dizifilm/ Asi Bölüm Yorumları
 
SB
 
 
 
İnanamıyorum, Cemal Beyin kini belli oldu çünkü İhsan Bey’le Neriman Hanım’ın evlenmelerini dede sağlamış. Hala şoktayım. İhsan Bey zorla almış Neriman Hanım’ı. ‘Ona yalvardım, ben olmasaydım seni zor alırdı, dua et Defne’ye hamileydin’ dedi. Gerçekte Süheyla’ya aşık ve zorla mı evlendiler! Günden güne dizi ilginç hale geliyor.
efertiti / 16 Kasım 2007
 
Demir’in hemen yumuşaması ilginç doğrusu. Hem bir anda sinir küpü oluyor, olayları yanlış anlıyor. Sona hiç karışmadan yargılamadan ‘tamam’ diyor… ‘yanlış anladım herhalde’ diyor. Çözemedim ben bu Demir’i.
mss.ecem / 17 Kasım 2007
 
Şu sabun hikayesi çok hoşuma gitti. Altın tabi ki de Asi’nin sabununda çıkacak
mercicik / 17 Kasım 2007
 
Süheyla Hanım’a da sabundan altın çıkmış. Bu altın kime çıkacaksa Süheyla’nın kaderini yaşamaz inşallah. Kadına altın uğur getirmemiş. Aşık olmuş ama başkasıyla evlenmiş sanırım.
sinem* / 17 Kasım 2007
 
Süheyla Hanım’ın Kozcuoğlu ailesine olan düşmanlığının nedeni geçmişte İhsan Bey'e duyduğu aşk. Galiba ''Aslan'' ikisinin çocuğu. Yani Asi'nin öz ağabeyi. Onda da fazlasıyla Asilik var ya. Asi'ye aşık olduğunu sanıyordum ama galiba Asi ile beraber büyüdükleri için onu koruma içgüdüleri var ve Demir'e bu yüzden sinir oluyor. Bir de düşündüğüm gibi Asi'nin öz ağabeyi ise kan çeker derler ya. Çiftlikte çalışan kıza aşık olduğu ortaya çıkınca çok sevindim de. Kızı nasılda korkutuyor öyle ya.
Demir Asi'ye karşı önceleri çok nazikti ama Asi'nin kızı kovduğunu görünce yine annesi aklına geldi ve yine kendine hakim olamadı. O nasıl bir koldan çekip sürüklemeydi öyle! Neyse ki kolu çıkmadı Asi'nin. Asi'ye bayağı bir sert davranıp zor bir görev verdi ama sonradan Asi'nin eli yara olunca nasılda üzüldü öyle. Süheyla Hanım geçmişte yaşadıklarının acısını zavallı Defne'den çıkardı. Nasıl da ağladı öyle. Çok üzüldüm.
Üzüldüğüm diğer bir konuda Melek. Çok tatlı bir yüzü var ama kolunun sakatlığı bayağı üzüyor onu. Birde evlenmek istediği adam Defne'yi o sanıp beğenince nasıl da üzüldü öyle!
Şu altın konusundaki tahminlerim ise tutmadı. Bambaşka bir şey çıktı karşımıza. Süheyla Hanım'ın Demir'e verdiği altını İhsan Bey sabuna atmış ve Süheyla Hanım bulmuş ama İhsan Bey Neriman Hanım'la evlenince de çok üzülmüş diye tahmin ediyorum ben. Demir'in yeniden sabuna attığı altını ise Asi'nin bulacağını tahmin ediyorum ben.
Demir'in senetleri alması Cemal Ağa'yı da çok kızdırdı ve İhsan'ın tarafına geçti. Buna çok sevindim. Yalnız Asi'nin babasına Demir'in yanında çalıştığını söylememesi çok kötü oldu. Aslan'dan duyunca çok sinirlendi. Bu arada İhsan Bey ve Süheyla Hanım arasında geçmişte bir aşk yaşandığı ile ilgili kanaatimin güçlenmesinin en büyük nedeni; Defne ''Kalabalık ve mutlu bir ailemiz var’ ‘dediği anda nasılda gerginleşip sinirden yumruğunu sıktı öyle Süheyla Hanım.
GULPEMBE72 / 17 Kasım 2007
funda
 
