dizifilm/ Asi Bölüm Yorumları
 
funda / 18.06.2009
 
 
 
Üzüldüm Demir’imin haline. Sırf Asi’mi görebilmek için küçücük çocuğun maskarası oldu. Kenan ne cin fikirli çıktı öyle ya. Biz akraba ziyareti sanıyorduk, o iş yapmaya Cemal Ağa’nın işlerini bozmaya gelmiş. Hoş Cemal Ağa’da o göz yok ama neyse.
crncrncrn / 28 Aralık 2007
 
Kerim de yakalandı hem de nasıl! İhsan’ın gülümsemesi aynı Kerim roller değişti galiba.
Fener Bahçe / 28 Aralık 2007
 
Kerim Kenan’ın yüzüne topu geçirdi resmen.
Bir de bu ailenin kızları yüzünden hep dayak yiyorum diyor.
Sen böyle devam edersen bir Demir’den bir Kerim’den dayak yemeye devam edeceksin haberin yok.
angel eyes / 29 Aralık 2007
 
İhsan Bey’in durumuna Kenan el atacak galiba dedim ama bizim sevimli Kenan bariz fırsatçı çıktı, adamın zorda olduğunu anladı.
Bunlarında kuaföre gitmiş hali buysa gitmeden de aynıydı ne yaptırdıklarını anlayan bana hayrına bir açıklayıversin lütfen.
asumgok / 29 Aralık 2007
 
Restore ettirdiler, olan yapıya sahip kaldılar. Demir’in köprüye yaptırdığı gibi kuaförlerde aynı işi yaptılar.
Vay be… İşte Kenan, aferin dün bir bugün iki kızı istedi, Demir daha otursun yerinde.
sinem* / 29 Aralık 2007
 
Artık kesinlikle eminim Aslan’ın Süheyla’nın oğlu olduğuna. Çünkü İhsan’a ne pahasına olursa olsun bütün mezarlıklar gezip oğlumun mezarını bulacağım dediğinde Ökkeş bir bakış fırlattı. Senin oğlun bende der gibi. Neyse en önemli konu Demir’in yumuşamış olması bence. Ben başta İhsan Bey borçları yavaş yavaş ödemeye başlayınca herhalde taktik değiştirip Asi’yi kullanacak zannetmiştim ama Süheyla ile de konuşunca anladım ki oğlumuz Demir kızımız Asi’ye abayı yakmış
crncrncrn / 29 Aralık 2007
 
Helal olsun Kenan’a çıktı İhsan Bey’in karşısına “ben kızınızdan etkilendim onunla daha sık görüşmek istiyorum” dedi ve Demir bunların hepsini duydu.
Gerçekten çok güzel bir yerde bitirdiler, çok eğlenceli bir bölümdü, iki hafta beklememize değdi diyebilirim.
Demir’i zor günler bekliyor, geçmişin önüne koyduğu engellere bir de Kenan eklendi artık. Demir için her şey biraz daha zorlaşacak ama bu benim çok hoşuma gitti, önümüzdeki hafta neler olacağını şimdiden merak ediyorum...
merve_polat / 29 Aralık 2007
 
usayken - MBC
 
 
Bir de bu Kenan’dan zarar gelmez diyorduk ama şunun yaptığına bakın nerdeyse İhsan Bey’den Asi’yi isteyecekti.
Güneş-07 / 29 Aralık 2007
 
Demir artık Demir değil. Asi artık Asi değil.
Asi Hanım’ı ilk defa Demir’i hayal ederken görmek beni çok şaşırttı. Ama yanıltmadı. O gözlerdeki aşk kimseye öyle bakmıyor. Benim Asi’den yana bir Kenan acısından bir sorunum yok. Çünkü Kenan’ı abi gibi görüyor. Ama bunu Demir anlayana kadar bayağı bir sancılı dönem geçecek herhalde.
Kenan kendini ne sandıysa, Asi ile daha fazla görüşmek istermiş falan filan. Sen biliyor musun Demir’i. O seni Demir gibi çarpar. Ama zamanı var değil mi?
Demir, Demir değil. Kenan ile beraber gördüğünde kıskandı ve gitti. Top oynamadı… ki Asi onu davet etmişti. Ama kıskançlıktan kaçmayı tercih etti.
Vay vay, ne olacak bunların hali böyle!
Aşk affettirir derler ya… Evet aşk. Demir’e yüzyıllık kini unutturdu. Bence iyi oldu. Artık baymıştı. Hatta Süheyla’nın kini de bayıyor. Haklılar ama yapılacak bir şey yok.
narima / 29 Aralık 2007
 
