funda
 
 
Bazı sahneler çok zorlama. Ben bu kadrodan daha kaliteli bir dizi beklerken konu henüz baştayken sıradanlaşırsa sonra ne yazacaklar bilemiyorum. Bunun sanırım en büyük nedeni de çok kısa zamanlarda bir sinema filmi sahneleri kadar sahnelerin çevrilmesi.
ntor / 3 Aralık 2007
 
En güzeli Asi'nin çiftliği kurtarmak için zengin bir koca bulması olur. O zaman görürüm ben Demir Bey’i. Nasıl etekleri tutuşur, buldu bir koz kullanıyor. Acaba o koz elinden alınınca ne yapar? Bence de Asi çalışmak istemediği için atı alacak ama umduğu gibi olmayacak herhalde. Onun derdi intikamı falan geçti, sırf Asi'yi kaybetmemek için çırpınıyor. Asi'nin dediği gibi istese hemen alır çiftliği elinden, Asi'den vazgeçemediği için almıyor. Ama kendi de farkında mı onu bilmiyorum, kendine bu kadar net itiraf edemeyebilir. Asi başka birini bulunca görür anca gerçeği, de Asi de para diye başkasıyla evlenir mi… o var!
glas / 3 Aralık 2007
 
Neriman gözü açıklık yapıp sözüm ona ağır sabunu Defne'nin yastığının altına koydu. Laf olsun işte sanki Asi onun kızı değil. Defne büyük olduğu için önce onu evlendirmek istiyor. Sabunun içine konan altın Asi kızımıza çıkacak kanımca. Asi'de altın kendi sabunundan çıktı diye mutlu olur ama hayatta belli etmez o başka.
rumeysa05 / 3 Aralık 2007
 
Aranızda Asi’yi özleyen var mı yoksa bir tek ben miyim? Demir’le Asi’yi özledim resmen. Cumaya da asır var daha. Özet gelse bari. Neyse nasılsa özet de gelir cumada… hemm ben günlerimi Asi’yle Demir’in ilk öpüşecekleri anı hayal ederek geçiriyorum… Daha kolay oluyooo… meselaaa Asi ve Demir konuşuyorlar hararetli bir şekilde sonra Demir Asi’yi bir anda kendine çekip öpüyor. Asi başta karşı koymak istiyor… Asilik yapacakta neyse sonradan oda yumuşuyor ve romantik sıcacık dakikalar izliyoruzzz. Birbirlerine aşklarını söylüyorlar, sarılıyorlar, öpüyorlar, randevulaşıyorlar filan… Harika bir hayal biliyorum. Biliyorum çok uçuk bir hayal ama ne yapıyım söz konusu Asi ve Demir olunca insan ister istemez romantik anları kuruyor kafasında. Aahhh ahhhh biz daha dizide çok bekleriz böyle sahneleri bari hayallerimizde görelim dimi ama…
GÜL GÜZELİ / 3 Aralık 2007
elasi / 177.09.2009
 
 
Dur arkadaşım dün bir bugün iki ne öpüşmesi canım. Ancak rüyanda görürsün onda da Süreyya Ağaç arkasından çemkirmese iyi. O tokat gibi ani bir öpücük bekliyorum ben de ama henüz çok erken. Kolay kolay ilanı aşkta olmaz.
GULBEYAZ76 / 3 Aralık 2007
 
Biliyorum canım, ben de o yüzden dedim ya anca hayalimizde görürüz diye. Ama şöyle de olabilir sizin kıskanç Demirrr dayanamayıp kıskançlıktan Asi’ye bağırıp çağırırsa Asi kesinlikle karşılıksız kalmaz. Demir senin dediğin tokat olayındaki gibi aniden öpebilir ama kıskanç Demir yapar bunu. Normalde Demir’in istese de böyle bir şey yapamayacağı belli. Zaten en kısa zamanda Demir’i kudurtacak yakışıklı bulmak lazım. Ama kim olabilir dizideki röle ne olabilir. En önemlisi de Asi’yle bağlantısı ne olabiliri düşünmek lazım? Benim aklıma yakışıklı çocukluk arkadaşı geliyor amma dizide ne olur bilemem tabii...
GÜL GÜZELİ / 3 Aralık 2007
 
Gelecekse de şöyle yakışıklı ve kariyer sahibi biri gelsin. Demir’in arkadaşı ya da iş bağlantısı olan biri oluyormuş. Seyreyle cümbüşü.
GULBEYAZ76 3 ARALIK 2007
 
