dizifilm/ Asi Bölüm Yorumları
 
funda
 
 
 
İnanamadım, resmen Demir Asi’ye tokat attı. Kötü kavga ettiler ama nasıl hakim olamadı kendine, nasıl tokat attı anlamadım! Çok pişman oldu ama hala burnu dik, aynı Asi gibi. Asi de yanlışlıkla kırbaçladı adamı, çok kıran kırana bir mücadele var yumruklar kırbaçlar…
sinem* / 9 Kasım 2007
 
Tahminlerimiz doğru çıktı arkadaşlar, yüzüne Asi vurdu ama yanlışlıkla. Asi de nasıl laf söyledi ama… “Yeni çitler kur ki ben de yeniden yıkayım” dedi… Demir Asi’ye tokat attı… hala şoktayım kaç dakika geçmesine rağmen… Nasıl kıydın? Bir de “Bunu nasıl yaptım?” diyor. Kendine hakim olamıyorsun sen. Asi nasıl da oradan hemen uzaklaştı. Şaşırdı çok. Tam da kızıştılar… biz kızışmalarını istedik ama tokatlar falan kastetmemiştik… hala şokta Asi’mmmm.
Demir Efendi kendinden çok utandı. Yaptığının yanlış olduğunu da anladı. Kontrolden çıktın… doğru söylüyorsun. Hem kaza falan değildi diyor hem de Kerim’e “kazaydı, yapmak istemedi” diyor. Allahımmmm… özür dilesen nolur inatçı şeyyy.
mss.ecem / 9 Kasım 2007
 
Bunu söylemesem daha iyi diyordum ama kitapta da bir kötü vardı ve o kötü Demir’le birlikte büyüyen ve miras hakkı olan birisiydi. Şu an eğer Aslan teyzenin oğluysa miras hakkı olacak, hatta benim tahminlerime göre ilerde Gonca’yla bir ilişkisi olacak bu Aslan’ın. Kitabı okuyanlar bilirler yani bence kesin Aslan Süheyla’nın oğlu
sinem* / 10 Kasım 2007

Dede de az değil, kaçın kurası, söz meclisten dışarıya, yani Asi’yi dansa kaldırıyor çünkü Demir’le dans etmeleri için ayarlıyor. Az değil! Veeee işte geldi beklenen sahne… süper… ama Demir’e kızıyorum. Hem Asi’ye vuruyor hem de bir şey olmamış gibi davranıyor. Asi’mde yine çok iyi niyetli olduğu için konuşmaya devam ediyor… prensesim…
Hekimoğlu / 10 Kasım 2007

Asi dans ederken “attığın adımlara iyi dikkat ediyorsun” dedi. Orada koptum… döndürdüğü zaman Asi ve Demir’in bakışları çok güzeldi. Asi daldı Demir’e bakarken, Demir de içten içten baktı, kalbinden geliyormuş gibi… Süperdi bakışları, konuşmaları… yine itiştiler… mübarek bir duramıyoralar ki zaten. Neyse atışmaları bile çok güzeldi o bakışları gördükten sonra.
mss.ecem / 10 Kasım 2007
funda
 
 
Çok güzel laf oturtuyorlar… Demir’den inciler resmen… Asi’de az değil, o da tam gediğine koyuyor. “İstersen seni bırakabilirim?”… “yol ağzına mı?” “Kafamı kurcalayan şeyler var?” “Ben mi kurcalıyorum!”… Çok sevdim çok çetin geçecek bu belli...
sinem* / 10 Kasım 2007
 
Kim oluyorsun sen Asi’ye çalışma emri veriyorsun? Sinir gerçekten. Asi bence babası için kabul edecek ama İhsan Bey buna izin vermeyecek çünkü Demir’den uzak dur diyor. Ama Asi bence babasından gizli gizili çalışacak babası için.
hekimoglu64 / 10 Kasım 2007
 
Aslında iyi kalpliliğinden değil biraz da eli mahkum. Aslında hala sinirli ama yapacak bir şey yok mecbur her yerden o çıkıyor. Bence biraz da muhtaçlık durumu olmasa çektirir ona yaa... neyse....
pest / 10 Kasım 2007
 
Kırbaç kırbaç dedik gerçekten Demir kırbaç yedi ama Asi'de tokat yedi orda çok kötü oldum… Demir nasıl yapar bunu ama sonra çok pişman oldu… Beraber arazi aracına bindiler ya orası da harikaydı, birbirlerine bakışmaları çok güzeldi…Cemal Ağa’nın sürprizi de iyiydi… Hepsini yemeğe alması çok güzel oldu… Asi ve Demir yemekte yine karşı karşıyaydı.
En duygulandığım hatta ağladığım sahne İhsan Ağa’nın sözleri ve Asi'nin babasına sarılıp ağlamasıydı…
Kısacası tüm Demir Asi sahnelerine bayıldım… Özellikle dans sahnesine bittim süper dans ediyorlardı, birbirlerine olan iğneleyici sözlerinden de çok etkilendim.
tuğu_gs / 10 Kasım 2007
 