İhsan Bey’in Demir'e kaç lira borcu olduğu konusunda bayağı kafa patlatmıştık. Ben 300 milyar falan olduğunu düşünmüştüm, hatta Asi'nin aylığının ayda 12-13milyar olduğunu düşünmüştüm.
Ama İhsan Bey tek bir senedi ödemek için, arabalarını sattı, bunun üstüne de 500 milyar açığı kaldı.
Herhalde senedin değeri 600 milyar falandı. Ya da senedin değeri 500 milyardı desek bile, 3 senet eder 1,5 trilyon. Bu adam bu kadar parayı nerde yok etti acaba
Valla iş konusunda Cemal Ağa İhsan için ne dese haklıymış. Parayı pul yapmış İhsan Bey.
Alexia / 29 Aralık 2007
 
Tam bir hayal kırıklığı benim için bu bölüm. Gereksiz sahneler. Neydi o yorgan kaplamalar filan? Bir tek güzel sahne vardı Demir'le Asi'nin konuştukları sahne. Onu da İhsan Bey’in arama kurtarma görüntüleri katletti. Topu topu 4 kısa cümle ve akşam oldu. Tek kişilik misafir için abartı hazırlanmalar, lüzumsuz konuşmalar. Olmadık rastlaşmalar. Konser salonu çıkışında İhsan Bey’e kızı için açıklanan düşünceler. Gidilen kuaförlerden hiç gitmemiş gibi çıkmalar. Çok kızdım ve hiç beğenmedim...
siyah-beyaz / 29 Aralık 2007
MELEK
 
 
 
Kuaför sahnesi oraya saç yaptırmak için değil Süheyla’nın havasını indirmek için konulmuş sahneydi.
Konser sonrası İhsan Bey’e kızı hakkında ki düşünceler demişin. Kenan’ın bir gıcıklık yapması gerekiyordu bu şekilde hallettiler. Bir de Demir Asi’yi kıskanmalıydı dizi daha güzel olsun seyircilerin hoşuna gitsin diye. Onu da Demir bütün konuşmaları duyarak Kenan’a gıcık olmasını sağladılar.
Misafire gereksiz fazla hazırlık yazmışın. Neriman’ın her zaman ki hali. O hep abartılı
Asi ile Demir’i fazla yakınlaştıramazlardı daha 9.bölümden onu da İhsan sayesinde bölmek zorundaydılar. Bu kadar çabuk yakınlaşma olsaydı eğer dizinin ilerleyen bölümlerin de ne izleyecektik
crncrncrn / 29 Aralık 2007
 
Kenan yanlış ata oynuyor. Halbuki 3 no.lu kızımız yazıldı ona. Bana öyle geldi. Kızcağız yakında aşk acısı çekmeye başlayacak.
Demir'in Asi'nin belinden tutup kendine çekmesi alışkanlık oldu. Ama çok sevdim bu tarzı açıkçası.
İhsan Süheyla'ya boş değil. Kaçamak bakışlar dikkatten kaçmadı.
Ağustos Böcüğü / 29 Aralık 2007
 
Galiba aynı diziyi izlemedim ben sizinle. Müthişmiş, süpermiş güzelmiş... Hiç içiniz kıpır kıpır etti mi? Benim etmedi. Demir'in bakışları olmasa aşk dizisi izlediğimden kuşku duyacağım... İnşallah böyle gitmez dizi.
siyah-beyaz / 29 Aralık 2007
usayken
 
