xxdxx / 27.03.2009
 
 
Dizide bir özür dilemedir gitti dilendi mi dilenmedi mi anlamadım. Kırbaç olayı… kazaymış. Ama Demir'in tokadı da hoş olmadı. Hataydı... Asi tokadı yemeden önce görgüsüz diyordu. Ama asıl görgüsüz dedesi. Hem de görgüsüzün Allahı... Arabasıyla bu kadar övünen ihtiyara neden kimse bir şey söylemiyor?
Asi, ismi gibi değil. O tokadı kim yese başka türlü davranırdı. Ya iyi rol yapamadı o sahnelerde ya da kabullendi tokadı... Eğer çok öfkelendiyse bana yansımadı o öfke... Zaten daha sonra bir araya gelmelerinde sanki böyle bir şey olmamış gibiydi...
O kadar sık karşılaşıyorlar ki Asi son sahnede (dans ederken)sormak istediğini daha önceki karşılamada soramaz mıydı? Bu bekleyemeyecek kadar önemli bence, hatta gidip sormalıydı...
Nur Sürer o kadar doğal ki oyunculuğunu ve canlandırdığı karakteri beğenmeye başladım...
Bu eleştirilerime rağmen dizi beni etkiliyor, o mükemmel müziğiyle beraber... Özellikle Demir karakteri. İçinde fırtınalar kopan, cömert ve sevgi dolu (arkadaşı öyle dedi) iken katı ve acımasız ve nefret dolu gözükmek zorunda olması ona çok gelgitler yaşatacak... Tabii hatalar da yaptıracak. Üzülüyorum ona, hayattan tat alması gereken bir yaşta intikam duygularıyla boğuşmak zorunda...
siyah-beyaz / 12 Kasım 2007
Asi de hatalarıyla sevecek Demir’i… Demir de Asi'yi..
Ağustos Böcüğü / 12 Kasım 2007
 
İkisi de birbirlerine olan duygularını geriye atmak için hırlaşıp duruyorlar ama bu durum onları daha da çok yakınlaştırıyor. Ayrı durmak istiyorlarsa yanlış yolu deniyorlar.
sude9 / 12 Kasım 2007
 
O tokat duygularını kontrol altında tutamayan bir adamın attığı bir tokattı, istemeyerek atılan bir tokattı ama kaza değildi. Demir istemeye istemeye Asi’ye daha birçok şey yapacak ve kendi de çok acı ve pişmanlık çekecek, Asıl tokadı kendisine attığının şu an farkında değil. Fatma-1721 / 12 Kasım 2007
 
İhsan Bey'in borcu öyle 3-5 milyar lira değil ki (eski TL bazında). Demir, babanın borcuna karşılık benim çiftliğimde çalış dedi de o kadar fazla olan borcun ödenmesi Asi’nin çalışmasıyla nasıl karşılanacak biraz tuhaf bir durum sanırım
deren1970 / 12 Kasım 2007
 
Demir Asi ile konuşurken sert görünmeye çalışıyor ama düşünürken nedense tebessümle karışık, endişe taşıyor... Tokat olayından sonra evinden terasta kendini yiyordu. Sokakta karşılaştıklarında ise didişme sonrası Asi'nin peşinden bakakaldı ve “Asi” ... demesi de güzeldi. Sevdiğini nazlar gibiydi…
SONAY T. / 12 Kasım 2007
 
Tam istediğim aşk tipi öyle sürekli canım cicim yok (Ayy ben çok mu vahşiyim )
briTugba / 12 Kasım 2007
 
Ne vahşisi, öyle şeyler olmalı... bunlar bir ilişkinin tuzu biberi.
balim89 / 12 Kasım 2007
funda
 
 
 
Demir’in küçük bir çocukken yaşadıkları hiç kolay değil. Mutlaka izler bırakmıştır bu olay. Kendisini insanlara karşı zaman zaman soyutluyor. Bilhassa da tabii Asi’ye karşı. Ama tabii Demir Asi’ye karşı göstermek istediği Demir’i gösteriyor... sert acımasız kararlı... .ya da göstermeye çalışıyor... Ama onunla dans ederken büyüleyici bakışlarına da engel olamıyor nedense.
balim89 / 12 Kasım 2007
 
