizi düşünüyorum.
fatma-1721 / 31 Aralık 2007
 
Kaçmak erkekliğin %99 uymuş. Ne alaka diyeceksiniz. Şimdi bu kıskandı çekti gitti, ben kaçtı olarak görüyorum. İn arabadan o kızın sana ait olduğunu göster Kerim gibi. Ahh ahh Demir Kerim’den daha da yiğit derdim ama tersi çıktı. Bir de bu olaydan sonra uzaklaşıyormuş. Bu kız sen yardım et dedin etmedi mi? Kavganızın ertesi günü seninle cenazeye bile geldi. Üzerine üşüme diye battaniye getirdi. Öpmene bile izin veriyordu ki sağ olsun balıkçı yetişti. O balıkçıya da üzülüyorum hayatında sadece 5 saniye TV’de göründü milyonları kendine düşman etti.
sevda123 / 31 Aralık 2007
xxdxx / 22.09.2009
 
 
Demir, Asi'ye neden soğuk davranabilir? Benim tahminim; Demir, Kenan'ın İhsan Bey’e bu kadar açık olmasının sebebini Asi'ye bağlamıştır. Yani Asi ve Kenan'ı yan yana gören Demir Asi'nin Kenan'a ilgisi olabileceğini düşünmüştür. Bu yüzden Asi'ye soğuk davranıyordur. Bunu gören Asi de Demir'e sebebini sormuştur. O sırada da imalı laflarla birlikte açılmalar olabilir.
Neslihan17 / 31 Aralık 2007
 
Asi'nin nedeni sorduğu bir sahne gerçekten olacaksa eğer harika olur. Tokatlasınlar birbirlerini, ağılda bir güreş yapsınlar (şaka tabi ki) didişsinler ama bütün duygularını açsınlar birbirlerine. İşte o andan sonra daha da güzel olur her şey. Ben bunların kavgalarına bile bayılıyorum. Bir çift bu kadar mı aşk dolu kavga eder.
sevda123 / 31 Aralık 2007
 
Tüyoları kısaca özetlersek;
Demir İhsan amca ve Kenan'ın konuşmasını duyduktan sonra, Asi'ye soğuk davranacakmış, Asi de 9. bölümdeki yakınlaşmadan sonra buna şaşıracak elbet, Demir’le konuşmaya gidecekmiş, sonra da ikisi de duygularını daha fazla saklayamayacakmış (doğruluğu en sallantıda olan bu bence... ama inşallah doğru çıkar )
İhsan amca hapse düşüyor ya da en azından mahkemelik oluyor (bunu resimlerle kanıtlayabiliriz )
Kerim Defne’e evlenme teklif ediyor ve sonrasında kız isteme yada nişan gibi bir şeyler olacakmış (bu da Antakyalı bir arkadasın çekimlerde gördüklerine dayanarak söylenmiş yanılmıyorsam, yani sağlam tüyolardan biri gibi)
Ayrıca Antakya Mado'da bir Asi Demir dans sahnesi daha çekilmiş yanılmıyorsam (bu da yine çekimleri sırasında görülmüş, doğru olduğunu düşünüyoruz yani)
Boredom / 1 Ocak 2008
 
Fragmanı gördüm, inanılmaz şeyler Oluyor!!!
İhsan tutuklanıyor, Asi Kenan’la dans ediyor, Demir Kenan’ı tehdit ediyor, Neriman Asi’yle Kenan’a yüzük bakıyor, daha neler neler… Bombaa! en güzel Asi bölümü olacak!
Demir Kenan’ı köprüden atar demiştim, vallahi atacak!
Ayrıca sanırım gerçekten de Demir’le Asi duygularını daha fazla saklayamayacak!
Boredom / 1 Ocak 2008
usayken - MBC
 
