OZLEM
 
 
Her bölümde kafam biraz daha karışıyor. Demir’le Asi aşkı Süheyla yüzünden git gide imkansızlaşıyor. Oysa ikisinin de birbirine olan bakışlar öyle anlamlı ki. Asi sürekli Demir’in yanında çalışmaktan rahatsız olduğunu onu işe köle gibi aldığını düşünüyor. Bence yanılıyor. Demir’in amacı Asi’ye acı çektirmek falan değil... öyle olsa onu onca adamın içinde “Evet çalışanım” diye, yerin dibine sokardı. Ki bir çalışan olmasına rağmen çok da iyi muamele görüyor. Eee bir de Kozcuoğlu olmasına rağmen...
Bir an bakıyorum ikisine, ‘evet tamam’ diyorum... olacak aşk başlıyor... sonra bir an yeniden düşmanlar. Şimdi Demir Asi’ye her şeyi anlatacak mı merak ediyorum. Asi her şeyi öğrenirse onun tepkisi ne olur?
Ayrıca Süheyla’nın oğlu Aslan kesinlikle. Ökkeş de her şeyi biliyor. Yusuf Ağa’nın yazdığı defter bulununca her şey açığa çıkacak.
Sımarık Cadı / 1 Aralık 2007
 
Ebe kadın beni evden Yusuf Ağa’nın adamı aldı kim bilemem dedi. Bence o adam Cemal Ağa’ydı. Cemal çok şey biliyor. Süheyla’ya da hayran oldu adam. Açılışta Süheyla için “kadının hasıymış” deyince Madam nasıl kıskandı.
GULBEYAZ76 / 1 Aralık 2007
 
Dün akşam ki bölümden çok fazla beklentimiz olduğu için belki çok kısa geldi bize. Ama film tadındaydı arkadaşlar. Özellikle o atışmalarının arasında yine birbirlerine sıcacık bakmaları ve cilveleşmeleri hiçbirimizin gözünden kaçmadı. Birbirlerini kıskanmaya bile başladılar.
Benim içimi rahatlatan bir şey ise Demir Asi’yi hiçbir zaman teyzesine yedirmeyecek. O gözlerindeki kızgınlık, öfke bir şekilde teyze üzerinde cevabını bulacaktır. Asi’nin soruları, teyzenin sert çıkışları Demir’i bir tavır almaya itecektir.
Asi’yi çiftlikte tutmak adına hiçbir teklifi kabul etmiyor. Demir’in tek derdi para kazanmak veya Kozcuoğlularından intikam almak değil. Para kazanmak olsaydı İhsan’ın teklifini kabul eder ve intikamını çok acı alırdı. Düşünsenize şehirde çıkacak olan rezaleti ve dedikoduyu. İhsan Kozcuoğlu, Demir Doğan’ın çiftliğinde borcunu ödemek için çalışıyor! Bundan iyi intikam mı olur? Ama Asi’nin etrafında, gözü önünde olması ona ayrı bir keyif veriyor. Onu her görüşünde gözleri parlıyor. Onu kolluyor. Çay getiriyor, şal getiriyor, yanında şehire götürüyor.
narima / 1 Aralık 2007
DAISY / 10.09.2009
 
 
İhsan kahveleri Aslan’ın getirmesine neden abartılı bir tepki verdi? Ben anlayamadım. Onun hizmet etmesine bozuldu diyeceğim, zaten çiftlikte çalışıyor. Boş boğaz paraları gördü kesin ağzı durmaz diye mi düşündü? O civarda konuştuğu adamın kaçakçılığı aşikarsa Aslan davayı çakacak diye mi kızdı?
Cemal Ağ’anın teklifini reddeden Demir Asi’nin gelişini balkonda bekliyor. Bu gidişle bırakın senetleri vermeyi Asi benimle kalsın diye üstüne para verecek. Hiç de kıyamaz Asi’ye… üşümüş diye çayını veriyor. Daha bir yudum bile almamış! Kızı görür görmez suni teneffüs yaptın şimdi aynı fincanı kullanmaya çekineceksiniz… hah güldürmeyin beni!
GULBEYAZ76 / 1 Aralık 2007
 
Demir Bey artık Asi’nin yollarını gözler oldu. Gelmediği zaman ki sinirleri ve tavırları çok hoş. Kahyaya nasıl çıkışıyor. “Çağırın Asi Hanım’ı… gelmiyorsa bilelim” diye. Ondan sonra Asi gelince de ne kızmak ne köpürmek. ‘Oh çok şükür bu gün de geldi’ diye nefes alış verişleri değişiyor. Aşk bacayı çoktan sardı. Hem evi hem Antakya’yı… her yeri.
narima / 1 Aralık 2007
 
Cemal Ağa görgüsüzün önde gideni. Demir’in eniştesi ölmüş hatta “baban sayılırdı, acın büyük, seni o büyüttü” diyor, yani yıkımın farkında. İş konuşmak için seçtiği zamana bak! Çok yadırgadım. Mezarlıktan çık iş görüşmesine otur.
GULBEYAZ76 / 1 Aralık 207
 