 
Bizim Kenan aynı Aşk ve Gurur'daki Mr.Collins modunda çıktı...böyle hız zor görülür vallahi. Demir çok zor durumda ve burada artık son söz Asi de. Aşk ve Gurur'da Elizabeth Mr.Collins'e en baştan beri soğuk ve mesafeli davranmıştı yani hiç açık kapı bırakmamıştı ama Asi Kenan'a Elizabeth'in Collins'e davrandığından çok daha sıcak davrandı. Yani her ne kadar art niyeti olmasa da Kenan'ı sadece akraba olarak görüp ondan sıcakkanlı davranmış olsa bile Kenan bunu tersten anladı. Belli ki ya da adam çok rahat kafasına estiği gibi davranıyor. Fakat bana tuhaf gelen şey Kenan'ın bu teklifi fotoğrafçı da resimleri alırken Cemal Ağa ile ilgili duyduğu o haberden hemen sonra yapması oldu. Kenan’ın sanırım Asi'ye yaklaşma sebebi sadece duygusal değil. Bana göre hain planları var gibi saf iyiniyetli görünen ama aslında çok sinsi biri gibi geldi bana bu Kenan. Bana göre bu bölümdeki en hoş sahne Asi'nin Demir'in de oyuna katılması için arabaya bilerek attığı topu Demir'in Asi ile Kenan'ı samimi halde gördüğünden dolayı sinirlenip ezmesiydi. Eee sonra zavallı top bir de Kenan'ın suratında patladı. Yani bugün dizinin görünmez ve en şanssız oyuncusu toptu.
cave77 / 29 Aralık 2007
- konser sahnesi çok yavan kaldı bence, çok daha özenli kurgulanabilirdi
- Kenan’ın pat diye bu şekilde araya girmesi olmadı sanki
- kuaför sahnesi neydi! Saçlar konserde aynıydı ne alakaaa!
Bunlar dışında çok güzeldi bence. Bakışmalar, özellikle de kızlar Kenan Kerim top oynarken top arabaya geldiğindeki bakışı, demir olsan erirsin, ne bakışlar öyle!
Asi’nin konser kıyafetine değinmek bile istemiyorum sıkıldım.
Gelecek bölüm tahminim ise şöyle:
Cemal Ağa İhsan’ı uyaracak Bülent konusunda, hatta kanıtları da sunacak. İhsan düşünüp tanışıp bu işten vazgeçecek ve Demir’den parayı geri alacak. Demir bu Kenan olayının acısını kıskançlıktan Asi’den çıkaracak. Belki de Asi’yle bu konuda konuşacaklar, Demir Asi’nin damarına basıp, “yeni ödeme garantiniz Kenan mı?” diyebilir. “İhsan Bey seni çiftliğimde çalıştırmadı ama Kenan’la belki evlenirsiniz ve zengin olduğu için maddi durumunuz düzelir, borcunuzu da bu şekilde ödersiniz” gibilerinden bir şey diyebilir. Asi buna çok sinirlenip tokat atabilir… gerisi malum.
Ya da Bülent yüzünden İhsan Bey hapse falan girebilir. Bu anda Demir Asi’ye destek olabilir.
Vamos / 29 Aralık 2007
funda
 
 
Aslan’ın Cevriye’nin üstüne gitmesi nedense bana Yusuf Ağa’nın aynı şeyi Süheyla’ya yaptığını düşündürdü ki zaten bu az biraz belliydi kesinleşmiş oldu.
Konser sahnesini daha farklı hayal etmiştim ben uzun sürer hatta açık havada olur diye de düşünmedim değil. Hayal kırıklığı oldu benim için.
Asi-Demir bakışmaları süperdi. Balkondaki Kerim-Demir sahnesindeki Demir’in gülümsemesine hasta oldum.
Genel olarak güzel bir bölümdü ama bana ilk sahnedeki Asi-Demir konuşması fazla uzatılmış gibi geldi, söylemeden geçemeyeceğim.
brokensmile / 29 Aralık 2007
 
Kenan göründüğünden de akıllı ve sadece duygusal olarak değil hain planları olduğu için de İhsan Bey' le böyle bir konuşma yaptı. Sanırım hem Cemal Ağa’nın işlerini bozmak hem de Asi'yi elde etmek istiyor. 1 taşta 2 kuş yani. Ama bu Kenan kesinlikle Kozcuoğlularına yardımda bulunmasın böyle bir senaryo gerçekten çekilmez. Asi minnettar kalıp Kenan’a mecburen yakınlık gösterebilir. Hatta iş daha ileriye bile gidebilir. Böyle bir senaryo görmek istemiyorum. Bir yandan da Kenan’ın böyle açık olması ve Demir'in onları duyması çok iyi oldu. Artık Asi'nin kendisi için vazgeçilmez olduğunu anlar. Kaybetme korkusuyla kim bilir neler yapar. Ayrıca Asi'nin Kenan’ın ilgisinden haberi olduğunu ya da olacağını düşünmüyorum. Ancak İhsan Bey konuşursa, Kenan’ın fikri hakkında Asi'ye bilgi verirse olur.
Neslihan17 / 29 Aralık 2007
 
Kenan’ın böyle bir planları varsa yandı Asi.
Zaten çok gururlu bir kız Asi.
Evlenme teklifi falan eder... yandık!
Sarpa sarar işler.
Demir elini, kalbini çabuk tutsa iyi olur.
Asi elden gidiyor.
Neriman’ın düğün hazırlıklarına katlanamam
GüLpArE_YeŞiM / 29 Aralık 2007
usayken - MBC
 