 
Defne - Kerim nişanı bu bölüm oluyor ama sonrasında İhsan Bey tutuklanıyor. Sanırım nişanda Kenan ve Asi dans ediyor ve Cemal Ağa Demir'e Asi yakında evlenirse hiç şaşma diyor. Demir büyük kıskançlıkla Asi ve Kenan’ı izliyor. Sonra sanırım tarlaydı Demir Asi'nin elini tutmaya çalışıyor ama Asi şaşırarak “ne yapıyorsun” diyor. Demir Ve Kerim köprüde Kenan’ı tehdit ediyorlar. Nişan sonrası sanırım Demir ve Asi konuşması var ve orda Demir Asi'yi belinden tutup kendine çekiyor. Orda bir yakınlaşma var yani. En sonunda da İhsan Bey tutuklanıyor Asi bağırıyor bırakın babamı filan. Demir de orda Asi'yi sakinleştirmeye çalışıyor, sıkı sıkı sarmış. Fragman orda sona eriyor. Hatırladıklarım bunlar.
Neslihan17 / 1 Ocak 2008
 
Cemal Ağa İhsan'ın, Asi'yi parası için Kenan'a yakınlaştıracağını ima ediyor Demir'e...
Bir kuyumcuda tek taş yüzükler beğeniliyor.
Demir Asi'nin ellerini görmek istiyor, parmaklarında yüzük arar gibi bir hali var.
Kuytu bir köşede Demir'le Asi dans ediyorlar.
İhsan'ı polisler götürürken Asi isyan ediyor, yanında şaşkın ve üzgün bakışlarla Demir var.
Kerem ve Demir Kenan'ı köprüden atacak gibi sıkıştırıyorlar.
Süheyla İhsan'la buluşmak istiyor, yolda yan yana yürürlerken görünüyorlar.
Oldukça uzun bir fragman olmuş bu seferki.
meline / 1 Ocak 2008
 
Bu diziye beni çeken görüntülerin güzelliğiydi.
Öğrendim ki Çetin Çavan'mış görüntü yönetmeni.
Hikayeden çok görüntüleri izliyorum ben bu dizide hala. Başta kendisini ve ekibin tamamını tebrik ediyorum...
zanaitta / 1 Ocak 2008
 
Asiyle Demir bence o nişanın yapıldığı yerde herkesten gizli tenha bir yerde dans ediyor... Bence Asi’yle Kenan’ı dans ederken görünce Demir kıskançlıktan çatladı, sonra Asi lavaboya giderken falan sıkıştırdı ıssız yerde, sonra elini Asi’nin beline attı ve dans ettiler...
telefe / 1 Ocak 2008
 
O yüzük sanıyorum ki Defne’nin parmağına takılıyor. Çünkü Asi küçük parmağına yüzük takıyor. Ama tektaş takılırken orta parmakta yüzük var.
Demir tüm fragmanda üzgün. Asi elinden kayıyor, ama bir şey yapmak istese de ne yapacağını bilmiyor.
Cemal Ağa, Kenan konusunda hala tek ümidim. Elinden tarlaları almak istesin. Gerçi o da Demir'i daha çok kıskandırıyor sözleri ile. Torunu için iyi bir şeyler yapsın ne olur nişan varsa Kerim’in kardeşi de gelir. Zaten Kenan var bir de o kız çıkarsa ortaya bunlar kaldıramaz.
flytomoon / 1 Ocak 2008
Nehir88
 
 
Neriman İhsan için “şimdi almıştır karşısına kızını ciddi ciddi” diyor. Demek ki Asi’yle Kenan hakkında konuşacak ve fikrini soracak babası.
Yüzük olayı Asi ile ilgili değildir. Defne’ye almaya gitmişlerdir. Sanırım kuyumcuda Demir de var. Eeeee kankası evleniyor o da bir hediye almaya gitmiştir.
Kerim Defne’yi istemeye kimle gidecek? Demir, Melek, Leyla, Kerim olur herhalde, no frost gitmesin de.
Cemal Ağa çok fesat. İhsan’ın yapısına uymadığı halde sırf para için Asi&Kenan’ı destekliyor diyor. İhsan daha önce ona ben kızlarımı sizin değerlerinizle yetiştirmedim benim kızlarım satılık değil demişti. Demir’e tam aksini söylüyor.
Kenan Cemal’e sınırlarımızda sizin lehinize kaymalar var diyor. Cemal Ağa Kenan’ın arsaların üstüne yatmış. Kenan’ı neden hatırlayamadığı belli oldu.
GULBEYAZ76 / 1 Ocak 2008
 
