MASUMSHEYTAN / 03.12.2009
 
 
Melek’i anlayabiliyorum çünkü çok içine kapanık bir karakteri var dizide. Yani çok sessiz açıkçası. Sonra saf. Her şeye inanabilecek karakterde. Her söylenene her yapılana inanır. İnsanlara güvenir. Bu insan kötüdür, gözlerinden anladım ya da bu işin altında bir şey var diyen cinslerden değil. Her şeye olumlu bakıyor gibi şu an. Yani benim gözümde öyle. Abisi var onun için, onun tek aşkı o, her şeyi. Bir de teyzesi. O kızdan o kadar çok şey saklıyorlar ki öğrendiği anda sessizliğini bozacak gibime geliyor.
mss.ecem / 27 Kasım 2007
 
Aslan söz konusu olunca iki dakika durup düşüneceksin. İhsan onu patavatsız olarak nitelendiriyor ama aslında o adam patavatsız değil direkt insanların suratına dank diye her şeyi söylüyor ve mahsus yapıyor. O aslında sapık falan değil yalnızca hiç sevgi görmemiş ve hep itilmiş kakılmış. Anne baba bildikleri kişilerde pek sevgi göstermemiş gibime geliyor. Hep diyorlar ki… “Delidir ne yapsa yeridir”… ama sormuyorlar bu adam neden deli.
Var bu çocukta bir gariplik ya çıkacak kokusu yakında. Bence Süheyla gelsin çıkar her şey ortaya.
narima / 27 Kasım 2007
 
Asi yanına aldığı el kadar çantasına umarım doğru düzgün bir giyecek, başörtüsü ve ayakkabı koymuştur. Hoş ayakkabı koysa bile çizmeleri o çantaya sığmaz. Onları da bir çuvala koyup bagaja koysunlar. Kız lastik çizmelerimden asla vazgeçmem diyor başka bir şey demiyor. Demir hayrına şuna renkli cıvıl cıvıl 2-3 tane lastik çizme alsa bari. Bu sene lastik çizmeler çok moda, ünlü markalar kreasyonlarında yer veriyorlar. Desen desen, renk renk.
GULBEYAZ76 / 27 Kasım 2007

Çizmeler… neredeyse ben de bir kampanya başlatacağım. Çalışırken, evde, gezmede ayni kıyafet, ayni çizme, bir de cenazeye giderken ayni görünce, pes doğrusu dedim.
Bu kadar olabilir mi?
Ne çizmeymiş vallahi, toz, toprak, çamur da olmuyor (teyzemizin de söylediği gibi ). Umarım 6. bölümde başka kıyafet ve ayakkabılarla görürüz Asi’yi yoksa ciddi ciddi yeni bir çift ayakkabı alıp ve Asi´ye göndereceğim.
*Sultan* / 27 Kasım 2007
MASUMSHEYTAN / 03.12.2009
 
 
 
Arkadaşlar ben Asi'nin İskenderun'a gitmesine takıldım. Melek'in on yaşındaki çocuk gibi bir gün önce tanıştığı Asi'yi yanında istemesi çocukçaydı.
Hadi bu çocukcaydı diyelim İhsan Bey’in buna itiraz etmemesi, hele ki düşman saflarda yer aldığı Demir ile birlikte gitmesine izin vermesine ne demeli! Tamam, geçmişten dolayı Melek'e karşı vicdan azabı duyuyor. O nedenle itiraz etmedi ama bana pek inandırıcı gelmedi. Toplumumuzda cenaze dahi olsa kızlarının başka bir şehre gitmesine hem de bir erkekle (yanında kız kardeşi olsa bile) izin verebilecek baba sayısı sanırım çok azdır.
necnur / 27 Kasım 2007
 
Bence hiç kimse buna İhsan Bey de dahil Aslan’ın Süheyla’nın oğlu olduğunu bilmiyor. Bunu bir tek bilen Aslan’ın babası. O da çok ketum. Ve hatta hatırlayamıyor Süheyla’nın suratını. Biraz Mahmut’u hatırlıyor. Bence baba da bilmiyor. Bunu öğrenecek tek kişi ise Cemal Ağa. Elinde çok fazla koz var gibi ellerini ovuşturuyordu yemekte. Hatırlayın ‘Süheyla’ derken adam garip bakıyordu.
narima / 27 Kasım 2007
 