Demir Asi'ye ya da yabancı gördüğü insanlara karşı kendini soyutluyor. Sert yüzünü gösteriyor. Savunma mekanizması değil mi? Kendini soğuk gösteriyor, acı çekmekten çektiğini göstermekten kaçınıyor. Hep omzu dik yürümek istiyor.
SONAY T. / 12 Kasım 2007
 
O tokat bir refleksti. Ama Asi’ye özel refleksti. Yani, sevmediği, kendisi için önem teşkil etmeyen, ayrıcalığı olmayan birinden o lafları işitseydi Demir’in tepkisi farklı olurdu, cevap verirdi başka şeyler söylerdi falan. Bu tokadı ben aşka bağlıyorum arkadaşlar. Kötü bir durum şiddet, iyi değil doğru ama Demir’in pişmanlığını da izledik çok iyi oynadı. Ha bir de bu denli sarsılmamızın sebebi kadının tokat yemesi olsa gerek malum genelde tokadı kadın atıyor dizilerde. Ben tokat sahnesini çok beğendim. Çünkü beklenmeyen bir durumdu, seyirciyi şok etti. Ve çok iyi oynadılar. attan indirme, Asi’nin bağırışları, görgüsüz deyişi... tokat
Bir de danstaki Demir’in Asi’nin belini tutuşu vardı ya o sahne de en beğendiklerimden.
aAsiii / 13 Kasım 2007
 
Fragman
Çok şiddetli bunlar ya. Bu seferde kızı çeke çeke sürüklüyor Asi’de bırak kolumu hemen kolumu bırak diyor ama Demir'in planları belli oldu Kozcuoğlularının her şeyini istiyor. Evlerinden başlayacak Asi'ye kadar gidecek.
Defne Kerim'in elini tutar gibi oluyor ama Kerim bir şey diyecek sanırım, Defne baya üzülmüş.
Demir’le Asi’nin bir sahnesi daha var, Asi elini açıyor bir bez var, Demir “inat etme” falan diyor yardım etmeye mi çalışıyor acaba?
Son sahnedeki altın olayını anlamadım valla onlar mı yapıyor. Yoksa önceki sahneyle bağlantılı mı?
Fragman çok karışık olmuş olaylar hiç anlaşılmıyor ama beğendim.
sinem* / 13 Kasım 2007
mercik / 27.10.2011
 
 
Durum Kozcuoğullari için çok vahim gözüküyor ve son sahnede dikkat ettim de, Melek de abisinin yanındaydı, Demir altın sembolünden bahsederken... Cemal Ağa Demir’e maskesini çıkartmasını söylüyor. Bence biraz tuhafıma gitti, halbuki o da İhsan Beyle o kadar uğraşırken... Asi Demir’in yanında çalışmaya bile başlamış...
Sheirmaine / 13 Kasım 2007
 
Kolundan zorla sürükleyerek Asi’yi ahır gibi bir yere götürdü. İsteyerek değil zorla gitti oraya. Bakalım çalışmaya başlayacak mı? Maskesini çıkartmasını söylüyor. Halbuki Demir her şeyi rahatlıkla insanların yüzüne hiç çekinmeden söylüyor. Ben burada maske falan göremiyorum ama her şeyi açık açık belirtmek hissettirmek bütün aileye ve hemen vurmasını kastetti herhalde.
mss.ecem / 13 Kasım 2007
 
Dikkatimi çeken bir konu da şu oldu, Cemal Ağa’nın evinde geçen bölümde Demir sadece annesini küçük yaşta kaybettiğini açıklamıştı. Peki… bunun babasına ne oldu, neden bu açıklanmadı? Bence tüm gerçeklerin düğüm noktası Süheyla Hanım ve İhsan Bey’de çözülecek. Demir’in bilmedikleri de var.
Sheirmaine / 13 Kasım 2007
 
Demir şimdiden kalbi ve intikamı arasında kalmaya ve hırçınlaşmaya başladı. Arkadaşı bile ilk defa bir kıza tokat attın ve bu kadar sarsıldın sana neler oluyor anlayamıyorum dedi.
GULBEYAZ76 / 13 Kasım 2007
 