 
Her şey Demirin teyzesinde bitiyor. O kısım çok karışık. Şimdi bu teyzenin İhsan Kozcuoğlu’ndan çocuğu mu var? Sanki aralarında bir şeyler geçmiş gibi. Asi'nin annesi de adamı nikah masasına oturtmak için neler yapmış öyle!
Ben şu Aslan’dan feci tırsıyorum. Acaba gerçek hayatta nasıl birisi? Tanımadığım için bana psikopat geliyor.
Demir’in kardeşine talip olan çocuğa bayıldım. Çok yakışıklı. Demir’in kardeşi de narin gözüküyor ama aslında çok cesur bir kız. Defne ile de anlaşmalarına sevindim.
Asi ve Demir çok iyiydiler bu bölüm. Yani tam olarak tanımlayamıyorum ama şu işçi kız mevzusu çözüldükten sonra aralarındaki iletişim bende öyle bir izlenim uyandırdı.
Son kısımda işler çok karıştı. Şu işçi kızda da hiç akıl yok. Söylenir mi hiç orada çalıştığı hem de Aslan’a. Şimdi ne olacak acaba? Asi de orada çalışamayacağına göre durum nasıl kurtulacak ki? Bazı şeyler yavaş yavaş ortaya çıksa da sanki yanıltmacalar var.
gamze_yy / 17 Kasım 2007
 
Olan Defne’ye oldu, geçmiş yüzünden Defne’yi yargıladı Süheyla. Tabi Kerim’de şaşırdı olanlara ve tanıştırmaya götürdüğü için de pişman oldu zavallım.
deniz123 / 17 Kasım 2007
 
Asi karakterini bu bölüm daha fazla sevdim. Kinle dolu Demir karakterine de iyice sinir oldum. Geçmişi acı dolu filan olabilir, gerekçeleri olabilir ama bu kadar önyargı onu gittikçe itici kılıyor. Asi Aslan’ın rahatsız ettiği işçi kız ile konuşurken Demir ne kadar da önyargılı davrandı. Daha Asi’nin yüzüne attığı şamar yeni geçmişti ki kızı sürükleye sürükleye götürdü. Süheyla’ya ne demeli. İtici ve buz gibi bir tip. Çocuklara nefret aşılamış ama geçmişte kendisinin ufacık bir hatası yok mu acaba, merak ediyorum. İhsan Bey’in Süheyla’yı geçmişte sevmiş olma ihtimaline ben katılmıyorum. İhsan bey ve Süheyla o kadar farklılar ki. Bence o sadece Neriman’ı sevmiş ama Yusuf Ağa yüzünden zor evlenmiştir.
modest2000 / 17 Kasım 2007
 
Süheyla çok mağdur ve zor durumda kalmış. O da yetmezmiş gibi çocuğunu elinden almışlar ama bunun bütün suçunu Defne’den çıkarmasaydı keşke… böyle olmadı.
efertiti / 17 Kasım 2007
 
Demir meselenin aslını anladı ama biraz geç oldu. O anki tepkisi de tokat olayındaki gibi çok ani ve sert oldu ama Asi’de ona gereken cevabı verdi, ‘ben hiçbir şeyi unutmam’ Ve o sahnede söyledikleri hani ‘mecbur kalamasam suratına bile bakmazdım’ niteliğindeki sözleri Demir’e epeyi bir koydu ama o da hak etmiyor değil hani...
merve_polat / 17 Kasım 2007
 
Bir bakmışız Asi babasını ikna etmiş. Zaten İhsan Ağa’nın pek fazla seçeneği yok Asi o çiftlikten ayrıldığı anda Demir Kozcuoğlularının senetlerini işleme koyup onların çiftliklerini de ellerinden alır yani şu durumda aileyi ayakta tutan İhsan Bey değil Asi...
merve_polat / 17 Kasım 2007
 
SONAY T./ 13.11.2007
 
 
 
Süheyla tam yeğenine (Demir) göre kız buldu; inatçı, güçlü ve savaşan birisi ile mutlu edebilirmiş yaa…
medsul / 17 Kasım 2007
 
Süheyla, evet ağır konuştu ama Defne’nin söylediklerinden etkilendiğini fark etmişsinizdir. Melek haklı Süheyla’nın hayatı şu sıralar daha doğrusu bütün hayatı çok zor geçmiş ve insan bazen acılarını hafifletmek için başkalarının canını yakmak ister. Maalesef bu kişide dizinin en iyi karakterlerinden biri oldu zavallı. Defnecik ne diyeyim yazık oldu...
merve_polat / 17 Kasım 2007
 
