funda
 
Elleriniz köpük köpük umut dolsun.
Bu cümle benim çok hoşuma gitti.
Demir bey Asiye hayatında biri var mı diye soramayacağı için sana sabundan altın çıktımı diye soruyor. Asi cevap vermemekle en doğrusunu yaptı.
Hayır Demir bey seni bekliyordu… altın da… Asi de…
GULBEYAZ76 / 17 Kasım 2007
 
Madamın Cemal Ağa’nın evindeki konumunu anlayan var mı? Emektar bir çalışan diye düşünmüştüm ama sünnet merasimine beraber katılmalar, dans dersleri, pırlanta yüzükler, Neriman ‘kahve servisi senin işin mi, hizmetkarlar yapsın’ diye kızdı. Pozisyonunu anlayan bir zahmet bana da anlatsın.
GULBEYAZ76 / 17 Kasım 2007
 
Antakya’da defne sabununun yapıldığını biliyordum hatta benim gibi çoğu Antakyalı ‘gar sabunu’ da der defne sabununa ama altın atma işini ben de bilmiyordum. Sanırım daha bilmediğim çok geleneğini öğreneceğim memleketimin.
sezgii / 17 Kasım 2007
 
Bu bölüm ezan sesi de vardı... çan sesi de... Antakya'nın kozmopolit yapısını anlattılar sanırım..
SONAY T. / 17 Kasım 2007
 
Demir oldukça karmaşık duygular içinde anlayabilene aşk olsun. Bir yaptığı bir yaptığını tutmuyor. Tabi Asi konusunda İhsan'ın Asi’yi yakalayışı ve söylediği sözler çok üzücüydü, bu olaydan sonra Asi çalışmaya devam etmez, edemez. Senetleri geri alacak kadar da çalışmadı, boşuna uğraştı gibi ama Demir insaflı olurda hiç değilse ilk senedi teslim eder umarım. Cemal Ağa'da Asi'nin Demir'in yanında işçi gibi çalışmasını kabullenemez. İhsan'ı sevmese de bu konuda İhsan'a yardım edecek gibi... ya da Asi başka çarem yoktu deyip sebeplerini anlatacak babasına rağmen senetleri geri almak için çalışmaya devam edecek ama bu oldukça zayıf bir ihtimal gibi duruyor.
sude9 / 17 Kasım 2007
 
Reytingler olağanüstü. Dizimiz artık tuttu bunu rahatlıklar söyleyebiliriz bence... Çok güzel bir bölümdü...
nivea / 17 Kasım 2007
 
3 den 2.liğe yükselmiş bu çok iyi diğerinde ise aynı sıralamada.
sude9 / 17 Kasım 2007
 
Reyting oranları geçen hafta ile nerdeyse aynı. Ama sıralamada bir basamak yükselmiş dizi.
forever_bim / 17 Kasım 2007
 
Reytingler çok iyi gelmiş. Bu yükselişi tahmin ediyordum açıkçası, çok mutlu oldum görünce. Dizinin konusu her hafta geçtikçe daha da güzelleşiyor. 2.lik ve 5.lik cuma günü gibi dizilerin çok yoğun olduğu bir gün için çok iyi bence.
gzd_gzd / 17 Kasım 2007
GULPEMBE72/ 24.11.2007
 
 
Demir’in geçmişini başkasıyla yaşaması artık çok abartıldı. Adam her gördüğünü annesiyle hayal ediyor. Asi’nin Cevriye’yle konuşması sırasında araya girmesi, geçmişiyle o karşılaştığı sahneyi aynı kefeye koyması yanlıştı. Neyse ki Asi için kahyaya söylediği kazma kürekle uğraştırmayın demesi iyiydi. Yumuşattı.
CanKuşu / 17 Kasım 2007
 
Aslan’ın annesi Fatma bu durumu nasıl kabullendi. Ya da bu hikayeyi ne kadar biliyor? Bu çocuk kimin? Neden bize verildi gibi sorular sormuyor mu? Sormadı mı?
mathılda / 17 Kasım 2007
 
O altını alan aşkına kavuşamaz gibi izlenim aldım… Teyze nerden, kimden kazandı ki kıymet verdi, sakladı boynunda değil mi?
SONAY T. / 17 Kasım 2007
 