En sonunda olan oldu. Ne kadar kaçtılar o kadar birbirlerine daha çok yakınlaştılar. Kader demişler buna. İntikam onları nereye getirdi.
Cemal Ağa çok ama çok tehlikeli bence. Demir’in intikamından bile daha tehlikeli.
Bu babanın ne kadar çok günahı varmış. Herkes adamdan nefret ediyor. Kayınpederi bile ona kazık atmaya çalışıyor. Adam 300 yıllık geçmişinin üstüne intikam ve öç besletmiş. Adam her gecen gün batağa gidiyor ve olan Asi'ye olacak. Ama o da aşkın içine düşünce bence hayatından memnun olacaktır. Ne dersiniz............? Çok çaktırmadan birbirlerine dokunarak dans etmeleri şahaneydi. Ebetteki o teklifi kabul eder. Çünkü artık tamamen Demir’in eline düştü senetler ve tabi ki ev ve çiftlik. Bence Asi'nin şaşırması tamamen başka bir teklif bekliyor olması idi. Hala Asi ile ilgilenebileceğini ama bu arada babasından intikam alabileceğini düşünmüyor
Bakalım haftaya ne olacak!
narima / 10 Kasım 2007
 
asiyem / 14.09.11
 
 
 
En büyük aşklar nefretle başlarmış. Asi Demirden nefret ediyor. Tabii şimdilik..
Her sahne birbirinden mükemmeldi ama dans sahnesi bir başkaydı...
Bir de unutmadan şu tokat atma sahnesi güzel olmuştu… iyi düşünülmüş...
Demir'in yüzüne kırbaç çarptığı zaman üzülmüştüm ama o da Asi’ye tokat attıktan sonra tüm üzüntüm gitti…
o zaman iyi ki çarpmış dedim…
''Demir: Ben çiftliğe gidiyorum istersen seni de bırakayım?
Asi: Yol ağzına mı?
Demir: Hiç bir şeyi de unutmuyorsun!
Asi: O koca çuvalla yol ağzında kalan kimse bunu unutmaz
Demir: Asiiiiii
Repliğini ben de çok beğendim.
İnatlaşma, nefret ve aşk...
Muhteşem üçlü
Gelelim Asi'nin babasına ''artık yalnız değilsin. Tüm yükü üstlenmene gerek yok'' deyip de babasına sarıldığı sahneye
Muhteşem bir sahneydi. Söyledikleri… Küçüklüğünden örnek verip bugüne dönmesi…
Sonrada babasına sarılması… Gözlerim doldu...

Defne&Kerim sahneleri de çok güzeldi..
Her zamanki gibi sıcacık bir aşk… muhteşem bakışlar
Veee son sahne…
Cemal Ağa’yı ilk defa bu kadar sevdim. İlk defa bir işe yaradı...
Asi’nin bu sahnede Demir’e olan bakışları ikiye ayrılmıştı, yarısı aşk yarısı nefret dolu bakışlar.
Ama Demir’in Asi’ye olan bakışları sadece aşk aşk aşkk…
Demir’in Asi’ye çiftlikte çalışmasını teklif edeceğini hiç düşünmezdim. Ama iyi oldu, Asi eninde sonunda bu teklifi kabul edecektir. Ama babası ne der onu bilemem.
Genel olarak en beğendiğim sahne dans sahnesiydi.
Repliklerle, bakışlarla her şeyiyle muhteşemdi.
Pink-k(c) / 10 Kasım 2007
 
Sünnet düğününün en şık kızı kesin Asi’dir! Hadi tarlada öyle giyiyorsun onu anladık diyelim bir yere kadar ama oraya da o kıyafetlerle gidilir mi ya?
Hüseyin sayesinde Asi’yle Demir sürekli karşılaşıyorlar. Hüseyin de çok şekerdi. Demir’e söyledikleri çok komikti.
Çetin Tekindor cidden çok iyi oynadı ama diğerlerinin de hakkını yememek lazım Nur Sürer de bir o kadar döktürdü. Murat Yıldırım da ikilemlerini çelişkileri harika verdi, Tuba da çok iyiydi.
Sinem* / 10 Kasım 2007
 