Süheyla’nın yanındaki adam kimdi? Yardımcısı falan mı? Öyle olsa oralara yabancı olurdu rahat araştırma yapamazdı. Geçmişten tanıdığı orda yaşayan biri mi? Her şeye şahit oluyor adam sonuçta.
Madamla Cemal Ağa’nın pozisyonunu çok merak ediyorum. Her şeyi anladık bir bunlar kaldı.
GULBEYAZ76 / 3 Aralık 2007
 
Dizi güzel olunca beklemek bile insana haz veriyor ben ilk defa böle bir dizi görüyorum.
Cansu* / 3 Aralık 2007
 
Eğer Asi atını senetler karşılığı verirse ve at ölürse Asi’nin senetler için tekrar çalışması gerekecek ama Demir tekrar bir at alırsa ve Asiye verirse senetler Asiye geçer mi? yoksa hala çiftlikte çalışması mı gerekir?
Cansu* / 3 Aralık 2007
funda
 
   
At Demir’in sorumluluğundayken kaçacak. Bırak senetleri vermeyi bir de üstüne Asi’ye hesap verecek.
Asi’nin ağlayacağı Demir’in ise Asi’yi sarılarak teselli edeceği konuşuluyor ne kadar doğru bilemem.
GULBEYAZ76 / 3 Aralık 2007
 
Neriman neden sadece Kerim'i damat adayı görüyor? Asıl zengin, kızları için ideal koca adayı Demir? Asi için filan hiç mi aklına getirmiyor? Demir'in mesafeli tarzından mı yoksa öbürü daha cana yakın davranıyor diye mi?
Sponsor kuyumcunun mankeni gibi dolaşması biraz abartılı değil mi Neriman Hanımın? Tamam, biraz kokoş bir Hanım ama evde otururken boynunda incili, pırlantalı kolye filan!
siyah-Beyaz / 3 Aralık 2007
 
İki kişinin birbirine aşık olduğunu anlamak için illaki bu 3. şahıslara gerek var mı? Yani 3.tekil şahıslar olmadan iki kişi birbirini sevdiğini itiraf edip mutlu mesut yaşayamazlar mı? Birbirlerini sevdiklerinin farkına varmaları açısından olması lazım deniyorsa, korkarım ki 3. şahıslar girdikten sonra Asi ve Demir arasında şöyle adam akıllı bir aşk görmeyi istemek hayal olacak. Eğer gidişat bu yönde olursa yandık. Ondan sonra seyreyle yanlış anlamaları, diğer şahısların söylediği yalanları, çevirdiği entrikaları. Seyirci kendini yesin bitirsin ekran karşında diziyi uzatmak veya reyting almak uğruna süner de süner dizi. Yok yok mümkünse girmesin bizim diziye böyle şahıslar. Sınayacaklarsa da aşklarını, kendileri sınasınlar kimse araya girmeden.
Birbirlerini severler ama açılamazlar. Diyelim açıldılar. Tam her şey yoluna girmiş mutlu olacakken, esas kız, esas oğlanı sokakta başka bir kadınla yürürken görür. Aslında yanındaki bayan arkadaşıyla yürümekten başka hiç bir günahı olmayan esas oğlana sinirlenen kız gider sevmediği ve istemediği halde diğer oğlanla evlenir. Bu arada esas oğlan da gurur yapar ve hiç sormaz “neden böyle bir şey yaptın” diye. Nitekim kız da bu arada hamiledir. Esas oğlan bu çocuğun kendisinden olduğunu bilmediği için bu evliliği gerçek bir evlilik sanır. Falan filan. Bu arada seyirci sinir olmuş, kendini yemiş bitirmiş her şey arap saçına dönmüş, ne senaristin nede yapımcının umurunda olmaz
Rumeysa05 3 Aralık 2007
elasi / 17.10.2009
 
 
Bu senaryo Asi ve Demir için değil dimi… yüreğime inecekti okurken. Asi Demir’den hamile olacak ama gidip başkasıyla evlenecek. Demir’de gurur yapacak bebeği adamdan sanacak filan. Aman aman ben mecburi evlilik yapıp aynı evde yaşamalarını tercih ederim. Aşkları gittikçe büyür, açılamazlar. Sonra arkadaş ortamlarına girince birbirlerini kıskanmaya başlarlar. Bu sırada da Süheyla ve Kerim’in kardeşi Asi’yi sıkıp duruyorlardır. Derken Asi ve Demir kendilerine hakim olamayıp evliliklerini gerçeğe döndürürler. Mutlu mesut yaşarken, Kerim’in kardeşi oyunla ayırır ikisini. Bu sırada Asi hamiledir ama gururdan söylemez filan. Daha etkileyici olur. Ne öyle sokakta görmeyle başka adamla mı evlenilir? Ne var yani kız çocuğu adres sormak içinde durdurmuş olabilir hemen yanlış sonuç çıkarılır mı? Hele Asii… çık çık çık…
GÜL GÜZELİ / 3 Aralık 20076
 