Asi babasını ikna ederse süper olur. Böyle bir seçeneği hiç katmamıştım, iyi oldu bu. Asi çalışmayı bıraktığı zaman Demir iyice delirir ve İhsan Ağa hayatta baş edemez Demir’le kesinlikle.
mss.ecem / 17 Kasım 2007
 
Süheyla’nın sanki orda azarlamaya küçük düşürmeye çalıştığı kişi Defne değil de İhsan Beydi… geçmişiydi… yada onun gençliğini mahveden şey her neyse. Bu yüzden ona kızmıyorum kızamıyorum aynı Demir’e de olduğu gibi...
merve_polat / 17 Kasım 2007
 
Defne üniversite mezunuymuş, bu bölüm öğrendik. Çalışmak bana göre değil dedi, ne demekse bu! Defne de çalışmayı düşünse de ailenin yükünü Asi gibi biraz paylaşsa olmuyor mu? “Çalışmak bana göre değil” lafını anlamıyorum zaten. Çalışmak kime göre? Sen çırpın dur Asicim.
modest2000 / 17 Kasım 2007
 
Süheyla’nın her ne kadar söyleyiş tarzı kötü olsa da aslında bu konuda haksız sayılmaz. Çünkü Defne tabiri caizse resmen evde oturup koca bekleyen kızlar gibi olmuş. Bence üniversite okumuş biri hele hele ailesi böyle zor durumda olan biri nasıl olurda bu kadar rahat bir şekilde’ iş hayatı bana göre değil’ der. Garipsedim gerçekten de, bütün yük Asi’nin üzerinde kızın ne bir sosyal hayatı ne kişisel bir uğraşı neredeyse yok gibi...
merve_polat / 17 Kasım 2007
 
Demir Asi'ye çoktan aşık olmuş, sadece ona bakarken resmen gözlerinin içi parlıyor ama intikam onun gözünü öyle bir boyamış ki bunun farkında değil.
asslli / 17 Kasım 2007
 
Demir’in bunca kini nefreti annesi hırsızlıkla suçlanması ve intihar etmesi mi? Demir gibi birisi buna inanmayıp geçmişi bir araştırmalıydı.
medsul / 17 Kasım 2007
 
Defne Süheyla Hanım’ın densizliğini çekemiyor ama Asi çiftlikte Demir Bey’le nelere katlanıyor. Kız veteriner olmuş ama ahır bile temizliyor. Asi babasına sarılıp "üstesinden geliriz baba" dediğinde Defne hiç sesini çıkarmadı, ben de çalışırım baba demedi.
modest2000 / 17 Kasım 2007
 
Bence Aslan'ın İhsan Bey'in ona verdiği ağaç budama görevini ''ben yaparım'' diyerek üzerine alması ve İhsan Bey'in ardından babasını savunması çok hoşuna gitti Ökkeş’in. Bir önceki bölümde babasının boğazına bıçak dayayan Aslan'daki bu değişim onu sevindirdi galiba.(Aslan'ın gerçek babası İhsan Bey ise durum tamamen tersine dönüyor tabi ki. Öz babasına karşı babası bildiği adamı savunmuş oluyor yani.)
GUMPEMBE72 / 17 Kasım 2007
 
