funda
 
 
Kırbaç olayı hafife alınacak bir olay değil, siyah-beyaz arkadaşımız böyle bir şey yaparsa Asi’yi karakter olarak eleştiririm demiş, şahsen şiddet olduğu için ben de eleştiririm ‘neden kırbaçlıyor’ diye… Bu diziyi eleştirmekle alakalı bir durum değil bence… Ayrıca diziyi de eleştirebilirler… Herkes beğenmek zorunda da değil.
sinem* / 7 Kasım 2007

…evet Demir'in yüzünde kızarıklık var, üstelik belirgin… ama hiç bahsettiğin şekilde düşünmemiştim… eğer böyle bir olay yaşanacaksa Demir fena halde kızdırmış olmalı Asi'yi... dans sahnesi de bu olaydan sonra yaşanıyor büyük ihtimalle... Nete düşen görüntüde Asi bir ara dans ederken kaçmaya çalışıyor ama Demir bırakmıyor (eğer yanlış görmeyip yorumlamadıysam)... Nehir kenarında yaşanan olayın rövanşını dans ederken izleyebiliriz... ama fragmandaki görüntüler müthiş, Demir'in gözleri bahsettiği aşk kavramına hiç uymuyor… Kerim ne demişti… “hiç aşık olmadın… olduğun zaman sudan çıkmış balık gibi olacaksın” (böyleydi sanırım)
sude9 / 7 Kasım 2007
 
Asi ile Demir nehir kenarında konuşuyorlardı. Demir İhsan Ağa’nın yanında bence konuşmadı ve orda içini döktü resmen. “İnsan gibi” dedi… bu bayağı ağır bir cümleydi. Vallahi bunun üstüne Demir kırbacı da yemiş olabilir tokadı da. Dans sahnesine gelince bakışları birbirlerine çok güzel hele Demir’in ki! Asi biraz şaşkın gibi ama Demir gerçekten akışlarından her şeyi belli ediyor bu bölümde.
mss.ecem / 7 Kasım 2007
GULPEMBE
 
 
…tahminlerime gelirsek… Demir orda çitleri neden çektiğini açıklar (2. bölümün son sahnesinde) çünkü Demir atla nehrin kenarına geldiğinde Asi de arkasından geliyor. Yani Demir'e karşı fazla tepki verdiğini anlayıp sanırım özür dilemek istiyor. Ama bu sefer Demir fazla tepki gösteriyor ve belki de özür dilemek için gelen Asi'yi özür dileme kararından vazgeçiriyor. Ama ben Asi'nin kırbaç gibi tehlikeli bir tepkiyi kullanacağını düşünmüyorum. Bazı arkadaşlar yine başka dizilere kaydı sanırım anladınız siz onu! Demir'in yüzündeki kızarıklığın neden olduğunu anlamış değilim. Ama Asiye, her ne kadar Asi de olsa böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum.
Neslihan17 / 7 Kasım 2007
 
Herkes Demir'in yüzündeki çizik hakkında konuşmuş. İlk seyrettiğimde fark etmemiştim. Sevgili Cemalettin ve Beren fark etti sanırım. Tekrar kırbaç sahnesi olacağını sanmıyorum. Ama Asi Asiliğini gösterip Demir'le aralarında nehir kenarında bir şeyler olabilir. Bir şekilde Demir'in yüzünü eliyle tırnaklarıyla tırmalayabilir ya da Demir'in yüzü çitlerle uğraşırken çizilmiş olabilir.
benim / 7 Kasıl 2007
 
Bu arada yardımcıların oğlu Aslan’daki tuhaflığı fark ettiniz mi sizde? Adam psikopat gibi bir sey, üstelik Asi’ye aşık gibi sanki.....ama hakikatten tuhaf bir şey yaa… İleride Asi kaçırılırsa kesin ondan beklerim.
gulbeyaz / 6 Kasım 2007
 
Aslında Demir'in aldığı toprakları çevirmesinde bir yanlışlık yok. Bunu Demir olmasa başka biri olsa o da yapar. Eee Demir ürün için de “olur” dedi dedeye… Demir açısından bir sorun yok. Ama Asi bu konuşmalardan habersiz olduğu için yargısız infaz yaptı biraz. Gerçi Demir de gizemli, suspus halleriyle bunu hak ediyor ama… Gene de diyorum ki Demir'in yaptığında kötü bir şey yok.
siyah-beyaz / 7 Kasım 2007
funda / 04.08.09
 