Aman aman… sakın ilerde Asi hamile kalacak, esas adama söylemeyecek… böyle sahneler olmasın!
medsul 3 Aralık 2007
 
Çoğu arkadaşın tahmini doğru, bence de Asi’ye yakında bir talip çıkacak. Benim tahminim babAsi’nin aracılığıyla. İhsan Bey şehrin en eskilerinden ve her bölümde başka başka arkadaşlarını görüyoruz, muhtemelen onlardan birinin de okumuş, saygılı, geleceği parlak bir oğlu vardır. Hatta direkt görücü gibi gelebilirler ama kimse hangi kız için geleceğini bilmez. Gör sen o zaman Neriman’ı nasıl panik, nasıl heyecan yapar hahaha! Düşünmesi bile komik. Hele de hangi kızına geldiklerini bilmeden of offff!
Demir de bunu Defne-Kerim aracılığıyla öğrenir. Bütün gece evinin balkonunda meraktan stresten döner durur. Elinde de o meşhur siyah Beyaz fincanı. Sonra dayanamaz yürüyüşe çıkar. O sırada evdeki karmaşadan kaçan Asi de yürüyüşe çıkmıştır. Karşılaşırlar vsssss
yine tutamadım yazdım…
Vamos / 3 Aralık 2007
funda
 
 
Asi ile Demir'in yakınlaşması şart, aksi takdirde 10. bölüme yaklaşıyoruz, yeter deyip usanacağız diziden. Zaten yakınlaşsalar da görünen o ki arada dağları delmeleri, Kaf dağını görmeleri gibi çok konu var.
Demir ve Asi'nin ikisi de sert ve güçlü karakterler olarak çıktılar karşımıza şimdiye dek. Aşklarını dile getirip de etraftan alacakları tepkilerle bu karakterlerin alacakları hal çok önemli. Zira hem İhsan’a hem Süheyla’ya karşı gelecekler ki bunların ikisi de bizim çocuklar üzerinde çok etkili.
Ama kaçak aşkları da pek güzel olabilir…
flytomoon / 4 Aralık 2007
 
Asi ve Demir'in aşkları kirlenmeden kin, nefret, yakınlaşma, tezatlıklar çelişkiler içinde sürsün razıyım ama hamile olsun Demir bakmasın falan onları kaldıramam. Zaten Asi’nin genel hikayesinde birbirlerine kavuşamayacakları falan var. Dizinin sonunda da birleşemeden bitermiş!
sinem* / 4 Aralık 2007
 
Bu aşkın zor olacağını hepimiz biliyoruz. Buna da hazırlıklıyız. Ama lütfen üçüncü kişiler haddinden fazla diziye dahil olmadan, Demir&Asi çifti birbirlerine ağır ithamlarda bulunmadan, senin de dediğin gibi aşkları kirlenmeden olsun ne olacaksa. Temiz, saf ama zor bir aşk olsun… razıyım ben.
medsul / 4 Aralık 2007
 
Bazı arkadaşlar “yeter artık yakınlaşsınlar” demiş ama ben hiç eksiklik çekmiyorum açıkçası yakınlaşsınlar diye. Bence gayet yakınlar. O her bölümde olan muhteşem bakışmalar bana yetiyor da artıyor.
ipek_ / 4 Aralık 2007
 
Evlilik dışı çocuk bence de hiç hoş değil. Bizim toplumumuza, bizim insanımıza, değer yargılarımıza yakışmıyor… yakışmaz da. Ben de sanmam böyle bir şey yapmaz herhalde senaristler. Çok klasik olur.
balim89 / 4 Aralık 2007
 
Aşk dediğin bütün zorluklara rağmen temiz kalmalı. Başka evlilikler, başka sevgililer olmamalı. Ne kadar zor da olsa her koşulda sadık kalınmalı ki birleştiklerinde bir kıymete binsin, değeri kalsın.
medsul / 4 Aralık 2007
 
Nehir88 / 24/10/2009
 
 
Demir geçmişi bildiğini sanıyor, intikam peşinde; ancak onun bildikleri bile eksik ya da yalan. Asi için de durum öyle, hiçbir şeyi bilmiyor. Hatta Süheyla veya İhsan’ın bildikleri de yalan veya yanlış anlaşılmadan ibaret olabilir.
Demir bu duyguyu ilk kez yaşamasına ve intikam hisleriyle dolu olmasına rağmen gayet açık sayılır. “Gün, iyiliğin güzelliğin üstüne doğsun” derken Asi'nin güzelliğini kast etmedi mi?
Hele Asi'mizin eline dokunma çabası neydi öyle! Keşke biraz daha belirgin olsaydı o dokunuş. Neyse yavaş ama güzel ve doyurucu sahneler.
aasiii / 4 Aralık 2007
 