Neriman Hanım zamanında İhsan Bey’i sevmiş, aşık olmuş yani… ama İhsan Bey severek evlenmemiş, hamile kaldığı için evlenmek zorunda kalmış ve İhsan gibi bir adamın bunu nasıl yaptığını hala çözmüş değilim. Açıkçası beni çok şaşırttı diyebilirim.
Süheyla Hanım’la o zamanlar bir şeyler yaşamış olmalı ama hamile olduğu için evlenmek zorunda kalmış Neriman ile… ama zamanla sevmiş yani tanımış. Mutlu olmadığı açık ve net zaten. Zamanında çok güzel şeyler paylaşmışlar ama gönlü bence Süheyla’da.
mss.eecem / 17 Kasım 2007
 
bir dalda iki kiraz
biri al biri beyaz
Çok güzeldi, hem yeşillik göze hitap ediyordu hem de Eylem kulağa hitap ediyordu. Babaannem dedi ki “Ayy biz bunu gençliğimizde söylerdik” Bu diziyi sanırım her yaştan bir kitle izliyor.
aasiii / 17 Kasım 2007
 
Dikkatimi çeken… dans sahnesinde Asi’nin eteği neydi ya öyle! Çoraplar o biçim, ayakkabı desen öyle. Tamam, kıyafetlerini hoş güzel dedik ama bu kadarına demedik. O sahnenin kıyafetleri ahenkle uçuşuyordu bir de babasına ayakkabılara alışık olmadığını söylemesi… Koptum orada. Tabi alışamaz. Kıymetli çizmelerinden vazgeçemiyor ki.
CanKuşu / 17 Kasım 2007
 
Arslan gerçekten korkulacak hal almaya başladı. İlk başlarda Asiye bir şey yapacak sandım ama şimdide bu işçi kız çıktı. Ne yapmaya çalışıyor anlamadım. İyice zıvanadan çıktı.
-Asiye aşık
-İşçi kıza aşık
-Asiye tecavüze kalkacak (baştan beri hep düşüncem buydu ama artık yavaş yavaş değişmeye başladı)
-Kıza tecavüze kalkışacak
Bence en kısa zamanda baş göz edilmesi lazım.
Asi işçi kızı kovarken Demir gördü onu. Hep Asi’nin davranışlarında Demir geçmişinden iz bulacaktır ve böyle devam edecektir. Ağıla getirip emir vermesi geçmişiyle o anı bağdaştırması güzeldi. Ama gene Demir yanlış anladı… nereye kadar gidecek bu yanlış anlamalar çok merak ediyorum.
Ve son sahne. Sabun sahnesi. Muhteşemdi… bu bölümün en can alıcı sahnesiydi o sahne. Süheyla’nın altını da sabundan çıkmış. İşte gene geçmişten bir iz ve gene Asi. Tekrar kazana atılan altın Asi’nin sabunundan çıkacaktır. Ama bu sefer hüzün olmayacaktır sonunda. Ve mutlu bir son olacaktır ama sene sonuna kadar beklememiz gerekmektedir.
YONCA_ÇINAR / 17 Kasım 2007
funda
 
 
Aslında Cemal Ağa damadının her önüne gelene el açan zavallı bir adam haline gelmesinin istiyor dersek yalan olur. O sadece damadının kendinin önünde diz çökmesini istiyor. Yoksa onu başkalarına muhtaç bırakma gibi bir düşüncesi olduğunu zannetmem çünkü kızını ver torunlarını gerçekten çok seviyor...
merve_polat / 17 Kasım 2007
 
Dün İhsan Bey’in Asi hakkında düşünceleri güzeldi. Kızı sempozyuma gidiyor onun haberi yok ve farklı düşünüyor. Özel hayatı olmadığını düşünüyor. Burada çok etkilendim.
CanKuşu / 17 Kasım 2007
 
Demir Asi çiftliğindeyken sakinleştirici almış gibi mülayim gülücük saçar durumdaydı şimdi Asi çiftliği bırakınca yaralı bir Aslan gibi önüne geleni kırıp geçirecek. Çiftlikteki ve Demir’in yanındaki herkes emniyet kemerlerini taksın.
Demir depresyondayken Melek de onu bırakmaz ve orada kalır.
GULBEYAZ76 / 17 Kasım 2007
 