 
Özet çıkmış
Özette en ilginç kısım Demir, Asi’ye babasının borçlarını ödeyebilmesi karşılığında ilginç bir teklif yapar. Acaba bu teklif ne olabilir evlenme teklifi olabilir mi… gerçi pek sanmıyorum belki iş teklifi yapabilir.
delfin23 / 7 Kasım 2007

Bölüm resimlerinden anladığım kadarıyla Kerim ufak bir kaza atlatıyor, Demir’le Asi de haberi almışlar Kerim’in yanına geliyorlarmış gibi.
Kerim’in bacağında kızarıklıklar var, Defne terini siliyor.
Teklife gelince toprakları beraber işletelim diyecektir.
esbii / 7 Kasım 2007
 
Bence bu teklif hasatla ilgili bir teklif olacaktır… hasatınızın satılması için... gibi bir şey ama ne diyecek onu kestiremiyorum maalesef.
YONCA_ÇINAR / 7 Kasım 2007
 
Bence kimse kimseyi dansa falan kaldırmayacak. Düğünleri bilirsiniz çiftetellisiz, halaysız düğün olmaz. Düğün pistinde topluca çiftetelli oynarlarken birden müzik değişir ve dans müziği girer. Herkes eşini bulmuş, dansa başlamıştır ama Asi ile Demir ortada sap gibi kalırlar. Eeee saplıktan kurtulmak için de mecburi eş durumuna düşerler… nasıl tahmin ama… komik ama mantıklı tahmin dimi?
Neslihan17 / 7 Kasım 2007
 
Sanırım bu teklif iş teklifi. Onunla beraber çalışmak isteyecek. Asıl niyeti İhsan Bey’in işleri hakkında bilgi sahip olmak ve kaleyi içten fethetmek. Yani Asi’yi kullanıp bütün bilgileri toplayacak İhsan’dan intikam almak için ama tabi ki sonrada Asi’ye aşık olacak. Aşık olmasına rağmen intikam duygusu ağır basacak ama tam bu esnada asıl suçlunun İhsan Bey’in babası olduğu ya da İhsan Bey’inde pişmanlık duyduğu üzüldüğü ortaya çıkacak ve Demir ve Asi için mutlu son. Ben hızımı alamadım diziyi bitirdim.
pest / 7 Kasım 2007
 
Benim bildiğim o tarz düğünlerde kalkın oynayın diye zorlarlar. Asi’yi belki kardeşlerinden birisi ya da annesi zorlamıştır kalk oyna diye… de… Demir'i de herhangi bir vatandaş kaldırabilir ki? Ben Demir'i çiftetelli oynarken düşünemiyorum ama neyse… ya da halay çekecekler bilemiyorum! Ama en mantıklısı bu gibi görünüyor. Yani Demir ölse gidip de Asi'yi dansa kaldırmaz. Soğuk şey… ne anlar danstan!
Neslihan17 / 7 Kasım 2007
 
Demir’i ben de halay çekerken, çiftetelli oynarken düşünemiyorum. O kadar soğuk bir insanı göreceğiz bakalım Cuma akşamı. Kesin zorla dans etmek zorunda kalmışlardır ama zorla olan dans bir bakmışız gözlerde bitmiş… gözlerini ayıramadılar birbirlerinden o kadar… İlk defa birbirlerine yakın oldular …
mss.ecem / 7 Kasım 2007
 
Set arkası çekimlerinden duyduğum kadarıyla Demir Asi’ye iş teklifinde bulunuyor. “Gel benim topraklarımı işle sen bu işlerden anlıyorsun” diyor. Asi’de “Sana olan borcumuzu böyle mi ödeyeceğiz?” diyor. Tabi bu konuşma dans sahnesinde oluyor…
medsul / 7 Kasım 2007
bnm
 
 
Demir intikam ile aşkı birbirine karıştırdı bile… bakışlarından her şeyi oldukça belli ediyor. İntikam ile başlasa bile sondana aşka dönüşecek ve bence Asi anladığı zaman Demir’den o da nefret edecek. Yani beni kullandı anlamında ve işte burada tam aşk başlayacak.
mss.ecem / 7 Kasım 2007
 