funda
 
 
Süheyla'dan bekliyordum böyle bir tavır beni şaşırtmadı ama Defne çok şaşırttı. Cevap veremez içerlenir ve bunu gizleyemez diye düşünüyordum ama verdiği güzel cevapları ve başının dik oluşunu izledikçe kendisini ezdirmediğini altta kalmadığını gördükçe çok hoşuma gitti. Defne'ye bravo. Süheyla ne kadar ezmeye çalışsa da verdiği cevaplar ile ezdirmedi kendisini ve lafları bir güzel üstelik nezaket ile tıkayıverdi Süheyla'nın ağzına. Kerim'e de yazık ne umdu ne buldu. Melek de adı gibi çıktı. Teyzesinin sözlerine karşı Defne'yi savunucu nitelikteki sözleri güzeldi… birlikte sohbet edişleri de.
Arslan'ı izlemek sinir kat sayımı arttırıyor… tahammül edemiyorum. Bir de o bakışları yok mu çileden çıkarıyor insanı.
Süheyla tekrar aklımı karıştırdı. Sakladığı, sabundan çıkan altın… umut anlamına geliyormuş ya... İhsan zamanında atmış olmasın o altını… o da Süheyla'ya çıkmış... Bu ikili yine kafamı karıştırdı.
Neriman Defne'ye hamile olduğu için İhsan ile evlenmiş. Yusuf Ağa’nın kızgınlığının sebebini de öğrenmiş olduk. Acaba Neriman hamile olmasaydı İhsan yine de evlenir miydi? Aşık olduklarını izledik ama tereddütte bırakıyor bu durum. Yeni sorular edindik gözümüz aydın.
Asi ve Demir… çok yakışıyorlar birbirlerine, aralarındaki çekim çok güzel ama Demir'in biraz elden geçmesi lazım.
Cemal Ağa uyuz falan ama Asi'nin durumunu öğrendi ya şimdi İhsan ile işbirliği yapıp Demir'e karşı ortak tutum sergilerlerse şaşırmayacağım. Dede yola geliyor biraz sanırım. Asi'nin Demir'in emri altında çalışmasına izin vermeyecek.
Borç harç içindeyken Neriman'ın alışveriş peşine düşmesi de ayrıca düşündürücü. Bir de babasının paraları için onlar çocuklarımın hakkı diye ağlayıp durması sinir bozucu.
Asiye bu bölüm Asi ismini hak ettiğini gösterdi bence. Demir'e olan tavrı karşısında dikilişini ve konuşma tarzını sevdim...
Demir kahvaltı için Asi'ye yer ayırmış hazırlık yapmış bunu da gördük ama kahvaltı düşüncesi boşa çıktı...bu arada dans sahnesinden devam etmesi çok güzel oldu.
Demir-Kerim-Kahya bir ardalar Kerim başka bir şey söylüyor Demir Asi'ye bakıp ‘onu izlememden utanıyor’ diyor ve gülümsüyor oldukça güzeldi bu kısım.
sude9 / 17 Kasım 2007
 
Neriman Defne’ye hamile olduğu için evlenmek zorunda kalmışlar demek! Aslında bu olay taşların yerine oturması için bir ipucu olabilir. İhsan o zamanlar baya bir yere bakan yürek yakanmış sanırım. O zamanlar Süheyla’yla aralarında bir şeyler vardı da Neriman hamile olduğu için evlenmek zorunda kalınca, aralarındaki şey bitti belki de.
gzd_gzd / 17 Kasım 2007
 
İhsan ağa Süheyla’yı seviyorken nasıl başka bir bayanı hamile bırakabildi. Burada bir hata var bence de. Ya da ben anlamadım
mss.ecem / 17 Kasım 2007
 
funda
 
 
Hani dansın ertesi günü Kerim kahvaltıya geliyor, ‘kimi bekliyoruz’ diyor, Demir saatine bakıp ‘artık kimseyi’ diyor… ve o zamana kadar penceredeydi. Asi’yi kahvaltıya davet edecekti demek, yolunu gözledi. Ay ne güzel. Demir ne zaman fark edeceksin bu askı, içini yakmaya başladığında mı?
aAsiii / 17 Kasım 2007
 
Yerini bile ayarlamıştı ama umduğunu bulamadı. Geldiği zaman da patronunum dercesine hareketleri ve sözleri vardı. Şunu da geçmeyeyim… Demir sabundan kendisine altın çıkıp çıkmadığını sorduğu kısım da güzeldi. Asi'nin hiçbir şeyi unutmadığını, burada bulunma sebebinin ne olduğunu durum öyle olmasaydı karşında olup konuşmayacağını söylediği kısım çok hoştu. Babasına olan düşkünlüğüne ve onun için gururunu bir kenara koyup canla başla uğraşmasına hayranım… ama ne yazık ki son sahne baba-kız için hiç iyi olmadı..
sude9 / 17 Kasım 2007
 
Kahvaltı sahnesi de değişik olurdu ama Asi kahvaltı teklifini kabul etmezdi zaten. O Demir’in altını sorduğu sahneyi ben de beğendim ama Asi geçiştiriverdi (bu bölümde Demir Asi’yle iyi olmaya çalıştı hep ama bu kez Asi Asiydi... kolundan çekiştirdiği sahneyi saymıyorum). Asi’nin çalışması gayreti çok güzel, gurur verici. Ama son sahnede çok üzüldüm, ağlayacaktım nerdeyse, babası haklı ama Asi’nin hak etmediği bir hareketti ve de herkesin içinde. Demir İhsan’a duyurmak niyetiyle hemen konuya başladı ve iyi de oldu. Asi daha fazla rezil olmadı. Tabi diğer bölümde seyredeceğiz ama büyük ihtimalle İhsan oradan uzaklaşacak Asiyi almadan, Asiyle sonra evde konuşacaklar.
aasiii / 17 Kasım 2007
 