 
Her şeyiyle mükemmeldi. Demir’in artık bazı şeyleri kabul etmiş olması, Asi’nin hayallerine bile Demir’e yer vermesi, Süheyla’nın kızı Aslan’ın elinden kurtarması… Her şeyiyle mükemmeldi.
Ama öyle 2 sahne vardı ki beni kahkahalara boğan… Tabi ki Kerim’den bahsediyorum. İhsan’a yakalanışı tek kelimeyle mükemmeldi, mimikleri ne kadar güzeldi. Hem İhsan’ın hem de Kerim. Ya yakan top oynanan bölümde... Kenan’ı tam 12 den vurdu ama o yüzündeki gülüşü var ya, tamam işte bütün intikamımı aldım gülüşüydü bu.
Demir’in teyzesine karşı gelmesi de çok güzeldi. Artık içindeki intikam duygusunun nerden geldiğini biliyor. Bilmekle kalmıyor bunu Asi ye bile itiraf edebiliyor.
Ve tabi ki son…
Demir asıl şoku yaşamış durumda. Asi’ye dönüp bakmasından bile ne kadar çaresiz olduğu anlaşılıyor.
ebrumm / 29 Aralık 2007
 
Kenan ne kadar şirin görünmeye çalışsa da kötü şeyler yapacak bakışlarından kendini ele veriyor. Mesela fotoğrafçıda.
crncrncrn / 29 Aralık 2007
 
Anlamadığım bir sahne var... Deniz kenarında gayet iyiydiler, Demir Asi'yi eve bırakırken de özlemle ayrılır gibiydiler. Neden hemen sonraki sahnede yine Asi Demir'e küsmüş gibi davrandı?
yıldız3 / 29 Aralık 2007
 
Kenan’ın bu kadar hızlı açılmasının nedeni; Asi’den etkilenmesinin yanında, fotoğrafçıda İhsan Bey hakkında duydukları olsa gerek. Kenan konuşmaları nasılda dinledi. O andan itibaren Cemal Ağa’nın gerçek yüzünü yavaş yavaş anlamaya başladı. Bence bu itirafın temel nedeni İhsan Bey’e yardımcı olmak, bu arada Asi Kenan’ın niyetini anlamadan ona işlerinde yardımcı olabilir. Büyük bir ihtimalle İhsan Bey Bülent’in yaptığı pis işleri öğrenince Kenan’la işbirliği yapacak.
Sonuç olarak Kenan-İhsan &Süheyla-Cemal ortaklığı ortaya çıkacak.
Tabi bu arada Demir beyimizi kim zapt edecek çok merak ediyorum (Kerim Kenan’a sadece top atmakla kaldı ama Demir o topu Kenan’a yedirir vallahi) ama bildiğim tek bir şey var, ne Asi ne de Demir birbirine karşı koyamıyor. O gözler birbirine bakınca sanki dünyayı unutuyorlar… Öfkeymiş, inatmış, kinmiş hepsi yok oluyor.
kardelen2086 / 29 Aralık 2007
MELEK
 
 
Romantizm dozu pek yüksek değildi ama bence eğlenceli bir bölümdü. Hep dram, sürekli aşk acısı, gereksiz kavuşamamalar da sıkar yani arada böyle bölümlerde lazım. Bu yönden Asi'yi ben çok seviyorum.
Demir, Hüseyin, Asi sahnesine bittim. Demir nasılda ''keçii'' dedi öyle! Adam keçi derken bile romantik.
Asi yine ahırdan yemeğe gitti hem de misafirin geldiği gün.
Asi'nin hayal kurduğu sahneyi de çok sevdim.
İhsan Kerim sahnesine çok güldüm. Özellikle de İhsan'ın ağız hareketine.
Asi'nin Demir'in arabasına top attığı sahneyi de sevdim. Bak ben ilk hareketi yapıyorum, topu sana attım mı demek istedi acaba?
Kerim'in topu Kenan’ın yüzüne attığı ve Kenan’ın Asi'ye ''Bu sülalenin kızları yüzünden ben hep dayak mı yiyeceğim'' dediği sahneyi de sevdim.
Ben bu bölümü çok sevdim, çok eğlenceliydi.
gerçek_aşk86 / 29 Aralık 2007
 
Süper bir bölümdü iki hafta beklemeye değdi. En güzel itiraf Hüseyin’den geldi, büyüyünce Asi ablasıyla evlenecekmiş. Çok tatlı çocuk bence, Demir’in en büyük rakibi Hüseyin. Demir böle giderse ancak Hüseyin delikanlı olunca aşkını itiraf eder. Çok kasıyor kendini sebepsiz yere.
Demir bu bölüm kastı kendini bence Asi ona top atarak, gel sende oyuna katıl dedi ama Demir Bey arabadan inmeye bile tenezzül etmedi… ki Asi ile bir sorunda yoktu ortada.
AsiyeDemir / 29 Aralık 2007
 