Adam görgüsüz ve ruhsuz. Sonra da çıkmış benim torunlarım ben yaşarken el kapılarında çalışamaz diye maraba atıyor. O bastonu ve araba plakası çok güldürdü beni. Adam kendini Antakya Valisi veya Belediye Başkanı falan zannediyor. Kimse de o yüzden onu dikkate almıyor. Bazen dedeliği aklına gelip şöyle bir esip gürlüyor ama sonra öyle bir saçmalıyor ki… poff oluyor. Senetleri alamadı ve bir de o berbat arsalar elinde patladı. Kendisi damadı için diyor ya “sen bir şey beceremiyorsun” diye… kendisinin de damadından farkı yok. Sürekli planlar adamın elinde patlıyor. Hem de kim tarafından… bir çocuk tarafından. Adı, Demir Doğan.
narima / 1 Aralık 2007
funda
 
 
 
Balkonda beklediği sahne de çok şirindi resmen. Asi’nin yolunu gözlüyordu orda. Asi’ye söyledikleri bana çok sert geldi ama Asi de lafın altında kalmadı tabi. “İş makineleri gelmedi, neden? Dedemden kiraladığınız için olabilir mi?”
Üstüne para verme fikri hiç de fena değil. İhsan Ağa’nın yakında senetleri ödeyeceğini göz önünde bulundurursak bu dediğin mümkün ama Demir’in bu işe çok üzüleceği de aşikar. Köprünün açılışında, İhsan Ağa, ‘kızım daha az çalışsın ne kadar istiyorsun’ dediğinde, Demir reddedeceğinden emin olduğu bir rakam söyledi, kendinden de çok emindi. Ama İhsan Bey rakamı kabul edince hem şaşırdı hem de Asi elden gidiyor diye korktu, canım benim...
merve_polat / 1 Aralık 2007
 
Demir ne kadar nazik değil mi? Ben asıl köprü açılışında, Asi benim işçim havalarına girmeyip, “Asi Hanım’ın tecrübelerinden faydalanıyoruz” demesine memnun oldum.
Bu bölüm Asi’nin Demir’e olan ilgisi daha belirgindi; köprü açılış konuşmasında birbirlerine bakmaları Asi’nin hayranlıkla alkışlaması çok hoştu.
Demirimiz için çok üzüldüm son sahnede. Çok utanç verici… teyzesinin çocuk gibi azarlaması, üstelik tam da yerinde… yani ne güzel yakınlaşmışlardı.
aasiii / 1 Aralık 2007
 
İlk senetleri verecek olsa bile diğerleri için fiyatı daha astronomik belirler. Acısını çıkarır. İhsan kabul edince bayağı şaşırdı.
Demir’in kürsüde konuşma yaparken sürekli Asiye bakması da ne demekti?
GULBEYAZ76 / 1 Aralık 2007
 
Ne olabilir gulbeyazcığım, buna aşk diyorlar. Buna sevda deniyor. Zaten kızımız da sürekli gözleri ile Demir’i takip etmiyor mu? Bunlar birbirlerini ne kadar itseler de yine çekim kuvvetli. Bir ip onları sürekli birbirlerine çekiyor. Her yerde birlikte olmak adına Asi hiç anlamadığı halde bile mimar ile görüşmeye geliyor, getiriliyor Demir ile. “Benimle görünmekten utanıyor musun?” sorusu boşuna sorulmadı Asi Hanım’a. O başka bir cevap bekliyordu ama yine atışma ile sonuçlandı. Kerim bile alıştı onların hallerine. Kavga etmedikleri zaman şaşıracak. Ama Demir de fırça yemeye alıştı Asi Hanım’dan…
narima / 1 Aralık 2007
DAISY / 10.09.2009
 
 
İhsan Ağa bu durumu o kadar kafasına taktı ve kızı için o kadar endişeleniyor onun için kirli işlere bile girdi. Vee Demir ne kadar astronomik bir rakam söylerse söylesin İhsan Bey bunu ödemekte zorlanmayacak çünkü bu yeni işinin ilk avansıyla borcunun ilk yılının iki katını ödeyebiliyorsa gerisini siz düşünün.
merve_polat / 1 Aralık 2007
 
Demir bu ödemeyi kabul edecek mi? Ben pek sanmıyorum. O senetleri almak ve Asi’yi çiftlikte çalışmaya zorlamak ve İhsan Bey’in teklifini kabul etmemek bence tek bir amaca çıkıyor. O da; Demir Asi’ye deli gibi aşık. Kendine itiraf ettiği gün dünyaya bile kafa tutacak… değil teyzesine. Onun tek amacı intikamı değil sadece… aşkı, Asi’si. Gün güzelliğin üstüne doğsun bugün derken açıkça ilan-ı aşk etti. Ama kim anladı. Bu laf tamamen araya sıkışmadı mı… evet.
narima / 1 Aralık 2007
 