Özeti okudum… Demir’in teklifinin ne olduğu konusunda medsul tüyo vermiş. Bir de sürekli konuşuluyor Demir Asi’yi kullanacaktır diye… ben bunun olacağını sanmıyorum. Demir soğuk bir şey gibi görünüyor ama intikam aracı olarak daha derin yollar deneyecektir. Bir kızı kandırıp onun duygularıyla oynayacağını, o yapıda biri olduğunu sanmıyorum. Asi’den çok etkilendiği için iş teklifini yapmıştır bence bocalama döneminden geçecektir. Hem Asi’yi seviyor (daha değil ama çarpıldı) hem de ailesinden alacak bir intikamı var.
sinem* / 7 Kasım 2007
 
Bence de Demir Asi’yi kullanmaz… yani öyle Asi’yi kendine aşık edip intikam almaz
medsul / 7 Kasım 2007
 
Daha can yakıcı bir durum olması lazım… hem Asi’nin hem babasının canı yanacak bir şart olmalı teklif…
SONAY T. / 7 Kasım 2007
 
Özetten de anlaşıldığı üzere aşk hakkında farklı fikirlere sahip olan Demir Asi'nin düşman olarak gördüğü kişinin kızı olması nedeniyle oldukça sarsılıyor… Hoş geçen bölümün son sahnesinde bunu yeterince belli etmişti, çok güzel bir sahneydi Murat'a bravo... İntikam planlarına yenilerini eklemeye başladığına göre Asi'ye de iş teklifinde bulunacağına göre bu planlarına Asi'yi de müdahil edecek fakat bu esnada Asi'ye daha da bağlanıp aşık olacak... sonra kendi kurduğu planlar içinde dönüp duracak ama ilk zamanlar içinde istediği sonuçlara ulaşabilir.
sude9 / 7 Kasım 2007
 
Bence de iş teklifi edecek Demir Asi'ye ve Asi, İhsan'dan gizli çalışmaya başlayacak Demir'in çitfliğinde. İki gün kaldı yeni bölüme... Umarım reytingler daha da yükselir ve ilk 3'e en azından gireriz...
nivea / 7 Kasım 2007
 
-Bizzat bu bölümde figüran olarak rol alanlardan biriyim. Sahnede dans ediyordum. Sünnet düğünü sahnesi bayağı heyecanlıydı. Demir dans esnasında Asi'ye " Babanın senetlerini satın alabilirim. Böylece çiftliğini kurtarabilirsin..." gibi diyalogları hala aklımda... "-
…arkadaşlar başka bir sitede 3. bölüm fragmanını izlerken rastladım… biri yorum yapmış sitede.
Vamos / 7 Kasım 2007
 
Hhım olabilir mantıklıda aslında… zaten asıl amacı bu değil mi Demir’in… İhsan Ağa’yı mahvetmek. Bu senetleri alınca da istediğine bir adım daha yaklaşmış olacak. Ama bunu kabul eder mi Asi? İhsan Ağa ilk etapta olmasa da mecburen almasını isteyecektir Asi… çünkü durumları günden güne daha çıkılmaz hale gelecektir hatta bunu yani Demir’in senetlerini almasını Asi gidip ondan isteyebilir gibi geliyor… sonuçta her şey çiftlik ve babası için
YONCA_ÇINAR / 7 Kasım 2007
funda
 
 
Aşk ve Gurur`un en mükemmel sahneleri dans sahneleridir, defalarca izlemiş olsam da her seferinde yeniden hayran kalırım… Ne dersiniz Asi`de de bu bölüm bizi böyle etkileyici bir sahne mi bekliyor?
Eğer Aşk ve Gurur’a paralel giderse ki şimdilik öyle görünüyor... Dans sahnesinde alıp veremediklerini konuşmaları ve birbirlerini terslemeleri gerekiyor... bekleyemiyorum
pinkspiders / 8 Kasım 2007
 
pinkspiders'in dediği gibi Aşk ve Gurur'un hem filminde hem de kitabında en güzel bölümler dans sahneleridir. Hele ki Darcy ve Elizabeth'in filmdeki dans sahnesi harikadır. Dansın her figüründe ayrı bir cümle geçer ve sonunda Elizabeth, Darcy ile yalnız olduğunu hayal etmeye başlar. Paylaşım sitelerinde bu sahne rahatlıkla bulunabilir. Dizide de böyle bir sahne olacağını gördük. Konuşmalar nasıl, ne yönde olacak çok merak ediyorum. Umarım senaristler böyle bir sahneye uyan güzel diyaloglar yazmışlardır.
Arkadaşlar yorumlarınızı okudum da birçoğunuz Demir'in Asi'ye olan ilgisinden söz etmişsiniz. Bende katılıyorum bu yorumlara ama Asi'de Demir'e karşı boş değil. Dans ederlerken sadece Demir değil Asi'nin de bakışları beğeni dolu.
magicalrose / 8 Kasım 2007
 