İşte Demir Bey! Kendini beğenmiş, havalı… Şaka tabi ki, Demir işte çocukluğundan beri insanlara karşı soğuk duruyor hep, o Süheyla teyzesinin yüzünden.
Bu arada Kenan’ın çektiği resimler süper… Hani Asi’yi merdivenden çıkarken çekti ya gerçekten süper resimler. O resimler en kısa sitemize eklenir sabırsızlıkla bekliyorum ne yalan söyleyeyim, çok güzel çıktı çünkü.
hekimoglu64 / 29 Aralık 2007
usayken - MBC
 
 
Eğer Aslan Süheyla’nın oğlu çıkarsa çok fena olacak ona yapılan şeyi oğlu da bir başkasına yapmaya kalkışıyordu, onu karşı taraftan sayarak da çekti fırçasını. Oğlu olduğunu öğrense ne der acaba.
e.L_a / 29 Aralık 2007
 
Demir içtenlikle anlatmak istediğini en güzel şekilde anlattı. Öfkenin içinde ama öfkesine yenilmeden; ancak geçmişini de ezmeden Asi’den yardım isteyerek bu zor günleri atlatmaktı isteği. Asi de anladı.
Evet, öpüşme olur mu olmaz mı? Olmadı arkadaşlar en güzeli. Ama artık tabular yıkıldı. Eski Demir olmadı. Asi de asileşemedi aşkı tadınca. Ancak engeller…
Aslan Cevriye’yi taciz ederken diyeyim Süheyla Hanım geliyor. Ama hiçbir şey demiyor. Kızmıyor, kovmuyor, uyarmıyor. Tamam, Cevriye’yi korumak için memleketine gönderiyor. Neden? Sonuçta Cevriye’nin orada yaşamaya çalışmaya hakkı yok mu? Sonrasında konserde görüyor ama yine aynı şekilde gözüm üstüne diyor. Bu kadarcık mı? Bu sahnede ben Aslan’ın oğlu olduğunu daha çok düşündüm. Gerçi bir arada Cevriye’nin kızı olabileceğini düşünmüştüm. Bir de Cevriye ve Süheyla da benzerlik söz konusu.
Süheyla’nın çocuğunun babası eski sevgilisi İhsan değil mi? Demir in Asi’yi kaçırdığını sanmış, çok korkmuştu. Süheyla da Demir'e "benim başıma gelenlerin kızının başına gelmesinden çok korkuyor" dedi. "Çünkü senin de kendi gibi davranacağını düşündü" demişti.
pas.si.on79 / 29 aralık 2007
 
Belki küçük bir ayrıntı ama benim en çok hoşuma giden sahne daha doğrusu replik o oldu. Demir "Asi'nin saçının teline zarar vermem" dedi. Ben o replikte bittim. O kadar duygulu söylenmiş bir cümleydi ki. Memleketine Kozcuoğlularını mahvetmeye gelen, çiftliği bulduğunda cehenneme çevireceğini söyleyen biri, şimdi saçının teline zarar vermem diyor. Asi Demir'i hayal ederek, Demir de o sözü söyleyerek duygularını belli etmiş oldular (ilk kez) çok güzeldi gerçekten.
Neslihan17 / 29 Aralık 2007
MELEK
 
 
Fark etiniz mi bilmem ama Aslan daha önce Cevriye’yi rahatsız ettiğinde Asi onu göndermek istemişti ve Demir’den baya bir azar işitmişti. Şimdi aynı şeyi teyzesinin yaptığını öğrense teyzesine de Asi’ye kızdığı gibi kızar mı çok merak ettim doğrusu.
crncrncrn / 29 Aralık 2007
 
Benim de bu bölüm boyunca en içten gelen sözü Demir’in Asi’ye “geçmişi silebilmem için bana yardım et” dedi ya bittim orda... Bir nevi beni bırakma gibisine getirdi. Ooofff ooff!
yaren.yaren / 29 Aralık 2007
 
Demir’in Süheyla’ya ben Asi’nin saçının teline bile zarar veremem sözünün unutmayalım. Demir o sözle resmen teyzesine ben Asi’ye aşığım nasıl ona zarar verebilirim ki demek istedi. Ama anlayana.
merve_polat / 29 Aralık 2007
 