Bence de Aslan Süheyla’nın oğlu, hem de Yusuf Ağa’dan. Süheyla geçmişte İhsan’a aşık olmuş olabilir, belki altın ona çıktığı için İhsan’ın onu seçeceğini umut etti. Demir’in dediği gibi, o altın umudun simgesiydi. Ama İhsan Neriman’ı seçti. Neriman da dedi zaten, bütün kızların gözü İhsan’daydı ‘ama o beni seçti’ diye. Sanırım Süheyla’nın başına Yusuf Ağa tarafından kötü bir şey geldi. Çocuk doğunca da Süheyla’dan alıp Ökkeş kahyanın yanına verdiler, onun çocuğu gibi büyüsün istediler. İleride Süheyla miras talebinde bulunmasın diye veya yaptığı kötülük duyulmasın diye olabilir. Ökkeş efendi tüm olayları biliyor, zaten İhsanla arasındaki diyaloglar bir patron ve işçiden çok farklı
funda2 / 27 Kasım 2007
ED / 25.04.2010
 
 
Bazi arkadaşlarımız Asi’nin cenazeye gidişini yadırgamış. Özellikle İhsan Bey’in onu göndermesini. Ama ben daha farklı düşünüyorum. İhsan Bey güzel, eşine ve çocuklarına çok düşkün, temiz ve dürüst bir karakter. Aslında Demir ile ilgili kötü şeyler düşünmüyor. Geçmişte yaşanan şeylerden dolayı bence kendi suçu da olmamasına rağmen çok üzülüyor. Çünkü vicdanlı bir insan. Ters biri olsaydı Demir’in karşısına dikildiğinde “oğlum para pul çözüm mü? Parayla geçmişi silebilecek misin?” demezdi. Çok da haklıydı aslında. Kendisiyle bile ilgili olmayan bu mevzunun ceremesini biricik kızı neden çeksin. Sadece günahı olmayan kişilerin özellikle de kızlarının bu olay yüzünden yara almasına istemeyen bir baba, başka da hiçbir kötü düşüncesi yok.
Cenazeye gelince ben hiç yadırgamadım Asi’yi göndermesini. Tam da bir büyüğe yakışan davranışı göstermiş. Böyle günlerde kin ve nefret unutulmalıdır diyorum ben. Zaten kız kardeşiyle beraber gönderdi kızını, yalnız değiller. Kendi babam geldi gözümün önüne, aynını yapardı dedim. Toplum olarak da yadırganacak bir şey göremedim zaten, özellikle de kızım orda bizi sen temsil edeceksin lafı her şeyi çok güzel ifade ediyordu. Ve aslında bu davranışını topluma örnek bir davranış olarak gördüm ben.
pearLL / 27 Kasım 2007
 
Şimdi şu açıdan düşünürsen gerçekten çok garip olduğunu anlarsın. İhsan, Demir’i her gördüğünde onu sanki zehirleyecekmiş gibi bakıyor. Onlardan gelecek herhangi bir tepki veya kötülüğe karşı hazırlıklı. Ama kızların hiç biri olayları bilmiyor. Ve öğrenebilme şansları çok olur Süheyla tarafından. O yüzden de İhsan, Defne gitti diye kıyameti kopardı ama sonrasında kendi elleri ile Asi’yi Demir’in arabasına bindirdi. Aynı şey değil diyeceksin belki ama sonuçta aynı aile. Biraz yadırgadık yani.
narima / 27 Kasım 2007
 
İhsan Bey'in Asi'yi Demir'le göndermesi bence örnek bir davranıştı. Arada ne olursa olsun o insanların cenazesi var, acılılar. O yüzden İhsan amcam en güzelini yaptı. Melek'in Asi'yi istemesine gelince, ona eniştesinin öldüğünü Asi söyledi sarıldılar falan. Yani en kötü anda Asi yanındaydı. Asi olursa kendimi iyi hissederim diye düşünmüş olabilir. Bir de İhsan amcam bir tek Asi'ye izin verir diye düşünmüştür çünkü Defne'ye kızgın.
Riyankaa / 27 Kasım 2007
busetuba / 14.05.2010
 