Dizideki replikler çok güzel ama günlük hayatta bu kadar edebi dilde konuşan insanları bir arada bulmak çok zor olsa gerek. Biraz abartılı geldi. Tabii bu benim yorumum. Belki de kıskançlıktan söylüyorumdur. Etrafımda bu kadar şiirsel konuşan insanlar olmadığı için.
Bir de İskenderun'u bir tabela ile geçiştirmelerine üzüldüm. İnsan bir panoramik bir görünüm koyar. Kandırılmış gibi hissettim.
necnur / 17 Kasım 2007
 
Güzel ve doyurucu bir bölümdü. Çok hoş sahneler vardı. Cemal Ağa keşke o bastonu gidip Aslan'ın kafasına vursaydı. Tuncel Kurtiz dev bir oyuncu, Çetin Tekindor ve Nur Sürer de öyle. İkili üçlü sahnelerinde çıta gerçekten çok yükseliyor Genç oyuncular da tümü başarılı...
Defne'nin Süheyla'ya dedikleri çok güzeldi genel anlamda da çalışmamasına takıldım. Herhalde Asi'yi fazla iyi göstermek için böyle abuk bir konuma koymuşlar Defne'yi. Neyse Defne'nin dizideki rolü belirginleşmeye başladı, çiçek sahnesindeki samimiyet ve sıcaklık güzeldi.
Asi ve Demir'e gelirsem, Demir cidden çok fevri davranabiliyor ama ben her ikisinin de didişmelerini bu bölüm en azından beğendim. Güzel uyumlu bir çift. Bakışmalar ele veriyor ve hatta iddia ediyorum Asi ilk bölümdeki suni teneffüs sahnesinden beri Demir'e aşık.
Aslan, sapık psikopat diken üstünde izledim diziyi onun sayesinde. Ha kıza saldırdı ha saldıracak diye. Baya da sahnesi var ya. Tek kelimeyle KATLANILMAZ.
forever_bim / 17 Kasım 2007
funda
 
Melek’in teyzesine bahsettiği oğlanın Defne’ye o kadar yakın davranması ve sonradan Defne’nin Melek olmadığını fark etmesine çok üzüldüm. Kız zaten kolu için üzgün bir de bu durumdan sonra daha da kötü oldu.
berivan_ / 17.11.0/7
 
Demir neden İhsan’dan intikam almak peşinde, dikkat ederseniz geçmişteki konuşmaları hatırlıyor ve annesi ''yalvarırım Yusuf Ağa, o mahsulleri ben çalmadım'' gibi bir şeyler diyor ama Yusuf Ağa diye hitap ediyor işte. Bu durumda niye Demir direk İhsana yöneldi?
aasiii / 17 Kasım 2007
 
Demek ki derdi sadece dediği gibi İhsan’la değil Kozcuoğlularıyla. Baksana Asi’ye de kötü davranıyor.
karafirtina / 17 Kasım 2007
 
Kozcuoğlularıyla olsaydı Defne’yi de bunun içine katardı ama Defne’ye karşı o şekilde davranmıyor. Ayrıca Asiye de kötü davranmıyor bence, bu bölümde özellikle onu tebessümle seyretmesi, ahırı temizlediğinde ‘eline sağlık, bu işi bırakmanı söyletmiştim’ demesi, eline baktığında da üzülmesi falan gayet kibardı bence. Kolundan sürükledi ama gerçekten dıştan bakınca işçi kızla Asi yanlış anlamaya sebep verecek haldeydiler. Demir’in geçmişi anımsamasını da katarsak oradaki davranışı normaldi. Ama geri kalanı çok güzeldi, Asiyi görünce eriyor gibi geldi bana.
aasiii / 17 Kasım 2007
 