Asinin kıyafetleri de gerek aşk ve gurur, gerek aynı tarihleri anlatan diğer filmlerdeki havaya fazlasıyla uygun maşallah. Fragmana göre Asi aynı şekilde giyinmeye devam ediyor. Asi’nin dans sahnesindeki saç modelini ve diğer sahnelerdeki kıyafetlerini gören yabancı biri bu dizinin başka bir ülkede çekildiğini düşünür bence. Neden bu kostümlerde ısrar ediliyor anlamıyorum. Hele dans sahnesindeki saç modeli evlere şenlik. Asi'ye çok yakışmış olabilir ki çok yakışmış ama bu ona yabancı bir hava veriyor. Sanırsınız ki bizim topraklarımızda geçmiyor olay. Asi'nin o kostümlerini hiç samimi ve sıcak bulmuyorum. Aksine o demode Avrupa kıyafetleri çok sırıtıyor ve dizinin havasını değiştiriyor bana göre. Bari Demir'i de İngiliz asilzadeleri gibi giydirsinler ve çiftlik evlerine malikane desinler olsun bitsin.
modest2000 / 8 Kasım 2007
 
Aşk ve Gurur’u izledim… çok iyi oynamış olabilirler ama ben bu sert aşkı sevmedim… yan yana gelince sert bakışlar buz gibi sözler ama en sonunda… birbirilerini (biz hiç anlamamış olsak da) sevdiğini söyleyen bir çift… Dizimiz umarım böyle olmaz yoksa kendi adıma zevk alamayacağım diziden. 2 bölümdür Asi’nin kendini kurtaran Demire neden bir teşekkür etmediğini anlamış bile değilim… Ayrıca dizinin arkadaşın da dediği gibi dizi günümüzde geçiyor ama kıyafetler ve dizinin konsepti bana dönem dizisi izliyormuş gibi hissettiriyor, tıpkı westernden çıkma gibi… olmamış bence… bu zamanki çiftlik kıyafetleri böyle mi? Daha sıcak bir aşk hikayesi umuyorum tez zamanda.
archshe / 8 Kasım 2007
 
Bence Asi’nin kıyafetleri çok güzel ben çok beğeniyorum ve çok yakıştırıyorum.
cemotara / 8 Kasım 2007
funda
 
 
Demir ve Asi arasında yaşanacak olan aşkın daha sıcak olmasını beklediğinizi yazmışsınız. Bunu şimdiden söylemek için erken değil mi? Demir ve Asi arasında Demir’den kaynaklanan bir iletişimsizlik var. Yani mesela Asi neden 2 bölümde anca teşekkür edebildi demişsiniz. Demir kızın hayatını kurtardı evet ama sonrada arkasını döndü gitti. Devamında arabaya aldıklarında bile Kerim gideceğiniz yere kadar bırakalım dedi. Demir’in ağzından iki söz duyamıyoruz ki, yüksek duvarlar örmüş kimse yaklaşamıyor ki yanına. Demir’in bu kasabaya gelme amacı belli. Ve bu topraklar daha ilk adım attığından beri ona iyi şeyler hatırlatmadı hepimiz izledik. Evet, amacı başka ama gelin gürünki bu topraklarda aynı zamanda hiç beklemediği bir şeyle de karşılaştı. Üstelik aşka inanmayan biri olarak şimdi içinde aşk kıvılcımları bile oluşmaya başladı.
Bir yandan böyle bir şeyi kabul etmiyor diğer yandan da beğenisini bastıramıyor. Ve tabi ki amacını unutmuyor. Bu da birbirlerinden ne kadar hoşlanırlarsa hoşlansınlar aralarında bir duvar oluşmasına neden oluyor. Birbirlerine tam adım atacakken ikisi de bu duvara tosluyor. Ben asklarının çok güçlü ve derin olacağını şimdiden hissediyorum. Çünkü Demir gibi aşka inanmadığını söyleyen insanların aşk tecrübesi çok daha güçlü ve derin oluyor. Zaten Kerim’de demedi mi "her şeyin bir sırası var gün gelecek sen de aşka yenileceksin. Bunca zaman direndiğin için de mağlubiyetin çok ağır olacak, aşk karşısında sudan çıkmış balığa dönüşeceğin kesin çünkü daha önce hiç aşık olmadın" diye… benim de demek istediğim işte tam bunlar. Demir şuan inanılmaz duvarlar örüp direniyor ve kimseyi de yaklaştırmıyor gibi görünüyor ama bedelini çok ağır ödeyecek inanıyorum. Öyle bir aşka düşecek ki yanıp tutuşacak hissediyorum
saHra_ / 8 Kasım 2007
 