 
Aslan'ın Cevriye merakı… kesinlikle aşk değil. Kişi aşık olduğuna bu şekilde yaklaşmaz. Güzel kız ve koruyup kollayanı da yok galiba. Abisi babası olaydı Aslan böyle dolanır mıydı etrafında. Zayıf ve güçsüz kızcağız. Psikopat Aslan'da bunun farkında, rahatsız edip duruyor kızı. Şimdiki hedefinde Melek’de var gibi. Neyse ki abisi Demir. Melek'e görücü olarak gelmek isteyen aile ile tanışınca bu da oğlum dediği zaman adam Demir’in bakışları ve ses tonu nasılda değişti. Aslan'ı hayli hayli gömer ama haberdar olana kadar iş işten geçmez ise.
sude9 / 27 Kasım 2007

Küçük fragman çıktı arkadaşlar. Çok beklediğimiz sahneler gerçekleşiyor ve cenazede Asi. Demir'i Leyla'nın Demir'e sarılması sonucu kıskanıyor. Süheyla Antakya’ya gelmiş ve İhsan onu sanırım köprünün oralarda görüyor. Defne ve Kerim iyice yakınlaşıyor.
Neslihan17 / 28 Kasım 2007
 
Bilin bakalım Asi’nin üstünde ne var. Aynı kıyafet. Şalını başına geçirmiş. Ve Leyla'ya öldürücü bakışlar atıyor.
Narima / 28 Kasım 2007, 00;07
Gördüğüm kadarıyla: Süheyla Antakya’ya geldi galiba, Kerim Defne’yi öpüyordu, Asi başı örtülü bir haldeydi (cenazedeydi sanırım).
fatma-1721 / 28 Kasım 2007
 
Süheyla o köprüden geçiyordu. İhsan onu uzaktan görüyordu. Leyla Demir’e sarılıyordu. Sanırım baş sağlığı için (sinir şey ya sarılmasın). Bir de Defne ve Kerim bir yerde yan yanaydı, atta vardı yanında, Kerim tam Defneyi öpecekti at irkildi. O da öpmedi… gülümsediler.
deniz123 / 28 Kasım 2007
 
Asi'yi gördüm… başına rahipler gibi bir şey geçirmiş. Gene yaptı bu kız yapacağını. Hepimizi kıyafetler konusunda sinir etmeye devam. Neriman’ın dediği gibi bakalım ayağına ne giymiş.
Leyla geliyor demek! Buyursun gelsin, isterse kalsın. Kalsın da Asi onun hakkından gelsin görsün bakalım el mi yaman bey mi? Süheyla teyze de eminim ‘yaşasın kötülük’ naraları atarak koyulmuştur Antakya yollarına.
Defne ve Kerim gene tam gaz. Öpüşecekleri sırada at kişniyor bunlarda şaşırıp gülüyorlar. Gördüklerim bundan ibaret.
rumeysa05 / 28 Kasım 2007
 
 
MuraTubam / 20.08.2010
     
 
Asi o kadar öldürücü bakışlar atıyor ki o şalının altından. İnşallah bu bakışları Demir görür de biraz korkar. Çünkü bayağı bir çekeceği var gibi. Kıskançlık tohumları cenaze ile birlikte atılıyor…
Ama maalesef yine aynı kıyafet aynı şal… ama aynı çizmeler mi bilmiyorum. Fakat Süheyla yeşil elbisesi ile köprüden geçiyor ve İhsan Bey’de öyle bakıyor arkasından. Bence İhsan ve Süheyla arasında bir şeyler oldu.
narima / 28 Kasım 2007
 
Asi, Demir'e neden geldiniz buraya diye soruyor. Artık Asi de bir şeyleri çözmeye başlayacak sanıyorum. Anlamadığım bu soruyu sorarken Demir'in neden o kadar kızgın baktığı? Üstelik Süheyla da yeni geçmiş yanlarından?
flytomoon / 28 Kasım 2007
 
Of of, Demir’le Asi ne yapıyorlar öyle… ne kadar yakınlaşmışlardı? Acaba o anda mı geldi Süheyla cadısı. Ellerindeki neydi?
Aferin Defne’ye hemen yelkenleri indirmemiş Kerim’e karşı. Ata da aferin nasıl girdi araya.
Asi sonunda Demir’i süper çevirdi ve çok güzel bağırdı… “kimsiniz siz?” diye.
Acaba İhsan amca Asi’ye neyi nasıl anlatacak?
Bebeğe ne oldu bilmiyoruz gibi bir şey diyor Süheyla Demir’e. Acaba Demir önceden mi biliyordu, bu bölümde mi öğreniyor bebek meselesini.
Of of sorular sorular.
Asi’nin cenazedeki örtüsü çok şık. Leyla nasıl sarılıyor, Demir de tık yok. Leylanın yerinde olmak istemezdim. Çok gıcık bir şey, karsındaki de sana öyle karşılık vermeyince.
gel cuma...
aasiii / 28 Kasım 2007
 