Demir'in ailesi yavaş yavaş Antakya’ya yerleşiyor. Ben 2-3 bölüm sonra demiştim ama kız kardeşi Melek gelmiş bile. Ayrıca intikamın bedelini en çok Asi ödeyecek dedim. Ödemeye başladı bile. Görüldüğü üzere Demir'i tokat sahnesinde eleştiren ben, artık kabalığı ve intikamını suçsuz insanlara ödettiği için de eleştireceğim. Demir, Cemal Ağa’ya bu benimle İhsan beyin arasında falan diyor ama hiç de öyle değil. Maalesef bütün Kozcuoğlu ailesi bedel ödüyor. Özellikle de Asi. Çileden çıkacağımız zamanlar yakın. Umarım bu dönemlerde Asi daha akıllı davranır.
Neslihan17 / 13 Kasım 2007
 
Asi'nin bence eli yaralandı o yüzden mendil gibi bir bez parçası var. Doktoru da Demir olacak gibi.
magicalrose / 13 Kasım 2007
 
Dizinin kilit isimleri Süheyla ve İhsan. Anlaşılan o ki geçmişte her ne yaşandıysa Süheyla olayın başkahramanı gibi duruyor. Senaristler sağ gösterip bizi sol köşeye yatırabilir. Umarım öylede olur. Demir geçmişin hesabını Kozcuğlu ailesinden sorma planları yaparken kendini sorgularken bulacaktır diyorum. Bu aşamaya gelene kadarda epey hatalar yapacaktır.
Ağustos Böcüğü / 13 Kasım 2007
 
Dikkat ettiniz mi, o ahırda aralarında geçen diyalogda ses tonları çok güzel… ben ona taktım ama kimse bahsetmiyor.
-inat etme…
-inat eden sizsiniz.
aAsiii / 13 Kasım 2007
CAPTAN(Ö) / 12.05.2009
 
 
Asi’nin elini açma sahnesinde herhalde Asi’nin eline bir şey oluyor yaralanma gibi Demir bakmak istiyor Asi göstermiyor. Başkada bir şey yok, çok fazla anlam yüklenmesin bence. Ama sürükleme sahnesinde Asi Demir’i her zamanki gibi çileden çıkarıyor çok da hoş oluyor. Aralarında kıvılcımlar fışkırıyor, dizileri bir gözden geçirin hangi aşıkların arasında bu kadar tutku var.
glas / 13 Kasım 2007
 
Aman arkadaşım ne tutkusu. Şimdilik bir şey yok. Benim sadece gördüğüm iki tane inatçı keçi var. Gerçekten hikaye bayağı bir sürükleyecek bizi. Daha biz bazı şeylerin neler olup biteceğini düşünürken başka olaylar gelişiyor. Demir’in Asi’yi bu kadar sürükleyecek olan şey ne? Yine bizim Asi ne yaptı?
CanKuşu / 13 Kasım 2007
 
Fragmandan anladığım kadarıyla Asi’ye Demir’in teklifini kabul etti, onun için çalışıyor, Kerim de Demir de onu hayranlıkla izliyorlardı.
Asiyenin eli yaralandı sanırım ve bunu gören ve ona yardım etmek isteyen Demir’in yardımını reddettiği için Demir onu oradan uzaklaştırdı. Asiye’nin elini pansuman etmeye kararlıydı ama etraftaki gözlerin bakışları altında da ısrar etmek istemediği için onu kolundan tuttuğu gibi oradan uzaklaştırdı ( sert erkek!.. Ahırda yumuşayıverdi). Asi’ye “inat etme” dediğinde ve Asi’nin “inat eden sizsiniz” söylerine karşılık Demir’in yüzünde beliren cevap ifadesi müthişti “gerçekten mi, buna emin misin güzelim” der gibiydi.
Kozcuoğlu Çiftliği’nin çok yakında eline geçeceğini söylüyor Demir teyzesine ve son sahnede gösterdiği altın… “Bu altın hatırlamanın, unutmamanın sembolü” sözleri muamma gibi. Vallahi ben çözemiyorum ama Demir’in planı boş ve saçma bir plan değil ve İhsan Bey ile Asi kılıcın ucunda. Ama Asi’nin elinin yaralanmasına gözünü kapayamayan Demir onun babasına zarar vererek çekeceği acıları görürse buna nasıl dayanacak?
Bu arada Asi’nin Demir için çalışıyor olmasına dedesi pek sevinmedi galiba? Demir’e “yüzüne taktığın maskeyi çıkarmanı tavsiye ederim” diyordu.
Defne Kerim ilişkisinde heyecan bekleyen arkadaşlar, buyurun ilk gözyaşları. Bu adamın kafasına saksı mı düştü de birdenbire kendini geri çekmeye başladı?
Asiye ve Defne’nin birbirleriyle dertlerini paylaşacakları sahnelerin çok duygulu ve güzel sahneler olacağını düşünüyorum.
fatma-1721 / 13 Kasım 2007
 