Mimarın yanına girerken ki konuşmaları çok sertti “Benimle görünmekten mi yanımda çalışmaktan mı huzursuzsun?” diye. Asi’nin verdiği cevap da iyiydi. Demir konuşamadı bile. Yalnız Demir hala önyargılı Asi’nin çalışmaktan gocunacağını düşünüyor ama kibarlık gösterip onu kimsenin yanında küçük düşürmüyor. Yalnız kaldıklarında istediğini söylüyor çekip, hırpalıyor (artık yapmıyor en azından) milletin yanında pek kibar. Mimarın yanına giderken herkesin içinde Süheyla, İhsan ve davetlilerin bakışı altında Asi’yle yalnız arabaya binip gitmesi çok güzeldi. Süheyla teyze tehlikeyi sezip atağa geçecektir.
sinem* / 1 Aralık 2007
 
Defne bu bölüm resmen uçuyordu, dünyayla arasındaki frekanslar gitmişti. Tek düşündüğü Kerim’di. Beni sordu mu, beni özledi mi, üzgün müydü? Hele o koşarak Kerim’in önüne geçtiği ve sonra Kerime yüz vermediği sahnede, çok şirindi. Mimiklerine bayıldım resmen ve sonunda muradına erdi. Darısı Asi’yle Demir’in başına.
merve_polat / 1 Aralık 2007
alinti
 
 
Ne kadar Süheyla karakterini sevmesem de, iyi bir oyuncu olduğunu, geçmişin kin ve öfkesini seyirciye güzel yansıttığını düşünüyorum. Son sahnede zaten bütün romantizmi batırdı. Demir ne kadar bozuldu Asi'nin yanında böyle azarlandığına.
Çakal Demir o nasıl bandana vermeydi öyle ağır çekim. Gerçi Asi de öyle bir hamlede almadı. İkisi de, istemem yan cebime koy misali. Ellerini birbirlerine değdirmeye korkuyormuş gibi davranıp içlerinden keşke yanlışlıkla değse diye geçiriyorlardı.
Demir'in Asi'nin kendi yanında çalışmasına engel olabilecek hiç bir teklife evet diyeceğini sanmıyorum. Adam ne güzel aşık olduğu kadını görebilmek için kendince bir yol buldu hiç bundan vazgeçer mi?
Bu arada bilenler cevap verebilirler mi… Cemal Ağa ve madam evli mi yoksa sadece madam Ağa’nın evinde kahya gibi bir şey mi? Ben anlayamadım gitti. Aralarında çok da masum şeyler var gibi değil.
İhsan'ın girdiği işin de çok hayırlı bir şey olduğunu sanmıyorum. Kesinlikle yasal olmayan bir şey. Çünkü arkadaşı ısrarla bilgi vermedi. Sermaye benden ortaklık senden diyerek adamı ikna etti. İnşallah sonu hayırlara vesile olur. Umarım bu ilişkiyi herkesten önce Aslan öğrenip İhsan'a karşı koz olarak kullanmaz.
rumeysa05 / 1 Aralık 2007
 
Mirasın tamamının Demir’e kaldığını da nerden çıkardınız?
Belki biz sadece Demir’in payını dinledik.
Mahmut ailenin tek erkeği diye tamamını yönetecek olan zaten Demir diye ona bırakmış olabilir mi?
Bence Süheyla ve Melek’in paylarını biz dinleyemedik.
Her şey Demir’e kalsa avukat Mahmut Bey tüm mal varlığını Demir Bey’e bıraktı. Malları dökümleri de bu kağıtta yazılı falan derdi.
Biz sadece Demir’e kalan kadarını duyduk Melek’in ve Süheyla’nın payı gizli kaldı.
GULBEYAZ76 / 1 Aralık 2007
 
Köprü açılışına gidenler neden çoban gibi oturup dertleştiler. O sahne komik oldu. Elma soyup yiyorlar!
SONAY T. / 1 Aralık 2007
funda
 
 
Neden beddua etmeyin derler, çünkü yersiz beddua sahibine geri döner.
Süheyla da günahsız yavrulara beddua etti şimdi izlesin olacakları. Hayatta her şey bir imtihan. Ben asil bir kadından yaşadıklarına rağmen masum insanlara sevgiyle yaklaşmasını beklerdim.
mervenil / 1 Aralık 2007
 
Aslında bir yandan nedir bu İhsan ve ailesinin çektikleri diye düşünüyorum sonra diğer günahsızların ne suçu vardı diye düşünüyorum. Melek’in, Demir’in küçücük çocukların ne günahı vardı da küçük yaşta o Yusuf Ağa yüzünden annesiz kaldılar. Ya da Süheyla ne yaptı da onu bebeğinden ayırdılar ya da ne yaparlarsa yapsınlar bunların cezasını verecek olan Yusuf Ağa mıydı? İhsan neden babasına dur diyememiş çok merak ediyorum. Babasının otoritesi altında ezilmiş hep. Gençliğini, ideallerini bastırmış ama bu insanlıkla ilgili bir şeyse onlara nasıl karşı gelememiş. Geçmişi açıklasalar keşke… Süheyla Hanım’a gereksiz fevrilikleri hariç çok kızmıyorum eğer böyle davranmazsa Asi’yle Demir’in aşkları (ilerde kesin olacak ) bu kadar güçlü ve yıkılmaz olamaz.
Süheyla da Yusuf Ağa’nın yaptıklarını kınayıp onun gibi davranmaya başlıyor. İntikam yıkıcı bir duygudur. Bakalım Süheyla Hanım neler yapmış, Demir’e sürekli neden bilmediğin şeyler var deyip duruyor.
sinem* / 1 Aralık 2007
 