Süheyla Hanım Asi’yle Demir’i görüp azarladı gene. Bu bölüm Süheyla fırtınası esecek kesin. Ebeyi sanırım… gırtlaklıyordu! Asi’yi azarlıyor gene bakalım başka kimler nasibini alacak…
Demirle Asi yakınlaşacakken Süheyla teyze araya giriyor. Zaten biri girmese şaşarım. Defne ve Kerim’inde arasına at girmiş.
Leyla da resmen Demir’in üstüne atlamış canım, dakika bir gol bir. Asi de kim bu diyerek bakıyor.
Son sahnede bu sefer kaba kuvveti kullanan Asi olmuş kolundan tutup çekmiş ve hesap sormuş… yürü Asi, arkandayız… ama Demir! (ben bu Demiri çok sevdim )
sinem* / 28 Kasım 2007
nazguzeli / 08.12.2010
 
 
Süheyla’ya gıcık oldum, tam yakınlaşmışlardı bozdu her şeyi. Demir’in Asi’ye verdiği neydi anlayamadım. Cemal Ağa Demir’e ortaklık teklif etmiş. Bakalım Demir kabul edecek mi? Asi bu bölüm gerçekleri öğrenir gibi geliyor bana. Kerim’in senin için buraya geldim demesinden sonra Defne’nin gülümsemesi güzeldi.
Deja Vu / 28 Kasım 2007
 
Bir şey merak ediyorum... Demir Antakya’ya geleli ne kadar oldu? Daha doğrusu bu köprü onarma işine başlaya sizce ne kadar oldu? Yok, şundan soruyorum, köprü biraz kısa bir sürede tamir edilmedi acaba? Hani mimarlardan biride orijinali gibi olacağı için uzun sürecek dememiş miydi? Ayrıca kaç bölümdür o köprünün üstünde insanların gelip gitmeleri dışında tamirlik bir görüntü yoktu (ben hala projeler hazırlanıyor diye bakıyordum olaya). Mimarlıktan anlamam ama sanki çok kısa zamanda bu onarım işi oldu gibi geldi bana...
asnim / 28 Kasım 2007
 
Süheyla hanımın boğazına yapıştığı kadın ebe galiba. Çocuğuma ne yaptınız, nerde diye soruyor…
mss.ecem / 28 Kasım 2007
 
Anlaşılan Süheyla savaş baltalarını çıkarmış. Şu durumda en çok Asi için üzülüyorum. Hayatında ilk kez bir erkeğe karşı bir şeyler hissetmeye belki de aşık olmaya başladı. Daha ne hissettiğini anlayamadan araya babası ve ilgi duyduğu erkeğin teyzesi arasındaki husumet girecek. Demir'in gene geçmişle ilgili bilgisi var ve amacı intikam almak. Tabi onun da intikam peşine düşmüşken düşmanının kızına aşık olacağını hiç hesaba kattığını sanmıyorum. Süheyla'nın derdi İhsanla mı babasıyla mı merak ediyorum dogrusu. Fakat gene de içimdeki ses İhsan ve Süheyla arasında yaşanmış bir aşk var diyor. Bana göre doğan çocuk İhsan'dan bile olabilir. Daha öncede yazmıştım gene yazıyorum. Asmalı konakta nasıl ki Sümbül Hanım Seymen’in Dicle’den olan çocuğunu kamufle etti ise burada da öyle bir durum söz konusudur belki. Baba Yusuf Ağa oğlu ve Süheyla arasındaki aşkı öğrenir fakat iş işten geçmiştir. Süheyla hamiledir.
rumeysa05 /28 Kasım 2007
nur(g) / 11.12.2010
 
   
 
Köprü bitmiş açılış vardı. Demir konuşuyordu. Cemal Ağa da Demir’e ortaklık teklif etmiş… bu adamın ne yapmak isteğini bir türlü anlayamıyorum.
tubam_bülent / 28 Kasım 2007
 