Asiler ne topluyorlar öyle… yörede yaşayanlar bu mevsimde ne toplar ki?. Kızılcık mı?
SONAY T. / 13 Kasım 2007
 
Asi Demir'in çiftliğinde işi başlamış anlaşılan. İşçi kadınlarla birlikte çok güzel görünüyor yeşillikler arasında.
Demir, hırçınlık diz boyu yine. İyi alıştı… şimdi de kolundan tutup sürüklüyor. Dur deme zamanın çoktan geldi de geçiyor. Yahu ince adamsın, Asi'de bu kadar kabalaşmana gerek yok. İlla duygularını bastıracaksan başka yöntemler dene değil mi, mesela kum torbası al, bol bol çalış.
Asi'nin çalışması da işe yaramayacak anlaşılan, Demir o toprakların kendisine devredileceğine çok emin...
Demir niye inat etme diye diretiyor ve Asi inat eden sizsiniz niye diyor, üstelik elini uzatıyor, üzeri bez ile örtülü. Şimdi iyi düşüneyim bu kız kaza ile elini kesti Demir'de yardımsever biri tutup yarasına bakacak, inatlaşıyorlar ama Asi sonra elini uzatacak.
Demir altın hakkında nutuklar veriyor ama Asi ne anlasın. Belki de gerçek kimliğini açıklayacaktır, belli mi olur...
Fragman müthiş, güzel bir bölüm daha geliyor
sude9 / 13 Kasım 2007
 
Demir Asi’ye karşı mesafe koyamıyor ya da koymak istemiyor. Sen diye hitap ediyor buna karşılık Asi her zaman siz diye hitap ediyor. Ne demişti Asi benim duvarlarım bu topraklar ve sizin aranızda. Demir’in niyetini öğrendiğinde duvarları birde güçlendirecek. Demir Bey adın Demir ama Asi aşkı seni eritecek şekle sokup adam edecek.
GULBEYAZ76 / 13 Kasım 2007
funda
 
 
 
Her ikisinde de ateş bacayı sardı…
narima / 13 Kasım 2007
 
Sarmasına sardı da bunlar kabullenme aşamasında olmadıklarından itişip duruyorlar ama olan Asi'ye oluyor, çekiştire çekiştire kızın koluna da zarar verecek, biraz kibar davranmayı denese Demir fena olmaz ama Asi'ye kibar davrandığını görmemiz için uzun zaman beklememiz gerekecek gibi
sude9 / 13 Kasım 2007
 
Demir Asi’ye kibar davranmasa da davrananlar çıkacaktır ben o zaman göreceğim Demir Bey’i. Hazır ofisinden de çarşı ayağının altında saksı gibi oturup izlesin cam kenarında Asi’yi ve başkalarına olan gülümsemelerini.
GULBEYAZ76 / 13 Kasım 2007
 