Üç bölümün içerisindeki en heyecanlı ve en etkileyici bölümdü.
Bu bölüm baştan sona süperdi. Ama beni çıldırtan sahne Demir’in Asi’ye tokat atmasıydı. O sahnede içim alev aldı resmen ama Demir’in yüzü de çok fena oldu... Demir o sahnede bence çok hatalı… tokat atmamalıydı...
Dans sahnesine söylenecek laf yok... Bakışmalar ve dansta söylenen bütün sözler mükemmel...
ihlamurdelisi / 10 Kasım 2007
 
Çok süper bir bölümdü. Hele dans sahnesi şahaneydi. Asi bana da Demir'in teklifini babası üzülmesin diye kabul edecek gibime geliyor. Demir annesinin ölümüne İhsan Bey'in neden olduğunu sanıyor. Oysa suçlu İhsan Bey'in babasıymış. Annesi İhsan Bey'in babasının yanında çalışıyormuş ve haksız yere onun tarafından hırsızlıkla suçlanarak kovulmuş. O da çaresizlik içinde intihar etmiş. Sakın aynı şeyi bu kez Demir Asi'ye yapmasın. Sanki Demir Asi'yi üzecek gibime geliyor. Oysa onun olanlardan ne haberi var ne de bir suçu. Demir manalı manalı dedi ki ''Demek dedesinin en kıymetli torunu Asi; Öyleyse babasının da en kıymetli kızı da odur herhalde.'' Yani Demir intikam almak için Asi'yi üzecek gibi görünüyor. Umarım yanılıyorumdur.
GULPEMBE72 / 10 Kasım 2007
 
Ben çiftliğe gidiyorum istersen seni de bırakayım… yol ağzına mı? Hiç bir şeyi de unutmuyorsun… O koca çuvalla yol ağzında kalan kimse bunu unutmaz…
Demir: Asiiiiii
oww walla… ben de koptum o “Asiiii” deyişinde… Neydi o öyle! Çok çakal gördüm Demir’i.
Acayip güldüm bu bölüm, o Aslan’ın sahneleri dışında ama dans sahnesi neydi öyle? Ben şeyi anlamıyorum; İhsan, Demir Defne’yi dansa kaldırdığında sinirlenmiyor ama Demir’le Asi dans ettiğinde olay oluyor yani amaç o ikiliden uzaklaştırmak kızları ama niye öyle yapıyor ki!
aylnaslm / 10 Kasım 2007
 
… Kerim’in kız kardeşi Demir’e aşık gibi geldi bana.
… Bakalım Asi babasının borçlarını ödemek için Demir’in çiftliğinde çalışacak mı? Ayrıca Demir başka istekte bulunacak mı? Ben ilk başta ahlaksız teklif falan edecek sandım intikam için… Allahtan öle bir şey yapmadı.
Bir sonraki Cumayı iple çekiyorum bakalım neler olacak
fafak37 / 10 Kasım 2007
 
Ben bile kendimi garipsiyorum ama ben dans sahnesinden çok özür dilemeye gittiği sahneyi çok beğendim. Oradaki bakışmalar, kırbaç yanlışlıkla Demir’in yüzüne çarptığında Asi’nin korkuyla bakması, Demir’in Asi’yi attan zorla çekişi, tokat atması ve Demir’in kendine kızması… bence o sahne daha da güzeldi. (belki de tokat olayının beklenmemesinden kaynaklanıyordur bilmiyorum) Bir de hep beraber yemeğe geldiklerinde, masada otururlarken, hepsi yerleşti, hepsini tek tek gösterdi. Asi’yi gösterdiğinde Asi’nin Demir’e kızgın ve seni sevmiyorum bakışı ve Demir’in bu bakıştan sonraki yüzünün düşmesi de beğendiğim sahneler arasındaydı.
pest / 10 Kasım 2007
 
funda
 
 
Dans sahnesi hariç hiç de fena değildi. Dans sahnesi ise bir sünnet düğünü için fazla Avrupai ve biraz da komik olmuş. Belediyenin sünnet düğününde vals... Bu dizi absürt seviyor. İhsan’ın ‘bu toprağı 300 yıl ektik’ repliğinin olduğu sahne etkileyiciydi. Tekindor çok güzel oynadı ama Asicim maalesef biraz bozdu o sahneyi. Asi’nin o sahnede performansı sırıttı ve yapay kaldı bana.
Kerim’in bacağı kırılmışken gülebilmesi de ayrı bir olaydı. Kerim sürekli gülmek dışında yine bir şey yapmadı bana göre.
Asi Demir karşılaşmalarındaki atışmalar çok keyifliydi. Bu aşkı izlemek çok hoş olacak. Ayrıca İhsan-Cemal Ağa atışmaları da haz verdi.
Asi Demir’in basit kışkırtmalarına kızıyor ama resmen tokat atması karşısında hiçbir şey olmamış gibi arabasına aldı, hadi mecburdu diyelim, gayet güzel konuştu filan. Asicim nasıl Asi anlamadım. Resmen tokat atan birinin yüzüne bakmaz diyordum ama köprüdeki o sahne hayal kırıklığına uğrattı beni. Sonra diğer karşılaşmalarında da iyi kötü hep konuştu Demir ile. Ben anlamadım bu Asi’yi, sizi bilmem!
Modest2000 / 10 Kasım 2007
 