Demir hani dıştan çok soğuk biri olarak gözüküyor ya ama içte kopan fırtınaları bilemeyiz. Bu yüzden ben de içindeki duyguları görmek için bir gözlük icat etmeyi düşünüyorum bakalım Demir’in içindeki duygular neler acep? İyice sapıttım ya! Asi Dizisi beni ne hale getirdi…
mms.ecem / 8 Kasım 2007
bnm
 
 
Dans sahnesinde çekilen kamera arkası görüntülerden anladığım kadarıyla replikleri yazacağım.
Ben mi meşgul ediyorum kafanı yoksa?
…
D: Öyleyse benden özellikle kaçtığını düşüneceğim artık.
A: Babamın senetlerini tefeciden sen mi aldın?
D: Evet.
A: Babamdan ne istiyorsun?
D: Hiçbir şey.
A: Dürüstçe cevap vermeni beklemiyordum zaten.
D: O senetlerin değeri bir tefeci için paradır. Benim için konu para değil. Para ile satın alamayacağım bir şey. İstersen senetler senin olabilir. Babanın çıkmazını çözmek ve topraklarınızı kurtarmak senin elinde. Bunu yapacak cesaretin var mı? Topraktan ve çiftlik islerinden çok iyi anlıyorsun. Çiftliğimde çalışmanı istiyorum.
A: Babamın borcunu bu şekilde mi ödeyeceğim?
...sahne sonu...
Burcu_m82 adlı arkadaşımız yollamış… Buna göre Demir Asi’nin çiftliğinde çalışmasını neden istiyor sizce? Bence onu çiftliğinde çalıştırarak annesinin hırsız damgası yediği gibi ona da böyle iftira atıp İhsan Bey’den intikam almayı düşünüyor. Ama tabi Asi’ye böyle bir şey yapmaya gönlü el vermeyecek, çoktan aşık olmuş olacak ona.
zeynep_ikra / 9 Kasım 2007
 
Vayy Demir demek ki çiftliğimde çalışır mısın diyor ha… inanmıyorum kesinlikle! Annesinin İhsan Ağa’nın çiftliğinde çalıştığı için buradan yola çıktı ve bunu söyledi. İhsan Ağa’ya inat olsun diye yapıyor… İftira atar mı acaba bilemem… pek zannetmiyorum zaten o zaman her şey çok kötü olur… hele aşk da iyice zorlaşır.
mss.ecem / 9 Kasım 2007
 
Öyle bir şey yaparsa çok kötü olur… Aşk maşk denen bir şey kalmaz olacağı varsa da olmaz… Ama yine de Demir Asi'ye bu teklifi neden yapsın ki hoşlandığından değil herhalde. İhsan Ağa’ya intikamından yapsa yapar… Asi kesin kabul eder babası için… İşler iyice karışır… Ama Demir'in iftira atacağını sanmıyorum… Başka türlü İhsan'dan intikamını alır.
tugi_gs / 9 Kasım 2007
 
Demirim demek çitliğimde çalış diyor haa ben biz zaten böyle bir şeyi bekliyorduk. Bunu intikam için yapacağı o kadar açık ki ama sonradan iş işten geçecek. … Demirimin ki de böyle bir şey olacak… çoktan aşık olmuş olacak ona… zaten başladı alevlenmeye de sonrası için daha neler olur Allah bilir.
Ne diyor Demir… benden özellikle kaçtığını düşüneceğim sanki o ondan kaçmıyor da kıza söylüyor…
Görüyorsunuz bir Demirci bunları söyledi
Ay birde ne diyor… Para ile satın alamayacağım bir şey… açık açık söylemiş bunu. Asi ne demek bu şimdi demeyecek mi ona… “açık konuş ne demek bu” demesi lazım… yani ben Asi’den atak bekliyorum.
YONCA_ÇINAR / 9 Kasım 2007
funda
 