Demir’in genel davranışlarına bakarsak o “inat etme” deyişi ve bakışı… gaaaayeeett kibar. Aslında kendisi de yaptıklarına bir anlam veremiyor. Özellikle tokat attığı zaman kendisini o kadar suçladı ki. Zaten kin ve nefreti var o topraklara ve babasına karşı, Asi onu tetikliyor. O da kabalaşıyor, ittiriyor çekiştiriyor, kızın kolunu koparacak. Ama unların ilişkisi de toprak gibi biraz hırçın, biraz durgun ve bazen bereketli olacak sanırım. Şimdiden belli. Konuşamıyorlar, sürekli birbirlerini pataklıyorlar. Bir kırbaç darbesi, bir tokat… bakalım daha neler olacak.
narima / 13 Kasım 2007
 
Asi Demir’le çalışmaya başlıyor yalnız bunu babasının borçları karşılığı yapmıyor muydu? Böyleyse Demir nasıl çiftliğe göz dikebiliyor? Neyin karşılığı olarak düşünüyor? Süheyla Hanım da “Dön, dön” deyip duruyor ama başka bir şey de yapmıyor. Demir oraya kadar gitmiş, senin iki lafınla mı dönecek dedirtiyor insana.
lawinia / 13 Kasım 2007
 
Asi, Demir’in annesinin hikayesini bir şekilde öğreniyor ve babasına soruyor. Sizce babası ona olduğu gibi anlatır mı? Bence anlatmaz. Çünkü Süheyla konusunda gizlenen şeyler var. Bu çok açık. Babasının kendisine karşı geçmişle ilgili yeterince dürüst davranmadığını anlarsa, Asi gerçekleri araştırmaya başlar. Belki Demir ile işbirliği de yapabilirler geçmişi didikleme konusunda.
aAsiii / 13 Kasım 2007
 
Bunlar sakin sakin konuşsalar ne heyecanı kalır değil mi… bak bir çekiştiriverdi yorum üstüne yorum geldi…biraz da bizim kız itiverse ileri geri şu Demir'i.
sude9 / 14 Kasım 2007
 
Sanırım Süheyla Defne’yi saf buldu ve yüklendi İhsanın kızı olduğunu öğrendiğinde. Bir de Asi’ye yapsın bakalım… Asi bunun altında kalır mı? Adı üstünde Asi işte Demir’e bile kendini ezdirmiyor ezdirmeyecek te tabi ki.
deniz123 / 14 Kasım 2007
 
Garip marip ama kıza her giydiği yakışıyor. Başına bağladığı yazma da ayrı bir güzellik katmış. Bence Demir ona baktıkça annesini anımsıyordur.
aAsiii / 14 Kasım 2007
 
Demir'i ben de sevdim. Hatta bir adım daha ileri gidip Tuba'nın bir önceki partnerinden bile daha çabuk sevdim ve yakıştırdım diyebilirim.
Ağustos Böcüğü / 14 Kasım 2007
 
Ben Tuba’yı ilk kez Çemberimde Gül Oya’da izlemiştim şimdi de Asi’de izliyorum… Murat ile yakışıyor gerçekten hoşuma giden ikililerden biri...
Güneş-07 / 14 Kasım 2007
 
Bence Demir’in teyzesi defneye soğuk davranmıştır ve tatsız şeylerde söylemiştir onun için defne ağlıyordur büyük ihtimalle zaten çok naif ve kırılgan birisi ve içine kapanık. cemotara / 15 Kasım 2007
 
Hep Tubacılar var, Asi’ye laf etmeyi korkuyorum. Bir tane Demirci daha varmış demek bu iyi oldu. Anlamıyorum doğrusu ben de Demirciyim ama burada pek fazla Muratçı yok. Halbuki Fırtına dizisinde acayip şekilde izleyenler vardı, Murat hayranı çoktu. Murat hayranları Asi’de Murat’ı tek başına mı bıraktılar.
karafirtina / 16 Kasım 2007
 
Muratçılar hiç Asi forumuna gelmiyorlar doğrusu. Murat’ı yani dizideki karakterini pek sevmesem de bu forumda görmek isteriz. Doğrusu onların da bakış açısı önemli. Yani Muratçılar diye hiç eleştirmeyecekler mi?
mss.ecem / 16 Kasım 2007
CAPTAN(Ö) / 12.05.2009
 