Bu ikisinde sevdiğim bir şey daha var. Aralarında acayip bir telepati var herhalde. Biri baksa diğeri de gözlerini ona çeviriyor.
Narima / 1 Aralık 2007
 
Demir’le Asi’nin gece muhabbetinin daha uzun sürmesini çok istiyordum. Böyle yarım kaldı, sanki olmadı. Hafta boyunca o sahneyi bekle… Sen gel yarıda kes orayı. Oldu mu bu hiç?
Ayy cenaze töreninde kıskanan kıskananaydı. Önce Asi gördü onları, Leyla’yla Demir’i kıskandı, sonra Leyla’nın bakışları onu ele verdi… garibim, sen az geride kal be güzelim, sana daha var.
Ama anlamadığım bir şey var. Asi ''Çalışanıyım'' dedi. Komşusu diyebilirdi o sırada, niye hemen öyle dedi ki anlamadım. Şimdi Leyla ilerde bunların aralarındaki aşkı anlayıp Demir’e ''Ama sen senin için çalışan birine nasıl aşık olabilirsin?” ‘der ve triplere girer. Leyla’nın eline koz vermiş oldu Asi.
Miras okunurken bayağı güldüm… miras okunuyor herkes kendi havasında, kimsenin dinlediği yok. Tamam, o sırada acınız büyük ama insan nezaketten de dinler.
Asi’yle dedesi yemek yerken Demir geldi… bakışları gördünüz mü? Cemal Ağa bir şeyler diyor, bizimkinin aklı da gözleri de başka yerde… garibim şaşı kaldı. Ama manyak bakıyor bu Demir. Ortalık teklifi etti etmesine ama Demir bunu yemedi tabi.
YONCA_ÇINAR / 1 Aralık 2007
gamze_yy / 22.09.2009
 
 
Her bölümde en az iki kere Asi’ye çiftlikte çalışma sebebini bastıra bastıra söyletiyorlar. Ben açıkçası biraz sıkıldım, biraz tuhaf kaçıyor artık. Belki de bu şekilde kendisini de inandırmaya çalışıyor ama bilemeyeceğim.
Bana biraz fazla geldi artık. Mimarın yanına girerken ki söyledikleri, biraz yapay, biraz da basit cümlelerle söyletiyorlar hem de. İlla üstüne vurgu yapılacaksa daha derin sözlerle ve diyaloglarla yapılabilir. Çünkü aralarında biz buna alıştık. Yalnızca bu konudaki konuşmaları basit. Diğer her şeyde içten içe bir şeyler söyleyip laf dokundurtuyorlar.
bknz1 battaniye sahnesi Demirin kurduğu cümleler
bknz2 son fular sahnesi her ikisinin de söyledikleri
Ben kelimelerden onların aşkını anlamak için biraz kasmak istiyorum. Bakışlar her şeyi alenen gösteriyor zaten ama cümleler daha girift olmalı.
Bir arkadaşın dediği gibi gün iyiliğin ve güzelliğin üzerine doğsun lafı çok arada kaldı. İyiliğin derken başka tarafa güzelliğin derken Asi ye baksa tam vurgu olurdu mesela.
Vamos / 1 Aralık 2007
 
ABde 4.olmuşuz bu kötü, diğerinde 2. Olmuşuz… O standart devam ediyor gerçi ama artık biraz daha atak yapmamız lazım fena değil reytinglerimiz.
sinem* / 1 Aralık 2007
 
Reytingler iyi gelmiş aslında ama daha da iyi olabilirdi
En çok izlenen diziler arasında açtık gözümüzü
3.olabilmek bile büyük şeref
nurche / 1 aralık 2007
 
Reytingler gelmiş… bir hafta totalde yükseliyoruz ABde düşüyoruz, bir hafta ABde yükseliyoruz totalde düşüyoruz. çok dengesiz gördüm bu seyircileri.
merve_potal / 1 Aralık 2007
Dilek!.. / 24.09.2009
 