Bence Kenan’la Asi’nin dans ettiği yer Defne’yle Kerim’in nişanı değil. Ne ara teklif etti, ne ara istediler kızı, ne ara o kadar hazırlık yapıldı, bunların hepsi tek bölüme sığdırılmaz. Hem ayrıca o zaman Leyla’nın da gelmesi gerekir ve bence Kenan meselesi durulmadan, Asi’yle Demir duygularını itiraf edemeden bir de Leyla’yı çıkarmazlar ortaya. Bence son sahne İhsan’ın tutuklanışı... ondan önce Kerim Defne’ye evlenme teklif eder ve parmağına yüzük takılan da Defne’dir.
Boredom / 1 Ocak 2008
 
Eee Demir de boş durmaz… İhsan’a gizli ya da aleni biçimde yardım eder.
sude9 / 1 Ocak 2008
 
Paragöz dede de Demir’i alevlendiriyor. Demir de Asi’nin parmağında yüzük var mı diye mi elini kavrıyor?
CanKuşu / 1 Ocak 2008
 
Kenan’la Asi’nin dans etmesi beni çok gerdi. Beni bu kadar gerdiyse Demir ne olur düşünemiyorum. Atsınlar Kenanı Asi’ye.
gülendam83 / 1 Ocak 2008
 
Demir yüzük almıyor. Sadece görüyor Kenan ve Neriman'ın yüzük aldığını, kesin yanlış anlıyor. Asi'ye alındığını sanır büyük bir ihtimalle. Demir fragmanda çok gergin ve sinirli bakışlarından anlaşılıyor.
tugi_gs / 1 Ocak 2008
rozerin
 
 
İhsan Bey’in şu an itibarıyla Demir’den yardım istemesi olacak iş değil. Evet, İhsan Bey uyarılara dikkat etmeliydi ama içinde bulunduğu durumda hata yapması da kaçınılmaz gibi bir şey. Demir’in bu bölüm İhsan Bey’e duyduğu saygı yüzünden okunuyordu. Bu durum Asi ile Demir’in arasında soğukluk yaratacaktır bence, bu kaçınılmaz ama Demir bunun üstesinden gelir. Çünkü bu işteki kendi sorumluluğunu, suçunu geçen bölüm ve yeni bölüm fragmanından da gördüğüm kadarıyla anladı.
Kerim ve Demir el ele verip Kozcuoğlularına yardım etmeye çalışacaklar bence. Kenan ve Cemal Ağa da el ele verip köşelerine çekilseler… ne iyi olur.
fatma-1721 / 1 Ocak 2008
 
Bu bölüm çok gergin bir bölüm olacak, Demir’in Asi’ye bakışları muhteşemdi,her bölüm biraz daha belli ediyor kendini.
Ben mi yanlış gördüm bilmiyorum ama Demir Kenan’ı köprünün orada sıkıştırıyor muydu?
merve_polat / 1 Ocak 2008
 
Ya Demir ya Asi balkona çıkıyor ve diğeri de peşinden geliyor.
O elini tutmaya çalıştığı sahne de bence Demir onları kuyumcuda gördükten sonra oluyor, yüzüğü takmış mı diye merak etmişte olabilir.
özge:(:( / 1 Ocak 2008
 
Belki kuyumcu olayı şöyle olmuştur. Kerim’le Demir Defne için yüzük bakmaya gitmişlerdir, Neriman’la karşılaşmışlardır.
-A k e L d a N- / 1 Ocak 2008
 