Fragmanı gördüm az önce...
Fragmadan anladığım kadarıyla atla ilgili dediklerimiz doğru çünkü at hakkında konuşuyorlar. Bir de İhsan çalışma odasında sinir krizi gibi bir şey geçiriyor, masayı deviriyor. Bu kadar kaldı aklımda, çok heyecanlandım zaten ilk gördüğümde. Umarım yarın hepiniz görürsünüz ve burada yorum yaparız hakkında...
Nivea / 4 Aralık 2007, 05;59
 
Biraz önce fragmanı izledim başını kaçırdım ama sonu bomba demeye yeterde artar bile. Asi borcun ödenmesi için Asi nehrine atlamaya kalkışıyor ama Demir son anda kolundan tutup onu engelliyor. Veeee birbirlerine sımsıkı sarılıyorlar devamında da sanırım Demir Asi’yi öpecek. Bu hafta süper bir bölüm olacak. Gel cuma gelllllll.
mystery_ksk / 4 Aralık 2007
 
Başta Cemal Ağa’nın sözleriyle başlıyor. Sanırım heyecandan anlayamadım: İhsanı gösteriyor masayı deviriyor. İhsan gururum nerde gibi bir şey diyor. Heyecandan kulaklarım tıkandı sanki. Neyse… bazılarının tahmin ettiği gibi hata galiba ezo-kadimin yazdığı senaryodaki gibi… Demir almış Asi’yi köprüye getirmiş… “bu Asi bir can aldı” diyor. Asi babasına baba ne bu sır diyor. Süheyla Demir’e senetlerin karşılığını beklemeden, ellerinden çiftliği alacaksın diyor. Bu yüzden olsa gerek, Demir Asi’ye senetler için ödeme yapmanız gerek gibilerinden bir şey söylüyor. Asi bunu yapabilseydik çiftliğinde çalışmazdım zaten diyor. Veeeeee son sahne; gece şakır şakır yağmur yağıyor. Asi-Demir köprüde. Asi’m diyor ki: bedel ödemek için bir Kozcuoğlu Asi’de boğulmalı mı? (öyle bir şey diyor işte) veee , iyice kenara gelip tam atlayacakken Demir “Asi!” diye bağırıyor ve Asi’yi yakalıyor, sarılıyor ona. Sonra kamera uzaklaşmış işte, böle bayağı bir yakınlar.
aasiii / 4 Aralık 2007
funda / 30.11.2009
 
 
Fragmana göre bu bölüm İhsan için hesaplaşmaların dile geldiği, Asi için gerçekleri öğrendiği, Demir için de Asi'yi sevdiğini ve kaybetmeyi asla ve asla göze alamayacağı bir durum olacağa benzer. Ama Süheyla otoritesini koyup işlere el atmaya başlamış. Demir'in işi çok zor. Bir tarafta Asi bir tarafta teyzesi. Yönetmesi en zor durum. O kadar şirketi yönet, şimdi bu iki kadını nasıl yöneteceksin bakalım.
flytomoon / 4 Aralık 2007
 
Bu nasıl bir fragman böyle bayıldım bayıldım. Tüylerim diken diken oldu hala şoktayım. Cuma gelmek bilmez şimdi ya süper bir bölüm bizi bekliyor. Süheyla’nın zoruyla Demir Asi’den ödeme yapmalarını istiyor. O sahnede Asi’nin yüzüne bile bakamıyor. Ve o son sahne Asi eğer bir Kozcuoğlularından birinin de Asi’ye atlaması mı gerekiyor diyor ve tam atlayacakken Demir sımsıkı tutuyor. Çok güzel bir sahne. Bu bölüm tamamen kitleneceğiz ekrana anlaşılan.
wyand0tte / 4 Aralık 2007
 
Asi'nin nehre atlamak istediği sahnede, Asi'nin kıyafeti köprü açılışında giydiği kıyafet! Hatta saçı da aynı... Demir'in kıyafeti köprü açılışında giydiği kıyafet değil ama bence Süheyla'nın bağırmasından sonra Asi'nin Demir'e sorduğu soru karşısında Demir Asi'yi köprüye götürüyor... Orada annesinin Asi'ye atladığını söylüyor... Asi daha sonra babasına geçmişi soruyor (orada da giydiği kıyafet aynı)... Asi'nin köprüden atlamak istediği sahne o günün gecesi bence... Yani bu sahneler 7. bölümün başları gibi sanki.
Bir de fragmanda Demir, atla Asi'lerin çiftliğine geliyor... Sevgili Neslihan17'nin söylediği atın kaçtığını haber vermek için mi çiftliğe geliyor acaba!!! Birde fazla yakınlaşacakları söylenmişti ya, bu yakınlaşma bence köprü sahnesinde değil de (orada da acayip heyecanlanacağız) atı bulma sahnelerinde olacak gibi geliyor.
brnnn / 4 Aralık 2007
 