Demir Asi'yi işe alırken ona babasının senetlerini geri vereceğini söyledi ama teyzesi ile telefonda görüşürken, teyzesi nerede olduğunu sorduğunda ise; “Arabadayım. İleride benim olacak Kozcuoğlu Çiftliği’nin önünden geçiyorum. İhsan Bey'in senetleri benim elimde. İstediğim zaman el koyabilirim çiftliğe” dedi. ''Yoksa Demir Asi'yi kandırıyor mu? Geri vermeyecek galiba senetleri. Bu arada Asi Demir'in iş teklifini kabul etti ama ne kadar süre için çalışacağını ve Demir'in senetleri ne zaman geri vereceğini sormadı. Bunu garipsedim ben.
GULPEMBE72 / 17 Kasım 2007
 
Süheyla ile İhsan’ın arasında gençlikten kalan bir şeyler var. Demir’in annesi ve teyzesi aynı yerde mi çalışıyorlardı? Yani İhsanların çiftliğinden… birlikte mi kovuldular? Bildiğim kadarıyla hayır. O zaman Süheyla nerden tanıyor, nerden bir geçmişi var İhsan ile. Sadece ablasının intikamı mı var içinde… yoksa kendi hesabı da mı var?
Başka bir ihtimal: birbirlerini seviyorlardı ama Neriman’ın hamile kalması yüzünden İhsan onunla evlendi. Yine de bir şeyler hissettiği kesin. Süheyla’dan geçen bölümlerde kahyaya bahsederken bile içi acıyordu ama hissettiği şey sevgimi vicdan azabımı çözemedim.
Süheyla’nın bebeği hakkında yaş tahminleri yapılmış. Doğum yaptığında Demir ve Melek onunla mıydı? Yoksa doğum yaptıktan sonra mı yeğenlerini aldı? Mesela eşi "seni ilk gördüğümde onları çocukların sanmıştım" demişti. Demek ki o dönem bebeği elinden alınmıştı.
Aslan karakteri bu bölüm her zamankinden daha iticiydi. Açıkçası önce Asi’yi sevdiğini düşünmüştüm ama Cevriye’yi sıkıştırması kafamı karıştırdı.
Demir’in intikam hırsı çok fazla… ne olursa olsun bir gün bu uğurda Asiyi bile kıracağını düşünüyorum.
mathılda / 17 Kasım 2007
 
 
*özgür kız* 18.11.2007
 
 
Demir’in şimdiye kadar annesiyle hatırladığı tek şey annesinin Yusuf Ağa diye yalvarmasıydı. Hal böyle iken bu adam neden İhsanla uğraşıyor. Padişahlık babadan oğula geçiyordu ama intikamda mı geçti. İhsan’a bir şey olsa demek ki kızlara kin tutacak.
GULBEYAZ76 / 17 Kasım 2007
 
Bu bölüm Asi ve Demir sahneleri çok güzeldi; Demirin Asi telefonla konuşurken bakışları, Asi defne çekirdeği toplarken “benim ona bakmamdan utanıyor” deyişi, Asi’yi kahvaltıya bekleyişi vs. güzeldi. İnşallah Melek’le Asi arkadaş olurlar; Melek çok iyi bir kız. Aslan karakteri de yine çok sinirdi bu bölüm.
Deja Vu / 17 Kasım 2007
 
Ben en çok birkaç gün Asi’yi göremeyen Demir’in raporu bahane ederek kahyaya onu sormasını ve sonrasında gelişen sahneyi beğendim. Hele endişe ile eline bakmak istemesi çok güzeldi.
Cevriye’nin hiçbir şey olmamış gibi Asi abla diye gelmesi ve birlikte gitmeyi teklif etmesi onu baya şaşırttı.
GULBEYAZ76 / 17 Kasım 2007
 
Demir ve Asi sahneleri tabi ki mükemmeldi ama Asi Demire’ karşı çok katı ve çok sert... Demir Asi’yle konuşurken ona bakarken sanki bir an içinde olsa o intikam duygusu kayboluyor gözlerinden... hele eline bakmak istediği sahnedeki bakışları o kadar tatlıydı ki...
Ayrıca Defne’nin neden ailesine yardımcı olup bir işte çalışmadığını anlayamıyorum. Süheyla biraz fazla ileri gitti ama iş konusunda haksızda değildi. Belki Defne bu sözlerden sonra çalışmaya karar verir.
Melek abisinin buz gibi olmasına karşın çok şeker ve sıcakkanlı bir kız... İbrahim’in Defne’yi Melek sandığı sahnede üzüldüm... adı gibi Melek bir kız...
Neriman’a diyecek laf bulamıyorum zaten... kocası batıyor o hala alışveriş peşinde... Allah bu kadına biraz akıl fikir versin...
Bir de Aslan var. Çocuğun tipini görünce insan korkuyor. Psikolojik sorunları var Aslan’ın.
Demir Asi’yi o kızı işten atarken gördüğünde aynı şeyleri hatırladığı an biraz daha öfkelendi ama bence İhsan Bey’e bir şey olsa intikamını Asi’den ve diğer kızlardan almaya kalkışması gibi bir durum olmayacaktır. Ayrıca ben Demir’i Asi’ye karşı fazla bile yumuşak buluyorum. Nedense bana böyle geliyor...
İhsan Bey’in Asi’ye olan tepkisi giderek büyümez inşallah... bundan sonra Asi’nin Demir’in yanında çalışacağını pek sanmıyorum... bakalım artık izleyip göreceğiz...
Sımarık Cadı / 17 Kasım 2007
 