Demir neden özür dilemez çünkü bu Asi'nin eline koz vermek olur. Asi neden ‘zafer sarhoşu’ der çünkü o da koz vermek istemez ama mecbur kaldığından o kozu Demir'e vermiş oldu. Şu an Demir önde görünüyor ama Asi'nin durumu eşitlemesi yakındır... hoş diklenmesi ve sert cevapları ile Demir'e edecek pek söz bırakmadı. Demir'de bir kere kükreyiverdi hata yaptığını anlayıp görünce mahcup duruma düşmekten kurtulamadı. Başını öne eğdi Asi'nin ardından baka kaldı. Asi de bu durumun farkında dimdik yürüyerek yanından geçiverdi.
Arslan… aşık olacak biri değil kesinlikle. Zayıf ve güçsüz bulmuş kızcağızı, faydalanmanın yolunu arıyor. Asi sert kendisi korur üstelik patronu bu yüzden Asi'ye düşündüklerini uygulayamaz ama onun içinde iyi hisler içinde olmadığı ‘rican emirdir’ deyip hasta derecesinde bakarak gösterdi kendisini. İhsan'ın Aslan’a son sahnede bakışları ve bağırışı muhteşemdi, bundan sonra gelişecek olaylarla Arslan iyice zıvanadan çıkacak, Asi'ye yönelikte davranışlar sergileyecektir. Cevriye Demir'in çiftliğinde işe başlayarak şu an için kurtuldu ama Aslan peşini bırakmayacaktır.
sude9 / 17 Kasım 2007
 
Asi’nin ahır temizliği ile ilgili rapor vermesi çok güzeldi. Ayakkabılarınız çamur olmasın… tıpış tıpış İstanbul’a dönersiniz demesi çok iyiydi. Demircim orada cevap vermedi yüz ifadesi çok tatlıydı. O sırada “biri mi yaralandı?” diye sordu zaten. O sahne ve repliklerin tamamı süperdi, Asi’nin konuşmalarını izlerken tiyatrodayım zannettim, çok iyi bir performanstı sesi kurduğu cümleler, üslubu bana tiyatroda canlı performans izliyormuşum gibi hissettirdi.
aasiii / 17 Kasım 2007
 
Altının da ne anlama geldiğini öğrendik güzel sevimli bir gelenek ama altın Defne’ye çıksın isterim ben. Üzüldüm onun masadaki haline. Bence Defne’nin çok güçlü bir hayal gücü ve bir o kadar da bunları anlatabilme yeteneği var. Ne tür bir bölüm okuduğu bilinmez ama böyle eski zamanlarda şiirimsi konuşmalar onun tarzına çok yakışıyor bence. Zaten bir eve bir tane her işi yapabilen bir kız yeter... ikincisi fazla... ama ben Kerim’in Süheyla ile olan olayların (Demir vasıtasıyla) bir kısmını bilmesine rağmen Defne’yi illa da tanısın muhabbetine sokmasına anlam veremedim. En yakın arkadaşın bu kızın babasına kin besliyor bunun teyzesiyle ve annesiyle alakalı olduğunu da eh biliyorsun daha niye bu kadar ısrar! Tamam, senin için önemli insanlar ama Demir’in de dediği gibi bence erkendi. Neyse Süheyla’nın davranışlarını da pek yadırgamayacağım, geçmiş su an için muamma...
Gelelim sürükleme meselesine bence iyi bağlanmış olay... Geçmişin etkileriyle Demir gene kendini kaybetti. Yalnız ne kadar sürükledi Asiyi ehh yaniii... Asimiz de ben yılmam ben korkmam havasıyla Demir’i gene alt etmeyi bildi... Demir’in kahyayla bir kaç gün sonra konuşması da pek bir sevimliydi... ne kadar istese de kıyamıyor Asiye... Eldeki bez olayı Asi’nin yaralanmasıymış aslında. Aklıma gelmişti böyle bir şey ama altın olma olasılığı o an için daha ağır basmıştı...
asnim / 17 Kasım 2007
funda
 