“Senetleri ödemeniz lazım” falan dedi tatlı bir sesle Demir. Demek oluyor ki artık Kozcuoğlularını batırmak istemiyor Asi’de var diye. Ama emir büyük yerden, sonuçta teyzeden. Galiba bundan sonra ikili oynamaya başlayacak Demir… yani kötü anlamda değil sadece Asi ve Süheyla’nın gönlünü ayrı ayrı yapmaya çalışacak ve çok zorlanacak. Artık Kozcuoğlularına istese bile kötülük yapamaz çünkü Asi’ye aşık olmaya başladı.
arzu__55 / 4 Aralık 2007
xxdxx / 27.10.2009
 
 
Galiba borçlara karşılık Asi’nin atını mı isteyecek, ne yapacak bu Demir? Atta kaçıp ölecek sanırım… Asi çok üzülür. Bir de Asi ahır gibi bir yerde tek başına ağlıyordu. Acaba atı öldü de ona mı ağlıyor?
telefe / 4 Aralık 2007
 
Fragman acayip etkileyici. Diziyi izlemeyen insanı bile merak ettirecek bir fragman olmuş. Çok heyecanlandım cuma nasıl gelecek hiç bilmiyorum. Asi hikayenin bizim de bildiğimiz bir kısmını öğreniyor o kesin…
Babası da bir şeyler anlatır belki
-A k e L d a N- / 4 Aralık 2007
 
Demir'in garip teklifler yapması mümkün değil, öyle bir karakter bu noktaya kadar çizilmedi. Sadece para, olmazsa çiftliği isteyecek derim ben. Ama bir insanın hayatı karşılığında da olmayacağına eminim. Aksi takdirde annesini kaybettiği gibi bir başka canlının da hayatına kastediyor olacak. Demir, sert görünümlü ama iyi niyetli ve iyi kalpli biri. Ama istemeyerek de olsa yapacağı zorlamanın ardından Asi'ye duygularını anlaması çıkacak diyorum azimle ben. İstemediği halde (çitlerin yıkılmasını sorgulamak istediğinde Kozcuoğlu çiftliğine gittiğinde yüz ifadesini hatırlasanıza?) yüzüne patlayabilir bile bu durum. Ama biz izleyicileri de zevkten dört köşe edecek.
flytomoon / 4 Aralık 2007
 
Evet, yağmurlu sahne iyi olmuş ama elimde olmadan yine aklıma Aşk ve Gurur geldi… İzleyenler hatırlayacaktır filmin en çarpıcı bölümlerinden biri yağmurlu sahneydi.
-A k e L d a N- / 4 Aralık 2007
 
Bu bölüm İhsan’ın gelgitlerini seyredeceğiz. Onur, gurur duyduğu onur, al sana deyip masaları devirmesi ve bir de üstüne Asi’nin gelip Demir’in annesinin olayını sorması! İhsan Bey’i seyredeceğiz bu bölüm anlaşılan.
Asi’nin bedel ödemek de üstüne yok. Ailesine bir şey olmasın da kendisini Asi nehrine feda etmeye razı. Bilmiyor ki, Demir bir sevdiğini kaybetti. İkincisini kaybetmemek için kendisini atar nehre. Süheyla engel olamayacak bu aşka.
Süheyla kendine gelmeye başladı. Dakika bir gol bir. Beddualar, arkasından Demir’i sıkıştırmalar, çiftliğin borcunu hemen al demeler.
narima / 4 Aralık 2007
funda
 
 
Süheyla’yı sevmediğimi ve galiba da sevemeyeceğim gördüm. Geçmişte olanları yeğenine doğru dürüst adam gibi anlatmıyor, işine gelen kısmını anlatıp emirler veriyor, suçsuz insanlara acı çektirmek istiyor. Geçmişte o aile tarafından itilip kakılmış olması ona şimdi o ailenin yeni nesline de aynı muameleyi yapma hakkını mı verir? Ve yeğenini de ona gerçeklerin tamamını anlatmadan bir maşa gibi kullanması insanca mı?
fatma-1721 / 4 Aralık 2007
 
Asi’nin ayakları yerden kesilince Demir yakalıyor herhalde. Demir sarılıyor korkuyor ama Aside şok hali var. Demir sarılıyor ama o kadar dikkat ettim Asi sarılmıyor sanki. Asi eğer atlasaydı Demir hiç düşünmeden peşinden atlardı.
GULBEYAZ76 / 4 Aralık 2007
 