Demir Asi'ye ait olan bir şeyi (tülbent mi fular mı çözemedim) veriyor Asi'ye. Ama ellerine dokunmayı da ihmal etmiyor. Boşuna demiyorum her fırsatı değerlendiriyor diye.
sude9 / 28 Kasım 2007
 
Demir Asi'nin aslında bir veteriner hekim olduğunu biliyor mu? Yoksa sadece çiftlik işlerini seven ve hayvan bakımından anlayan çiftlik sahibi kızı olarak mı biliyor?
LARISSA / 28 Kasım 2007
 
Demir Asi’nin veteriner olduğunu biliyor galiba. Atı mı doğum yapacaktı ne… Kahyası Asi’yi çağırtmıştı. Asi’de ‘Başka veteriner yok mu?” diye sormuştu. Öyle bir durum vardı. Yani herhalde biliyor.
aasiii / 28 Kasım 2007
 
Özet pek açıklayıcı değil ama resimler oldukça ilgimi çekti. Asi’nin başındaki örtü fragmanda hoş duruyordu ama resimde garip geldi biraz.
aasiii / 28 Kasım 2007
 
Resimlere bakarken bir şeyi fark ettim, hani fragmanda Demir Asi’ye bir şey veriyor ya, o Asi’nin saçında takılı herhalde… orada düşürüyor, Demir de ona veriyor. Eklenen resimlere bakın, hani Asi babası ve dedesi yan yana duruyorlar ya… o resimde ama tam iyi görükmüyor.
ciciler_68 / 28 Kasım 2007
 
Asi'nin kıyafetlerini beğeniyorum, çünkü kendine özgü bir tarzı var; etraf farklı olduğunu sanıp aslında birbirinin kopyası insanlarla dolu. Hepsi klişe ve can sıkıcı. Ama Asi öyle değil. O,özgün ve eşsizz..
*Defne* / 28 Kasım 2007
 
Demir Cemal Ağa’nın teklifini bir nedenden ötürü kabul edebilir gibi geliyor bana. Şimdi Cemal Ağa Demir’in işine yarayan arsaları aldı. Demir’in bir an evvel o topraklarda çalışma yapması gerekiyor. Büyük ihtimalle buna bağlanabilir konu...
asnim / 28 Kasım 2007
 
Cemal Ağa çorak arsaları alarak Demir’in elindeki senetleri takas etmek isteyecek diye düşünmüştüm. Ortalık teklifi neden yapıldı anlamadım. Cemal’i bu güne kadar kim anlamış ki ben anlayım.
Cemal ağa cenazeye gideceğine göre Asi onunla döner herhalde.
GULBEYAZ76 / 29 Kasım 2007
funda
 
 
Antakya ya dönüş yolunda, Süheyla-Asi-Demir (yanlız gitme ve yolda kalma hayallerim suya düştü) birlikte dönüyorlar... bana kalırsa yolda mola veriyorlar. Demir'in Asi'nin eline dokunduğu kısım bu sahnede oluyor. Süheyla da ikili arasındaki elektriklenmeyi görüp yanlarına geliyor ve o sözleri söylüyor. Süheyla arkasını dönüp arabanın yanına gidiyor Asi de Demir'i tutup kendisine çeviriyor. O sahne müthiş. Asi'nin öfkesi, bakışları ve hesap soruşu mükemmel. Demir geçiştirecek büyük ihtimalle. Babana sor diyebilir. Eve döndüklerinde ise Asi babasına soruyor. Aradığı cevapları alacak mı göreceğiz ama bu bölüm olmaz ise haftaya her şeyi öğrenir herhalde.
O eşarp ya da tülbent her neyse artık. Asi'ye ait. Yere düşürmüş olmalı, Demir de alıp veriyor. Verirken de Asi ile yakınlaşma fırsatını da geri tepmiyor ama Süheyla güzelim sahneye limon sıkıyor bence. Demir'in annesine ait değildir.
sude9 / 29 Kasım 2007
 