 
Sürükleme olmadı… Demir kabaydı. Geçmiş ile ilgili bir şeyler hatırladıkça gözü bir şey görmüyor ama sahneyi güzel bağlamışlar. Hak vermemekle birlikte Demir'in tavrını ve yaklaşımını anlayabiliyorum. Bu da Demir'in bende uyandırdığı garip bir duygu, hem haksız bulup hem anlamak çıkamadım içinden. İlk önce ellerine sonra çizmelere bakması ve geçmişteki o kareleri yeniden hatırlaması güzel sahneydi. Asi burası senin çiftliğin değil hesap soramazsın deyince madem öyle bizde bizim çiftliğe gider hesap sorarım diye sürükleyiverdi ama kabul o söz ancak bu şekilde etkisiz hale getirilirdi. Hoş yine de istediğini alamadı. Asi bu bölüm gerçekten asiydi. Asi işten yılmam diye dik dik konuşmaya ve karşılık verince Demir'in bakışlarına dikkat hayran hayran izlemeye başladı... işin içinden baktı çıkamıyor görevi verdi kendisi çıktı.
sude9 / 17 Kasım 2007
 
Altının devri mi olur canım önemli olan kime çıktığı.
Asi Defneye verse de Kerimden öğrenen Demir Asiyi tenhada yakalar.
D:Altını Defneye vermişsin.
A:Ee sana ne.
D:Ne demek sana ne.
A:Attığına pişman oldun geri mi istiyorsun altınını.
D:Ne yapayım ben altını ama sende kalmalıydı.
A:O benim ablam ve istediğime veririm sana mı soracağım?
D:Soracaksın tabi.
A:Aaaa nedenmiş o.
D:Neden olacak ikimizin geleceği için.
A:İkimizin mi?
D:Herhalde yoksa seninle evlenemem mazallah. Hemen al onu Defne’den.
A:Seninle evlenmek istediğimi de nerden çıkardın.
D:Gözlerinden.
GULBEYAZ76 / 17 Kasım 2007
 
Evin 3.kızı gömleğini annesine soruyor Neriman fincanların tozu ile meşgul. İhsan o esnada yanlarına geliyor kızına (etüttü sanırım aklımda kalmadı) neden gitmediğini soruyor, kız da gömleğini bulamadığı için olduğunu söyleyince İhsan kıyafetinize neden bu kadar ilgi ve özen gösterdiğini anlamadığını sorarken Neriman ile bakışması süper. Ee şimdi kız ne etsin annesi nasıl yetiştirdiyse öyle gidiyor. En azından Asi annesi gibi düşünmüyor. İhsan Asi'nin derdinde… kız gömleğin… hepsi kendi kendine konuşup söylenirken Neriman’ın aklı bozulan takımda. Bir de Defne ile alışverişe çıktığı sahne… Kuyumcu sahnesi gerçekten ilginçti, hatasını anlayan kuyumcunun yüzüğü çıkarma savaşı pek bir güzeldi ama işlerin karışmasına engel olamadı. Neriman’ın arabada kızına babasının parası ile ilgili “onlar çocuklarımın” diye ağlaması ilginçti… üstelik komik… İhsan'ın mali durumu bozulduğu için babasının parasını güvence olarak görüyor ve elden çıkacak başkasına gidecek diye yanıp tutuşuyor resmen. Bu baba ve kızı gerçekten anlamış değilim ama ikisinin birbirine benzediği aşikar...
sude9 / 17 Kasım 2007
 
Defne neden ağladığını anlatmasa da Asi zaten olan biteni anladı. Acaba Süheyla çiftliğe geldiği zaman Asi Defne hakkında ona bir şekilde laf atar mı ya da ne bileyim ‘kardeşimi neden üzdünüz’ falan der mi? Bence der, güzel de olur… şöyle kavga etmeden iyi bir laf söylese fena olmaz.
Bence de Demir çoktan Asiye aşık oldu hele onu izlediği sahnede gülümsemesi yok mu süperdi (bu arada Murat çok hoş gülüyor çok tatlı )
medsul / 17 Kasım 2007
GULPEMBE72 / 24.11.2007
 
 
Keşke diyorum Neriman Hanım’da gitseydi onlar birlikte. Belki o zaman, annesi yanında olunca pek ses çıkaramazdı ama gitseydi neler olurdu kim bilir. Neriman ismini duyunca elini sıkıyor, yüzünü görse kim bilir…
mss.ecem / 17 Kasım 2007
 