 
Asi nin 2. fragmanını gördünüz mü bilmiyorum ama kısa da olsa yeni sahneler eklemişler fragmana. Demir’in teyzesiyle telefonda konuşmasının devamını eklemişler sanırım. Pek bir fark yok ama yine de daha uzun. Asi, yapılan köprünün üstünde durup uzun uzun nehre bakıyor.
Neslihan17 / 16 Kasım 2007
 
Demir’in Hüseyin’le olan ilişkileri çok ama çok hoşuma gitti. Çocuğu olursa çok iyi örnek bir baba olacağı kesin. Arası çok iyi… diyalogları falan.
mss.ecem / 16 Kasım 2007
 
Asi yeterince Asi değil. Tokat sahnesinden sonra gülümseme olayına sinir oldum. Bir de arabada yer değiştirmeyi kabul etmesine. Arabadan indirip ittirseydi ya Demir’e… Ama bence Demir de Demir gibi değil. Vurdusu kırdısı var kabul ama yine de gözlerinden sevgi ve merhamet okunuyor.
aAsiii / 16 Kasım 2007
Defne, naif kız… bu yüzden Süheyla'nın en küçük imalı bir tavrını başkaları önemsenmez iken Defne çok önemseyecek. Kerim'de Defne’yi tanıştırmanın heyecanını yaşarken olacak olanlara çok şaşıracak… yazık bu ikiliye...
sude9 / 16 Kasım 2007
 
Asi’ye ters davrandığında Demir teyzesinin davranışlarına kayıtsız kalamaz, ne Asi kendisini ezdirir, ne de Demir onun üzülmesine izin verir. Vermemeli. Veremeeez!
Neriman ve Süheyla’yı bilmem ama Melek ve Asi arkadaş olurlar kesin. Melek geçmişte neler olduğunu, annesinin nasıl öldüğünü, neyin ne kadarını biliyor bilmem ama Asi’yle dertleşecek ona acılarının yanı sıra abisini ne çok sevdiğini, Demir’in nasıl iyi bir insan olduğunu falan anlatacak bence ve Demir de bu arkadaşlıktan rahatsızlık duymayacak.
aAsiii / 16 Kasım 2007
 
Ben geçmişte İhsan’la Süheyla’nın bir gönül ilişkisi yaşadıklarını düşünüyorum. Hatta Süheyla’nın kaybolan bebeği de bence İhsan’dan. Ve içimden bir ses bu bebeğin ailenin kızlarından birisi olduğunu söylüyor. Ne biliyim belki tamda o gün doğumda Neriman’ın çocuğu ölmüştür ve aynı gün doğan zaten İhsan’ın kanını taşıyan çocukla o kadınlar tarafından değiştirilmiştir.
mervenil / 16 Kasım 2007
 
İster misiniz? Abisi de Meleğe kural koysun… Kozcuların çiftliğine adım atmayacaksın! SONAY T. / 16 Kasım 2007
funda
 
 
 
İzlerken olduğu gibi okudukça da alaşağı ediyor bu ikili beni… Zaten mevzu bahis Asi ve Demir'se... Bilmediğim bambaşka bir pencere açılıyor önümde. Ucu bucağı, dili, sınırı olmayan... Bazen kızıyorum kendime ne lüzumu var şimdi bir diziye böylesine bağlanmanın diye ama nafile. Nasıl bağladıysa, hesap sormuyor ki? Sus diyorum kendime. Başka işte… Bambaşka bir boyuta ortak olduk bu dizide.
İskele /18 Ekim 2009
 
2009 yazını, Asi-Demir gerçeklerime ulaşmaya çalışarak geçirdim... Sabahın bu saatinde, sevgili page ve xAsiDemirx'in yazışmalarında bir başka gerçeğime ulaşıyorum hazırlıksız. 'Asi'nin seyircisine taşıdığı doğa... keyifli mekanlar... profesyonel ve sevilen oyuncular... başarılı çekim performansı... gibi Asi-Demir'e fon oluşturan atmosfer... içinde 'onlar' olmayınca ruhsuz... 'onlar' olmayınca eksik... bütün bu güzellikler bir yere kadar.
Oysa bir düşünün... Bomboş bir stüdyoda, Asi ve Demir'i buluştursak... Dokunmasınlar bile, istemem... karışmasın Asi'nin saçları Demir'e... sadece karşılıklı bakıştırsak... O çırılçıplak stüdyada, güneş doğar mı? Yağmur yağar mı? Dünya yavaşlar mı? Yavaşlar.
e.min 22 ekim 2009
Asi Resmi Sitesi / Bölüm Ardından
 