Asi’nin bu olayları öğreneceğini bazı şeyleri kurcalayacağını bu kadar erken beklemiyordum. Daha 6.bölümdeyiz. Dizi öyle bir hızla ilerliyor ki yetişemiyorum. İyi mi oluyor derseniz iyi oluyor aslına bakarsanız. Asi’nin Demir’in gerçek niyetini öğrenmesi ya da bazı şeylerden şüphelenmesi çok iyi. Gerçekleri bilerek Demir’e aşık olacaksa eyvallah ama yok bazı şeylerden habersiz olacaksa çok üzülürüm. Bu dizi böyle hızlı devam ederse yönetmenlerin 2.sezon gibi bir niyetleri varsa valla çok heyecanlı geçecek gibi. Nasıl devam ettirirler onu da merak ediyorum.
CanKuşu / 29 Kasım 2007
 
Leyla ne eksik akıllıymış. Kerim ‘Mahmut enişte ölmüş’ diyor. O, ‘ne yapacağız’ diye Kerime soruyor. Kerim de garibim, ömrü bu kıza ne yapması gerektiğini söylemekle geçmiş olacak ki ‘Demir’in yanında gideceğiz’ diyor.
Cenazeye gitmek gerektiğini, mezarlıkta baş örtülmesi gerektiğini bilmeyen biri nedense taziye dilemeyi biliyor. Neden? Çünkü Demir’e sarmaşık gibi sarılmak var ucunda.
GULBEYAZ76 / 29 Kasım 2007
Ban/ 25.09.2011
 
 
Süheyla daha fazla dayanamayacak ve en sonunda bütün kinini Asi’nin üzerine boşaltacak. Asi’de o meşhur soruyu soracak “Siz kimsiniz?” Bu sorunun cevabını vermek kolay olmayacak. Hele ki aralarında başlayan büyük voltajda elektrik üzerine Demir ne cevap verecek, çok merak ediyorum.
Süheyla durdurulamayacak bir noktaya geldi. Ve Antakya’da yaşanacakların sinyali bu yol üstünde yapılan ağır konuşmadan da belli oluyor.
İhsan, Süheyla’yı görünce suratının nasıl bir şekil aldığını fark etmişsinizdir. Bence İhsan ve Süheyla arasında bir yakınlaşma vardı o zamanlar. Ama aynı anda Neriman hamile kalınca, İhsan seçimini yapmak zorunda kaldı. Ve Süheyla ortada kaldı ve çiftlikten atılmak zorunda kaldı. Çocuğunu da kaybeden Süheyla, Mahmut’a sığındı.
narima / 29 Kasım 2007
 
Antakya'ya Demir ile mi yoksa Cemal Ağa ile mi dönüyor bilemeyeceğim ama Fragman'da Asi&Demir'in arasındaki elektriklenme ve Süheyla'nın yanlarına gelerek "Geçmişi yeniden yazamazsın Demir! Bizim Kozcuoğluları ile aramızdaki düşmanlığı unutamayacağız gibi" dediği sahne köprü açılışından sonra...
Hatta Süheyla aralarındaki elektriklenmeyi görmemiş olabilir, bu sözleri başka bir nedenle de söylemiş olabilir. Ama bu sözlerin cenaze dönüşü ile ilgisi yok. Köprü açılışının olduğu gün söylenmiş sözler. Asi, Demir ve Süheyla Hanım'ın kıyafetlerini resimler bölümünden inceleyebilirseniz görebilirsiniz.
Ha birde Asi Antakya'ya Cemal Ağa ile de dönebilir çünkü Fragmanın bir sahnesinde Asi ve Dedesi deniz kenarında yemek yiyorlar bu sahneler İskenderun'da çekilmiş ve büyük bir ihtimalle cenaze töreninden sonra. Aynı sahnede Demir de kızgın bir şekilde görünüyor biliyorsunuz. Büyük ihtimalle Cemal Ağa'nın toprakları satın aldığını öğrenmiş. Demir'in kıyafetleri de cenaze töreninde giymiş olduğu kıyafetler. Asi cenazede bordo renkli bir şeyler giymiş.
brnnn / 29 Kasım 2007
funda
 