 
Süheyla Hanımlı sahnelerin bol olduğu bir bölüm seyrettik. Ama sıkılmadan izledim akıcı bir bölümdü...
Süheyla Hanım’ın defterin peşine düşeceği kesin. Defteri bulabilmek için Asi'ye ve Defne'ye bile iyi davranabilir. Neriman Hanım’la da komşuculuk ilişkilerine başlar herhalde. Tabii bu arada Aslan'dan da yararlanacağını düşünüyorum. Aslan'ın Kozcuoğlularına karşı beslediği duyguları öğrenirse birbirlerinden haberdar olmasalar da ana oğul iş birliği yapabilirler...
benim / 1 Aralık 2007
Benim bu bölümde dikkatimi çekip komiğime giden Süheyla'nın o incecik topuklu ayakkabıları ile toprak arazide, ahırlarda gezinip durması. Nasıl becerebiliyor?
Asi artık dedesi, babası ve Demir arasında iyice kalmaya başlayacak. Kim kiminle nasıl bir durumları olacaksa Asi'ye müdahale edecek Demir'in yanında çalışıyor diye. Demir bunu görüyor ve aynı şeyi o da yapıyor. Yazık Asi'ye.
Süheyla ilk ya da ikinci bölümde holding hisseleri ile ilgili imza işleri olduğunda Demir'i İstanbul’a çekmek için bunları kullanabilir miyiz diye avukata sormuştu. Mahmut da yeğenimle arama girme diye onu uyarmıştı. İleriki bölümlerde Demir Asi ile birlikte olmak isterse elinden holdingini de almakla tehdit edeceği kesin. Hele bir de Aslan gibi oğlu olursa artık kimse Süheyla’yı tutamaz.
Süheyla için Demir'in neyi bilip neyi bilmediğini bir türlü anlayamıyorum. Bildikleri için Süheyla “bilmiyorsun Demir” diyor, ancak ne biliyorsa onunla bile Kozcuoğlularına bu kadar düşman olmuş. Bir de her şeyi bilirse Kozcuoğlu çiftliğine gidip herkesi sıradan öldürecek mi? Asi ye kıyamaz ama…
Bölümün bittiği yerde Süheyla Asi'yi görünce bu kadar bağırıp çağırdı. Çiftliğe döndüğünde onu bekleyen 4 Kozcuoğlu kadını daha var. Onları görünce ne yapacak çok merak ediyorum.
Kerim, Defne için gelen baskıları da artık cevaplıyor olmalı. Defne'ye vazgeçilmezi olduğunu söyledi. Biraz da Süheyla ve Demir'e karşılığını vermeye başlamalı. Demir'i bu noktada çok takdir ediyorum. Asi ye bir şey demese de onu koruma tavrı ciddi olarak gelişiyor. Hoş, Kerim Demir'e “Oooğlum sen Asi'ye aşıksın” diye gülerek bombayı patlatırsa çooook iyi olur
flytomoon / 1 Aralık 2007
funda
 
 
Dünkü bölüm yine muhteşemdi. Nefesimi tutarak izledim. Hatta reklamlara bile katlandım. Aslında bu bölüm sanki fazla Asi Demir sahnesi yoktu gibi. Ben hala Demir ve Asi’nin arasındaki ilişkiyi anlamadım. Bir ‘siz’ diye hitap ediyorlar bir birlikte arkadaşmış gibi eğleniyorlar. Hani Asi’nin tavrı belli de Demir çok kararsız. Yazık, Asi ne yapacağını şaşırdı. Bu arada Cemal Ağa sandığımdan çok şey biliyormuş. Bu adam İhsan’ın başına bela olur, söyleyeyim. Kerim ve Defne çok şekerdi. Hele atın aralarına girmesi süperdi, kıskanç at… İhsan Süheyla’yı gördüğünde suçluluk duygusundan mı mahcubiyetten mi bilinmez, yüzüne bakamadı kadının. Bir de bu İhsan’a ortaklık teklif eden adamı hiç gözüm tutmadı. Aslan’nın gözleri paraları görünce fal taşı gibi açıldı. Bir de önemli değil deyip duruyordu… sanki İhsan ona neden zahmet ettin falan dedi. Ayrıca Süheyla’yla bakıştıkları sahnede ben “Hıhh, işte şimdi yüzde yüz eminim Aslan’ın Süheyla’nın oğlu olduğuna” dedim. Bu bölüm en çok güldüğüm Neriman bir de Demir’in Kerim’e “Sakın bir şey söyleme” dediği sahne.
meryeme20 / 1 Aralık 2007
 
Asi nerde gözüküyor Demir'in bakışları hemen o yöne kayıyor. Kerim’in yanında Asi'nin Demir'e emir verir gibi bu işlerin hemen yapılması lazım diye çıkışması çok hoştu. Asi patron Demir emrinde ki işçi gibiydi. Bir de sonuna dedesinin kızmakta halkı olduğunu söylemesi Kerim'in şahit olduğu olaya gülümsemesi Ve Demir'in şaşkın bakışlarla Kerim'e söyledikleri güzeldi...
İhsan ve Cemal'in yanında randevumuza geç kalıyoruz demekte ne öyle Demir Bey! Bak Asi durumu hemen düzeltmek zorunda kaldı. Tamam, öyle bir randevuyu çok istersin ama daha zamanı var. Üstelik kızın babasına ilan mı edilirmiş. neyse ki Cemal işi yumuşattı yine. Bu bölüm İhsan ile aralarında ki samimiyeti pek sevdim. Demek ki isteyince araları gayet güzel oluyormuş. Cemal Ağa bu tavrını muhafaza eder umarım. Hiç umudum olmasa da. Arabadaki konuşmaları da güzeldi. Tabi en güzel kısmı son sahneydi. Demir’in Asi'yi takdir ettiğini ifade eden sözleri güzeldi. Baktığımı unutmam deyince Asi Demir'in görünenin ardına da bakmak lazım (böyleydi sanırım) sözü çok hoştu. Asi benim bu görünüşüme seninle olan tartışmalarıma yanımda çalıştırmak için gösterdiğim çabaya aldanıp sana zarar vermek seni küçük düşürmek istediğimi düşünme. Seni sevdiğim için yanımda tutmaya çalışıyorum anla der gibi bir cümle oldu söylediği. Bu arada yakında Demir'i anlama kitapçığı çıkaracağım
sude9 / 1 Aralık 2007
elasi / 17.10.2009
 