Bu sahne deki yorumuna tamamen katılıyorum... sahne çok etkileyiciydi... ama Tuba’nın o sahnedeki performansı daha iyi olabilirdi... açıkçası Tuba’nın öyle atlayışı benim acayip komiğime gitti...
Demir’in Asi’ye tokat attığı sahne (yani Demir’in Asi’ye tokat atmasını tabi doğru bulmuyorum)… sadece o sahne beni en çok etkileyen sahne diyebilirim...
sevdam… / 10 Kasım 2007
 
Bu konuda ben de şaşırdım… sana ne kızım isterse yürüyerek gelsin! Değil mi ama? Bir de dedim herhalde arabasına aldı ama hiç konuşmazlar, o da olmadı. Aslında atışmaları falan güzel de sanki Asi biraz daha sert çıkmalı gibi. Ne bileyim… Demir’le gayet güzel konuşuyor. Gerçi şimdi kavga etmesi ve sinirlenmesi için fazla bir şey yok. İleriki bölümlerde Demir deli ederse, zanlımca Asi dünyayı başına yıkar.
Medsul / 10 Kasım 2007
 
Tefeci Asi’ye senetleri almaya geldiniz falan dedi. Asi neyle alacaktı o senetleri merak ettim! Parası varsa babasına verseydi.
sinem* / 10 Kasım 2007
 
ASİ bu her şeyi yapar koca çitleri söktü bunu da halleder.
tugi_gs / 10 Kasım 2007
 
Asi’nin o senetleri nasıl alacağını ben de anlamadım. Ben bir de şunu anlamadım. Demir’le Kerim o Romanyalıyla işi kökten çözmek için henüz yeni plan yaparken, Cemal Ağa Asilerde yemekten kalkarken Demir’in mahsul meselesini çözdüğünü ve iyilik yaptığını söyledi. Zamanlama hatası ya da Cemal Ağa olacakları olmadan biliyor. Bir de Demir’le kardeşinin nasıl boğulmadığını umarım ilerde gösterirler.
modest2000 / 10 Kasım 2007

İhsanın atalarından bahsettiği sahne dokunaklıydı gerçekten... Çok beğendim... Ama evet bazı arkadaşlara katılıyorum... Tuba orda pekiyi oynayamadı biraz yapmacık kaldı...
Gelelim Asi&Demir’e, ikisinin beraber olduğu sahneler çoğalmış iyi olmuş... Tokat atma sahnesi çok iyiydi... Demir Asi’yi attan çekerken ve tokat atarken çok iyiydi... O tokat sahnesi Demir’e özür diletir mi bilmiyorum ama bence iyi oldu...
Dans sahnesi de çok hoştu... Bir arkadaş demiş... Asi karmaşık bakıyordu... Bir etkilenerek bir nefret ederek... Hele başta bakmıyordu bile... Ama Demir sürekli gözlerinin içine baktı derin derin... etkilenmiş bir şekilde... Tabi farkında değil o ayrı mesele... Ayrıca Asi’nin Demir için çalışma olayı güzel olacak... Demir o anlarda ona işçi gibi davranabilir ve bu çok kez Asi’yi kızdırabilir...
znr / 10 Kasım 2007
 
Asi’nin de İhsan Ağa’ya ne kadar düşkün olduğunu iyice anlamdım bu bölümde. Demir’le dans sahnesi güzeldi her ne kadar Demir’i beğenmesem de. Yani Asi’nin yanına yakıştırmadım ondan belki de...
merveve / 10 Kasım 2007
 
Demir Asi’ye tokat attı, vallahi şok oldum hiç beklemezdim...
Bunların ikisi tam birbiri için yaratılmışlar...
Demir’de yani nasıl attı tokadı hala anlamış değilim. Kendine hakim olmayı öğrenmesi lazım yoksa çok şey kaybeder.
Hele Asi-İhsan Bey sahnesi… o nasıl sarılıştır, Allah’ım yaktı yıktı ortalığı. Gözlerim doldu.
Arabadaki sahne, dans sahnesine zaten diyecek bir şey yok harikaydı bakışmalar... Oyuncuların hepsini kutluyorum harika oynadılar...
yesimcan / 10 Kasım 2007
 