       
Arkadaşlar bence Süheyla Hanımı fazla dert ediyorsunuz. Evet, doğru, çok öfkeli ve herkesten sakladığı, suçlu olabileceğini düşündüğümüz birçok yönü var. Ama... bir de şu yönden düşünelim; bu teyze ne yaparsa yapsın Demir asla Asi'nin bir zarar görmesine izin vermeyecektir, bundan eminim. Yani ne olursa olsun sonuçta, aralarında inanılmaz bir çekim var, çok fazla didişmelerinden belli, hep böyle olur zaten malum (aklıma yine Pride and Prejudice geldi bir hoş oldum). Teyzenin kötülük yapmaya çalışması Demir de daha farklı bir etki yaratıp Asi'yi savunmaya geçmeye başlamasına ve bu da onların arasında ki bağın güçlenmesine neden olacaktır. Yani her şerden bir hayır doğar demişler ya o hesap benimkisi. Elinden geleni ardına koymasın, bizimkiler düşman gibi görünseler de, birbirleri ile karşılaştıkları an dizlerinin bağı çözülüp, bir de adettendir inkar haline dönüşüp, için için yanacaklardır. O sahneleri görmek için sabırsızlanıyorum doğrusu.
pearLL / 29 Kasım 2007
 
Sizli bizli konuşmak da kalkıyor artık galiba, Asi açılmaya başladı…
aasiii / 29 Kasım 2007
 
Demir’in eniştesinin ölüm haberini aldığında da ‘Demir’ demişti
YONCA_ÇINAR / 29 Kasım 2007
 
Asi, Leyla’yı Demir’in yanında görebilir… Demir ona karşı bir şeyler hissetmese de Leyla’yı gezdirmek zorunda kalabilir falan filan… Leyla’nın Demir’e sırnaşacağı (özür) bence kesin
Brnnn / 29 Kasım 2007
 
Demir senetlerinden birine karşılık İhsan'ın atını istiyormuş İhsan'dan.
nivea / 29 Kasım 2007
 
Demir öyle bir şey istediğine göre geçmişte ellerinden alınmış olan şey bu. Şimdi ben de senin elinden mi alıyorum demeye getiriyor. Bir de Asi'ye ait olanı istiyorsa seyreyleyin artık.
sude9 / 29 Kasım 2007
 
Yani Demir İhsan Ağa'yla oynamaya devam edecek öyle görünüyor... Geçmişimizde At, Avrat, Silah Namus meselesidir biliyorsunuz!
Demir'i ileriki bölümlerde bir tek Asi'ye olan aşkı durduracak sanırım.
brnnn / 29 Kasım 2007
 
Demir anlaşmayı bozuyor o zaman.
Ne demişti Asi, ‘çalışacağım, ne kadar sürerse sürsün bu süre zarfında babamdan hiçbir şey talep etmeyeceksiniz’ demişti. Anlaşmada Asi Demiri İhsana yaklaşmaktan ve hak talep etmekten men etmişti.
GULBEYAZ76 / 29 Kasım 2007
Ban / 25.09.2011
 
     
Bölüm gelmeden ters köşe oldum. Bölüm resimlerinde ki resimler daha net ve anlaşılır. Asi'nin açılışta babası ve dedesi ile yan yana durduğu resimdeki kıyafet ile Demir'e hesap sorduğu zaman ki kıyafet aynı. Çatışma Antakya dönüşü sırasında değil köprü açılışı sonrası gibi duruyor...
sude9 / 29 Kasım 2007
 
Asi’nin kıyafetlerini 230492309483 kez konuştuk ama ben bir de saçlarına takmış durumdayım. Her bölüm hemen hemen aynı model, toplanmış bir şekilde. Başta 1-2 bölüm açıktı, mesela ilk bölümde çok güzeldi. Değişiklik yapabilirler diye düşünüyorum. Bir de çokkkk fazla uzun.
Tamam, karakter Asi, belki biraz "delikanlı" ama aynı zamanda "doğal". İnsan biraz dişilik görmek istiyor. Mesela pantolon da giyebilir, binici çizmeleriyle. Çok da yakışır. Bence kadın karakterde fiziksel olarak en önemli şey saçlar ve yüz (makyaj). Makyaj kısmına diyecek bir şey yok. Ortama çok uygun nerdeyse yok gibi ve çokk güzel.
Vamos / 30 Kasım 2007
 
Kara gözleri kimi zaman öfke püskürüyor... kimi zaman da sevgi püskürüyor.
Ben kanaat getirdim… bu adam Asi’ye aşık. Hem de körkütük…
balim89 / 30 Kasım 2007
 