Kenan öyle bir açık yakaladı ki hem Cemal Ağa'yı hem de İhsan Ağa'yı kendi tarafına çekebilir. Tapular yüzünden Cemal Ağa'yı sıkıştıracak. Cemal Ağa sanırım tapuların m2leri ile oynamış. Tapularını feda etmemek için Kenan'ın Asi'yle evlenmesi için ön ayak olabilir.
İhsan Bey'in de durumu zaten malum. Kenan Asi'yle evlenmek isteyecek galiba. Neriman fragmanın bir yerinde “Şimdi İhsan ciddi ciddi kızını almıştır karşısına, bir baba için ne zor bir şey biliyor musunuz siz” diyor. Kenan'ın evlenme teklifini söyleyecek herhalde. Asi kendini feda edebilir. Ne tuhaf Asi'de Demir'de başkaları için kendi yaşamlarından vazgeçiyorlar. Neyse ki Demir uyandı. Sıra Demir'inde yardımıyla Asi'de.
brnnn / 1 Ocak 2008
usayken - MBC
 
 
Demir'de Asi'nin eline bakmaya çalışıyor yüzük var mı diye… de ne bahaneyle bakacak?
merve_polat / 1 Ocak 2008
 
Bildiğimiz gibi Demir hesap veren bir insan değil. Açıklama yapmadan Asi’nin kolundan belinde tutup çekiştiriyor. Eline de bir şey demeden bakar yani...
znr / 1 Ocak 2008
 
O dans edilen yer bence Defne’nin nişan yeri değil çünkü arkadaki insanların yakalarında kart var. Bir kurum ya da kuruluşun gecesi olabilir.
Cansu* / 1 Ocak 2008
 
Asi de olaylar çok çabuk gelişiyor. Demir ile Asi tam duygularını ifade etmeye başladılar Kenan geldi. Kerim’le Defne nişanlanacak İhsan Bey hapse girdi. Bir de hala sabunlardan haber yok… bu da Asi’nin farkı.
Cansu* / 1 Ocak 2008
 
İhsan Bey’in hapisten çıkması için paraya ihtiyacı var mı ? Onun sadece Bülent Bey’in haklanmasına ya da kendisinin kaçakçılık işlerinde olmadığını kanıtlamaya ihtiyacı var. Kenan bence sadece senetler için yardım edebilir ve diğer maddi şeyler için
Cansu* / 1 Ocak 2008
 
Demir, Asi'ye yüzük falan takmaz. Demir anca Asi'yi belinden kavrayıp ya kaçırıyor ya da dans ediyor. Şu sıralar elinden gelen sadece bu. Daha fazlasını beklemiyorum Demir'den. Çok ama çok aşırı biçimde damarına basacak bir şey olmalı ki farklı bir şey yapsın. Asi'ye yüzük alma işi tamamıyla Neriman'ın işgüzarlığı da olabilir. Sonuçta İhsan Kenan'ın dediklerini mutlaka Neriman'a söylemiştir. Neriman'ı bilmiyor muyuz, sanki hemen kendi kendine gelin güvey olmuştur, almıştır yanına da Kenan'ı yüzük bakmaya gitmişlerdir. O sırada Kerim de Defne'ye yüzük almak (fragmanda parmağa takılan yüzük) için kuyumcudadır. Böylece herkes pişti olmuştur.
Kenan denen zıpır sanırım bir sahnede Cemal Ağa'dan Asi konusunda (sonuçta Cemal Ağa Asi’nin dedesi ve Kenan’ın uzaktan akrabası) yardım istiyor ama olumlu yanıt alamıyor. İşte bu anda fragmanda hemen ardından Kenan Cemal Ağa'ya tapularınızdaki sınırlar sizin lehinize biraz şaibeli gibisinden bir laf ediyor. Tüm bunları birleştirince Kenan Cemal Ağa tarafından Asi konusunda reddedilince sanırım Cemal Ağa'ya aba altından sopa gösteriyor tapularınız şaibeli vs. diyerekten üstü kapalı tehdit ediyor gibi. Hani Asi konusunda bana yardımcı olmazsanız ben de sizin ticari suçlarınızı açığa çıkarırım gibisinden.
cave77 / 1 Ocak 2008