dizifilm/ Asi Bölüm Yorumları
 
funda
 
ASİ...
Ateşten bir nehir akıyordu ruhumla o ruhun arasında...
Asi, büyük bir aşkın hikayesi. Aşk hikayelerini büyük kılan imkansızlığın. Sevmenin, sevilmenin buna rağmen bir arada olamamanın.
İki aşığı aralarında ateşten bir nehir gibi akan geçmiş ayırır. Birbirlerini çok sevmelerine rağmen başkalarının günahları, diğerlerinin utançlarıyla düşman düşerler.
Kaçtım o bakıştan, o aşktan... bunu bilir ayrı düşen aşıklar.
Asi, ruhları kor ateşe döndüren intikamın hikayesi.
Dokunduğu yeri yakan bir sırrın.
“Hangi ayrılık unutulmaz ?” diye fısıldar bu sırrı dillendiren ses. “Bir annenin süt kokulu bebeğinden zorla koparılışı mı ?” cevabını verir aynı ses.
Geçmiş neleri neleri fısıldar...
Yasak meyveyi dişleyen Adem’le Havva’nın cennetten kovuluşu gibi bir günah uğruna var olduğu topraktan sürülenleri. Yoksulları. Yoksulluğuna çare bulamayıp çocuklarıyla ölümün kollarına atlayan bir anneyi. Bir mucize eseri kurtulan iki güzel çocuğu. Annesizliği kalbine gömüp gittikçe katılaşan bir oğul ve hep yaralı kalacak bir kız çocuğunu.
Geçmiş neden unutulmaz?
Yıllar geçse de üstünden dönülen topraklar neden geçmişi fısıldar?
Kederli bir geçmişle doğduğu ve sürüldüğü topraklara dönen genç bir adam niye unutmaz?
Kendisini bu geçmişe kurban eden bir ailenin kızını sevmesi kader değil de nedir?
Annesini ölüme gönderenler, anne yarısı teyzesini etinden et koparır gibi bebeğinden ayıranlar, düşmanın kızı, düşmanıyla aynı kanı taşıyan, nasıl, nasıl bu kadar çok sevilir?
“Bu topraklarda geçmişten başka bir şey yok” der bir bilge.
Vaktiyle Asi Nehri’ni ters akıtıp sevdiğine kavuşacağını düşünen gencin hikayesi aynada görülen bir suret midir yoksa?
O günden beri yeryüzünün tersine akan Asi, imkansız aşkların dünya üstündeki nişanı olarak mı kalacaktır?
“Bu topraklarda bir hazine gömülü, büyük aşk destanları,” der yine aynı bilge.
Binlerce yıldır üzerinde hayatı, kültürleri, imparatorlukları barındıran toprakların en büyük aşk hikayesi geçmişten kopup bugüne gelebilir mi?
Asi, büyük bir aşk destanının tıpkı yeryüzünün tersine akan Asi gibi geçmişten bugüne doğuşu.
Asi bir gurur hikayesi.
Çok sevilen bir babanın, baba evindeki huzurun, mutluluğun hikayesi.
Asi dize getirilemeyen doğanın, toprağın hikayesi. Emeğin, emeğiyle var olanların.
Bir yağmur damlasına şükredenlerin, toprağı canı, namusu bilenlerin.
Hepimizde iz bırakan bütün hikayeler gibi, “benim hikayem” diyeceğimiz kadar gerçek, sıcak ve bütün kalbimizle inanacağımız bir hikaye Asi.
Alıntı…
xxdxx / 17.02.09
 