Demir’in kahvaltıya Asi’yi sabırsızlıkla beklemesi ve Kerim’in masaya bakarak “Kimi bekliyoruz?” sorusuna, “Artık hiç kimseyi” deyişi kahvaltıya Asi’yi beklediğini gösteriyordu.
Çiftliğinde çalıştırmak istediği düşmanının kızını kahvaltıya eklemesi tuhaf değil mi? Bu babasından intikam almak için kızını çiftliğinde çalıştırmak isteyen bir adamın tavrı mı? Yoksa hoşlandığı kızı yanında, yakınında görmek isteyen bir adamın tavrı mı?
Demir hisseleri zaten eline geçirdi, Asiye’yle (ben Asiye demeyi daha çok seviyorum) yaptığı anlaşmaya göre Asiye’nin onun çiftliğinde çalışması karşılığında hisseleri ona geri vereceğini söyledi, buna inanamıyorum.
Asiye’ye iftira edeceğini, onu hırsızlıkla suçlayacağını ya da onu intikamı için kullanacağını da sanmıyorum. Demir öyle birine benzemiyor, kabalık yapmış ve yine de yapacak biri olabilir ama masum insanlara zarar verecek kadar karaktersiz biri değil bence.
Asiye’yi seviyor ama bunu kendisine itiraf edemiyor ve onu yanında, yakınında görebilmek için onunla bu anlaşmaya girdi, tutamayacağı ir anlaşmaya çünkü Demir’in yarası derin, bu kadarcıkla yetineceğini sanmam.
fatma-1721 / 18 Kasım 2007
 
Herkesin sağlık durumu için Neriman’ın gitmemesi çok iyi olmuş baksana İhsan’ın adını bile duyunca (ki biz şimdilik İhsan & Süheyla arasında bir zamanlar aşk olduğunu varsayalım) nasıl da yüklendi kıza. Bir de annesini görünce herhalde delirirdi. Süheyla büyük bir ihtimalle Asi’ye daha sert davranacaktır… baksanıza Kerim’in ilişkisine bile bu kadar kızıyorsa, kendi yeğeninin Asi’yi sevmesi ihtimalinde her şeyi yapar. Bu kadının bakışını sevmedim… korkuyorum. Ama aslında aradığı özellikler Asi de fazlasıyla var işte bir tek İhsan’ın kızı o kadarcık da olsun ama değil mi?
medsul / 17 Kasım 2007
 
Özellikle Defne Asi sahneleri, Asi’nin Defne’ye destek oluşu beni de çok duygulandırdı. Baştan beri çok seviyorum Asi’yle Defne’nin ilişkisini. Cemal Ağa’yı ben de bu bölüm sevdim, asıl derdi İhsanı herkese muhtaç edip rezil etmekten ziyade kendine muhtaç etmek… bunu da gösterdi bu bölüm.
Lawinia / 18 Kasım 2007
 
Demir İhsan'dan intikam almak istiyor senetlerde bunun için büyük bir koz olarak duruyor elinde fakat o bunu hemen kullanmıyor. Asi'ye olan beğenisi, ilgisi her geçen zaman daha da artıyor ve senetleri de şu an için İhsan'a karşı değil Asi'yi yanında tutabilmek, daha çok zaman geçirebilmek adına kullanıyor. Geçmiş ile olan hesabı duruyor bir kenarda ama aynı zamanda Asi 'ye olan duyguları da onu daha farklı şekilde davranmaya itiyor. Asi yanında iken geçmişi yanına pek uğramıyor, geçmişini hatırlatacak öğeler ile karşılaşmadığı sürece… eğer zamanında gelseydi Asi'yi birlikte kahvaltı yapmaya ikna edecekti… Hazırlığı da bunu gösteriyor. Ama Asi kabul etmezdi Demir'de Asi'nin eline koz vermek istemediğinden patronu edasında tutum sergilerdi.
sude9 / 18 Kasım 2007
funda
 