 
Diyordum Türkiye'nin ekonomisi neden bu kadar iyi, meğerse her dalın altında Demir varmış. Miras vadisi gibi maşallah. Enişte bütün malları özelliklede 22li nolu malları Demir’e bıraktı.
Dedeyle İhsan Bey’in konuşmaları güzeldi. Dedenin Asi için ince fikirleri, Demir’in yanında çalışmasına göz yummayışı, vicdanını rahatsız etmesi.
Asi ile Defne’nin güzel şakalaşmaları hoştu. Baba kız yine bizleri çok mutlu eden sahneler yaşattılar. O sahneleri çok gıpta ediyorum. Süheyla’nın arabadayken Asi hakkındaki düşünceleri, Defne ile Kerim sahneleri tek kelimeyle harikaydı. Süheyla ile İhsan Bey’in bakışları çok etkileyiciydi. Asi ile Demirden bile. Dünkü bölümde baba ile kızın yaşayabileceği en kötü durumlar yaşandı. Daha dur bakalım. Süheyla Asi’nin gerçekleri öğrenmesi için tetiklemesi çok iyi oldu.
Aslında ben Süheyla’yı çok seviyorum. Çok alımlı ve gizemli bir kadın. Asi’ye olan davranışları çok yanlıştı ama çok gergindi. Kadın geçmişte çok çekmiş Kozcuoğlularından. Alma garibin ahını çıkar aheste aheste. Bedduası çok fazlaydı. Bu ahestelerde Demir ve Asiden çıkacak. Hani hep büyüklerimiz derya bu beddualar en çok sevdiğini bulurmuş. Kozcuoğluları Asi’yi çok seviyor, göz bebekleri, Doğanlarda da Demir. Hani İhsan Bey Melek için demişti ya Ökkeş’e ''bu çocuk bizim yüzümüzden kolunun vebalini çekiyor'' Asi de Süheyla’nın vebalini çekecek. Üzülen en çok o olacak.
Süheyla’nın çocuğunun Aslan olduğuna hiç şaşırmadım beklediğimiz gibi oldu. Sonayt'cığım bizim oğlan iyicene yaklaştı, artık Süheyla onun saçlarını paklar, ortadan ayırır, cebine para altına da bir jaguar. Vay Demir’in haline. Kozcuoğluların Aslan’a nasıl davrandığını da öğrenirse Süheyla vay onların haline. İlerde Aslan Süheyla’nın kocasından kalan malları da isterse Asi ile Demir onlar için çalışır artık. Beraber inek sağarlar, otlatırlar.
Reytingler çok güzel. Her daim yolu açık olsun. Yine kadife seslimi duydum… Eylem’i. İnsanın ruhunun derinliklerine iniyor sesi.
CanKuşu / 1 Aralık 2007
funda
 
 
Dikkat ettiniz mi, bana mı öyle geldi bilmiyorum ama Asi cenazeye giderken lastik çizmeleriyle gitti. Dünkü bölümde ayağında İngiliz çizmeleri vardı. İlk defa farklı çizme giydi galiba…
benim /1 Aralık 2007
 
Güzel bir dizi... Uzun zamandır bir aşktan bu kadar etkilenmemiştim. Bu aşkı çekici kılan tabi ki Asi&Demir çiftinin kimyalarının uyması, aralarındaki fiziksel çekim ve bakışlar... İki oyuncuda gözlerini çok iyi kullanıyor, tebrikler. En son Dawson's Creek'teki Pacey&Joey çiftinin bakışlarından bu kadar etkilenmiştim. Şimdi Asi&Demir.
Dünkü bölümü beğendim, film tadındaydı. En beğendiğim sahne Demir'in Asi'nin tokasını verirken parmağına hafifçe dokunduğu sahne. Tüplü siteden kaç kere izledim bilmiyorum ama her izleyişimde aynı şekilde etkileniyorum.
gerçek_aşk86 / 1 Aralık 2007
 
Artık Demir geçmişini silecek ve geleceğe Asi ile bakacak. Ne kadar Asi kabul etmese de Demir ve Asi bir çift oldular. Her yerde beraberler. Köprü açılışında beraber aynı araba ile ayrılıp gittiler. Herkes arkalarından bakakaldı. Bence onlar daha çok bakacaklar artlarından. Süheyla ve İhsan… çok var daha şaşıracağınız durumlar.
narima / 1 Aralık 2007
 