''bu nehrin seni de almasına göz yumamam Asi'' der mi dersiniz? Öyle bir şey olsaydı Demir kesinlikle atlardı!
aasiii / 4 Aralık 2007
 
Eh öyle olacağı görülmüyor mu sarılmasından. Nasıl bağırıyor. Ödü kopuyor sanki. Gerçekten olduğunu falan zannediyor. Bu korku ona yeter en azından. Artık bir teklifte bulunurken Asi’nin hayatına bile mal olacağını bilse kabul etmeyecek.
Asi fazlasıyla gözü kara bir kadın.
narima / 4 Aralık 2007
 
Oy oy oy… o nasıl fragmandır öyle. Bu küçük kareler bile heyecanlandırıyor insanı. Muhteşem bir bölüm daha geliyor.
Demir annesinin intiharını anlatmış ama nedenini söylememiş, kendisi de tam bilmiyordur ya neyse... Süheyla, zehrini akıtmaya devam ediyor. Demir nasılda boynu bükük senetlerin borcunu ödemeniz lazım diyor. İhsan babasına karşı koyamamış Demir de şimdi teyzesine karşı koyamıyor.
Asi çökmüş bir yerde ağlıyor, canım. Süheyla ve Demir'in eli vardır.
Demir senetleri ödemenin yolu var diyor. Bakalım ağzından nasıl bir bakla çıkacak. Ve son sahne... Kozcuoğlularından birinin Asi’ye mi atlaması gerek. o zaman ödeşir miyiz? Tamam, ödeşelim o zaman... Asi Demir'in değil hepimizin yüreğine indirecek. Demir’in korku ve panik ile Asi'yi tutup kendisini atmasına engel oluşu ve sıkıca sarıldığı sahne müthiş... şimdi bu fragman ile cuma nasıl beklenir.
sude9/ 4 Aralık 2007
M.A818
 
 
Asi'nin intihar edeceğine inanmam, inanamam. Çok güçlü bir kız çünkü böyle bir şey yapmaz. Mücadele eder. Babası da yalnız kalır çünkü Asi ölürse, Asi bencil bir kız da değil.
-A k e L d a N- / 4 Aralık 2007
 
Süheyla’yı ben de sevmiyorum, sevmeyeceğim de. Ama bir yandan düşünürsem geçmişte ok acı çekmiş. Kozcuoğluları yüzünden çok acılar yaşamış. Tabi ki şu an onlarla canciğer olması beklenemez hatta öfkesi çok büyük de olabilir fakat Süheyla fazla abartıyor. Demir’e doğru düzgün anlatmıyor gerçekleri ve böyle yaparak daha da yanlış yapıyor. Demir her şeyi öğrendiğinde ona karşı tavır alacaktır, bunları düşünmüyor.
Demir’se hayatında hep sevdiklerini kaybetmenin burukluğuyla yaşamış. Elindeyse bir teyzesi ve kız kardeşi var kaybetmekten korktuğu. Şimdiyse hayatında üçüncü bir kadın daha olacak… ama olmaması gereken imkansız bir kadın.
Sımarık Cadı / 4 Aralık 2007
 
Demir'in teyzesinin etkisinde kalacağını düşünmüyorum... O bildiğini okuyacak tiplerden, teyze meyze dinlemez... Demir'in bir yolu var dediği şeyin, Sevgili Neslihan17'nin verdiği tüyo doğrultusunda Asi'nin Atı olduğunu düşünüyorum. Atını almak isteyecek. Bana göre Asi'de ahırda onun için ağlıyor zaten. Asi'nin gururu kırılıyor ve maalesef ailesi Demir'in istekleri karşısında çaresiz.
Demir bence Asi'sine kıyamaz... Aşık O AŞIK!!!
brnn / 4 Aralık 2007
 
Aslında Demir’e de anlam veremiyorum. Bir bakıyorsun o kadar duygusal ki dünya dursa o yine Asi’nin gözlerinde kaybolur diyorum. Sonra bir bakıyorum, demir gibi bir adam oluvermiş yine… Asi’yi kolundan tutup sarıldığı an orda derin bir ‘ohh’ hissediliyordu... Vee bundan sonra tavırlarına daha çok dikkat edecektir... Asi’yi kaybetmek isteyeceğini hiç sanmıyorum...
Sımarık Cadı / 4 Aralık 2007
funda
 