Şu an için Murat ile Tuba’yı pek yakıştıramıyorum ama güzel bir ikili olacaklarına eminim...
ayse-gul / 15 Ağustos 2007
funda
Dizinin çok güzel olacağından şüphem yok.
Murat Yıldırım hem karizmatik hem değerli bir oyuncu, bunu Fırtına dizisiyle ispatladı. Tuba Büyüküstün de hem çok güzel hem başarılı, bunu Çemberimde Gül Oya ve Ihlamurlar Altında dizileriyle ispatladı.
Ben bu üç diziyi de çok severek izledim, bir Karadenizli olarak Fırtına dizisinin tadı damağımda kaldı ama bir o kadar da Ihlamurlar Altında dizisini ve Tuba Büyüküstün’ü severek izledim.
Bazen bir sanatçıyı daha önce oynadığı dizilerde oynadığı rolle sevmezsiniz ama aynı sanatçı başka bir dizide oynadığı rolle sizi ekran başına kilitleyebilir, bu işler hiç belli olmaz. Bugün yakıştıramadığınız bir çifti dizide birlikte izledikten sonra onları hep birlikte görmek isteyebilirsiniz. Bizde bu duyguları yaratan da oyuncuların başarısı ve bu iki oyuncunun da bunu başaracağına inanıyorum, dizimizin yolu açık olsun diyorum.
Fatma-1721 / 15 Ağustos 2007
TY / 22.10.2007
inanmıyorum murat yıldırım ve tuba büyüküstün müüü!!! süper süper süper… bu sene kanal d olayı bitirmiştir ya bence...
pekdeep / 17 Ağustos 2007
funda
dizi müziklerimizi Nail Yurtsever yapacak diye duydum bu harika olacak...
genelde diziyi izleyenler müziklerden çok etkileniyor müzikler diziye iyice renk katıyor eminim ki Nail Yurtsever’in diziye büyük bir katkısı olacak…
ayrıca hangi günde olursa olsun kesinlikle kaçırılmaz bir dizi...
burada bazı arkadaşlar dizinin tutmama ihtimali olduğunu söylemiş:
kesinlikle katılmıyorum… o kadar ünlü oyuncu olacak orda... başta Tuba Büyüküstün… bu kızın fanları yeter... sonra diğer tarafta Murat Yıldırım, gel de bu dizi tutmasın...
Bu dizi kesinlikle damgasını vuracak…
61MERVE61 / 31 Ağustos 2007
emine82 / 25.10.07
Bu arada dizinin yönetmeni Cevdet Mercan’mış. Tomris Hanım ve Çağan Irmak’ın birlikte çalıştığı yönetmenlerden gerçekten çok başarılı bir yönetmendir. Bence muhteşem bir dizi olacak, konusu da çok güzel.
Bir de Selma Ergeç anladığım kadarıyla Tuba ile kardeşler ama niye tüm kadroyu açıklamamışlar anlamadım sadece 5 oyuncu var, Tuncel Kurtizi de göremedim neyse yakında hepsi açıklanır.
cemotara / 31 Ağustos 2007
*SuLe* /  05.01.09
İki ailenin kaderi nesiller öncesinde saklı olabilir mi? Ve iki genç geçmişte saklı olan büyük bir sırrın ortaya çıkması ile imkansız aşıklara dönüşebilir mi? Onları birleştiren kader onları yakınlaştıran kasıp kavuran kader şimdide geçmişin izleri geçmişin yarım kalan hesapları ağır darbeleri ve de yaraları yüzünden acaba yarım yada imkansız olacak...
fatoş7373 – 31 Ağustos 2007
gelincik89 / 31.10.07

Dizi isimleri olan kadın dizilerinin hafızlarda kalacak son ismi olan asinin çekimlerine başlanılmamasına rağmen getirdiği ses ve yankı, dizinin daha başlamadan nerelere geleceğinin büyük bir göstergesidir… ASİ aşk dizisi dalında rakip tanımaz iken hem hakkında en ufak bilgisi dahi olmayan birçoğumuza, Antakya’yı, oradaki yaşamları, kurulan düzenleri, insan ilişkilerini, aşkları, acıları, güneyin uç noktasında Akdeniz ikliminin sıcaklığını taşıyan hayatların soğuk yaşamlarını, esen sert rüzgarlar karşısında alabora olmamak için ayakta kalmaya çalışma savaşlarını ve dirençlerini sergilerken, alınan en büyük desteğin ve gücün aşk olduğunu gösterecek. Sanırım bir kez daha çoğumuza ‘ne olduk dememeli ne olacağız demeli’yi söyletecektir… ASİ son dönemin en iddialı demiyorum, bu kelime basit kalır, yeri tahtı bittiği tarihten sonra bile uzun dönem konuşulacak sağlam bir yapım olarak geçecek arşivlere ve zannediyorum Tuba içinde oyunculuğunda ve de oyunculuk kariyerinde yerini sağlamlaştırma konusunda atılan sağlam düğümler olacak diye düşünüyorum kendi adıma...
fatoş7373 / 01 Eylül 2007
dnz / 25.10.07
 
Klasik aşk başlangıcı… İlk başları esas oğlan yıllar önce fakirliğin yoksulluğun ve yaşanmış sırlarla dolu hayatın acılarını unutmak için yerlerini yurtlarını terk edip yaban ellere giderler. Hayat bir şekilde yüzlerine güler ve zengin olurlar yaptıkları ilk iş köklerine yoksullukları ile itilmiş dışlanmış hep hor görülmüş oldukları topraklara, bu sefer zengin ayakları yere sağlam basan başları dik şekilde geri dönerler. Elbette yıllar önceki gibi bulamazlar bıraktıkları toprakları. Değişen topraklar olmasa da insanları, insanların yaşamları olmuştur... Bölgenin yörenin en zengini hatırı sayılır ailesi günden güne batağa doğru sürüklenmekte üçüyüz yıllık imparator çöküşe doğru gitmektedir… Esas kız yörenin içinde yetişmiş alımlı sıcakkanlı sevecen duygulu insancıl ama bir o kadar da asi, dediğim dedik inatçı gururlu bir genç kız olarak yetişmiştir... Kimselere yüz vermemiş kimseleri yüreğine sokmamış hayatına almamıştır. Ailenin gözdesi yörenin sevgilisidir… Ve esas oğlanla yolları tesadüflere dayalı kesişir. Aşklarının başlangıcı kolay olmasına kolay olur da aşklarını yaşamaları kolay olmaz. Birbirlerini tanımaya başladıkça geçmiş canların geçmişten kalanlar su yüzüne çıkar, aileler araya girdikçe iki aile arasında çok öncelere dayanan sırlar yavaş yavaş kendini gösterir ve bunları bulup ortaya çıkarmak iki gence düşer. Belki de aşklarının önünde engeller geçmiş gelecek değişen şartlar ve güç dengesi ile aileleri durmaktadır… Asi’nin aşkı engel tanır mı? Elbette tanımaz… ama esas oğlan acaba Asi kadar aşkında asimi onu göreceğiz!
fatoş7373 / 01 Eylül 2007
Sımarık Cadı / 28.05.08
 