 
Asiyi kahvaltıya beklemesi çok güzeldi. Ayrıca çiftlikle ilgili konularda da emir veriyor gibi değil de rica eder gibi konuştu Demir. Nefret ettiği ailenin kızı olarak baksa acımasızca davranırdı. Ama aşık oldu haberi yok. Dosyaya bakar gibi yapıp Asiyi seyretmesi, Asi Defne çekirdeği toplarken “benim seyretmemden utanıyor” diyerek gülümseyişi vs. süperdi. Kerim’in aklı Defne’de olmasa o an Demirde bir şey olduğunu sezerdi bence.
Demir Asi’ye olan duygularının tarifini yapar umarım. onun bu hisleri kendi kendine nasıl itiraf edeceğini merak ediyorum.
aasiii / 18 Kasım 2007
 
Eğer Demir o senetleri şuan İhsan’a karşı koz olarak kullanmıyorsa bunun sebebi Asi’dir. Çünkü eğer öyle bir şey yaparsa Asi derhal çalışmayı bırakır ve Demir de bunu değil Asi’nin onun yakınında olmasını istiyor. Senin de dediğin gibi intikam isteği hala duruyor ama Asi’yi yanında tutmak ona yakın olabilmek için bu hırsı biraz geciktirecek Demir. Asi’nin onun yanında kaldığı süre boyunca Demir Asiye olan duygularının iyice farkına varacaktır ama bunu kendine bir türlü kabul ettiremeyecektir… en başlarda olmaz. O benim düşmanımın kızı gözüyle bakacaktır. Ama sonra…
deniz123 / 18 Kasım 2007
 
Son sahnede İhsan Bey’in ve Cemal Ağa’nın gelişinden ve Asi'ye yüklenmelerinden sonra Demir'i Asi'yi korumak için ne yanıt vereceğini çok merak ediyorum. Demir'in Asi'ye verdiği sözün yanında Asi'yi korumaya da çalışmasını bekliyorum. eline olanlara bu kadar ilgi gösteren birinin bu durumda Asi'yi desteksiz bırakması, olmaz!! Ama bunu yaparken de kelimeleri ve durumu iyi kotarması gerekli ki kendini de doğrudan ele vermesin. Bu durumun sonunda Asi de Demir'e gönül(!!!) borcu olduğunu hissetsin.
Melek ve Defne'nin arasında sıcak bir bağ oluştu görüyoruz. Melek, Asi'nin Defne'nin kardeşi olduğunu bilmiyor henüz. Asi ve Melek arasında da oluşacak bağı da merak ediyorum. Defne gibi hemen Asi'ye içini dökemeyecek, Asi'de o sakinliği ve sabrı bulamayacak. Ancak onların arasında da farklı ama güzel bir bağ oluşacağını düşünüyorum
flytomoon / 18 Kasım 2007
 
Asiyi başlayacağı zaman izlemeyi düşünmüyordum. İlk bölümü yarım yamalak izlemiştim. Bir gün kuzenim Asi’yi izliyorsun değil mi dedi. (kuzenimin söyleyişi çok şaşırttı beni çünkü hiçbir diziyi sevmeyen, hiç bir diziyi sonuna kadar izlemeyen ve hiç bir diziden etkilenmeyen biridir) Ben de izlemediğimi söyledim. Bana çok kızdı, olur olmaz dizileri izliyorsun Asi izlenmez mi dedi. Ben de merak ettim, ne var ki bu dizide, seni iç etkilemez diziler dedim. Kızım adından belli "Asi" dedi. Her şey Asi, aşk Asi. Çok güzel izle bu bölümünü dedi.
3 bölümü birlikte izledik… dizi bitti… ben... hakikaten çok etkilendim. Bilmiyorum, dizinin konusu da aşkı da beni çok etkiledi... gerçekten kadro, oyuncular, konu mükemmel.
Murat Yıldırım’la Tuba Büyüküstün’ü çok beğenirim. Murat çok sempatik gelirdi her zaman bana. Demir karakterine çokkkkkk yakışmış ve harika oynuyor. Aynı şekilde Tuba’da öyle, bir kere çokk güzel bir bayan ve gözleri çok güzel… resmen gözleriyle konuşturuyor oyunculuğunu. Asi ve Demir karakterleri ikisini çok ama çok yakışmış ve diğer oyuncularda hakkını veriyorlar karakterinin.
Uzun zamandır fragmanını dört gözle beklediğim, dizi bitince “haftaya nasıl beklerim” sorusunu sorduğum dizi olmamıştı.
son söz olarak "Asi" her şeyiyle muhteşem..
E özge E / 18 Kasım 2007
GULPEMBE72 / 25.11.2007
 