… acaba ilerde (çok ilerde) aşkları başladığında yani birbirlerine açıldıklarında Asi "sen bana tokat atmıştın" der de Demir’de "buraya mı" deyip onu öper mi?
pest / 10 Kasım 2007
vyk 968
 
 
Bu haftaki bölüm harikaydı süperdi… çok beğendim. Ama şok oldum, Demir nasıl tokat attı Asi'ye. Ama o sahneler çok güzeldi yakınlaşmaya başladılar dans sahnesi de harikaydı… birbirlerine bakışları… ve en çok sevdiğim sahne İhsan ile Asi’nin sarılma sahnesiydi. Bir harikaydı, ben de duygulandım o sahnede.
Bölüm başlamadan önce Murat ve Çetin Tekindor’u iyi buluyorum, çok iyiler yazmıştım bu sözümün şimdi daha çok arkasındayım. Tuba için onlardan biraz geri kalıyor demiştim ama bölüm onlar kadar iyiydi. Tüm oyuncuları tebrik ediyorum...
Güneş-07 / 10 Kasım 2007
 
Bence Asi Demir’in teklifini kabul eder. Çünkü çok zor durumda babası. Ama İhsan Bey’i nasıl ikna eder bilemem. Gizli çalışır desek, yanı başlarındaki çiftlikte bu mümkün değil. Yalnız Asi’nin orda çalışması babasına çok ağır gelecektir, bu açık.
Demir intikamı için Asi’yi kullanırken aşık olacak gibi. Halil’i görünce aklıma geldi, bu dizide Demir rolünde Kıvanç Tatlıtuğ’u görmeyi çok isterdim, çok hoş bir ikili olurlardı. Lütfen M.Yıldırım hayranları alınmasın, o da çok başarılı, hatta daha iyi oyuncu belki ama tuba-kıvanç daha çekici bir ikili olurdu.
modest2000 / 10 Kasım 2007
 
Evet, yakışırlardı ama bu diziye kıvanç pek uymazdı bence... esmer olması daha iyi olmuş… yani Murat Yıldırım daha iyi bence.
tugi_gs / 10 Kasım 2007

Kıvanç her diziye uyar valla (kendisi sarışın fobisini yenmemizi sağlayan nadir aktörlerden olur) Asimle ile inatlaşmaları, atışmaları tadından izlenmezdi. intikamı da aşık adamı da iyi oynardı artık başka bir diziye.
modest2000 / 10 Kasım 2007
 
Ben pek yakıştıramıyorum doğrusu ikisini, bence Asi’nin (yani Tubamın) yanına esmer birisi olmalıydı öyle de oldu zaten. Ben çok yakıştırdım bu ikiliyi. … … Murat Yıldırım gerçekten çok iyi bir oyuncu, nefretini, kızgınlığı çok iyi yansıtıyor ekrana.
medsul / 10 Kasım 2007
 
Kıvanç’la Tuba yakışabilirlerdi ama artık böyle bir şeyin olması imkansız, transfer yapamayız ya da değiş tokuş. Murat'ı ben çok beğeniyorum. Cidden devleşiyor sahnelerde, hislerini çok iyi yansıtıyor, gözlerinden öfke saçılıyor. Hele bir önceki rolde romantik, mülayim bir aşığı oynamış bir adamdan böyle bir değişimi görünce çok sevindim. Murat bu rol için çok uygun, Tuba’yla da çok yakıştılar Asi Demir olarak.
sinem* / 10 Kasım 2007
 
…bu bölümde beni en çok ama en çok etkileyen sahne Asi ve babasının sahnesiydi. Önce babasının elini havaya kaldırıp yumruğunu sıkması konuşması sonra Asi’nin gelip çocukluğundan örnekler vererek babasını teselli etmeye çalışması ve babasının Asi’ye sarılışı… bittiğim andı…
GÜL GÜZELİ / 10 Kasım 2007
 
Demir artık ne yapsa da benim gözümde hiç değeri yok.
Asi'nin de tokadı bu kadar çabuk sineye çekmesi çok sinirimi bozdu.
Bir adam sana tokat atacak sende o adamla hem konuşacaksın hem arabana alacaksın hem de dans edeceksin! Olacak şey değil. Tokat olayı bu kadar basite indirgenebilirdi tebrik ediyorum senaristleri.
fırtına_ / 10 Kasım 2007
funda
 