Asi’nin babasına olan düşkünlüğüyle babası için yapamayacağı şey yok. Demir’in çiftliğinde çalışması İhsan’ı çok üzecek ama İhsan’ı en çok üzen Asi’nin ona yalan söylemiş olması. Buna içerleyecek, Asi’ye kızacak. Asi hiçbir zaman senetleri ödemek için Demir’in böyle bir teklifte bulunduğunu söylemeyecek ama İhsan bir zaman sonra bunu öğrendiğinde Asi’ye davranışından dolayı çok üzülecek işte burada çetin Tekindor’dan çok güzel bir performans göreceğiz.
patasana dilek / 17 Kasım 2007
farooh/ 23.10.2011
 
 
Bu bölüm yine harikaydı. Fragman gördüğüm kadarıyla zeytin topluyorlar demiştim ama yanılmışım meğer defne çekirdeği topluyorlarmış. İlk defa duydum böyle bir şeyi. O sırada çalan türkü çok hoş olmuş o sahnede...
benim / 17 Kasım 2007
 
Aslan çok kompleksli ve hırslı, bu da Cemal Ağa tarafından daha çok kullanılacak ileriki bölümlerde... Teyzenin çocuğu büyük ihtimal Aslan ve bu açığa çıkarsa Aslan'ın havasından tafrasından geçilmez yılların ezikliğiyle… yeni bir Cemal Ağa türevi olur.
hewal / 17 Kasım 2007
 
Bütün oyuncuları tebrik ediyorum ama özellikle Saygın Soysal’ı. Ne Kırık Kanatlar’da ki Yunus vardı karşımızda ne de tanışma konuşma fırsatına eriştiğim o nazik kibar çekingen bey vardı. Karşımda psikolojisi bozuk baba sevgisinden uzak büyümüş bu yaşa gelmiş babasının ilgisine muhtaç bir adam vardı. Karşımızda bunu bizlere hissettirdiği için Saygın Bey’e alkışlar.
patasana dilek / 17 Kasım 2007
 
Demir bu bölümde Asi’yle güzel bir iletişim kurmak için gayret etti bence. Cevriye olayını unutalım derken de gülümsedi, genelde Asi’ye gülümseyerek ve hayranlıkla bakıyordu.
aasiii / 17 Kasım 2007
 
Asi, kızı aslandan korumaya çalışıyor doğru ama onu kim koruyacak acaba? Aslan’ın Asi yanından geçerken kokusunu içine çekmesi çok gıcık bir şeydi. O hareketi Demir’in fark etmesini isterdim. Ama yakında Aslan Asi'ye zarar verme girişiminde bulunabilir ve Demir buna engel olur gibime geliyor.
aasiii / 17 Kasım 2007
 
Bence Asi kendini korumayı bilir ama o Aslan harbi dediğiniz gibi psikopat. Hani son sahnede Cemal Ağa’ya, Asi’yi vermiş işte karşılığında falan diyor… ben İhsan’ın yerinde olsam bu laftan sonra kovardım Aslan’ı… ama ailesi çok iyi kişiler. Sevinç’e de az kaldı vuruyordu. Sürekli milletle uğraşıyor dedikoducular gibi sinir oldum. Asi’nin babası bu laflardan sonra Asi’ye çok kızacak. Demir’in bir şeyler yapmasını bekliyorum sonraki bölümde.
nurche / 17 Kasım 2007
 
Asi babasına danışmadan nasıl işçileri naklediyor. Bir de işçiler nerde kalıyorlar anlamadım? Kız ahır gibi yerden çıktı!
SONAY T. / 17 Kasım 20007