 
İhsan: Gururlu İhsan. Nerde senin toz kondurmadığın gururun?
Bu sözleri yeni girdiği iş nedeniyle söylüyor olabilir. Malum serbest bölgede ticaret. Bu işi Cemal Ağa yaptı diye yemek yerken yüzüne vurmuştu... şimdi kendisi aynı durumda.
Demir: Bak şu tersine akan Asiye bak. Ve beni dinle Asi. Bu nehir can alır.
Ee tabi Süheyla'nın zehir zemberek sözlerinden sonra Asi Demir'i sıkı bir hesaba çekmişti. O da dayanamadı uygulamalı göstermek için kızı tutup köprünün üstüne getirdi ve anlatmaya başladı... Bu sefer sürüklememiştir arabaya atmıştır (güzel durmadı cümle farkındayım )
Asi babasına neden intihar ettiğini soruyor. Demir ya bilmiyor nedeni ya da bildiği halde anlatmadı Asi'ye. Asi'yi merak içinde bıraktı o da geldi babasına sordu. Bir zamanlar yanlarında çalıştıklarını söylemiş midir acaba… zannetmiyorum)
Demir: Bir ödeme yolu var.
İşte hala çözemediğim kısım. Atını isteyeceğini biliyoruz, ahırda ağladığına göre Asi, Demir almış atı. Öldüğünü de biliyoruz, o yüzden ağlıyor kızcağız. Ama Demir bu teklifi boynu bükük yapıyor. Çok daha başka bir şey vardır işin içinde (ahlaksız teklif değil merak etmeyin. Ne de olsa temiz eli yüzü düzgün çocuk Demir)
Son sahne. Çözmesem de olur görüntü muhteşem... dediğiniz gibi bölüm sonu değildir umarım. Bu hafta Asi'nin hesap soruşuyla bitti. Bekle bekle gelmiyor. Bir daha bekletmesinler. Hem de öyle bir sahnede.
sude9 / 4 Aralık 2007
captan(o) / 30.10.2009
 
 
Fragmandaki son sahneyi gördüğüm an, o ana kadar izlediğimin her şeyi unuttum. Öyle kala kaldım. Şok geçirdim. Hemen kuzenimi aradım (bayılıyor Asi’ye) anlattım inanmadı. (ben de olsam biraz zor inanırdım) Benim hayalimdeki gibi ve senaryo olarak yazdığım gibi olmuş. (çok şaşırdım) Demir Asi’yi son sahneden sonra nehre götürüyor ve her şeyi anlatıyor. Köprüde anlatması çok güzel olur, tabi her şeyi söylemeyecek belli.
İhsan kendisiyle yüzleşiyor. Geç kaldı bile, Asi’nin babası için yapamayacağı şey yok ve babası için bu kadar çabalarken, onun onursuz işlerle uğraşması Asi’yi haddinden fazla üzer...
E özge E / 4 Aralık 2007
 
O yağmurda ikisinin orda ne işi var? Bence, Demir Asi’nin dışarı çıktığını gördü ve peşinden gitti.
özge:(:( / 4 Aralık 2007
 
Kıyafetlere dikkat edersek… Demir'in yapacağı teklif de yağmur sahnesinden sonra gelecek. O yüzden Demir öyle başını eğiyor. Asi'nin o halini gördüğü için üzgün ve de bir şey istemek hoşuna gitmemeye başladı.
aasiii / 4 Aralık 2007
 
Demir Asi’ye senetlerin ilk ödemesini yapmanız gerek dediğinde nasılda mahcup yüzü öne eğik. Asi henüz sevmese bile (son sahneye kadar) Demir deli gibi aşık Asi’ye.
yaren.yaren / 4 Aralık 2007
 
Demir’in o hali çok şekerdi. Zorlama yaptığı nasıl da belli. Normalde Asi’den bir şey isterken inadına gözünün içine içine bakan Demir, böyle kısık sesle yüzüne bakamıyor… öyle konuşuyor...
prenses19 / 4 Aralık 2007
funda / 16.11.2009
 