Salıncaktaki hayali çok güzeldi. Asi Demir’den duymak istediklerini, beklentisini hayal etti bir anlamda... duymak istediklerini.
Demir in yolda arabasıyla Asi’yi adım adım takip etmesi de çok hoştu. Ben aslında yapmam böyle ama yapıyorum işte der gibi utangaç bakışlar. Senden vazgeçemiyorum al anla işte tavırları. İşini bırakmaması gerektiğini vurgulayarak. Beni sensiz bırakma, seni görmeden olmaz artık der gibi bakışlar... güzeldi. Şu Kenan işi nerden çıktı?
Elaaya / 29 Aralık 2007
 
Bu arada madamla Süheyla ne zaman kanka oldular da Süheyla telefon edip ''bildiğin iyi bir kuaför var mı'' diye sordu.
İlginç doğrusu!
crncrncrn / 29 Aralık 2007
 
Orada bende çok şaşırdım hatta bu madam bizim madam mı dedim ve sonuç bizim ki çıktı. Biz bilmeden kanka olmuşlar demek ki... (set arasında)
yaren.yaren / 29 Aralık 2007
 
Melek’in eniştesinin cenazesine niye Asi’yi istediği sorusuna yanıt bulunamadığı gibi buna da yanıt bulunmaz diye düşünüyorum arada oluyor böyle vakalar ne yapalım sineye çekeceğiz.
merve_polat / 29 Aralık 2007
usayken - MBC
 
 
Benim de aklım çıkıyor Asi’nin babası uğruna bu Kenan’la evlenmek zorunda falan kalacak olma ihtimaline.
Felaket tellalı gibi olmak istemiyorum ama İhsan Bey’in bu yaptığı işten başına büyük dert açılacağı belli. Olası bir hapis ya da altından kalkamayacağı durum olup ta Kenan kurtaracak ve karşılığında Asi’nin onunla evlenmesini şart koşacak olursa, Asi hiç tereddüt etmeden babası için kendini feda eder gibime geliyor. Tabii bu durumda Demir ne şekilde devreye girer bilemiyorum. Asi’yi başka birinin elinden almasına göz yummak istemese de elinden bir şey gelmeyeceği bir çıkmaz olabilir. Bana Süheyla ve İhsan nasıl kavuşamamışlarsa Asi ve Demir’in de başına öyle bir şey gelecekmiş gibi geliyor. İhsan’ın konserde Süheyla’ya bakışları neydi öyle?
Neriman’a olan sevgisiyle Süheyla ile yaşadığının çok farklı olduğunu düşünüyorum. Bence Süheyla ile çok güçlü bir bağları varmış. Duyguları çok daha yoğun bir ilişkiymiş sanki.
bimkolik / 29 Aralık 2007

Asi salıncakta o muhteşem gülümsemesiyle Demir'e bakıyor yani hayaline;
Demir: Çiftliğe gelmezsen seni çok özlerim. Sensiz hiçbir yerin anlamı yok artık. (Bunu duyunca Asi daha bir sıcak gülümsüyor)
Allah’ım bir kız nasıl bir durumda (aşık) böyle bir sahne hayal eder ki daha Demir'le barışmamışlardı bile. Neden duygularını sorgulamıyor? Kendine gel kızım ne oluyoruz? Bana neler oluyor gibisinden.
Bir de Demir'in Süheyla’ya;
''Ben Asi'nin saçının teline zarar vermem, veremem'' Ah Demir ah, bu Süheyla da demiyor ki nereden çıktı sende bu Asi sevgisi diye. Deli olacağım hiç bir şey sorgulamıyorlar.
Demir'in Asi'den yardım istediği sahneyi de sevdim ama bu iki sahne beni daha çok etkiledi.
Ha bir de bir sahne vardı; Kerim pencerenin camına taş atıyordu. O sırada Asi ve Defne Kerim'in Kenan'ın yüzüne top atmasıyla ilgili konuşuyorlardı ve sesi duyunca Defne ''Bak bu kesin Demir'' dedi ya ben ekran başında böyle kaldım. Ne alaka bunu dedi Defne! Demir ve Asi aşk mı yaşıyorlar. Demir niye gece gece Asi'nin camına taş atsın. Neyse ileride böyle bir sahne görmek isterim, Demir Romeo gibi Asi'nin penceresinin önünde diz çökerek serenat yapsın sonrada penceresine tırmanıp Asi'ye iyi geceler öpücüğü versin.
gerçek_aşk86 / 29 Aralık 2007
 