Hem de körkütük, hem de sırılsıklam…
Asiyi boğulmaktan kurtardığı andan değil, Asi arabalarının önüne çıktığı andan itibaren kıvılcımlandı aşk yüreğinde. Nasıl da bakakalmıştı, daha o zaman etkilenmişti.
O bakışlar zaten, Murat abinin oyunculuğunu kuvvetlendiren bence. Boş boş baksa aynı tadı asla vermezdi. Gerçek gibi geliyor bana kimi zaman. Bakalım yarın o bakışları ne kadar görebilecegiz. Asi’ye ne cevap verecek… aman orda bitirmesinler bölümü de.
aasiii / 30 Kasım 2007
 
Bakışlar işi bitiriyor...
Ama Demir’in demirliği Asi’ye sökmeyecek gibi. Hep sert görünmeye çalışıyor emmeeeeee Demir efendiiiii Asi seni eritiverir.
balim89 / 30 Kasım 2007
 
Asi o güzellikle zaten Demir’in içini eritiyor. Demir, Asi olmasaydı çok daha acımasız olacaktı bence. Asi’nin karsısında dört köşe oluyor. Mesela Asi sürüyü getirdiğinde, “toplantınızı gökdeleninizde yapın...” dediğinde nasıl gülümsemişti. Söz konusu geçmişi ve intikam olduğunda Demir kesilen Demir, Asi’yi görünce 1540 derecede eriyen Demir gibi eriyor.
aasiii / 30 Kasım 2007
funda
 
     
Asi, gururlu kız… kıskandığını belli etmez bence…
balim89 / 30 Kasım 2007
Asiden çok Leyla kıskanacak Demir’i bence. Demir’in Asi’ye olan bakışlarını görecek. Kaç erkek sevdiğim dediğine böyle bakabilir? Leyla belki de Demir’e Asi’nin ne kadar garip bir kız olduğunu falan söyleyecek ama Demir’den tersi cevaplar alacak. Bu durumda Leyla çatlayacak.
aasiii / 30 Kasım 2007
 
Bence Asi kesin bir şey yapar, belli eder kıskandığını. Yani ya daha ters davranır gibime geliyor veya Leyla hakkında soru sorar gibime geliyor.
karafirtina / 30 Kasım 2007
 
Günlerden yine cuma ve yine bir Asi günü. Ben kendi adıma tüm hazırlıklarımı yaptım. Cumaları misafir almıyorum. Ailemle bir yere gitmiyorum. Evdekiler dikkatimi dağıtır da replikleri kaçırırım diye odada yalnız başıma izliyorum. Bu arada tüm ev halkı bana gıcık oluyor o başka. Sıla’dan sonra çok beğendiğim ve bağlandığım bir dizi oldu ASİ.
rumeysa05 / 30 Kasım 2007
 
Demir ve Asi çok çabuk yakınlaşmışlardı ben bunu pek inandırıcı bulamıyordum sanırım bu bölümden sonra Asi Demir’in yanında çalışmayacak, Demir sudan çıkmış balığa dönecek.
Maksat Demir’in burnuna kadar sokup aralarını açmakmış.
Cemal ağa ortaklık teklif edecek ya benim payımı Asi yönetecek der Demir sırf bu yüzden kabul edermiş.
Demir artık bir Asikolik.
GULBEYAZ76 / 30 Kasım 2007
 
Cemal ağa sanki Demir'i de tongaya düşürme çabasında. Asi ile Demir'in yakınlaşabileceklerini sezdi. Sırf İhsan’ı gıcık etmek için bu durumu kullanacak gibi.
siyah-beyaz / 30 Kasım 2007
 
Cemal aslında doyumsuz bir adam. Önceden çok sefil hayat yaşamış sanırım. Şimdi para bende, güç bende ama kıroyum diyor ve herkesi satın almaya çalışıyor. Ama damada sökmüyor bu işler. Demir’e de sökmeyecek. Cemal Ağa kendini çok zeki zannediyor ama Demir ondan daha zeki.
narima / 30 Kasım 2007
 
Asi'ye son 1 saat kaldı…
tugi_gs / 30 Kasım 2007
 
Yeni bölüme son 50dakika kaldı…
merve_polat / 30 Kasım 2007
 
Heyecanla Asi’nin başlamasını bekliyorum ama zaman bir türlü geçmiyor…
[duygu] / 30 Kasım 2007