 
 
Bence Demir Asi’yi yanında tutabilmek için kullanmıyor senetleri… hisleri daha ortaya çıkmadı ki… bakışlar vs. biraz belli ediyor ama bence alakası yok. Demir Asi’ye bir anlamda ders vermek için çalıştırıyor onu. Asiliğini ve inatçılığını bastırabilmek için hırs yapmış durumda. Ama işler düşündüğü gibi gitmiyor çünkü Asi’den etkilenmeye başladı iyice. Kısacası yanında tutma sebebi elinde bahanesi de varken Asi ye biraz ders vermek, belki de gerçekten çiftliğini adam etmesi için ondan faydalanmak. Demir in ana karakter özelliğinin hırsı ve biraz da küstahlığı olduğunu unutmamak lazım. Davranışının çıkışı bu ancak bu şekilde ilerlemiyor. Asi ye bakmaktan alıkoyamıyor kendisini. Bence Asi çiftliğe geri dönmeyecek babasının yanına dönecek. Ancak bu kez Demir etrafında Asi’nin eksikliğini hissedecek. Belki de çiftliğine gelmesi için bahaneler uyduracak. Aldığı hayvanlar, Asi’nin ektiği tarlalar, atlar vs. bir çok bahane yaratabilir aslında. bakalım nerden yaklaşacaklar olaya.
Vamos / 18 Kasım 2007
 
Tekrarı izledim de tekrar yazmak istedim,
1)Asi kız yine hijyene önem vermemiş.
2)Asi kızı işe alan adam ayaküstü iş görüşmesi nasıl yaptırır, kendi de evinin balkonundan bakıyor üstelik?
3)Asi nasıl oldu da babası ile Aslan’ın böreği kesilirken rast geldi, ayrıca baba da hiçbir şey anlamadı?
4)Defne çekirdeği toplanan yer Demir'in çiftliği değil miydi? İhsan Bey’in bütün kızları ordaydı, hepsi mi evlenme isteğinde?
5)Anne 4 Reşat altını kaptı ne çok sevindi, baba olur mu biz küs müyüz? Ayrıca o yaşta babası ile geçmişteki hadiseleri konuşmasını çok yadırgadım.
6)Süheyla mı Neriman mı kurban?
7)Demir yatırım yapa yapa bir hal oldu?
SONAY T. / 18 Kasım 2007
 
Buyurun Kerim-Demir konuşması:
d:dile kolay, 20 yıl… 20 yıl olmuş ben buralardan ayrılalı.
k:uzun zaman olmuş.
d:annemin ölümünden hemen sonra gittik buralardan, 6 yasında falandım.
k:bir daha hiç gelmedin mi?
d:hayır... ilk kez geliyorum.
Bu durumda, Melek şu an 22 yaşında olsa, Asi 20, olamaz… Aslan da olmaz… O zaman kim bu çocuk?
aasiii / 19 Kasım 2007
 
Eğer Asi Süheyla'nın kızı çıkarsa, acayip saçmalamış olurlar, çünkü Asi 4 yıllık üniversite mezunu veteriner, yani en az 22 yaşında, Melek'te 2 yaşlarında filandı annesi öldüğünde, yani Melek'le Asi yaşıt. Süheyla’nın çocuğu en fazla 20 yaşında olabileceğine göre Aslan olması da çok saçma olur çünkü Aslan en az 25 gösteriyor. Bence Aslan'ın kız kardeşi olabilir Süheyla'nın çocuğu, birde Asi'den 2 küçük kız kardeş var onlarda olsa olsa 18 ve 15'tir,onlarda olamaz.
yasmne / 19 Kasım 2007
 
Bence Asi değil Süheyla’nın çocuğu olamaz yani, böyle bir şey yapmaz herhalde senaristler. Ailesi tarafından böylesi yok sayılması, o çocuğun Aslan olabilme ihtimalinin yüksek olduğunu düşündürüyor bana ama Aslan’ın kardeşi var bir de… Yaş konusuna bakarsak 20 yaşlarında biri olması gerekiyor bu çocuğun ve Aslan bayaağı büyük gösteriyor...
gzd_gzd / 19 Kasım 2007