 
Belki bir iki söz gerekli ama Demir pek konuşamıyor. O sarılmasıyla, bakışlarıyla her şeyi anlatıyor bence.
Demir Asi’yi çok ama çok seviyor… neden mi?
Bir kere teyzesi Demir’e baskı yapıyor, senetleri ödemesine izin verme çiftliği ellerinden al diyor. Bizim eski intikamcı Demir olsa ne yapar? Gider dediğini yapar. Ama Demir ne yapıyor. Asi’ye diyor ki “Bir küçük ödeme olsa bile olur”… baksanıza atı tavsiye ediyor ödeme yapması için. Sanki Demir’in atı mı yok? Bunu Asi için yapıyor. Böylece birinci ödemeyi yapmış olur Asi. Bu kadar düşmanken neden böyle bir iyilik yapsın. Hiç sordunuz mu kendinize?
Yusuf Ağa en büyük suçlu ama İhsan Ağa da suçlu… neden mi?
Babasının emri üzerine gitti Süheyla’yı ve Demirleri gönderdi. Sorgusuz sualsiz
Bence, Asi de tüm gerçekleri öğrendiğinde hayal kırıklığına uğrayabilir. O çok güvendiği çok iyi çok merhametli gururlu babası, bu kadar insafsızca bir şeye, bir kızın gururuyla oynamasına nasıl şahit ve yataklık edebilir.
Demir istese aynısını Asi’ye yapamaz mı? Diyeceksiniz ki ‘aşık’… ama Defne’ye, Gonca’ya, Ceylan’a, Neriman7a yapamaz mı? Yapabilir. Ama yapmaz. Onun için de sadece küçüklüğünden kalma bir nefret var ve bana göre haklı. Tamam, Yusuf Ağa yok diye, İhsan’dan öcünü almaya çalışıyor ama kızmakta haklı. Ve şu ana kadar hiç de kötü bir şey yapmadı Kozcuoğlularına. Yaptığı tek şey senetlerini satın almak ve Asi’yi çalıştırmak. Onda da görüyorsunuz, Asi’ye kıyamıyor hiç. Hatta senetleri onun alması iyi oldu, başka birinin eline geçse ne yapardı? Çoktan çiftlikleri ellerinden giderdi. Demir yanlış yolda ama kızmakla öfkelenmekle çok haklı buluyorum. Onun karakterinden davranışlarından, Yusuf Ağa’nın yaptığı en ufak şeyi bile yapacağını sanmıyorum.
karafirtina / 4 Aralık 2009
 
İhsan amca konusunda haklısın. Haksızlığa susmak da ortak olmak demektir. Eğer ağzını açıp bir şey diyemediyse babasına, yani İhsan o kadar da merhametli sayılmaz (hemen kaldırdım amca lafını).
Asi'nin babasına olan güveninin sarsılacağına inanıyorum basından beri. cünkü onu örnek alıyor, geçmişte bu tür olayların yaşandığını bilmiyor. Hele bir de Süheyla ile babasının ilgisi varsa? Asıl Asi o zaman yıkılır.
Bu arada bıktım su geçmiş lafından! Ne geçmez geçmişmiş, geçmemiş işte…
aasiii / 4 Aralık 2007
ante
 
 
İhsan’la Süheyla arasında bir şey olduğunu ama Süheyla'dan nefret etmesi için araya bir yanlış anlaşılma girdiğini düşünüyorum. Sizce de Süheyla İhsan’la karşılaştığında gözlerinde aşk kırıntıları görünürken; İhsan’ınkilerden nefret fışkırmıyor muydu?
Belki İhsan Süheyla'dan etkilenmişti ama sonradan nefret etti. Babasının yaptıklarını hoş karşılamasa da işine geldi, aracı oldu. O kadar mı zordu en azından içi para dolu zarfı Süheyla’lara vermek konusunda “baba ben yapamam” demek... uçtum biraz ama böyle geçiyor aklımdan ne yapayım.
Ben, Neriman'ı Defne’den sonra sevdiğini düşünüyorum. Sonuçta Neriman’la evlensin diye hem İhsana hem babasına yalvarmış Cemal Ağa.
İhsan Süheyla'yı sevmiştir ancak oradan umut kesilince Neriman'a dönmüştür.
Şöyle olabilir, İhsan-Süheyla arasında bir aşk vardıra ama Yusuf Ağa, Süheyla'ya göz koymuştur. O yüzden Süheyla-İhsan ilişkisini desteklemez ve araya bir engel koyar. İhsan bir yanlış anlama sonucu Süheyla'dan soğur ancak Süheyla'nın olan bitenden haberi yoktur. Bu arada veya daha sonra, İhsan Neriman’la bebek evlilik olaylarına girer. Yusuf Ağa fakir olduklarından dolayı istemese de bebek olayından dolayı İhsan’la Neriman evlenirler. Süheyla yıkılır tabi. Artık onun aşkı da nefrete dönmüştür. Yusuf Ağa boş durmaz, Süheyla’nın peşini bırakmaz. Tecavüz eder (hiç sevmedim bu kelimeyi, özür) Süheyla'nın gebe olduğunu öğrenir İhsan, kendisini Neriman'a ve Defne’ye daha çok bağlar. Bebeğin kimden olduğunu bilmiyor olabilir ama bilse de Süheyla'nın kötü biri olduğunu düşünür. Yusuf Ağa bebek meselesinden hoşlanmaz tabi, onları başından savmak için Demirimin annesine iftira atar, böylece onları uzaklaştırır.
aasiii / 5 Aralık 2007