...aşkın içinde acı gözyaşı hüzün özlem entrika gel gitler ikilemler karar verme durumları tercihler bir çok şeyi bir arada yaşayacağız ASİ ile birlikte… onun sevinci sevincimiz acıları gözyaşları ayrılıkları hüzünleri aynı ölçüde bizim de yürekten hissettiklerimiz olacak… ASİ bizden biri bizim gibi biri belki biz olacak
fatoş7373 / 01 Eylül 2007
Sımarık Cadı / 25.05.08
 
Dizimize aylar vardı... Sonra haftaları bekledik…
Sonra günleri… Şimdi de saatler kaldı dizimize…
Gerçekten çok ama çok heyecanlıyım kesinlikle süper olacak inşallah reytingler de iyi gelir ki ben iyi geleceğini düşünüyorum. Kadro da konu da mükemmel seçilmiş çünkü
_hasibe_ / 25 Ekim 2007
alıntı…
 
Cuma gününün ilk mesajını da ben yazayım bari. Cuma günlerini Tuba günü ilan ettiğimiz gibi Asi günü olarak da ilan ediyoruz. Cuma Günü ASİ günü . En sevdiğimiz gün değişmedi. Dizimize güveniyoruz. Her ne kadar kıyafetleri beğenmesek de Tuba’ya her şeyin yakıştığını iddia edenlerdeniz. Tuba'nın güzelliği, Murat'ın karizması, Çetin Tekindor'un ustalığı kısacası dizimizin doğallığı zirveye yerleşecektir. Buna eminim…
Neslihan17 / 26 Ekim 2007 / 01:27
 
[d]
 
Hiç merak etmediğim bir diziydi ama geçen gün fragmanı çıktığında tam değiştiriyordum ki ablam bekle dedi. Fragmanı izledim… Gerçekten çok güzel bir dizi müziği tek kelimeyle muhteşem… ayrıca bir deTuba Büyüküstün ve Murat Yıldırım… sanki insanı kendisine çeken bir şeyler var onlarda çok iyi oyuncular ikisi de.
nedim_bahar / 26 Ekim 2007
dnz / 24.10.07
 
Biz Tubacılar olarak Murat fanlarına hoş geldin diyoruz… şahsen ben Tubacı olarak Murat’ı çok beğeniyorum çok sempatik yakışıklı ve kaliteli bir oyuncu... Tuba ile Murat iyi bir aşk hikayesi tattıracaklarına eminim… fiziki olarak da ben çok yakıştırdım, bu da onlara avantaj olacaktır
wyand0tte / 26 Ekim 2007
 
alıntı…
 
oh ya bugün başlıyor
Artık cuma akşamları Dolu Dolu oldu
20:00 Asi
22:00 Menekşe ile Halil
00:15 Beyaz Show
süper olacak artık bu geceler dışarı çıkmak yok misafir kabul etmek yok
Asiyi ilk başlarda konusu güzelse belki izlerim falan diyorum
Ya şimdi fragmanlar çıktıkça oyuncuları, konusu, müziği ve çekildiği yer çok etkileyici olmaya başladı
Ve şimdi kesin izleyeceğim diyorum kaçırmam diyorum
Tuba B. ve Murat Y. izlettirir kendilerini zaten ama büyük ustalar oynaması gerçekten süper
Çetin T. ben bu adamın çok usta ve etkileyici oynadığını düşünüyorum
Keza Tuncel K. ve Nur S. de öyle
gerçekten çok usta ve dev kadrolu bir dizi
umarım uzun süreli olur
Hadi herkese hayırlı olsun
suri06 / 26.10.07
İLAYDA))) / 30.04.2009
 
Kadro çok çok iyi... Tuba'yı zaten Ihlamurlar Altı'ndan beri çok severim. Çetin Tekindor için yorum yazmak bana düşmez keza kendisi bu ülkenin yetiştirdiği en büyük oyuncuların başında gelir kanımca. Başrol erkek oyuncusu da bence cuk diye oturmuş. Fragmanlarda gördüğüm Tuba ve Murat'ın kimyası çok yerli yerindeydi.
Reytingi bol, ömrü uzun olsun…
nihz / 26.10.2007