Tokat sahnesi herkes için tam manasıyla şok etkisi yaratmış… kimse böyle bir şeyi beklemiyordu.
Asi atıyla ilgilenirken Aslan “senetleri Demir aldı” deyince, nasılda öfkeli baktı. Süperdi oradaki bakışı… nefreti, kızgınlığı gözlerinden okunuyordu
medsul / 10 Kasım 2007
.
Üç bölümdür beni şaşırtmayı başarıyor bu dizi, kırk yıl düşünsem Demir’in Asi’ye tokat atacağı aklıma gelmezdi. Oyunculuk olarak çok güzel bir sahneydi. Bence çok iyi partner oldular. 3 bölümde bu kadar etkilemeyi başardı beni. Asıl aşk tamamıyla başlayınca nasıl olacak düşünemiyorum bile. Bence de Asi teklifi kabul edecek ama babasına bunu nasıl kabul ettirecek bakalım.
sude-elvin / 10 Kasım 2007
 
Tuba Büyüküstün'e hayranlığım Çemberimde Gül Oya'da başlamıştı zaten… Ihlamurlar Altında'da daha da çok sevdim, burada daha da bir sevdim. Oyuncu seçimleri çok güzel olmuş. Konu zaten çok güzel. Performanslar harika. Ve Demir'i ben de tokat için kınıyorum… şok oldum zaten tokadı atınca.
–AkeLdaN- / 10 Kasım 2007
 
Tokat sahnesi etkileyiciydi... Gelecekteki hoş bir sahneye zemin olabilir... Ama Asi’nin tepkisi banda çook zayıf geldi... znr / 10 Kasım 2007
 
Asi bana da hayır diyemeyecek biri gibi görünüyor. Bizim Asimiz, Asiden çok Asiye gibi (aman Asiye ismindekiler alınmasın, isme kastım yok). Mesela kız kardeşi düğünde sizin yakışıklılar orda diyor, Asi tepki göstermiyor, "nerden benim oluyor" demiyor. Kendisine tokat atan adamı çabuk kabullenmiş Asi’yem.
modest2000 / 10 Kasım 2007
 
Ben Kerim’i de kınıyorum "o da seni tahrik etmiş" gibi bir şey dedi. Öyle bile olsa her tahrik edene tokat mı atılıyor? Asi’nin yerinde olsam resmen travma geçirirdim. Hayatında babandan fiske yeme, elin adamı gelsin tokat atsın! Ne diyeyim?
modest2000 / 10 Kasım 2007
 
 
funda
 
 
İzlediğimiz şey neydi? Nefret, intikam, kırbaç, tokat, ihtiras ne ararsan var maşallah. Dallas’ı geçti dizimiz. Ama ben dedim Cuma mübarek gün diye. Ay bir de ben sabahtan beri konuştum, dedim durdum, Demir pot kırmaz kırmayacak diye… adam gitti tokat attı! Haftaya Cuma kırmaz derim, bu sefer gidip öldürür Asi’yi herhalde ya da terse gider Asi’nin dudaklarına yapışır.
… …
Ay bir de Asi inat Demir daha da inat… ya neymiş, “özür dilersem onun eline koz vermiş olurum”. Ba ba ba ba ba cık cık hiç yakıştıramadım. Demirci olarak kendime şaşıyorum!
Bir Leylamız eksikti sanki başımızdaki sıkıntı bize yetmiyor. Gerçi Asi’nin Demir’i kıskanma ihtimali ortaya çıkınca iyi olur. Hele bir de Kerim’in kardeşi. “Sen benim en yakın arkadaşımın kardeşisin” gibi bir durum olacak.
… …
Hüseyin kaçtı ya düğün öncesi, Demir sana bir şey anlatacağım dedi… bence kendi de kaçtı düğününden… onu anlattı.
Veee dansssss. Ahh dedemiz bu bölümde sen olmasaydın ne yapacaktık hiç bir fikrim yok benim. Ne cevherler varmış sende ya. Sayende bizimkiler dans etti yoksa işimiz yaştı. Harika dans ettiler Demir’im tutuşu Asi’nin ondan bakışlarını kaçırması hepsi hepsi harikaydı.
YONCA_ÇINAR / 40 Kasım 2007
 
Bu günün yarını da var… Asi’den bahsediyoruz burada. Yol ağzında çuvalla bırakıldığını unutmayan bunun lafını da sokan kız hiç o tokadı unutur mu? Sen sanıyor musun ki Demir bu tokadın bedelini ödemeyecek. Bence Asi ya olması gereken zamanda Demir’e tokatla cevap verecek ve bir tokat borcun vardı diyecek ya da o tokadı laf soka soka ödetecek. Asi o tokadı unutmaz, unutturmaz da kesinlikle.
GÜL GÜZELİ / 10 Kasım 2007
 