MELEK
 
 
Bayramdı şuydu buydu derken herkes birbiri ile iyi anlaşır olmuş. Demir Kozcuoğlularına, İhsan Kerim’e, Süheyla Melek’in Defnelerin yanına gitmesine bile izin verdi. Bu iki hafta yaramış. Ha bu arada Kenan’a da deli cesareti gelmiş. İki günlük tanıdığı adamın kızına talip olmayı dile getirecek kadar.
crncrncrn / 29 Aralık 2007
 
ASİ'miz de hayal kurmalar. Hayret ettim nasıl da Demir’i “sen yokken seni özlüyorum” derken hayal etti. Sanırım bakışlar kesmiyor Asi’yi, duymak istedikleri var.
aasiii / 29 Aralık 2007
 
Yakınlarda bir zaman İhsan Bey’i sanırım hapiste falan görebiliriz. Polis Bülent’in peşindeymiş, yaptığı her şeyi biliniyormuş. Son parti malın nerde olduğu havaya uçurulacağı dahi biliniyor.
asnim / 29 Aralık 2007
 
Anlayamadım o gece konuşarak halletmemişler miydi hatta Demir yardım istemişti neden Asi soğuk davranıyor. En azından ailelerin tavırları belli olduğu için onların yanında soğuk durabilirler ama baş başa ya da telefonla görüşebilirler.
cycamore / 29 Aralık 2007
 
Asi'nin Demir'e kırgınlığı vardı sadece o sorun çözüldü henüz birbirlerine açılamadılar. Senetlerde bitmeden zor açılırlar gibi görünüyor
-A k e L d a N- / 29 Aralık 2007
 
Kuaförde kadınların o kadar çok yüksek sesle bu kadar rahat dedikodu yapmaları çok saçmaydı. Genelde kuaförlerde dedikodu olur ama fısır fısır üstelik Süheyla böyle konuşmaya pabuç bırakacak bir kadında değildi. O sahneyi beğenmedim.
Fettan / 29 Aralık 2007
 
İhsan Bey Kenan'a nasıl izin verdi onu da anlamadım. O güzelim kızını, canından çok sevdiği kızını Kenan'a mı yakıştırdı yani. Çok acayip!
-A k e L d a N- / 29 Aralık 2007
 
usayken - MBC
 
 
Demir’in Antakya’ya gelme sebebi intikam almaktı. Birdenbire vazgeçti. Tabi bu vazgeçmede Asi aşkının büyük etkisi var ama neyse. Adam birden bütün kinini unutup yardım eli uzattı senetler konusunda.
Ben de düşündüm ki eğer bu dizide bir şeylerin intikamı alınacaksa bunu Kenan yapabilir. Taa Almanya’dan Antakya’yı özlediği için gelmedi herhalde. Bence annesi filan yoksa ve ya üveyse gerçek annesini araştırmış ve olanların intikamını almak istemiş olabilir. Cemal Ağa ufaktan ufaktan sinir olmaya başladıysa vardır bir şey. Bence o kadar kötü biri değil. Hatta ilerleyen bölümlerde İhsan’a yardım bile edecek bence.
Yani kısaca Demir intikam işini Kenan’a devretmiş olabilir.
crncrncrn / 29 Aralık 2007
 
Sadece Demir'le ilgili bir şey değil bu intikam olayı. Süheyla hala intikam diyor zaten. Ben Demir'in vazgeçtiğini düşünüyorum. Asi için vazgeçmiş olabilir bu çok mantıklı görünüyor. Zaten ikiyüzlü biri olamaz Demir. Asi'ye artık geçmişte yaşamak istemiyorum deyip arkasından iş çevirmez bence.
-A k e L d a N- / 29 Aralık 2007
 
Demir’dense böyle kocaman bir adım beklemiyordum. Bunca zaman geçmişi silememiş ne yapsa etse atamamış içinden, öfkesi gün geçtikçe daha da artmış. Şimdi Asi için vazgeçiyor her şeyden. Onu kaybetmekten korkuyor. Demir’in ki artık bir hoşlantı değil aşk. Şimdi bu oğlan döktü içini açıldı kıza... Vazgeçeceğim geçmişin pençesinde yaşamayacağım dedi. Dedim şimdi bizim kız bakacak suratına öyle buz gibi... bizim oğlan yine umutsuz umutsuz dönecek evine... Allahtan böyle olmadı Asi olumlu yanıtlar verdi... Demir’i anladı.
Kenan’ıysa ben sevdim bayağı. Öyle kötü bir niyeti olduğunu sanmıyorum. Asi’ye de öyle aşk anlamında bir şeyler hissedeceğini sanmıyorum. Hissederse ben bu oğlanın sonunu pek hayırlı görmüyorum. Demir Kerim gibi top atmakla yetinmez. Bence Kenan’ın başka planları var.
Hüseyin’e de bayılıyorum. Büyüyünce Asi ablayla evleneceğim dedi, bizim Demir’e rakip çıktı.
Bir de Defne, annesi falan kuaföre gittiler. Kuaförden aynen çıktılar. Hiçbir değişiklik yok. Verilen paraya acıdım.
Sımarık Cadı / 29 Aralık 2007
MELEK
 