 
Bazı arkadaşların dikkat çektiği gibi Asi yağmur sahnesinde gecikmeli teşekkür etti. "Ben........ teşekkür ederim" ederim tarzı bir şey söyledi. Tuba Filiz'ken de çekingenliğini, cümlede duraksamalarla gösteriyordu. Bu dizide de aynısını görünce şaşırdım biraz... Bence artık yeni yöntemler de bulmalı Tuba. Tekindor'a dikkat etmeli, bu aktör, cümleyi kesik kesik söylemeden de duygusunu ifade edebiliyor.
Demir karakteri ise soğuk olmasına rağmen, M.Yıldırım'ın oyunculuk performansı karakteri dikkatle izlettiriyor. Karakterin o sertliğini, hüznünü, yeri geldiğinde iyilikseverliğini şu ana kadar iyi geçirdiğini düşünüyorum. Yıldırım gayet başarılı. (gerçi o da hiç risk almıyor, hiç yüzüyle oynamıyor, insan lens filan takar )
Demir'in suratındaki izin kırbaç izi filan olduğu gibi yorumlar gördüm. Bence attan filan düşmüştür. Asi ve kırbaç ikilisi için yok artık derim yani, o kadar da değildir umarım!
Not: Tuba'yı çok sevdiğim için ilerde çok başarılı bir oyuncu olmasını istiyorum ve eksikleri bu nedenle daha fazla gözüme batıyor. Çünkü onun çok iyi yerlere gelmesini istiyorum oyunculukta. Mesela, o kostümlere (buna takılmayacak gibi değil ) itiraz edebilmeli, kendi seçmiyorsa eğer. Bir arkadaşın yerinde benzetmesi gibi yerli filmin içine kondurulmuş western figürü gibi o kostümlerle. O kıyafetleri süper taşıması hatta çuval giyse yakışması bu gerçeği değiştirmiyor bence. Karakterin illa farklı giyinmesi isteniyorsa western taklidi kolaycılığına kaçıp diziye izleyiciyi "yabancılaştırma" yerine, daha yaratıcı davranmalılar. Ayrıca Tubacım mimiklerini geliştirmiş, sesini de daha iyi kullanabiliyor ama vurgulama ve tonlamalara da daha fazla özen gösterebilir
modest2000 / 2 Kasım 2007
 
Geçen cuma günü ekran karşısında öylesine zaping yaparken rastladım Asi adlı diziye, işim de yoktu oturup izledim. Ne tesadüf ki aynı akşam yeni bölümü varmış onu da izleme şansım oldu. Diziyi çok ama çok beğendim. Tuba Büyüküstün'ü diğer dizilerinde izleme şansım oldu, kendisi çok güzel ve başarılı bulduğum bir oyuncu. Murat Yıldırıma gelince onu Kanal D’de yayınlanan Fırtına adlı dizinin fragmanlarında görmüştüm ama izleme fırsatım olmamıştı. Fizik olarak çok beğendiğim biri olmasa da oyunculuğu hakikaten göz dolduruyor. Oynadığı Demir karakterine cuk oturmuş bana göre.
Diziyi zevkle izledim. Oyuncular çok güçlü ve kadrosu zengin. Sizlerin yorumlarını da okuyorum. İlginç olan aşk ve gurur filmini sinemada izlediğim ve hayranı olduğum halde sizlerin yorumlarını okuyana kadar benzerliğin farkına bile varmamıştım. Zaten bu forumları da bunu için seviyorum… senin göremediğin yada dikkat etmediğin bir çok ayrıntıyı başka arkadaşların görüp yazıyorlar. Pek çok arkadaşımın yaptığı yorumlara bende katılıyorum. Dizi çok güzel, pek çok yapımda olduğu gibi yabancı versiyonlarından etkilenmeleri alıntı yapmaları olası bir durum fakat Asi karakterinin giyim tarzı benimde hiç hoşuma gitmedi. Ailede garip bir giyim tarzı olan sadece o, bu da çok eğreti duruyor. Bazı arkadaşlarımın yazdığı gibi yabancı filmlerden dizinin içine düşmüş gibi. Hani illaki amaç Asi'nin aykırılığını vurgulamaksa diğer kızlar daha rüküş yaşlarından çok olgun giydirilebilirlerdi. Asi daha sade ve basit giyinebilirdi.
Asi ve Demir aşkını bende dört gözle bekliyorum. Böyle dişli iki karakterin aşkını izlemek çok zevkli olacak. Demir'in İhsan bey için düşündüğü intikam planı bakalım kızına hissettiklerini engellemeye yetecek mi? Bu akşam ki dans sahnesinde de Demir Asi'nin gözlerinin içine ‘senin için ölüyorum’ der gibi bakıyor.
rumeysa05 / 9 Kasım 2007