Bu bölüm için güzel diyorsunuz ama ben tokat sahnesinin şokundan çıkamadığım için güzelliğini fark edemedim. Hatta Demir ve Asi'nin her karesinde "bu adam sana tokat attı sen adama gülümsüyorsun, bu adam sana tokat attı sen adamla konuşuyorsun" gibi saçma sapan şeyler söyledim durdum. Bir türlü hıncım geçmiyor. Asi Demir'e bir şey yapmadığı sürece de geçmez.
Demir Cemal Ağa’ya o kadar söz söyledikten sonra Asi'yi kullanmaz ama biraz burnunu sürtmek isteyebilir... hırsızlık olayı olacağını pek sanmıyorum ama Demir Asi'yi kızdıracak bir şey yapıp epeyi peşinden koşacak…
fırtına_ / 10 Kasım 2007
 
Bu bölümde ki tokat sahnesi herkes gibi beni de şok etti. O nasıl bir sahneydi öyle! Bana atılmış gibi hissettim sanki! Hala yüzüm yanıyor etkisin den çıktığımda daha sağlıklı yorumlar yapacağım. Yalnız Asi’nin tepkisiz kalışı da beni şok etti, aynen iade etmesini bekliyordum ki! Tık demeden gitti! Gerçi önce o gözleriyle atmıştı o tokadı zaten! Dans sahnesi için diyorum! Anlatılmak istenen ve akıldan geçenler, bakışlar mimikler ve figürlerle bir bütün olarak yansıtıldı. Demir’in seni eve bırakabilirim teklifine karşılık Asi’nin cevabı da…
hamiş / 10 Kasım 2007
 
Tutmayın beni Demir Doğan'ı asmaya, kesmeye geldim.
Ah be ah o tokadı nasıl geçirirsin? Sanki bana atılan bir tokat gibiydi, nasıl kıydın o güzelim kıza… Aah Demir ah bundan sonra ağzınla kuş tutsan benim gözümde aklanamazsın. Bir bayana tokat atmak ne demek yaaa? Hem de hiç tanımadığın bir bayana… olmaz kardeşim ben kaldıramam, Asi'nin yerinde olsam o nehirde boğuverirdim Demir’i. Bu tokadı unutmayacağız Demir Doğan.
Neslihan17 / 10 Kasım 2007
 
Bir "görgüsüz" lafının karşılığı tokatsa, bu adamdan daha çok şeyler görürüz biz. Murat Yıldırım’ın oyunculuğunu beğendim ama Demir karakterinin elimden çekeceği var (fena eleştireceğim onu). Demirciyim ama Demir’in yaptığı şey affedilecek cinsten değil maalesef. Çok pişman oldu gerçi yaptıktan sonra ama hiç bir önemi yok pişman olmasının, yapmadan önce düşünecekti bunu bence de. Asiyle babasının sahneleri gerçekten harikaydı, zaten Çetin Bey enfes oyuncu her şeyiyle… Asiye’nin babasıyla olan sahnelerine bayıldım…
fatma-1721 / 10 Kasım 2007
MERVE61 / 12.11.2007
 
 
Nehir kenarındaki tokat sahnesi…
Demir ben nasıl yaptım diye şaşırırken en büyük şaşkınlığı ben yaşadım. hiç beklenmeyen, ihtimal dahilinde bile olmayan bir hareketi gerçekleştirdi. İyi kalpli, güzel insan ama kapalı kutu duvarlar örmüş içini herkese göstermiyor diye düşünürken hala öyle düşünüyorum ama aması var işte. Kız istemeyerek de olsa özür dilemek için gelmiş, kulplar takıp duruyorsun üstelik kışkırtıyor sinirlendiriyorsun. Kız vazgeçiyor gitmek üzereyken yanlışlıkla ata vurduğu kırbaç yüzüne geliyor. Yanlışlıkla olduğunu isteyerek yapmadığını söylüyor üstelik dili ile değil gözleriyle de, sen tut kızı atından atarcasına indir, yüklen... Kışkırtma var diyor bir de aynı kışkırtmayı sen de yapıyorsun ama suçu Asi'ye atıyorsun, ağzın dilin de var, konuşarak halledemiyorsun ve tokat atıyorsun... bu olmadı Demir Bey... yakışmadı...
Asi'ye gelince… Tamam, ilerde büyük aşk yaşayacaklar, şimdiden hoşlanıyorlar birbirlerinden, hikaye böyle gelişecek ama böyle bir durum karşısında hala nasıl konuşuyor anlamış değilim… Tavır koyar gibi oldu köprüde araba ile rastlarken Demir'e ama sonra ne olduysa oldu o tavır bir anda kayboldu… Senaristler bunu bu kadar kolay geçiştirmemeliydi. Tamam, güzel sahneler var ama bu sahne bu kadar çabuk hazmedilecek sahne değildi. Anadan babadan görmediğin muameleyi tanımadığın elin adamından gör, olacak iş mi?
Dans sahnesini beğendim, birçok sahneyi ve bölümü de. Hatta tokat sahnesini bile.. oyunculukları çok çok iyiydi, etkileyiciydi. Her yeni bölüm bir öncekinden daha güzel oluyor. TV başında nasıl hayretler içinde kaldığımı ben bilirim resmen şok oldum, yorumlardan gördüğüm herkes aynı durumda. Ama kesinlikle bu kadar çabuk geçiştirilecek, üstü örtülecek bir sahne değildi. Şimdi adam derse bu kız tokadı yedi gülümsemeye konuşmaya başladı önceden kaçıyordu gel de çıkın işin içinden. Senaristler kesinlikle geçiştirmemeliydi
sude9 / 10 Kasım 2007
 