 
Bu ne biçim kurgu? Sabah mı akşam mı, bu gün mü dün mü? Zaman mevhumu yok…
Dün mü evvelsi gün mü hatırlamıyorum, bir yazı vardı "günümüzdeki diziler eski saçma Türk filmlerini aratıyor" diye gerçekten bazı yerlerde bunu yazan kişi haksız da değil.
Aklıma gelen saçmalıkları yazmak istiyorum. Bunları bizler görüyoruz da, buyurun seyredin diye bize sunanlar nasıl görmüyorlar. Tomris Giritlioğlu tam sorumlu olmasa da altına imza atmış bu dizinin hiç mi bakmıyor?
-"Taze balıklarım var yemek ister misiniz gençler? "
Bu sahne, Sıla seyredenler bilirler hani 20. bölümdü galiba sahilde bir baloncu belirmişti, aynen ona benziyordu. Ortalık günlük güneşlik iken aniden hava kapkara oldu ve bir baktık Aaa… orada bir balıkçı varmış.
-İhsan Bey' in Demir’e parayı getirdiği akşam; İhsan Beyler yemekte iken Demirlerin çiftliğini gösterdi. Demir terastan içeri girip, dergileri inceleyen Melek ve Teyzesine iyi geceler dedi. Güya yattı. Aynı akşam yemekten sonra -kim bilir saat kaçtı... En az 11 olmalı- İhsan Bey elinde para çantası ile Demir' in çiftliğine geldi. Kapıyı bile çalmadı ki hani Demir yatağından kalksın da kapıyı falan açsın. Hatta Demir yatmamış demek İhsan Bey' in geleceğini hissetmiş, bir de gitmiş üzerini değişmiş adam ya valla ne incelik. Lep demeden leblebiyi anladı da İhsan' a o saatte kapıyı açıverdi.
-Madam-Süheyla konuşması süperdi. Ben de düşünüyorum bu madam kim ola ki! Demek bir Madam' ı kadın kendine yakın hissetti. Melek Defne'ye sorsaydı ya bildiğin kuaför var mı diye.
-Berberde olan konuşmalar... Hiç gerçek yaşamda olur mu ki? Kim olursa olsun kimse kimseye böyle uluorta bu kadar acımasızca laf atar mı? Bundan da bu kadar zevk alır mı?
-Kuaförden çıkanlar o kadar değişmişti tanıyabildiniz mi? yazmış "gülbeyaz76", çok güldüm vallahi. Daha üzerine gerçekten bir şey yazmayalım.
-Konser için giysiler alınacaktı... Kuaföre çok para verdiler yetmemiş demek ki!
-O Asi’nin kıyafetleri ne öyle? Ahırda da aynı şeyi giyiyor. Doğum günü partisinde de konserde de.
Ahırda hayvanlarla uğraşmış, bir de üstüne üstlük samanların içinde yatmış. Sonra kalkıyor aynı üst baş doğum gününe gidiyor. Yani bir çizmeleri kusur onları değişti tamam yani. Konsere de aynı kıyafetle. Bu ne bakımsız pis kız ya...
Demir Asi' yi öpemiyor ya... kokudan!
-Cevriye gitti. Her halde diziden çıkması lazımdı. Süheyla'nın oğluna daha havalı bir yavuklu gelecektir.
-Mekan kopuklukları inanılmaz... Bir türlü kavrayamadım ben. Çiftlikler ne kadar yakın. Yollar nerde? Deniz mi göl mü, o nerde? Bu Asi'nin gizli yerinden başka yer mi yok. O çocuğun gel bana okumayı öğret diye gelmesi Demir’in onu alıp Asi'nin yerine götürmesi. Ay ne saçma yarabbi ya... Sanki ofiste okutamaz.
O su depoları, Melek orda ne yapıyordu yürüyüşe mi çıkmış ki acaba? Ay içime sıkıntı bastı...
Nur Sürer' i çok sevmezdim. Bu dizide çok şeker buluyorum kendisini.
hicazkar / 29 Aralık 2007