duygu88
 
 
3. bölüm tokat sahnesi nedeniyle benim her zaman hüzünle hatırladığım bir bölümdür. Asi benim izlediğim ilk yerli diziydi . Erkek karakterlerin tamamı inanılamaz derecede beyefendi idi. Canımsın karakteri bile mafya olmasına rağmen forumdaki herkes tarafından sevilmişti hatırlarsanız. Bu dizide kadın karakterlere yönelik hiçbir şiddet olmadı. Asi sona erdikten sonra incelediğim pek çok yerli dizide akla hayale gelmeyen şiddet ve zorbalık sahneleri olduğunu gördüm. Belki Türkiye gerçeği diyeceksiniz bilemiyorum. Bu dizide Demir’in tokatı dışında böyle bir şey olmadı e.min ve psikofatın bununla ilgili yorumlarını okumayı bu edenle özellikle bekliyordum açıkçası.
Kısaca öfkeye hakim alamamayı bilirim ama erkeklerin kadınlar karşısında böyle bir lüksleri olmadığına da inanırım. 3. bölümde hep Demir'den duyduğu pişmanlığı Asi’ye hissettirmesini bekledim. Onun bu şekilde bir harekette bulunacak bir erkek olmadığını ona anlatmasını istedim ama olmadı. Ta ki 26. bölümde Demir özür diledi Asi'den sanırım kamuoyu baskısı oldu yada senaristlerde Demir’e yaptırdıkları bu harekete pişman oldular vicdan azaplarını gidermek istediler.
Moral / 17 Ekim 2009
 
Acaba diyorum... acaba yazanlar ve de tabii oynayanlar her mimiklerinin, her kaş çatışlarının bize bu duyguları geçireceğini düşündüler mi?..
Bir dizi gerçekten de bu kadar ince düşünülerek oya gibi işlenerek yazılabilir ve oynanabilir mi ve bunun başka örneği var mı?..
Ama bu yüzden hala buradayız değil mi, bu yüzden hala birbirimizi bırakamıyoruz.
Rossy / 19 Ekim 2009
 
Bu sayfalarda toplanan arkadaşların ortak görüşü, ortak bir hisse tercüman oluşumuz... yorumlayışımız... aynı düşünüşler de birleşişimiz... aynı hislerle o sahneleri geride bırakışımız... aynı ürpertilere ve detaylara takılışımız. Peki “Bir dizi gerçekten de bu kadar ince düşünülerek oya gibi işlenerek yazılabilir ve oynanabilir mi?
Emeğin büyüklüğü ve oyuncuların iş disiplininin bile dışına çıkan özverili çalışmalarını yadsıyamayız elbet. Katılan çok şey var bu diziye. İnsanlar hayatlarında ilk defa bir diziyi seyrediyor ve bu sayfalarda bir araya geliyorlarsa bunun altında muhakkak iyi bir çalışma yatıyor olmasıdır. Ama bu bir ticari yapıttır en nihayetinde ve mantık hatalarından tutun da, çok basit hijyen kurallarına varana kadar pek çok irili ufaklı, böyle bir dizide olmaması gereken detay, göze batıyor, biliyoruz aslında. e.min hiç önemsemez bunları... Görmediğinden değil ama Asi-Demir yanında bunların çok önemsiz kaldığından. O zaman bu ortak duyguları uyandıran ne?
Özü gören gözlerin doğalca bir araya toplanışı... Sevgili usayken’in doğal seleksiyon yakıştırmasını yaptığı, bir doğal “Asi-Demir ayıklanışı . Asi-Demir’i milyonlar seyretti... ondan yolunu ayıramayanlar onu özünde görenlerdir... onu görmeyi başaran ‘mutlu azınlık’ burada işte... bunun için duygularımız aynı...