Demir’i kınıyoruz. Senaristleri de, Asi’nin bu yumuşak tutumunu devam ettirdiği müddetçe onları da kınayacağız. Babasına olan kızgınlığını Asi’den çıkartması çok saçmaydı. İlle de şiddet mi gerekli...?
esbii / 10 Kasım 2007
 
Hazmedilecek bir olay değildi ama senaristler sağ olsun böyle bir olayı bile geçiştirebildiler. Bir de Demir'in dans sahnesinde yok benimle ilgileniyorsun falan gibi bir repliği vardı. Orda da sinir oldum Demir'e… hem kıza tokat at hem de pişkin pişkin benimle ilgileniyorsun de.
fırtına_ / 10 Kasım 2007
 
Aynen katılıyorum size. Bir de tokat yemiş Asi’ye Hanım Demir'e "siz" dedi arabada sürekli, Demir ise "sen" dedi. Bu kadar ukala tavırlı bir adama Asi’ye dans ederek karşılık verdi ya pes doğrusu.
modest2000 / 10 Kasım 2007
 
Bu dizi günden güne güzelleşiyor. Bu bölümü izlerken daha çok keyif aldığımı hissettim. Dans sahnesini merakla bekliyorum, nerede, nasıl olacak ki; diyerek... Ama çok şaşırdım. Antakya'da toplu sünnet düğünü ve dans... Ah bizim buralarda, böyle düğünlerde böyle danslara pek rastlanmaz ama Hadi neyse diyelim...
Replikler çok iyi yazılmıştı. İhsan Bey'in sahneleri oldukça başarılıydı.
Asi ve Demir'in şu tokat sahnelerini çok beğendim. Severim böyle kavgayla, nefretle başlayan aşkları...
Cemal Ağa damadından neden nefret ediyor, çözemedim bir türlü Kafama çok takıldı... Madem sevmiyor, neden vermiş kızını. İlginç!
muko88 / 10 Kasım 2007
 
Asi neden bu kadar tepkisiz kalmış olabilir? Belki o da kırbaçladığı için yanlışlıkla da olsa suçluluk duyuyordur ya da görgüsüz vs dediği için… yoksa bu kadar sessiz durması tuhaf! sinem* / 10 Kasım 2007
 
Bu arada, Kerim'in de kardeşini gördük. Demir’e hayran hayran bakışları da gözümden kaçmadı. Yakın zamanda onlar da Antakya’ya gelir gibi geliyor. Demir’in eniştesinin isteği zaten topraklarını son kez görmek. Süheyla Hanım’la İhsan’ın bir karşılaşması olur kesin. O zaman geçmişte yaşananlar, bu bebeğe ne olduğu falan açığa çıkmaya başlar diye düşünüyorum.
gzd_gzd / 10 Kasım 2007
 
Leyla kesin Antakya’ya gelir Demir'e kur yapar Asi’yi küçümsemeye çalışır.
sinem* / 10 Kasım 2007
 
Kerim’in kız kardeşini sevmedim ben, aslında Aslana yakışır böyle fiziksel anlamda amma kıza doğrusu acırım böyle bir pisiko...
arafirtina / 10 Kasım 2007
 
Aslan… başından beri sevmedim. Bu akşam ne denli haklı olduğuma tanık oldum. Demir intikam almaya çalışıyor ya Kozcuoğullarına en büyük kötülüğü Arslan yapacak gibi geliyor... Asi'ye aşık, ulaşamıyor, bunun farkında, o yüzden asabi derken adam psikopatın önde gideni çıktı... Kardeşine babasına yaptığı neydi öyle! Üstelik senelerdir yanında çalıştığı kişiler için söyledikleri... Süheyla'nın oğlu çıkarsa acırım kadıncağıza... onca çile çek, çocuğun elinden alınsın sonra bul çocuğu, çocuk psikopat çıksın... olmasın daha iyi.
sude9 / 10 Kasım 2007