İhsan Bey bir kez olsun annesinden bahsetmedi. Ne bileyim insan annesinden bahsetmez mi hiç, resmine filan bakmaz mı? O küçükken ölmüş olabilir. Demir’in annesinin zamanında demek ki İhsanın annesi sağ değildi.
modest2000 / 2 Aralık 2007
 
Pis bakışlı Aslan var. Valla beni bile korkutuyor. Hele o çıktığında bir müzik çalıyor. Tam ona yakışır şekilde. Ürperiyor insan. Neriman Hanım’ı çok sevdiğini söyledi İhsan Bey ama Süheyla’da başka bakıyor. İhsan Bey’i hep koruyup kolladık. Buda mı yaramazmış acaba babası gibi. Bir de sanki kirli işlere bulaşacak gibi. Ne olacak bu adamın hali?
CanKuşu / 2 Aralık 2007
 
Süheyla hamileyken işçiler ya da başka biri hiç mi sormadı bu kadına bu çocuk kimden diye? Belki de Süheyla hamile kalınca onu başka biriyle geçici olarak evlendirmiş de olabilirler.
Riyankaa /2 Aralık 2007
elasi / 17.10.2009
 
 
Demir Asi’ye öyle içten bir açıklama yapmalı ki onu yanında tutabilsin. Dürüst olsun. Aşk olacaksa bundan sonra onun güvenini kazanmalı. Bu açıklama gerçekten çok önemli.
CanKuşu / 2 Aralık 2007
 
Asi'nin bakışları ve vücut dili ile ağzından çıkanlar çok farklı. Burada ya bir yanlışlık var ya da Asi duygularına söz geçiremiyor denmek isteniyor...
siyah/Beyaz / 2 Aralık 2007
 
Ökkeş’in eşinin olaydan haberi yok. O çocuğunu kaybetmiş ve ona Aslan’ı bu senin çocuğun diye vermişler bence. Hem Süheyla’nın dönüşünden İhsan Bey kadar Ökkeş’te tedirgin oldu bu yüzden.
modest2000 / 2 Aralık 2007
 
Demir Asi’de, annesinin asaletini, duruşunu ve güzelliğini bulmuş olabilir. Sırf bu sebepten Demir Asi’den asla vazgeçmeyecek. Buna Süheyla ne kadar engel olabilir. O tartışılır ama Süheyla’yı durduracak bir sürü sebepler olacaktır.
narima / 3 Aralık 2007
 
İhsan anlattıkları kadarı ile babasına engel olamamanın pişmanlığını yaşıyor başını öne eğmesi bu yüzden olabilir. Babasının haksızlık yaptığını biliyor ama engelleyemiyor. İhsan'ın yanlış bir şey yaptığına inanmıyorum. Eğer tam tersi bir durum olursa gerçekten çok şaşıracağım. Zira şu an gözümde mükemmel bir karakter.
sude9 / 3 Aralık 2007
 
Demir’in annesinin cesur olduğu görüşüne kesinlikle katılmıyorum. Cesur olsaydı ölmez yasardı! İntihar etmenin onurla alakası olabilir. O iftira ile yaşamayı göze alamadı ama intiharla onurlu olduğunu kanıtlamadı; korkak olduğunu çaresiz olduğunu gösterdi. Hele hele çocukları da kendisiyle birlikte götürmek istemesi çok acı bir şey. Anladığım kadarıyla Süheyla ablasını çok seviyordu. Çocukların kurtulmasına çok sevinmiş. Çocukları seven bir teyzeleri varmış. Olmasa da o çocuklara adaletli olmayı öğretmek, yeri geldiğinde hakkından vazgeçmemeyi, suçlulara boyun eğmemeyi öğretmek için yaşamalıydı. Saçma… intihar çok saçma. Kendisini öldürüyor, çocuklarını da öldürmeye teşebbüs etti. O kadın cesur olsaydı ölmeyi değil yaşamayı, çocuklarını yaşatmayı seçerdi.
Denmiş ki… “suçlu insanlar başlarını eğer, suçsuz olanlar dik yürürler” Anne suçsuzdu ama dik yürümedi. Cesur olsaydı bunu yapabilirdi. Oysa kendisi hakkında söylenene boyun eğdi, Asi’ye atladı. O anne acınacak biri… ama cesur asla değil.
aasiii / 3 Aralık 2007
 


funda

 
Ben Aslan’ın Süheyla’nın çocuğu olmasını istemiyorum, başka biri olsun. Eğer çocuk Süheyla-İhsan ikilisindense İhsan Bey’e böyle psikopat bir çocuk yakışmıyor. Yok, eğer tecavüz sonucu Yusuf Ağa’dansa İhsan Bey’e böyle psikopat bir kardeş de yakışmıyor. Büyük ihtimalle İhsan’ın çocuğudur, çünkü tecavüz sonucunda olsa Süheyla bu kadar çocuğunun üzerinde durmazdı.
Bu arada, Aslan’ın ilk başta Asi’den hoşlandığını fark etmiştim. Şimdi, Aslan İhsan’ın çocuğuysa, Aslan kardeşinden; Yusuf Ağa’dansa yeğeninden mi hoşlanmış olacak? Bu kadar birbirine yakın kan bağı varken aralarında hiç kan çekimi diye bir şey olmaz mı? Bu biraz saçma değil mi?
mekselina 80 / 3 Aralık 2007
Asi’nin atının Demir’in çiftliğinde işi ne?
Asi çiftlikte çalışmaya devam mı edecek?
Düşmanlık ilan edildikten sonra nasıl çalışacak?
İşi bırakan Asiye inat Demir Asi’nin atına mı el koyacak?
Senede karşılık el konulan at ölüyorsa Asi’nin Demir’e tavrı ne olacak?
Demir Süheyla arasında son olaydan sonra neler olacak?
Ölen atın yerine Demir Asi’ye at hediye eder mi?
Hediye atı Asi kabul eder mi?
GULBEYAZ7 / 3 Aralık 2007
Tüyoya göre, Demirciim senetlerden birine karşılık at istiyormuş. Ona verilen at Asi’nin atı olacak herhalde. Ama böyle bir şeyi istemesi için önemli bir sebebi olacak, Asi’nin çalışmaya devam etmemesi gibi. Ya da İhsan amcalarla tartışma yaşanabilir, Demir sinirle atı isteyebilir.
Asi’nin çalışmaya devam edeceğini sanmıyorum ama Demir Asi’yi yanında tutmak için onun atını alırsa, Asi atı için gidebilir. At kaçtığı anda Asi Demir’le kavga edecek bundan eminim ama aramaya da birlikte çıkacaklarmış. At ölünce Asi çok üzülür, Demir’e işte o zaman tokat atabilir.
Demir Süheyla'ya çok kızacak. Süheyla Asi'yi savunduğu için Demir’e daha çok kızacak. Onlar bize sunu yaptı, bunu yaptı diyerek Demir'i dolduruşa getirecek. Ölen atın yerine Demir hediye at yollarsa ki bunu 8. bölümde görürüz herhalde… Asi başta kabul etmek istemese de, hayvan dostu olduğu için atı sevip sahip olmak isteyebilir.
aasiii / 3 Aralık 2007
 
elasi / 17.10.2009
 
 
Demir Asi'nin atı öldükten sonraki durumunu görünce ona At alabilir. İnşallah öyle bir şey olur. Demir kalpsiz değil… alır yani…
tugi_gs / 3 Aralık 2007
 
Dün ilk defa izleme fırsatı buldum. Bölüm tekrarıydı tabii. Şu anda kaçıncı bölümü oynuyor ondan bile bihaberim. Ama çok beğendim. Konusunu tam olarak anlamasam bile, çok güçlü oyuncuların yanında genç oyuncular da oldukça doğal oynuyorlar. Gayet akıcı, sıradan fakat çekici bir havası var dizinin. İzlerken hiç sıkılmadım, hiç zorlanmadım. Replikleri, esprileri gayet güzel ve yerindeydi. Aşırılık yok, laf ebeliği yok… Valla beğendim işte…
söğüt / 3 Aralık 2007
 
İhsan’ın kabulünden sonra Demir’in yüzü nasılda değişiyor. İhsan ödeyemeyecek diye 2 senedin 2 katı bir yıla karşılık dedi. Asi’nin pazarlık konusu edilmesi hoş olmasa da Demir’in gözünde değeri tavan yapmış.
GULBEYAZ76 / 3 Aralık 2007
 
Bu diziyi dört gözle bekleyen birisi olarak nedense dizinin genel senaryo sisteminden kaynaklanan bazı bölümler çok saçma sapan yazılmış gibi.
Örnek: Asi Demir’in çiftliğinde zorla çalıştırılıyor. Sürekli babasına bu günler bitecek diyor.
Sürekli Demir’e ne istiyorsunuz? gibi laflar söylüyor ama nedense beş dakika sonra hiç bir şey yokmuş gibi laflayıp, şakalaşıp birbirleriyle gülüşüyorlar. Hiç de zorla çalıştırılmış havası yok.
ntor / 3 Aralık 2007
 
Sürekli bir şeyler soruyor babasına ve Demir’e ama nedense üstelemiyor bazı şeyler için. Geçtiğimiz bölümde babası ‘bizden hesap soruyor’ gibi bir şey dedi. Asi de neden öyle birşel olsun ki dedi ama irdelemedi. Bir yönden de düşünüyorum, bazı şeyleri uzatmak için yapıyorlar. Yoksa her şey su yüzüne çıkar, hikaye başka türlü gelişir.
CanKuşu / 3 Aralık 2007
 
Bazı sahneler acayip havada kalıyor. Açılışta Demir ve İhsan Bey’in etrafında bir grup vardı. Pat diye dağıldılar. Onlar aralarında konuştu, o grup hop yine toplandı... Birçok sahnede “Eeee ne oldu şimdi?” diye kalıyor insan. Merakımdan izliyorum ama bazı sahneler ya çok zorlama ya da havada kalıyor...
ARIMAYA / 3 Aralık 2007